تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 95 از 108 اولاول ... 4585919293949596979899105 ... آخرآخر
نمايش نتايج 941 به 950 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

در مورد قرص کافئین راهنمایی میخوام
    این قرص مسکنه یا انرژی زا
    آخه تو ترکیب ایبوپروفن هم هست
    کافئینی که در نوافن میبینید امروزه داره جای کدئین رو در کنار پارستامول(استامینوفن) رو میگیره...
    به خاطر کارایی بهتر و عوارض جانبی کمتر...
    هم نقش مسکن رو ایفا میکنه...
    هم تا حدودی در ضعف و بی حالی میتونه کمک کننده باشه(من برای بیماران که به علت سرماخوردگی شدیدا گیج و منگ میشن اون طراوت خودشون رو از دست میدن عموما در کنار داروهای دیگه از Novafe هر 6 ساعت 1-2 عدد استفاده میکنم تا هم در بهبود درد جسمانی کمک کننده باشه هم نقشه یک انرژی دهنده ی بسیار بسیار بسیار ملایم رو ایفا میکنه و هم در کنار ترکیبات آنتی هیستامین موجود در دارو های سرما خوردگی نظیر کلرفنیرآمین نقش خنثی کننده ی اون اثر خواب آوری رو تا حدود مطلوبی ایفا میکنه!!)
    در کل در داروسازی نوین عموما کافئین رو جایگزین کدئین کردند...

پرانول میتونه افسردگی رو هم کاهش بده؟
    منظور از رفع استرس چیه؟

من بعضی اوقات استرس دارم ولی تپش قلب ندارم با این حال دکتر اینو بهم توصیه کرده
    به هیچ وجه!!
    در تعریف پروپرانول آمده که:
    پروپرانول با فرمول شیمایی C۱۶H۲۱NO۲ دارویی از دسته بتا بلاکرهای غیرانتخابی‌است که عمدتاً برای درمان فشارخون مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروپرانول برای بیماری‌های گوناگون دیگری چون تسکین درد قلبی، پیشگیری از سردردهای میگرنی، درمان بی‌نظمی ضربان قلب و گلوکوم تجویز می‌شود.

این دارو همچنین برای جلوگیری از دومین حمله قلبی در افرادی که یک بار دچار قلبی شده‌اند، کاربرد دارد. با مسدودکردن این تکانه‌ها، به قلب کمک می‌کند تا منظم‌تر و مؤثرتر بزند و در نتیجه بار کاری قلب کاهش می‌یابد.

پروپرانول در تعدای از اختلالات روحی مانند فوبیای اجتماعی، اختلال اضطراب منتشر و اختلال هراس و به‌ویژه اختلال استرس پس از سانحه نیز کاربرد دارد که البته هیج یک از آن‌ها مورد قبول اف‌دی‌ای نیستند.

امروزه میبینم بسیار از بیمار ها از این دارو به عنوان ضد اضطراب استفاده میکنن و حتی خیلی از پزشک ها به غلط از این دارو استفاده میکنن برای کاهش استرس!!!(فقط در نوعی خاص از استرس میتونه کمک کننده باشه)
    ببینید!پرانول تپش قلب رو کم میکنه!!نه استرس رو...!!این 2 خیلی با هم فرق دارن که متاسفانه من میبینم خیلی از پزشک ها این 2 مورد رو با هم اشتباه میگیرن ! چه برسه به بقیه مردم!!
    در استرس های شدید و غیر قابل مهار تنها داروهای مضعف CNS مغز میتونن کمک کننده باشند...نه داروهایی نظیر پروپرانول که از دسته بتا بلاکرهای غیرانتخابی ان...

در مورد افسردگی که اصلا کلا مبحث فرق میکنه دوست عزیز و این توضیحات من هیچ ربطی به افسردگی نداره...!!
    Last edited by S0R3N4; 23-02-2013 at 22:32.

2. این کاربر از S0R3N4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

معمولا در کنار انتی بیوتیک کوآموکسی کلاو چه مکمل انتی بیوتیکی دیگه تجویز میشه؟
    عزیز دل من...
    حداقل اشاره میکردی در چه نوع از عفونتی منظورتون هست؟

سلام دوستان دو تا سوال دارم ممنون میشم کمک کنید:
    L-arginine برای افزایش قد گرفتم روزی چندتا بخورم؟ 1000mg هم هست راستی ماله شرکت karen هست خوبه؟!
    یدونه calcibalance هم گرفتم اونو روزی چندتا بخورم؟! محتویات اصلیشم ایناس: calcium500mg vitaminD200IU zinc10mg magnesium25mg و اینکه این مارک خوبه؟!
    ممنووووون
    چند سالتونه؟
    اگه صفحه ی رشد شما بسته نشده باشه میتونه با تحریک ترشح هورمون رشد از غده ی هیپوفیر مغز کاملا موثر باشه!!(نه در کوتاه مدت)
    ولی اگه صفحه ی رشد بسته شده باشه به هیچ وجه کاربرد نداره آرژنین...

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

عزیز دل من... حداقل اشاره میکردی در چه نوع از عفونتی منظورتون هست؟ .
    عفونت سینوسها عزیز دل من....

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

عفونت سینوسها عزیز دل من....
    عموما برای عفونت های سینوس ها همین کوآموکسی بهترین انتخابه!حتی از آزیترو هم بهتر جواب میده!
    ولی در موارد خیلی شدید تر معمولا متخصصین یک دوره از تزریق سفتریاکسون هم در کنار کوآموکسی استفاده میکنن...

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

در مورد این داروها میشه توضیح بدین؟

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

من دقیقا نمیدونم چه توضیحی میخواید در مورد این دارو ها...
    اما به طور معمول در مورد این دارو ها میشه این نکات رو بیان کرد:

در مورد کاربر آتورواستاتین :
    اين داروها آنزيم 3-هيدروكسي-3-متيل گلوتاريل كوآنزيم A ردوكتاز (HMG-CoA) رامهار مي نمايند و در نتيجه سنتز كلسترول نيز مهار میگردد. اين عمل موجب میشود كه گيرنده هاي LDL در سطح سلولهاي كبدي افزايش يافته و در نتيجه كاتابوليسم كلسترول LDL نيز تسريع شود. مهاركننده هاي HMG-CoA ردوكتاز، كلسترول LDL، كلسترول VLDL و تاميزان كمتري غلظت تري گليسريد پلاسما راكاهش داده و به ميزان ناچيزي غلظت HDL را افزايش ميدهد. آتورواستاتين به شكل فعال مصرف شده در حاليكه لواستاتين و سيمواستاتين در بافتها به تركيب بتا-هيدروكسي اسيدهيدروليز ميشوند.

و در مورد پرفنازین :
    پرفنازين‌ در اسكيزوفرني‌ وحالات‌ رواني‌، مانيا و درمان‌ كمكي‌ كوتاه‌مدت‌ اضطراب‌ شديد، تحريكات‌ رواني‌حركتي‌، هيجان‌ و تحريكات‌ رفتاري‌ شديدو ناگهاني‌، استفراغ‌ و تهوع‌ شديد به‌كارمي‌رود.
    پرفنازين‌ با مهار گيرنده‌هاي‌بعد سيناپسي‌ دوپاميني‌ در مسيرمزوليمبيك‌ اثر درماني‌ خود را ايجادمي‌نمايد. مهار گيرنده‌هاي‌ دوپاميني‌ درمسير نيگرواسترياتال‌ و توبرواينفنديبولاربه‌ ترتيب‌ با ايجاد اثرات‌ خارج‌ هرمي‌ وافزايش‌ ترشح‌ پرولاكتين‌ در ارتباط است‌.همچنين‌ گيرنده‌هاي‌ موسكاريني‌ و نيز آلفاـ آدرنرژيك‌ تا حدودي‌ بوسيله‌ اين‌ دارومهار مي‌گردند.
    باز هم اگه توضیحات دیگر مد نظرتون بود بگید تا راهنماییتون کنم...

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

بهترین دارو برای حساسیت فصلی چیه؟آبریزش شدید بینی و عطسهای پشت سرهم سرماخوردگی نیست آلرژیه لطفا راهنماییم کنین

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

باید علل این نوع آلرژی ها ابتدا مشخص بشه...
    سپس برای اون دارو تجویز شه...
    گاهی با یک اسپری ساده ی بینی کلا مشکل حل میشه...
    گاهی کنارش باید از قرص هایی نظیر مونته لوکاست و فکسوفنادین و ..... نیازه...
    گاهی علاوه بر اینها آمپول هایی نظیر تتراکوزایتاید هم نیاز میشه...
    اما همه ی اینا زمانی جواب میده که ابتدا علت مشخص بشه...
    و بعد دارو تجویز بشه!!

11. این کاربر از S0R3N4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

پردنیزولون یا همون کورتون باعث پوکی استخوان میشود. من بالاجبار مصرف میکنم زخم روده با حساسیت دارم. از داروخونه بپرس بهت میگه باعث پوکی استخوان درد مفاصل میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •