تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 50 از 108 اولاول ... 4046474849505152535460100 ... آخرآخر
نمايش نتايج 491 به 500 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. می شه راجع به تیروئیدیت هاشیموتو بیشتر صحبت کنید؟
    تیروئیدیت هاشیموتو یک بیماری اتو ایمیون می باشد که در این بیماری سیستم ایمنی بدن بر علیه غده تیروئید فعال شده و باعث از بین رفتن تدریجی غده می شود . در این بیماری آنتی بادیهایی بر علیه تیرو گلوبین ترشح می شود و در نهایت باعث تخریب غده می شود . این بیماری بصورت حملات پر کاری و کم کاری تیروئید خودشو نشون میده .

2. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. دکتر morsadr عزیز و جناب آقای نوری عزیز، لطفاً برای روشن شدن بحث گریوز و هاشیموتو و تجویز لوتیروکسین و متی مازول به صورت همزمان، پست زیر را ببینید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،بنابراین این دارو عمدتا برای درمان اختلالات اضطراب، دستپاچگی و اضطراب ناشی از افسردگی تجویز می شود.
    • اگر مبتلا به امراض زیر هستید یا شرایط خاصی نظیر موارد زیر دارید بهتر است از مصرف این دارو اجتناب کنید.
    …..
    4- در صورت داشتن آسم، برونشیت، آمفیزم، اختلالات تنفسی مزمن و یا سایر بیماری های تنفسی
    ……
    علائم آلرژیک در صورت مصرف این دارو عبارتند از : کهیر، مشکل تنفسی، تورم صورت، لب و گلو.
    پزشک فوق تخصص غدد می دونن که اسپری های آسم رو مصرف می کنم. به همین خاطر گفتند که بتابلوکر نمی تونم مصرف کنم. گفتند که قرص آلپرازولام 0.5، نصف هر شب بخورم تا حالت های اضطرابی از بین بره.
    در صورتیکه گفته شده اگر آسم دارید از خوردن این قرص اجتناب کنید. تازه من حساسیت پوستی هم دارم و علائم آلرژیک این قرص، کهیر و مشکلات تنفسی هست.
    یعنی راه حل دیگه ای نیست؟ فقط باید قرص خورد؟

والا، من حالت اضطراب توی خودم نمی بینم. مثل آدم های عادی، واکنش های آدم های عادی رو دارم. از خوردن این جور قرص ها هم خوشم نمی یاد. حتی سیتریزین رو هم نمی خورم چون آدم رو از زندگی می ندازه، به جاش اگه لازم باشه، لوراتادین می خورم.
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 19:10.

اگه نباشه جاش خالی می مونه غلامعلی نوری's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    کره ی آب

پيش فرض

درود بر دوستان خوب

دوست خوبمان قله بلند

من به چند دلیل گفتم که جراحی کنی اضافه می کنم با توجه به سابقه ی حساسیت شما ممکن است در برابر خوردن ید و اکنش شدیدی داشته باشی در ضمن الان که شرح اسکن شما رادیدم متوجه شدم که چرا متخصصین مربوطه ید درمانی را توصییه می کنند جراحی بنابراین احتمال دارد که به راحتی جواب ندهد و مجبور به تکرار شوی (چه برای ید درمانی و چه برای جراحی شاید بار اول جواب ندهد )

در هر صورت شما به پزشکتان اطلاعات و سوابق بیماریهای دیگر را هم بگویید ( آسم + حساسیت و مشکل بلع )و این اوست که تصمیم نهایی را می گیرد

در ضمن معرفی و نام جراح خاصی کار درستی نیست و این خودت هستی که با پرس وجو از بیمارانی که عمل کرده اند از مهارت و تجربه ی فراوان کسی مطلع می شوی

حتی این جملات را هم از خودم نمی گویم بلکه از منابع مربوطه می گویم
    . It is important, however, to find a surgeon who performs this type of operation frequently. As in the case of radioactive iodine therapy, surgery for hyperthyroidism usually leaves the patient with an under active thyroid gland that requires life-long, daily treatment with a thyroid hormone supplement.
    Last edited by غلامعلی نوری; 19-08-2010 at 09:58.

5. این کاربر از غلامعلی نوری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. می شه دقیق توضیح بدید که از نتیجه اسکن چی دستگیرتون شد؟
    فوق تخصص غدد می دونن که من آسم دارم و گفتم که آلرژی دارم ولی ید درمانی رو تجویز کردند.
    حدوداً 3سال پیش که برای اولین بار فوق تخصص غدد گفتند که باید ید بخورم، هیچ بیماری دیگه ای نداشتم، منظورم آسم و حسایت پوستی هست.
    جواب اسکن 3 سال پیش:
    کد:
    راستی من مشکل در بلع ندارم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه غلامعلی نوری's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    کره ی آب

پيش فرض

سلام. می شه دقیق توضیح بدید که از نتیجه اسکن چی دستگیرتون شد؟
    فوق تخصص غدد می دونن که من آسم دارم و گفتم که آلرژی دارم ولی ید درمانی رو تجویز کردند.
    حدوداً 3سال پیش که برای اولین بار فوق تخصص غدد گفتند که باید ید بخورم، هیچ بیماری دیگه ای نداشتم، منظورم آسم و حسایت پوستی هست.
    جواب اسکن 3 سال پیش:
    کد:
    راستی من مشکل در بلع ندارم.
    مشکل بلع اگر ندارید پس نشون میده تیروییدت از داخل اینقدر بزرگ نشده که روی مری فشار بیاره
    اگر مشکل بلع داشتین یک امتیاز دیگه به نفع عمل کردن ایجاد می شد اما بزرگی تیروییدت پس در حدی نیست که نیاز به عمل داشته باشه
    غده هر چه گرمتر باشه راحتر به ید درمانی جواب میده چون جذب ید بیشتر میشه اما چون چند گرهی است پس احتمال اینکه به بار دوم بکشه بیشتره در ضمن در افراد جوان نسبت به پیران مقدار دوز ید بیشتر لازمه ولی دوز سنجی برای دوز مورد نیاز دقیق نیست مقدار دوز بیشتر تجربی هست ودر افراد مختلف فرق می کنه
    در هر حال جای هیچ نگرانی نیست یکی از این دو راه جراحی یا یددرمانی رو هر چه سریعتر انجام بده نگذار بیش ازین اذیت بشی چون چاره ای جز این دو راه نداری
    به امید اینکه دوباره بعد از اقدام لازم خوشحال به نت بر گردی
    Last edited by غلامعلی نوری; 19-08-2010 at 15:17.

8. این کاربر از غلامعلی نوری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. ممنون از توجهتون. حدوداً 1 ماه پیش که سی تی اسکن از ریه رو انجام دادم، فوق تخصص ریه گفتند که توی عکس می بینم که تیروئید داره به نای فشار می یاره و همین باعث نفس تنگی ات می شه ولی دو هفته پیش که سی تی اسکن رو به فوق تخصص غدد نشون دادم، گفتند که اصلا، اینگونه نیست و راه هوایی کاملاً بازه و تیروئید به تراشه فشار وارد نمی کنه.
    اسکن تیروئیدی که اردیبهشت پارسال انجام دادم و پرکاری شدید رو تشخیص دادند و شما هم نتیجه اش رو دیدید، درونش زرد هست و فوق تخصص غدد گفتند که تیروئید گرمه. مثلاً اگر رنگش قرمز بود یعنی گرمتر بود و به ید کمتری احتیاج بود؟
    فعلاً که آزمایش های تیروئید رو برای مهر نوشتند و متی مازول رو نصف کردند تا میزان TSH نرمال بشه. الان وقت مناسبی برای خوردن ید نیست.
    ممنون از راهنمایی هاتون

سلام. تفاوت آپو سیتریزین و سیتریزین چی هست؟ منظورم اینکه میزان تاثیراتی که می گذارند با هم مشابه هست یا یکی بر دیگری ارجح تر هست؟
    حدوداً ساعت 4:30 صبح یک عدد آپو سیتریزین خوردم که تا 5 بعدازظهر امروز خواب بودم. الان هم خوابم می یاد. سیتریزین ایرانی که برای بار اول در اسفند پارسال خوردم همین خواب آوری رو داشت ولی جدیداً که خوردم اینجوری نبود. نمی دونم شاید سیتریزین خارجی هم همینجوری باشه. این یکدونه قرص که کلافه ام کرده.
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 16:14.

Crisis Manager kasra_khan2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

یکی از دوستان من برای اینکه انزلال زودرس نداشته باشه، مدام ترامادول مصرف میکنه! من پیشنهاد کردم از اسپره استفاده کنه، اما میگه تاثیر اون رو نداره!

خواستم ببینم چیز بهتری برای جانشین کردن این قرص سراغ ندارین؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

یکی از دوستان من برای اینکه انزلال زودرس نداشته باشه، مدام ترامادول مصرف میکنه! من پیشنهاد کردم از اسپره استفاده کنه، اما میگه تاثیر اون رو نداره!

خواستم ببینم چیز بهتری برای جانشین کردن این قرص سراغ ندارین؟
    این مشکل بیشتر جنبه روحی و روانی داره و درمانهای مختلفی پیشنهاد شده که بیشتر رفتاری و تقویت قدرت کنترل بر خود می باشد . البته داروهایی هم پیشنهاد می شوند ولی به هیچ عنوان مخدر ها مثل ترامادول توصیه نمی شوند
    ترامادول شدیدا اعتیاد آور می باشد و تاثیرات منفی آن روی بدن بسیار زیاد می باشد .
    استفاده از اسپر شاید تاثیر چندانی ندا باشه ولی بی ضرر تر می باشد .

12. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Crisis Manager kasra_khan2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

این مشکل بیشتر جنبه روحی و روانی داره و درمانهای مختلفی پیشنهاد شده که بیشتر رفتاری و تقویت قدرت کنترل بر خود می باشد . البته داروهایی هم پیشنهاد می شوند ولی به هیچ عنوان مخدر ها مثل ترامادول توصیه نمی شوند
    ترامادول شدیدا اعتیاد آور می باشد و تاثیرات منفی آن روی بدن بسیار زیاد می باشد .
    استفاده از اسپر شاید تاثیر چندانی ندا باشه ولی بی ضرر تر می باشد .
    داروهای گیاهی ای وجود نداره که این کار رو انجام بده؟

مصرف دوره ای ( زمان نزدیکی ) به میزان یک یا دو کپسول هم خطرناک هست؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

داروهای گیاهی ای وجود نداره که این کار رو انجام بده؟

مصرف دوره ای ( زمان نزدیکی ) به میزان یک یا دو کپسول هم خطرناک هست؟
    بنده در مورد داروهای گیاهی نظری ندارم .
    در مورد ترامادول هم حتی یک عدد آن را توصیه نمی کنم

15. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •