تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 26

نام تاپيک: لطفا راهنمای کنید سنگ کلیه و سنگ شکن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض لطفا راهنمای کنید سنگ کلیه و سنگ شکن

سلام
    لطفا راهنمای کنید
    یکی از دوستان سنگ کلیه داره قبلا سونوگرافی انجام داد و گفت سنگ حدودا 7 میلیمتر است و دکتر گفت سی تی اسکن هم انجام بده حالا باتوجه به ایکه چند بار دوستم سونوگرافی کرد و محل سنگ و اندازه سنگ تغریبا یکسان بود حالا یه خورده اندازه سنگ بزرگتر در حد یک میلیمتر آیا نیازی به سی تی اسکن دارد ؟ چون میگه نمیخواهم اشعه بهم بخوره
    کلا نقش سی تی اسکن در این مرحله چیست
    و سوال در مورد سنگ شکن اینکه آیا هنگام سنگ شکن درد دارد یعنی خود سنگ شکن درد ایجاد میکنه ؟ چون بعضی ها میگن درد داره و بعضیها میگن دردی ایجاد نمیکنه
    ممنون

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سلام
    لطفا راهنمای کنید
    یکی از دوستان سنگ کلیه داره قبلا سونوگرافی انجام داد و گفت سنگ حدودا 7 میلیمتر است و دکتر گفت سی تی اسکن هم انجام بده حالا باتوجه به ایکه چند بار دوستم سونوگرافی کرد و محل سنگ و اندازه سنگ تغریبا یکسان بود حالا یه خورده اندازه سنگ بزرگتر در حد یک میلیمتر آیا نیازی به سی تی اسکن دارد ؟ چون میگه نمیخواهم اشعه بهم بخوره
    کلا نقش سی تی اسکن در این مرحله چیست
    و سوال در مورد سنگ شکن اینکه آیا هنگام سنگ شکن درد دارد یعنی خود سنگ شکن درد ایجاد میکنه ؟ چون بعضی ها میگن درد داره و بعضیها میگن دردی ایجاد نمیکنه
    ممنون

بله درد داره و کلی هم عوارض داره سعی کنین سنگ رو با مایعات و داروی گیاهی دفع کنین عمل نکنین
    سی تی اسکن هم همش به خاطر پوله

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

بله درد داره و کلی هم عوارض داره سعی کنین سنگ رو با مایعات و داروی گیاهی دفع کنین عمل نکنین
    سی تی اسکن هم همش به خاطر پوله
    سلام
    ممنون از شما تاپیک ها را چک کردم مثل اینکه شما هم مشکل سنگ کلیه داشتید
    آیا سنگ کلیه برطرف شد ؟
    چند میل بود ؟
    آخه این دوستم میترسه میگه یه موقع حرکت نکنه مثلا در حالب گیر کنه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

کلا کسی میدونه معمولا قطر حالب یا مجاری اداری چقدر است که سنگ چند میلیمتر میتونه عبور کنه ؟

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سلام
    ممنون از شما تاپیک ها را چک کردم مثل اینکه شما هم مشکل سنگ کلیه داشتید
    آیا سنگ کلیه برطرف شد ؟
    چند میل بود ؟
    آخه این دوستم میترسه میگه یه موقع حرکت نکنه مثلا در حالب گیر کنه
    والا من دیگه همیشه مشکلاتمو با داروهای گیاهی حل میکنم اعتقادمو به دکترا و طب شیمیایی از دست دادم از بس که بعضی از این دکترای این زمونه پول پرست شدن
    قدیم مگه طب شیمایی بود همش گیاهی بود مردم هم هیچ مشکلی نداشتن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

والا من دیگه همیشه مشکلاتمو با داروهای گیاهی حل میکنم اعتقادمو به دکترا و طب شیمیایی از دست دادم از بس که بعضی از این دکترای این زمونه پول پرست شدن
    قدیم مگه طب شیمایی بود همش گیاهی بود مردم هم هیچ مشکلی نداشتن
    خوب آقا روش که استفاده کردید را لطفا بگید واقعا نیازه برای دوستم و آقا مال شما چند میلیمتر بود

داره خودمونی میشه دلصدا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض

برای رفع سنگ کلیه روزانه یه مقدار معین عرق خارشتر بخورین. سنگی که دفع میشه در بک ظرف نگه دارین و برای تشخیص نوعش به آزمایشگاه ببرید.

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

خوب آقا روش که استفاده کردید را لطفا بگید واقعا نیازه برای دوستم و آقا مال شما چند میلیمتر بود
    والا من کاری نکردم فقط آب زیاد خوردم و ورزش زیاد کردم خودش افتاد اندازشم 9 میل بود

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

برای رفع سنگ کلیه روزانه یه مقدار معین عرق خارشتر بخورین. سنگی که دفع میشه در بک ظرف نگه دارین و برای تشخیص نوعش به آزمایشگاه ببرید.
    والا من کاری نکردم فقط آب زیاد خوردم و ورزش زیاد کردم خودش افتاد اندازشم 9 میل بود

سلام
    ممنون از پاسخها
    حقیقتش این دوستم بیشتر ترسی که داره این است که یه موقع سنگ حرکت نکنه و باعث انسداد مجاری یا حالب نشود
    یعننی ممکنه باعت بسته شدن شود ؟ برای همین است که زیاد ورزش و یا آب نمیخوره یه موقع حرکت نکنه
    آیا اطلاعی دارید
    ممنون

داره خودمونی میشه دلصدا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض

سلام
    ممنون از پاسخها
    حقیقتش این دوستم بیشتر ترسی که داره این است که یه موقع سنگ حرکت نکنه و باعث انسداد مجاری یا حالب نشود
    یعننی ممکنه باعت بسته شدن شود ؟ برای همین است که زیاد ورزش و یا آب نمیخوره یه موقع حرکت نکنه
    آیا اطلاعی دارید
    ممنون
    ابعاد سنگش چقدر هست؟ وقتی سنوگرافی داده مشخص کرده کوچیکه یا بزرگ.
    بعد دکتر گفته آب بخور و تحرک داشته باش یا گفته باید عمل کنی؟

اگر گفته کوچیکه و فعلا آب بخور و تحرک داشته باش پس براحتی قابل دفع هست. کافیه یکم عرق خارشتر بخوره ( روزانه ) .یه مقدار ادارش خونی میشه و علت حرکت سنگ هست و کمی اذیتش میکنه اما یهو با ادرار خارج میشه. فقط از ظرف یکبار مصرف پلاستیکی مثل سطل ماست استفاده کنه. سنگ رو برداره و برای تشخیص نوعش ببره آزمایشگاه.
    در ضمن اگر درد نداره اینو بدونه درد شدیدی در ناحیه کلیه و زیر قفسه سینه با حرکت سنگ حس خواهد کرد که نفس گیر هست و باید به اعصابش مسلط باشه. استفراغ زیادی خواهد کرد و فقط سعی کنه از قبل برنامه بریزه درمانگاه ببرن سرم غذایی بزنن که فشار و قندش نیافته. این یک دورس و تموم میشه و انشالله خیلی زود سلامتیشو بدست میاره.

11. این کاربر از دلصدا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •