تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: پرسش درباره ی لاکی بامبو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض پرسش درباره ی لاکی بامبو

دوستان سلام
    حدود 17 روز پیش سه شاخه بامبو خریدم که یکی از آنها دو جوانه هم داشت
    آنها را در آب گذاشته بعد خاک ژله ای نو در آب ریختم رنگ آب رنگ خاک ژله ای شد بعد از یک هفته ساقه بامبو ها شروع به پلاسیده شدن کرد
    حالا بامبوها ساقه ای پلاسیده دارند و جوانه ها نیز رشد نکردند خواهشمند است اگر روشی موجود هست بامبوها را نجات دهم با تشکر

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام
    حدود 17 روز پیش سه شاخه بامبو خریدم که یکی از آنها دو جوانه هم داشت
    آنها را در آب گذاشته بعد خاک ژله ای نو در آب ریختم رنگ آب رنگ خاک ژله ای شد بعد از یک هفته ساقه بامبو ها شروع به پلاسیده شدن کرد
    حالا بامبوها ساقه ای پلاسیده دارند و جوانه ها نیز رشد نکردند خواهشمند است اگر روشی موجود هست بامبوها را نجات دهم با تشکر
    سلام دوست عزیز

چند پست بالاتر:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر میکنم در رابطه با سوالتون مطالبی داشته باشه.

موفق باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز

چند پست بالاتر:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر میکنم در رابطه با سوالتون مطالبی داشته باشه.

موفق باشید
    دوست خوبم متشکرم
    من پستی که معرفی کردی حدود 4 ماه پیش از یه سایت دیگه،3 ماه پیش از یه روزنامه و حدود 1ماه پیش در ایمیلم خوندم فکر میکردم کسی می تونه راهنمایی بیشتری کنه

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست خوبم متشکرم
    من پستی که معرفی کردی حدود 4 ماه پیش از یه سایت دیگه،3 ماه پیش از یه روزنامه و حدود 1ماه پیش در ایمیلم خوندم فکر میکردم کسی می تونه راهنمایی بیشتری کنه
    سلام

یه سری اطلاعات بیشتر که امیدوارم مفید باشه:

بامبو نیاز به خاک ندارد! بامبو را می‌توان در آب یا «ژل‌خاک‌ها» نگهداری کرد. اما برای رشد بهتر آن از تقویت‌کننده‌های مایعی استفاده می‌شود که به آب آنها اضافه می‌کنند، گل‌فروشی‌ها آن را با نام «غذای بامبو» می‌نامند.

استقبال از بامبو‌ها بازار فروش پررونق‌تری را برای فروش غذای بامبو ایجاد کرد! اگرچه برای داشتن این نوع گیاه باید یکبار هزینه کرد، اما برای نگهداری و رشد آن باید هر چند ماه یک بار غذای بامبو را با قیمت 1500 تا 2500 تومان تهیه کرد!

اگر بامبو را در دمای 15 تا 40 درجه سانتی‌گراد و دور از نور مستقیم خورشید و باد مستقیم کولر نگهدارید و رطوبت لازم را برای آن فراهم کنید پس از مدت 5 تا 7 ماه شاهد قد کشیدن عجیب این گیاه پیچ خورده خواهید بود.

نکته جالب توجه در بامبو عدم نیاز آن به نور خورشید است! اما در واقع بامبو نیز مانند سایر گیاهان به نور خورشید نیاز دارد، اما اگر آن را از نور دورتر نگهداری کنند در جست‌وجوی نور به طور مداوم بلند می‌شود! همچنین می‌توان پیچش‌های بامبو را قطع کرد و آن را به این طریق تکثیر کرد.
    +

خاک ژله ای به نظرم درست کردنش یه مراحلی داشته باشه و اینطور که میگین فقط اون رو به آب اضافه کردین احتمال داره خوب حل نشده باشه و مواد معدنی اون به حالت محلول و قابل دسترس برای گیاه در نیومده باشه که باعث شده گیاه از بین بره. یا این که بد حل شده و اکسیژن در خودش حل نکرده و گیاه دچار خفگی شده.

من خودمم اتفاقا یه بسته خاک ژله ای گرفتم چند وقتی هست ولی فرصت نکردم درستش کنم و گیاهی رو داخلش قرار بدم اگر نیازی هست بفرمایید تا مراحل دقیق درست کردن خاک ژله ای رو براتون بنویسم از روی دستورالعملی که توی بسته ی این خاک هست.

پایدار و پیروز باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض

هر چند که این پست مال 167 روز پیشه ولی من زندش میکنم چون موضوش برام جالبه
    دوستان خاک ژله ایی اصلا برای گیاه زنده مناسب نیست و به علت ماده ایی که دارخ باعث پوسیدگی گیاه میشه برای بامبو بهترین چیز همون آب ساده هست و در صورتی آب که تغییر رنگ داد اونو عوض کنید در غیر اینصورت احتیاجی به تعویض اب نیست
    در ضمن عکس بامبو خودم که نزدیک به 4 سال دارمشو براتون میزارم

در آغاز فعالیت saman.g's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

tozihe kameltar bedid lotfan

کـاربـر بـاسـابـقـه am_merman01's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    یه جایی گوشه دهکده جهانی تو یه کانکشن دایال آپ

پيش فرض

هر چند که این پست مال 167 روز پیشه ولی من زندش میکنم چون موضوش برام جالبه
    دوستان خاک ژله ایی اصلا برای گیاه زنده مناسب نیست و به علت ماده ایی که دارخ باعث پوسیدگی گیاه میشه برای بامبو بهترین چیز همون آب ساده هست و در صورتی آب که تغییر رنگ داد اونو عوض کنید در غیر اینصورت احتیاجی به تعویض اب نیست
    در ضمن عکس بامبو خودم که نزدیک به 4 سال دارمشو براتون میزارم
    سلام خدمت دوستان عزیز
    حرف دوستمون کاملا تایید میشه .
    خاک ژله ای به علت عدم وجود تهویه مناسب باعث خفگی گیاه میشه .
    همینطور به خاطر اینکه یه محیط مناسب رشد به حساب میاد باعث میشه که خیلی از قارچ ها و عوامل بیماری زا توی اون رشد کنند و به گیاه آسیب بزنند.
    در کل خاک ژله ای برای استفاده کوتاه مدت و معمولا برای گاهای شاخه بریده به کار میره .
    در مورد بامبو هم من حدود یک ساله که 11 شاخه بامبو دارم که اونارو توی آب خالی نگه داشتم و به هیچی چیز دیگه ای هم نیاز ندارند و خیلی هم شاداب و سرسبز هستند .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض

در چه موردی توضیح بدم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض نجات بامبوها

دوست عزیزم سلام در ابتدا باید بگویم احتمال دارد بامبوها مرده باشند اما در نا امیدی بسی امید است آنها را از خاک خارج کنید وقسمت پوسیده را ببرید وآنرا در ماسه بادی قرار دهید ودر نور کافی آفتاب قرار دهید وهر روز به اندازه لازم آبیاری نمایید به امید خدا ریشه خواهد زد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام.من 4 تا قلمه بامبو داشتم.که دوتاشون مردن.
    الان دوتی دیگه مونده.که یکی از انها هم داره زرد میشه.توی اب نگه داشتم ونور کمی داره و دور از باد هم هست.
    مشکل چیه چطوری نچاتش بدم

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •