تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 216 از 288 اولاول ... 116166206212213214215216217218219220226266 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,151 به 2,160 از 2871

نام تاپيک: ✔ تاپیک جامع مباحث مرتبط با کارشــناســی ارشـــد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

کتاب تست برای تست زنی چی بگیرم خوبه برای کارشناسی ارشد حقوق عمومی ؟
    من مدرسان شريف گرفتم ..
    ماهان - پارسه - مدرسان شريف - و ...

براي كارشناسي تست ماهان رو گرفتم و قبولم شدم
    ببينم مدرسان چه جوريه !

آخر فروم باز paranoid_android's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

سلام.
    اگر کسی از دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته با معدل بالای 17 طی 4 ترم فارغ التحصیل بشه و جزو 2 نفر اول ورودی های اون ترم رشته خودش از حیث معدل باشه، ولی معدل کاردانیش درست و حسابی نباشه میتونه توی پذیرش بدون کنکور فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرفته بشه؟ رشته مورد نظر هم با رشته کارشناسیش یکی هست..

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    من دانشجوی رشته الکترونیک هستم.پاییز امسال میرم ترم 7.درسم هم به یاری خدا 8 ترمه تمام هست .میخواستم بدونم بهترین زمان برای شروع درس برای آزمون ارشد کی هست؟ آیا از حالا به فکر آماده سازی برای ارشد باشم یا فعلا تمرکزم روی درس دانشگاه باشه و بعد از فارغ التحصیلی به طور جدی برای ارشد بخونم؟ (یعنی از تابستن آینده)
    از توجهتون پیشاپیش سپاسگزارم

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سلام دوستان
    من دانشجوی رشته الکترونیک هستم.پاییز امسال میرم ترم 7.درسم هم به یاری خدا 8 ترمه تمام هست .میخواستم بدونم بهترین زمان برای شروع درس برای آزمون ارشد کی هست؟ آیا از حالا به فکر آماده سازی برای ارشد باشم یا فعلا تمرکزم روی درس دانشگاه باشه و بعد از فارغ التحصیلی به طور جدی برای ارشد بخونم؟ (یعنی از تابستن آینده)
    از توجهتون پیشاپیش سپاسگزارم
    بستگی داره هدفتون از شرکت در ازمون ارشد قبولی در کجاها هست و سابقه تحصیلیتون چگونه است.
    برای قبول شدن در یک دانشگاه مطرح و رتبه عالی دو راه دارین :

1- درستون رو تمام کنید و پروژه رو هم تحویل بدید و فارغ التحصیل بشید و سال بعد با خیال راحت شرکت کنید.
    2- ترم 7 پاییز 93 رو خیلی کم واحد بردارین و از الان به فکر کنکور باشید و پس از کنکور، ترم 8 با تعداد واحد زیاد رو در نیمسال دوم 93-94 اخذ کنید.

اما اینکه در پاییز هم سر کلاس ترم 7 بروید و با امتحانات و پروژه درگیر باشین و برای کنکور هم بخونین، راندمان خیلی پایین میاد ولی بازم نمیشه گفت 100 درصد شکست میخوری، ممکنه با تلاش چندین برابر نتیجه بگیرید.
    بیشتر به این بستگی داره که مثلا در دروسی مثل ریاضیات مهندسی، معادلات دیفرانسیل یا ... که مدت ها ازشون گذشته هنوز چقدر قوی هستی.

5. 2 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

بستگی داره هدفتون از شرکت در ازمون ارشد قبولی در کجاها هست و سابقه تحصیلیتون چگونه است.
    برای قبول شدن در یک دانشگاه مطرح و رتبه عالی دو راه دارین :

1- درستون رو تمام کنید و پروژه رو هم تحویل بدید و فارغ التحصیل بشید و سال بعد با خیال راحت شرکت کنید.
    2- ترم 7 پاییز 93 رو خیلی کم واحد بردارین و از الان به فکر کنکور باشید و پس از کنکور، ترم 8 با تعداد واحد زیاد رو در نیمسال دوم 93-94 اخذ کنید.

اما اینکه در پاییز هم سر کلاس ترم 7 بروید و با امتحانات و پروژه درگیر باشین و برای کنکور هم بخونین، راندمان خیلی پایین میاد ولی بازم نمیشه گفت 100 درصد شکست میخوری، ممکنه با تلاش چندین برابر نتیجه بگیرید.
    بیشتر به این بستگی داره که مثلا در دروسی مثل ریاضیات مهندسی، معادلات دیفرانسیل یا ... که مدت ها ازشون گذشته هنوز چقدر قوی هستی.
    ریاضیات رو مدتهاست که مطالعه نکردم.
    راستش تابستان هم واحد گرفتم کارآموزی و پروژه و اگر بخوام از الان برای کنکور آماده بشم ناچارا باید این ترم رو حذف کنم.اون راه دومی که عرض کردید آیا مرسوم هست؟ یعنی هستند کسانی که با هدف قبولی در کنکور با اینکه 2 ترم از درسشون مونده شرکت کنن؟ امکان موفقیت به این روش هست؟
    چون من همیشه در نظرم داشتم که سال آخر کنکور بدم و منظورم از اینکه از الان به فکر ارشد باشم هم این بود که از الان بعضی از دروس رو برای کنکور سال بعد مطالعه جدی داشته باشم؟

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

ریاضیات رو مدتهاست که مطالعه نکردم.
    راستش تابستان هم واحد گرفتم کارآموزی و پروژه و اگر بخوام از الان برای کنکور آماده بشم ناچارا باید این ترم رو حذف کنم.اون راه دومی که عرض کردید آیا مرسوم هست؟ یعنی هستند کسانی که با هدف قبولی در کنکور با اینکه 2 ترم از درسشون مونده شرکت کنن؟ امکان موفقیت به این روش هست؟
    چون من همیشه در نظرم داشتم که سال آخر کنکور بدم و منظورم از اینکه از الان به فکر ارشد باشم هم این بود که از الان بعضی از دروس رو برای کنکور سال بعد مطالعه جدی داشته باشم؟
    مجموعه ریاضیات برای رشته های فنی مهندسی خیلی مهم هست و معمولا توصیه میشه تابستان منتهی به ارشد صرفا روی این مجموعه کار بشه، اگر تابستان رو برای ریاضی از دست بدین خیلی عقب میوفتین.
    البته عرض کردم همه اینا برای کسی هست که هدفش رتبه خیلی خوب یا نهایتا قبولی در دانشگاه های تهران هست وگرنه برای قبولی ارشد در آزاد یا دانشگاه های درجه 2 و 3 میشه با یک مطالعه نسبی هم موفق شد.

راه دوم هم مرسوم هست ولی معمولا در ترم پاییز یا واحد بر نمیدارن یا خیلی کم بر میدارن و البته از تابستانش هم ریاضیات رو تمام میکنن.
    با این اوصافی که شما گفتین، به نظرم بهتره درسهاتون رو تمام کنید و از سال بعد با تمام قوا شرکت کنید.

نظر شخصی من این هست که ارشد خوندن در دانشگاه هایی با کیفیت پایین تر نه کمکی به شاغل شدن شما میکنه و نه در مصاحبه دکتری پیش رو بهتون کمک میکنه، تو مصاحبه های دکتری دانشگاه های تهران اکثر بچه هایی که ارشد آزاد بودن راحت رد میشن و بچه های دانشگاه های درجه 2 سراسری هم با رزومه خیلی قوی بتونن قبول بشن.

پس کسی که میخواد ارشد شرکت کنه، اگر صرفا مدرک میخواد که فرقی نمیکنه.
    اما اگر برای ادامه تحصیل میخواد بهتره تمام وقت بخونه و برای شما خواندن برای کنکور پس از فارغ التحصیلی گزینه مناسب تری به نظر میاد.

8. این کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ممنون از توجهت دوست عزیز
    راستش تو دوران دانشگاه مثل خیلیا اصلا تست کار نکردم میترسم اگر کنکور آزمایشی بدم روحیمو خراب کنه
    درس زبان هم به فکرش بودم اتفاقا.تو یکی از موسسات زبان دوره آمادگی ارشد ثبت نام کردم و دارم کلاساشو شرکت میکنم.گرامر و لغت و ریدینگ کار میکنن
    فقط میتونم بپرسم خودتون تجربه کنکور ارشد داشتید؟ نظرتون راجع به خوندن دروس ریاضی از الان چیه؟ آیا خوندن ریاضیات کنکور وقت گیر هست؟

سلام

اصلا نیازی نیست تو دوران تحصیل تست کار کرده باشین.همین 6 ماه برای مطالعه کاملا کافیه.
    اصلا نمی خواد خودتون رو با بقیه مقایسه کنید.به تجربه بقیه گوش کنید و خودتون با توجه به شناختی که از خودتون دارین طبیعتا متوجه میشین که چطوری باید درس بخونین و چه راهی رو برین تا موفق باشین.بهترین تصمیم گیرنده خودتون هستین و هیچ کس دیگه ای به اندازه خودتون نمیتونه برای شما روش درس خوندن رو تعیین کنه.هرجور راحتین درس بخونید. فقط درس بخونید و تمرکز کافی داشته باشین.همین برای موفقیت کافیه.

کنکور ازمایشی رو حتما بده. شدیدا تاثیر مثبت داره.به شرطی که اماده تو کنکور آزمایشی شرکت کنی.

من امسال کنکور دادم. الان منتظر نتیجه هستم.رتبه ام در حد تلاشم خیلی عالی بود و به هدفم رسیدم.( میتونم شبانه دانشگاه های برتر تهران و روزانه دانشگاه های برتر غیر از تهران رو قبول بشم )
    من چون ریاضی ام ضعیف هستش و از طرف دیگه کمبود وقت پیدا کردم قید ریاضی رو زدم و تو کنکور ریاضی رو سفید دادم.و ضرر نکردم.
    چون امسال ریاضی رو برای رشته مکانیک سخت گرفتن و کسایی که رو ریاضی خیلی وقت گذاشتن مطابق میلشون نبود.
    ولی دروس تخصصی راحت بود و منم اون دروس رو خوب خونده بودم و کلی به نفعم شد.

ولی بازم بستگی به خودتون و شانستون داره.
    و اینکه برای رشته مکانیک احتمال اینکه امسال ریاضی ساده باشه وجود داره.رشته شما رو نمیدونم.
    چون کم پیش میاد که دو یا چند سال متوالی یک درسی رو سخت بگیرن و معمولا هر سال یکی از دروس رو سخت میگیرن و هر سال این درس جابجا میشه.
    پس اگه ریاضیتون ضعیف نیست ، به نظر من خوندن ریاضی ارزشش رو داره.

شما برای مطالعه دروس:
    اولویت رو به درسایی بدین که بیشتر روشون تسلط دارین و این درسا رو اول شروع به خوندن کنید.بعد به ترتیب سراغ درسایی برین که بیشتر روشون ضعف داریم.تا آخر.
    و به نظر من اینکه چند تا درس انتخابی رو عمیق و کامل بخونید بهتر از اینه که تمام دروس رو ناقص و سطحی بخونید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

مجموعه ریاضیات برای رشته های فنی مهندسی خیلی مهم هست و معمولا توصیه میشه تابستان منتهی به ارشد صرفا روی این مجموعه کار بشه، اگر تابستان رو برای ریاضی از دست بدین خیلی عقب میوفتین.
    البته عرض کردم همه اینا برای کسی هست که هدفش رتبه خیلی خوب یا نهایتا قبولی در دانشگاه های تهران هست وگرنه برای قبولی ارشد در آزاد یا دانشگاه های درجه 2 و 3 میشه با یک مطالعه نسبی هم موفق شد.

راه دوم هم مرسوم هست ولی معمولا در ترم پاییز یا واحد بر نمیدارن یا خیلی کم بر میدارن و البته از تابستانش هم ریاضیات رو تمام میکنن.
    با این اوصافی که شما گفتین، به نظرم بهتره درسهاتون رو تمام کنید و از سال بعد با تمام قوا شرکت کنید.

نظر شخصی من این هست که ارشد خوندن در دانشگاه هایی با کیفیت پایین تر نه کمکی به شاغل شدن شما میکنه و نه در مصاحبه دکتری پیش رو بهتون کمک میکنه، تو مصاحبه های دکتری دانشگاه های تهران اکثر بچه هایی که ارشد آزاد بودن راحت رد میشن و بچه های دانشگاه های درجه 2 سراسری هم با رزومه خیلی قوی بتونن قبول بشن.

پس کسی که میخواد ارشد شرکت کنه، اگر صرفا مدرک میخواد که فرقی نمیکنه.
    اما اگر برای ادامه تحصیل میخواد بهتره تمام وقت بخونه و برای شما خواندن برای کنکور پس از فارغ التحصیلی گزینه مناسب تری به نظر میاد.
    هدف من قبولی در دانشگاه های تهران و نهایتا دانشگاهای درجه 2 هست.اصلا هدفم این نیست که از هر کجا شده مدرک بگیرم چون آینده ام به شدت به تحصیل بستگی داره چون اگر میخواستم وارد بازار کار بشم اصلا همین کارشناسی هم نمی گرفتم.سرمایه آنچنانی هم ندارم که بخوام خودم کاری دست و پا کنم.خودم هم فکر میکنم بهتره بعد از فارغ التحصیلی برای ارشد آماده بشم.حالا من اگر بخوام امسال یک کنکور آزمایشی بدم بنظرتون اگر درس رو از همین الان شروع کنم از درس خوندن برای ارشد زده میشم؟ با توجه به اینکه میخوام کنکور رو به طور جدی سال بعد بدم

11. این کاربر از bahadorgamer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام

اصلا نیازی نیست تو دوران تحصیل تست کار کرده باشین.همین 6 ماه برای مطالعه کاملا کافیه.
    اصلا نمی خواد خودتون رو با بقیه مقایسه کنید.به تجربه بقیه گوش کنید و خودتون با توجه به شناختی که از خودتون دارین طبیعتا متوجه میشین که چطوری باید درس بخونین و چه راهی رو برین تا موفق باشین.بهترین تصمیم گیرنده خودتون هستین و هیچ کس دیگه ای به اندازه خودتون نمیتونه برای شما روش درس خوندن رو تعیین کنه.هرجور راحتین درس بخونید. فقط درس بخونید و تمرکز کافی داشته باشین.همین برای موفقیت کافیه.

کنکور ازمایشی رو حتما بده. شدیدا تاثیر مثبت داره.به شرطی که اماده تو کنکور آزمایشی شرکت کنی.

من امسال کنکور دادم. الان منتظر نتیجه هستم.رتبه ام در حد تلاشم خیلی عالی بود و به هدفم رسیدم.( میتونم شبانه دانشگاه های برتر تهران و روزانه دانشگاه های برتر غیر از تهران رو قبول بشم )
    من چون ریاضی ام ضعیف هستش و از طرف دیگه کمبود وقت پیدا کردم قید ریاضی رو زدم و تو کنکور ریاضی رو سفید دادم.و ضرر نکردم.
    چون امسال ریاضی رو برای رشته مکانیک سخت گرفتن و کسایی که رو ریاضی خیلی وقت گذاشتن مطابق میلشون نبود.
    ولی دروس تخصصی راحت بود و منم اون دروس رو خوب خونده بودم و کلی به نفعم شد.

ولی بازم بستگی به خودتون و شانستون داره.
    و اینکه برای رشته مکانیک احتمال اینکه امسال ریاضی ساده باشه وجود داره.رشته شما رو نمیدونم.
    چون کم پیش میاد که دو یا چند سال متوالی یک درسی رو سخت بگیرن و معمولا هر سال یکی از دروس رو سخت میگیرن و هر سال این درس جابجا میشه.
    پس اگه ریاضیتون ضعیف نیست ، به نظر من خوندن ریاضی ارزشش رو داره.

شما برای مطالعه دروس:
    اولویت رو به درسایی بدین که بیشتر روشون تسلط دارین و این درسا رو اول شروع به خوندن کنید.بعد به ترتیب سراغ درسایی برین که بیشتر روشون ضعف داریم.تا آخر.
    و به نظر من اینکه چند تا درس انتخابی رو عمیق و کامل بخونید بهتر از اینه که تمام دروس رو ناقص و سطحی بخونید.
    عزیز شما تو دوران آماده سازی کنکور چقدر دانشگاه می رفتید؟ چقدر وقت واسه در خواندن داشتید؟ پایه دروستون چه طور بود؟ آیا در طول ترم های قبل از آماده سازی برای ارشد هم درسهای گذشته رو مرور می کردید؟
    ببخشید که سوالاتم زیاد هست ممنون از توجهتون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

عزیز شما تو دوران آماده سازی کنکور چقدر دانشگاه می رفتید؟ چقدر وقت واسه در خواندن داشتید؟ پایه دروستون چه طور بود؟ آیا در طول ترم های قبل از آماده سازی برای ارشد هم درسهای گذشته رو مرور می کردید؟
    ببخشید که سوالاتم زیاد هست ممنون از توجهتون
    سلام
    من ترم پاییز رو مرخصی گرفتم و اصلا دانشگاه نمیرفتم.
    از تابستون اواسط مرداد شروع کردم.
    البته این وسط کارهای متفرقه زیاد داشتم که وقتم رو می گرفت به خاطر همین وقت کم آوردم.طوری که از 7 روز هفته ، 4 روزش رو درس می خوندم.اونم روزی نهایت 6 ساعت.
    ولی اگه منظم مطالعه داشته باشین و وقتتون رو تلف نکنید به نظرم زمان کاملا مناسبیه.

پایه دروس اصلی ام نسبتا قوی بود. به خصوص دروسی که ضریب 3 برای گرایش مورد نظرم داشت و خیلی خوب فهمیده بودم.
    پایه ریاضی ضعیفی داشتم که به خاطر همین سراغش نرفتم.
    زبان رو هم گرامر رو فراموش کرده بودم.لغت هم نخوندم. فقط متن تخصصی خوندم که اونم تو کنکور وقت اضافه نیاوردم.به خاطر همین زبان رو هم سفید زدم.

نه.بعد پاس کردن درسی ، پیش نیومده که درسی رو دوباره مرور کنم. البته خیلی از دروس اصلی رو کامل فراموش نکرده بودم و تا حدودی بلد بودم و خوندن برای ارشد بیشتر مرور و یادآوری مطالب گذشته بود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •