تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 43 از 108 اولاول ... 333940414243444546475393 ... آخرآخر
نمايش نتايج 421 به 430 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوست عزیز بیماری فاویسم یا G6PD D با این نوع حساسیتی که شما پیدا کرده اید متفاوته و این یک حساسیت ساده بعلت افزایش فعالیت سیستم ایمنی می باشد ولی مکانیزم بیماری فاویسم متفاوته .
    البته بنده با انجام آزمایش مخالفتی ندارم

سلام. بله شما درست می گید چون من به چیزهایی حساسیت دارم که کاملاً غیر عادی هست. مثلاً گیلاس، زردآلو، ... که از همون سیستم ایمنی ناشی می شه. ولی به قول شما گفتنش ضرر نداره.

سلام
    من 4 روزه که از قرص های سفیکسیم 400(روزی دو عدد) و مترونیدازول 250(وزی سه عدد) و شربت کتوتیفن(شبی یک قاشق) استفاده می کنم. شربت کتوتیفن، خوب آوره ولی نمی دونم، سفیکسیم خواب آوره یا مترونیدازول؟ توی این 4 روز، من دائم احساس خواب می کنم. مثلاً صبح که از خواب بلند می شم، اول باید مترونیدازول بخورم و بعد از یک ساعت، قرص سفیکسیم. بعدش هم احساس خواب می کنم و می خوابم وقتی بلند می شم، دوباره باید مترونیدازول بخورم و از ساعت 10 شب هم سیکل بعدی دارو ها و دوباره خواب.
    سوالم اینه که این قرص ها باعث خواب می شن؟ آیا اینهمه خوابیدن برای بدن بد نیست؟( تا 10 روز دیگه باید قرص بخورم)
    ویرایش: راستی یه مطلبی رو یادم رفت بپرسم و اون اینه که احساس گلودرد هم دارم. یه جستجویی کردم و دیدم که از اثرات جانبی کتوتیفن هست. این مطلب مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 16:05.

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    من 4 روزه که از قرص های سفیکسیم 400(روزی دو عدد) و مترونیدازول 250(وزی سه عدد) و شربت کتوتیفن(شبی یک قاشق) استفاده می کنم. شربت کتوتیفن، خوب آوره ولی نمی دونم، سفیکسیم خواب آوره یا مترونیدازول؟ توی این 4 روز، من دائم احساس خواب می کنم. مثلاً صبح که از خواب بلند می شم، اول باید مترونیدازول بخورم و بعد از یک ساعت، قرص سفیکسیم. بعدش هم احساس خواب می کنم و می خوابم وقتی بلند می شم، دوباره باید مترونیدازول بخورم و از ساعت 10 شب هم سیکل بعدی دارو ها و دوباره خواب.
    سوالم اینه که این قرص ها باعث خواب می شن؟ آیا اینهمه خوابیدن برای بدن بد نیست؟( تا 10 روز دیگه باید قرص بخورم)
    ویرایش: راستی یه مطلبی رو یادم رفت بپرسم و اون اینه که احساس گلودرد هم دارم. یه جستجویی کردم و دیدم که از اثرات جانبی کتوتیفن هست. این مطلب مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    سفیکسیم و مترونیدازول خواب آلودگی شدید نمی دهند البته گاهی اوقات بعضی داروها تاثیرات منحصر به فردی در بعضی افراد دارند که مهم نیست و اهمیتی از نظر پیگیری و یا قطع دارو ندارند .
    کتوتیفن می تواند ایجاد خواب آلودگی کند . گلو درد هم بعیده از کتوتیفن باشه

3. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. لطفاً به عوارض جانبی شربت و قرص کترام ( کتوتیفن ) توجه نمایید:
    عوارض جانبی : عوارض مصرف این دارو عبارتند از : خواب آلودگی ، خستگی ، از دست دادن اشتها ، خشکی دهان ، سردرد ، واکنش های آلرژیک ، راش ، سندرم فلو ، التهاب درد گلو ، تهوع ، تشدید آسم ، اسپاسم ریوی و حالتهای آسماتیک
    من از شربت زادیتن(کتوتیفن) البته از نوع خارجی اش استفاده می کنم. البته در جستجو، مطلبی در مورد شربت زادیتن(کتوتیفن) پیدا نکردم که در مورد این دارو صحبت کنه ولی اگه کترام(کتوتیفن) همون زادیتن(کتوتیفن) باشه، پس عارضه التهاب درد گلو از این شربت هست.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. لطفاً به عوارض جانبی شربت و قرص کترام ( کتوتیفن ) توجه نمایید:من از شربت زادیتن(کتوتیفن) البته از نوع خارجی اش استفاده می کنم. البته در جستجو، مطلبی در مورد شربت زادیتن(کتوتیفن) پیدا نکردم که در مورد این دارو صحبت کنه ولی اگه کترام(کتوتیفن) همون زادیتن(کتوتیفن) باشه، پس عارضه التهاب درد گلو از این شربت هست.
    شما درست میگید ولی این از عوارض نادر آن هست و معمولا در مصارف طولانی شاید ایجادبشه .
    در هر صورت اگر هم جزو عوارض آن باشه باز تفاوتی نمیکنه چون بعلت این عارضه درمان را تغییر نمی دهیم .

6. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    قرص مترونیدازول که باید هر 8 ساعت یک بار بخورم، امروز باعث درد معده شده. می دونم که:
    در هر صورت اگر هم جزو عوارض آن باشه باز تفاوتی نمیکنه چون بعلت این عارضه درمان را تغییر نمی دهیم .
    ولی می تونم، هر 12 ساعت یک بار بخورم به جای هر 8 ساعت؟(فقط 6 تای دیگه مونده)
    در ضمن، گلو درد هم دو سه روزی هست که رفع شده.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    قرص مترونیدازول که باید هر 8 ساعت یک بار بخورم، امروز باعث درد معده شده. می دونم که:ولی می تونم، هر 12 ساعت یک بار بخورم به جای هر 8 ساعت؟(فقط 6 تای دیگه مونده)
    در ضمن، گلو درد هم دو سه روزی هست که رفع شده.
    خیر . دوز دارو را کم نکنید
    خدا را شکر که گلو دردتون خوب شد . انشاءالله بقیه هم خوب میشن

9. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

خیر . دوز دارو را کم نکنید
    خدا را شکر که گلو دردتون خوب شد . انشاءالله بقیه هم خوب میشن
    سلام. با وجود درد معده، می خورم. خدا کنه درد بیشتر نشه.

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

استفاده از مسدود کننده های بتا مثل آتنولول، متوپرولول و پروپرانولول همراه با سالبوتامول، اثرات این دارو را کم می کند. به علاوه در صورت ابتلا به آسم، از مصرف پروپرانولول جدا پرهیز نمایید.
    در صورتی که احساس کردید سالبوتامول همچون گذشته علایم شما را تسکین نمی دهد و یا لازم است دوز بیشتری از دارو را برای کاهش علایم استفاده کنید، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.
    سلام
    لطفاً به قسمت های پررنگ شده توجه کنید.
    1-من مجبورم پروپرانولول بخورم.
    2-و دقیقاً از روز سه شنبه تا الان، من به جای یک قاشق مرباخوری سالبوتامول از یک قاشق غذاخوری استفاده می کنم چون اثر نمی کنه و با این افزایش مقدار، اثرش بیشتر می شه. در مورد شربت برم هگزین هم همین کار رو مجبورم بکنم چون یک قاشق مرباخوری فایده نداره. البته در هفته اول، یک قاشق مرباخوری خیلی خوب بود و هیچ نفس تنگی هم وجود نداشت.
    پس جملات پرهیز کنید و بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید به چه معناست؟
    ویرایش: بعضی وقت ها هم که نفس تنگی زیاد می شه، مجبور می شم، یک قاشق دیگه سالبوتامول بخورم.
    Last edited by قله بلند; 15-07-2010 at 16:16.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

البته این درسته پروپرانولول تاثیر سالبوتامول را کم می کنه و بهتره در افراد آسمی مصرف نشه . در مورد داروی جایگزین آن با پزشک متخصص غدد مشورت کنید . می توان دوز ان را به حد اقل رساند .

در مورد این که سریع به پزشک مراجعه کنید برای مواردیه که شک به حمله حاد آسم باشه . خیلی هم نترسید

13. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. با چه عنوانی جستجو کنم تا قرصی که هم اثر پروپرانولول باشه رو پیدا کنم؟ آخه مشورت با دکترهای غدد به این سادگی ها هم نیست و علاوه بر اتلاف وقت، هزینه بر هم هست.

ویرایش: قسمت جالب قضیه اینجاست که بعد از مصرف چند روزی از داروهای تجویز شده، خبری از سرفه نیست ولی بعد از مدت معینی همه علائم برمی گرده. مثلاً در این دوره، بعد از گذشت 7 روز، همون آش بود و همون کاسه! ایندفعه که رفتم، حتماً این موضوع رو می گم.
    Last edited by قله بلند; 15-07-2010 at 23:42.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •