تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 108 اولاول ... 4567891011121858 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

سلام
    آیا قرص زینک سولفات با زینک پلاس فرق میکنه؟؟
    من برای ریزش مو زینک مصرف می کنم. خواستم زینک سولفات بگیرم از داروخونه , گفت که زینک پلاس با سولفات فرق نمیکنه.
    حالا فرق میکنه یا نه؟؟کدومش برای مو بهتره.خارجی یا ایرانیش؟؟؟
    قرص مخمر هم برای مو خوبه؟؟
    مصرف روزانه این قرص ها به سلامت عمومی بدن تاثیر منفی نمیزاره؟؟؟
    دوست گرامی !
    زینک سولفات فقط همون سولفات روی هست ...
    زینک پلاس ( اگر واقعا زینک پلاس باشه) علاوه بر سولفات روی باید دارای ویتامین های گروه ب و مواد معدنی مهم که برای رشد موها، پوست و ناخن اهمیت داره باشه .
    البته در این که کلا در بدن مردان ایرانی مقدار عنصر روی کمتر از اونی هست که باید باشه ، شکی نیست...به طوری که اشاره میشه اکثر مردان ایرانی باید از این قرص ( حالا به تناوب یا دائم ...بر حسب شرایط ) استفاده کنند.
    متاسفانه....قطعا خارجیش بهتره ....
    قرص مخمر هم به خاطر وجود مقادیر فراوان از ویتامین های گروه b برای رشد مو و ناخن و پوست خوب هست...فقط به همراهش حتما آب زیاد مصرف کنید...
    همچنین در صورتی که از لبنیات به اندازه کافی استفاده نمی کنید شاید لازم بشه به همراه مخمر از مکمل های کلسیمی هم استفاده کنید تا دفع کلسیم از ادرار رو که به دلیل وجود فسفر بالا در مخمر هست جبران کنه. این مورد رو اجازه بدید پزشکتون مشخص کنه ..
    پاینده باشید.

2. این کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه bushveg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

10 ماینواکسیدیل ,finpecia,alphactive

سلام به دوستان گل.
    چند سوال در مورد داروهای جلوگیری کننده از ریزش مو داشتم..
    این ماینواکسیدیل های ایرانی و خارجی موثر هستند؟
    من الان 3 ساله دارم 6 ماه در میون استفاده میکنم . ممکنه پوست به اینها مقاوم بشه؟
    قرص finpecia هم برام تجویز شده بود و مصرف میکنم.اثر این قرصها چقدره؟ من نوع هندیشو مصرف میکردم با کیفیتش با نوع ا-م-ر-ی-کاییش فرق میکنه؟
    قویتر از اینها چیزی نیست ؟
    من همراه با ماینواکسیدیل یه محلول alphactive همهمراه با شامپو با همین نام استفاده میکردم این محلول تاثیرش چطوره؟
    من سالی 1 بار موهامو تیغ میزنم و همزمان داروهای بالا رو مصرف میکنم به نظرم اینجوری بهتر جذب پوست میشه.نظر شما چیه کلآ تیغ زدن مفیده یا نه؟
    اوووووووه چقدر سوال شد
    با تشکر پیشاپیش از اساتید

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام
    مصرف طولاني مدت اون قرص ها عوارضي نداره ؟
    ممنون .

Banned kiarash3500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تو قلب خداي مهربون

پيش فرض

من شنيدم مايكنوسيديل ممكنه در بعضيا به مقدار كم فشار خون رو بالا ببره
    البته نادر
    2 ساله كه فقط مايكنوسيديل و 6 ماهه همراهش فناسترايد مصرف ميكنم اون نتيجه كه ميخواستم رو گرفتم...

ببخشيد يه سوال داشتم غير از استراديول والرت كدام داروهي هورموني ديگه بشورت تزريقي پيدا ميشه؟
    ممنون

يه سوال داشتم
    قرص آهن ميتونه به همراه قرص هاي هورموني مصرف بشه؟
    تداخل يا كاهش اثر به همراه نداره؟
    مرسي...
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 15:01.

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دوست عزیز واژه داروی هورمونی خیلی عام است چون حتی انسولین هم یک داروی هورمونی است .

تداخلات قرص فروس سولفات (آهن) با تتراسیکلین داروهای آنتی اسید وویتامین eاست. وباقرص های کنتراسپتیو که مد نظر شمایت تداخلی ندارد.

در ضمن مصرف ویتامین c باعث افزایش جذب آهن میشود.
    معده خالی هم باعث افزایش جذب میشود بنابراین اگه معده تون حساس نیست در صورت امکان نیم ساعت قبل غذا همراه با یکلیوان آب پرتقال میل کنید . اما اگه معده حساس دارید بالاجبار مجبورید با معده پر( علی رغم کاهش جذب آن) مصرف کنید.
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 15:01.

داره خودمونی میشه mahtab70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض داروی استرس

من مدتی از داروی آپوالپراز اسفاده میکردم که با بهبود علایم اونو ترک کردم
    حالا سوالم اینه می تونم گاهی که استرس داشتم یدونه بخورم از این قرص؟
    ایا عارضه خاصی نداره؟
    ممنون
    Last edited by mahtab70; 19-03-2009 at 16:26.

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

من مدتی از داروی زاناکس اسفاده میکردم که با بهبود علایم استرس اونو ترک کردم بدون مشورت با پزشک!!!
    حالا سوالم اینه می تونم گاهی که استرس داشتم یدونه بخورم از این قرص؟
    ایا عارضه خاصی نداره؟
    ممنون
    درود...
    دوست گرامی !
    قطع و وصل بدون نظارت پزشک به خصوص در مورد آنتی بیوتیک ها، داروهای قلبی و داروهای عصبی کاری است بسیار خطرناک ..
    درسته که زاناکس یکی از داروهای تقریبا شایع _ و به زعم برخی کم خطر یا همون safe _ محسوب میشه ولی اجازه بدید مقدار و نوع مصرف اون رو پزشکی که شما رو از نزدیک معاینه کرده و به شرایط شما آگاهی داره تعیین کنه ...
    پاینده باشید...

9. 2 کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دوست گرامی
    درست است که خط اول درمان بیماری panic disorder دسته داروهای BZD (بنزودیارپینها)است اما در بین این دسته دارویی داروی Aprazolam یا همانZanaxرا اخیرا با نام Dirty BZD (بنزودیازپین کثیف) میشناسند و امیدوارم به زودی در جامعه پزشکی ایران هم تجویز این دارو را مانند سایر کشور ها محدود شود. و از سایر داروهای این دسته دارویی که Safe تر هستند جایگزین کنند.
    واما درجواب شما همان طور که دوست عزیزمان aliak نیز اشاره کردند نباید دارویی را که پزشک تجویز کرده سر خود قطع میکردید .....
    از طرفی مرتکب این اشتباه هم نشوید که هر اضطرابی الزاما بیماری panic disorderاست و باید درمان دارویی شروع کرد این بیماری علایم خواص خود را دارد و باید شخص به دقت مورد بررسی قرار بگیرد که همه کتگوریهای این بیماری را داشته باشد تا بیمار محسوب گردد. چرا که اضطراب اساسا بیماری نیست و حتی اگر بیمار گونه نباشد نیروی محرکه پیشرفت و ترقی زندگی بشر محسوب میشود.
    اما یک توصیه شخصی من به دوستانی که در شرایطی خاص مثلا موقع امتحان هایشان دچار اضطراب میشوند که این اضطراب مانع تمرکز فکریشان میشود ،استفاده از دم کرده ریشه گیاه سنبل الطیب است بانام انگلیسی Valerian و
    نام علمی valeriana Officinalis
    روش و مقدار استفاده : مقدار2 تا 4 گرم ریشه سنبل‌‌الطیب را - که قبلا کوبیده شده باشد - در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف كرده و روزی 2 بار، هر بار یک فنجان میل کنید. این نوشیدنی درمان خوبیجهت حالات عصبی،سرگیجه ، ناآرامی‌های عصبی، ضدترس شبانه اطفال و آرام‌بخش بسیار خوبی برای كارهای فكری زیاد است . طعم آن تلخ ولی خوشبو و معطر است و برای کاهش تلخی میتوانید یک قاشق عسل داخل آن حل کنید

Last edited by hoseinist; 26-02-2009 at 17:13.

11. این کاربر از hoseinist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

حتی هورمون های جنسی زنانه هم هنوز یک واژه کلی است،خودتان هم میگویید هورمون ها نه هورموون پس داروهایی با ترکیبات و درصد های متفاوتی از استروژن و پروژسترون یا حتی از هر کدام جداگانه داریم که کاربرد خاص خودشان را دارند.

پروفشنال separate's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    برزخ

پيش فرض

درود...
    دوست گرامی !
    قطع و وصل بدون نظارت پزشک به خصوص در مورد آنتی بیوتیک ها، داروهای قلبی و داروهای عصبی کاری است بسیار خطرناک ..
    درسته که زاناکس یکی از داروهای تقریبا شایع _ و به زعم برخی کم خطر یا همون safe _ محسوب میشه ولی اجازه بدید مقدار و نوع مصرف اون رو پزشکی که شما رو از نزدیک معاینه کرده و به شرایط شما آگاهی داره تعیین کنه ...
    پاینده باشید...
    اگه قرص های ضد استرس مثل آلپرازولام یا غیره خودسر و به تعدا زیاد(چند ماه) بدون رفتن به پزشک مصرف بشه و خودسر هم توسط مصرف کننده قطع بشه چه عوارضی میتونه داشته باشه؟
    مرسی

محلول ماینوکسیدیل5% فقط برای جلوگیری از ریزش هست یا باعث رشد هم میشه؟
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 15:03.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •