تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 108 اولاول ... 44450515253545556575864104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی.
    مدتی هستش که واسم یه سوالی پیش اومده و اونم اینه که میگن با مصرف قرصی مانند روی نباید قرص آهن مصرف کرد چون روی هم اثر گذاشته و یکدیگر رو دفع میکنند یا در جذب یکدیگر تداخل ایجاد میکنند ، پس برای مصرف این دو قرص با هم باید یک فاصله زمانی چند ساعته گذاشت.

حالا واسم این سواله که توی قرص مولتی ویتامین این دو با هم موجود هستن بعد اونجا رو هم اثر نمیذارن و همدیگرو دفع نمیکنن؟
    این چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟
    بعضی از داروها با عملکرد آهن در بدن تداخل دارند. تداخلات دارویی آهن در بدن به چند صورت دیده می شود:
    * مصرف برخی داروها باعث بروز کمبود آهن در بدن می شوند. لذا باید هنگام مصرف این داروها، از آهن بیشتری(به صورت مکمل یا از طریق غذاهای غنی از آهن) استفاده کرد. این داروها عبارتند از:آسپیرینبنازپریل (Benazepril)
    کاپتوپریل (Captopril)
    سایمیتدین (Cimetidine)
    دی پیریدامول(Dipyridamole)
    انالاپریل (Enalapril)
    اتودولاک (Etodolac)
    فاموتیدین (Famotidine)
    هالوپریدول (Haloperidol)
    هایوسایامین (Hyoscyamine)
    ایبوپروفن
    لوترل (Lotrel)
    هیدروکسید منیزیم (Magnesium Hydroxide)
    مواکسیپریل (Moexipril)
    نابومتون (Nabumetone)
    ناپروکسن (Naproxen)
    نئومایسین (Neomycin)
    نیزاتیدین (Nizatidine)
    اگزاپروزین(Oxaprozin)
    کوئیناپریل (Quinapril)
    رامیپریل (Ramipril)
    رانیتیدین (Ranitidine)
    بی کربنات سدیم (Sodium Bicarbonate)
    استانوزولول (Stanozolol)
    * برخی دیگر از داروها با مصرف قرص آهن(فروس سولفات) تداخل منفی ایجاد می کنند، یعنی یا این داروها موجب کاهش جذب قرص آهن می شوند و یا قرص آهن در جذب این داروها اختلال ایجاد می کند.
    از این رو هنگامی که یکی از داروهای زیر برای شما تجویز شد، قبل از مصرف مکمل آهن، با داروساز یا پزشک معالج تان مشورت نمایید، زیرا مصرف مکمل آهن با این داروها ممکن است مشکلات ناخواسته ای را ایجاد نماید. این داروها عبارتند از: کاربیدوپا (Carbidopa)
    لوودوپا ((Levodopa
    کلرهگزیدین (Chlorhexidine)
    سیپروفلوکسازین (Ciprofloxacin)
    دفروگزامین ((Deferoxamine
    دوکسی سایکلین(Doxycycline)
    جمی فلوکسازین((Gemifloxacin
    لووفلوکسازین(Levofloxacin)
    متیل دوپا (Methyldopa)
    افلوکسازین(Ofloxacin)
    پنی سیلامین(Penicillamine)
    ریزدرونات(Risedronate)
    سولفاسالازین(Sulfasalazine)
    تتراسایکلین(Tetracycline)
    وارفارین(Warfarin)
    * برخی دیگر هر دو اثر فوق را با هم دارا هستند:
    مانند مینوسایکلین((Minocycline * در مورد برخی دیگر از داروها نیاز به توضیحات بیشتری است، مانند:
    ایندومتاسین(Indomethacin): مصرف همزمان این دارو با مکمل آهن ممکن است در برخی افراد، موجب زخم و سوزش معده[ شود. بنابراین بهتر است همراه با غذا مصرف شود.
    قرص های ضد بارداری(Oral Contraceptives):
    از آنجایی که این قرص ها میزان خونریزی زمان قاعدگی را کم می کنند، به ذخیره آهن در بدن کمک می کنند. بنابراین اگر قرص ضد بارداری می خورید، بهتر است قبل از مصرف مکمل آهن با یک پزشک مشورت نمایید و با انجام آزمایش مربوطه ببینید آیا به مکمل نیاز دارید یا خیر.
    هورمون های تیروئیدی(Thyroid Hormones):
    کمبود آهن موجب کاهش توانایی بدن برای ساخت هورمون های تیروئیدی می شود.
    کاهش توانایی ساخت هورمون های تیروئیدی در رژیم های کم کالری نیز دیده می شود. از این رو برای افرادی که ژیم لاغری می گیرند، یک دوزی از مکمل آهن(۲۷ میلی گرم در روز) برای حفظ مقدار طبیعی هورمون های تیروئیدی در بدن تجویز می شود.
    منابع:

مریم مرادیان نیری – کارشناس تغذیه
    Last edited by Life24; 27-12-2010 at 16:42.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض آسپرین و دیکلوفناک

سلام پدر من به علت داشتن غلظت خون شبی یک آسپرین چند ماهی هست مصرف میکنه برخی اوقات سرش خیلی درد میگیره آیا دیکنوفناک بخوره مشکلی نداره و تداخل دارویی بوجود نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3. این کاربر از iranch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام
    خود آسپیرین ضد درد و التهاب هست که از موارد مصرف آن برای کاهش آمبولی خون کار برد داره.
    دیکلوفناک ضد درد هست اما درد های آرتریتی و بعد از جراحی .نه سردرد!
    و تداخل دارویی با آسپیرین به وجود میاره .
    در سن های 65 و به بالا با احتیاط زیاد و دوز بسیار کم ضروریست.

بهتره با پزشکی که دارو رو براشون تجویز کردند مشاوره داشته باشند.
    ممنون
    Last edited by eMer@lD; 03-01-2011 at 11:31.

5. این کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام پدر من به علت داشتن غلظت خون شبی یک آسپرین چند ماهی هست مصرف میکنه برخی اوقات سرش خیلی درد میگیره آیا دیکنوفناک بخوره مشکلی نداره و تداخل دارویی بوجود نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دیکلو فناک از دسته داروهای NSAID می باشد و جهت کاهش بسیاری از درد ها منجمله سردرد می تواند مفید باشد .
    آسپرین مصرفی جهت پدر شما 80 میلی گرم می باشد که برای کاهش درد دوز پایینی می باشد و در این مورد کارایی زیادی ندارد .
    مصرف هر از گاهی داروهای مسکن مانند دیکلوفناک برای کاهش درد های مختلف البته با تجویز پزشک بلامانع است و تداخل خاصی ندارد.

7. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

دیکلو فناک از دسته داروهای NSAID می باشد و جهت کاهش بسیاری از درد ها منجمله سردرد می تواند مفید باشد .
    آسپرین مصرفی جهت پدر شما 80 میلی گرم می باشد که برای کاهش درد دوز پایینی می باشد و در این مورد کارایی زیادی ندارد .
    مصرف هر از گاهی داروهای مسکن مانند دیکلوفناک برای کاهش درد های مختلف البته با تجویز پزشک بلامانع است و تداخل خاصی ندارد.
    دوست گرامی ؛چون داروی دیکلوفناک جزو NSAID ها هست با آسپیرین تداخل پیدا میکنه و فرد دچار حساسیت و یا عوارضهای شدیدی میشه. که در خود اسپیرین نهفته هست..

به این خاطر گفتم دوباره با پزشک خودشون که دارو رو تجویز کردند مشورت نمایند :چون سردرد بر اثر آسپیرین نیست باید دید علت سر درد چیست؟ اگر در حال درمانهای دیگری هستند در جریان باشند و شاید داروی دیگری تجویز کنند و ..

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    امروز، دکتر برام قرص سیتریزین Hexal رو تجویز کردند.چون حدوداً 2 ماهی می شه که خارش و حسایت بیشتر شده و باعث سرفه و نفس تنگی هم می شه. سیتریزین ایرانی، اصلاً من رو به خواب نمی بره. فقط اون 5 تای اول رو که مصرف کردم خواب آور بود.
    من قرص APO سیتریزین رو دارم. آیا این دو با هم فرقی می کنن؟ می تونم همین APO سیتریزین رو بخورم؟ به دکتر هم گفتم که خارجیش رو دارم ولی گمان نمی کردم که اسمش فرق بکنه.

سلام. امروز از داروخانه پرسیدم گفتند که فرقی با هم ندارن. APO، کانادایی هست و Hexal ، آلمانی.
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 16:20.

پروفشنال farhad_s5's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دقیقاً همین هست که گفتن دوست عزیز. Hexal و Apo رو در اسم خیلی از دارو ها می بینید که فقط برند هست و همونطور که گفتید آپو کانادایی هست و هگزال آلمانی

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    مقر گشتاپو

پيش فرض

اساتيد بزرگ قرص بوسپيرون با چه داروهاي تداخل داره؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دوستان من قرص پردنیزولون روزی یک عدد مصرف می کنم آیا این قرص در آزمایش عدم اعتیاد باعث مثبت شدن نتیجه می شه؟ لطفا جواب بدید خیلی فوریه!

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوستان من قرص پردنیزولون روزی یک عدد مصرف می کنم آیا این قرص در آزمایش عدم اعتیاد باعث مثبت شدن نتیجه می شه؟ لطفا جواب بدید خیلی فوریه!
    خیر پردنیزولون باعث مثبت شدن تست اعتیاد نمی شود .

14. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •