تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 48 از 108 اولاول ... 384445464748495051525898 ... آخرآخر
نمايش نتايج 471 به 480 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض سوال

با سلام ببخشید که اینجا سوالمو گذاششتم هر کاری کردم نشد تو قسمت پست مطلب جدید سوالمو بزارم .مادری دارم با 53 سال سن کلیه هاش کوچیک شده و دکتر بهش گفته اگه رعایت نکنی خدایی نکرده دیالیزی میشه حالا اسرار داره روزه بگیره میتونه روزه بگیره؟

2. این کاربر از ehsanyahessam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تقریبا آخرای جاده زندگی... یه تیغ تیز تو دستم تو وان حموم

پيش فرض

من روزي 20 ميلي گرم فلوكستين مصرف ميكنم ميخواستم دارومو با سيتالوپرام عوض كنم چطوري بايد عمل كنم؟

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام ببخشید که اینجا سوالمو گذاششتم هر کاری کردم نشد تو قسمت پست مطلب جدید سوالمو بزارم .مادری دارم با 53 سال سن کلیه هاش کوچیک شده و دکتر بهش گفته اگه رعایت نکنی خدایی نکرده دیالیزی میشه حالا اسرار داره روزه بگیره میتونه روزه بگیره؟
    سلام. یعنی نظر پزشک اینه که با روزه مشکلی برای کلیه ها به وجود می یاد؟ و خدایی نکرده کار به دیالیز می کشه؟
    ببینید، من نه طبیبم و نه مجتهد ولی این رو میدونم که روزه مثل حج می مونه و استطاعت می خواد یعنی اگر با روزه داری به سلامتی بدن ضرر وارد می شه، نباید روزه گرفت تا بدن سلامتی اش رو به دست بیاره.
    حدوداً اسفند پارسال بود و یه جوونی با درد کلیه راهی درمانگاه شده بود. ازمایش داده بود و دکتر بهش گفت که کلیه شما مستعد سنگ سازی هست و نباید روزه بگیری. چون این روزه باعث کم آبی بدن این جوان می شد.
    خداوند از بنده اش اطاعت می خواد. اگر بدن، بیماره و با روزه، بیماری تشدید می شه، دستور خدا اینه که نباید روزه بگیری و بنده هم باید اطاعت کنه.
    ویرایش: راستی شما چرا از دکترشون نمی پرسید؟ من از دکترم پرسیدم و گفتند که می تونی روزه بگیری.
    Last edited by قله بلند; 11-08-2010 at 00:56.

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

اسپری ایپراترکس که باید هر 6 ساعت یک بار 2 پاف بزنم. تازه خودشون گفته بودند 3 پاف. دیشب از بس خسته بودم یک وعده همه اسپری ها رو نزدم و اوضاعی که اسپری ایپراترکس ایجاد کرده بود کمتر شده بود.
    سلام. من نمی دونم چرا دو روزه اینجوری شدم. تب خفیف می کنم، سردرد دارم، بی حالم و ضربان 120 تا دارم. والا خودمم هم نفهمیدم از این اسپری هست یا از تیروئیده یا دوباره از اون خستگی 16-17 ساعته دو روز پیش؟
    Last edited by قله بلند; 11-08-2010 at 09:30.

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

خوب من هم دارم از همین موضوع شاخ در می یارم. اخه می دونید، آزمایش 12 اردیبهشت من، TSH رو در حد بالایی نشون می داد یعنی روی مرز کم کاری ولی شاید ازمایش دیروز چیز دیگه ای رو بگه. من هنوز این قرص رو نخوردم.
    از تجویز همزمان این دارو بنده در حیرتم شاید علتی داشته که بنده سر در نمیارم در هر صورت به نظر من شما حتما این مورد با پزشک متخصصی که جدیدا مراجعه کرده اید در میان بگذارید .

آقای دکتر این مورد رو یادتون رفت پاسخ بدید.
    بنده یک سوال کردم و آن این بود شما فرمودید که یک پزشک متخصص ار تجویز این اسپری برا شما تعجب کرده بود و سوال کردم که آیا از تجویز این اسپری ایشون تعجب کرده بودند یا از اسپری دیگری .
    در مورد این دارو و عوارض احتمالی هم پاسخ دادم . اگر سوال دیگری دارید بفرمایید در خدمتم .

نگفتين مصرف دراز مدت تو حافظه و قدرت تجزيه و تحليل تاثير داره يا نه ؟
    بصورت مستقیم خیر . ولی بدنبال خواب آلودگی در هر صورت میتونه تمرکز را پایین بیاره .

کوچک شدن کلیه می تونه شروع نارسای کلیه باشه . آیا سطح اوره و کراتینین خون ایشون هم بالا رفته ؟
    مراقبت برای ایشون در وهله اول کنترل فشار و قند ( در صورت وجود این دو بیماری ) می باشد . البته مصرف مایعات به اندازه کافی و مستمر هم واجبه . بنابر این شاید روزه گرفتن برای ایشون چندان مناسب نباشه . ولی باز نظر قطعی را پزشک متخصص کلیه ایشون میدن نه بنده
    یک نکته را در نظر داشته باشید که روزه ای که به بدن آسیب برساند نه تنها ثواب نداره بلکه گناه هم داره . پس ایشون باید کمی بیشتر مراقب باشند

من روزي 20 ميلي گرم فلوكستين مصرف ميكنم ميخواستم دارومو با سيتالوپرام عوض كنم چطوري بايد عمل كنم؟
    شما قبلا هم این سوال را کرده بودید
    اگر با مصرف فلوکستین مشکلی ندارید لزومی به این کار وجود ندارد . برای تعویض دارو هم بهتره با پزشک متخصص مشورت کنید .

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تقریبا آخرای جاده زندگی... یه تیغ تیز تو دستم تو وان حموم

پيش فرض

شما قبلا هم این سوال را کرده بودید
    شما هم دقيق جواب نداده بودين

مشكل من با فلوكستين اينه كه حس ميكنم ديگه جواب نميده يعني يه جوراي حس ميكنم دوباره افسردگي سراغم اومده

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

مشكل من با فلوكستين اينه كه حس ميكنم ديگه جواب نميده يعني يه جوراي حس ميكنم دوباره افسردگي سراغم اومده
    اون دفعه هم عرض کردم که بهتره با یک پزشک متخصص اعصاب و روان مشورت کنید تا با سیستم درست و اصولی دارو تغییر پیدا کنه .

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. بله، اسپری ایپراتروپیوم منظورم بود. شاگرد فوق تخصص غدد وقتی اسپری ها رو دیدن گفتند که این اسپری که برای آسم داده نمی شه. خود فوق تخصص غدد هم گفتند به هر حال نوشته شده.
    وقتی رفته بودم پیش فوق تخصص ریه که بگم این اسپری چه عارضه هایی برام داشته و راجع به روزه سوال کنم، خانمی رو دیدم که یک دوره از همه این سه اسپری استفاده کرده بود و برای تجدید و معاینه اومده بود. از ایشون سوال کردم راجع به این اسپری، گفتند که نه، اصلاً عارضه ای نداشته. یک خانم دیگه که ید طولایی در زمینه آسم و حساسیت ریه داشتن و این اسپری ها دیگه خوراکشون بود گفتند که نه، برای من هم عارضه ای نداشته. ولی خدایش برای من چند تا عارضه داشت. فعلاً مصرفش نمی کنم چون درد پیشونی و بینی و نفخ معده و ضعف ریه و درد قفسه سینه داشته.

الان هم دو تا سه روزه تب، ضعف، ضربان بالا، گرم شدن و عرق کردن، سرد شدن بدن، درد در ناحیه گردن و فک دارم و می ترسم مبادا دوباره بدنم عفونت کرده باشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه غلامعلی نوری's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    کره ی آب

پيش فرض

دکتر در مورد علت کوچک شدن کلیه هاش چی گفته ؟
    در هر حال اگر آزمایشات عملکرد کلیه غیر طبیعی باشه قطعا نباید روزه بگیره ؟
    اگر هم خواست بگیره بگیره ولی باید حتما آب و مایعات دیگر به اندازه کافی در طول روز به بدنش برسه یا بخوره ( البته این دیگه روزه دین اسلام بهش اطلاق نمی شه ، شاید مثل روزه ی بعضی ادیان دیگه باشه که فقط مجازند آب بخورند !!!!)

اگه نباشه جاش خالی می مونه غلامعلی نوری's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    کره ی آب

پيش فرض

فلوگزتین با مقدار20-10 میلی گرم آغاز میشه و کم کم تا سقف 80-60 میلی گرم در روز برای کسب جواب می تونه برسه پس اگر مصرف شما به سقف نرسیده زیر نظر روانپزشک مقدار فعلی تون می تونه بیشتر بشه

اگر بازم جواب نداد باید به فکر تعویض دارو یا اضافه کردن دارویی دیگر مانند ترازودون به آن بود

خوب من هم دارم از همین موضوع شاخ در می یارم. اخه می دونید، آزمایش 12 اردیبهشت من، TSH رو در حد بالایی نشون می داد یعنی روی مرز کم کاری ولی شاید ازمایش دیروز چیز دیگه ای رو بگه. من هنوز این قرص رو نخوردم.

دوستان عزیز تعجب نکنید بعضی مواقع به تشخیص فوق تخصص غدد لازم می شود دو دارو پر کاری و کم کاری را با هم تجویز کرد

لووتیروکسن را برای این در ادامه اضافه می کنند تا از کم کاری تیرویید در ادامه درمان بیماری گریوز پیشگیری شده و

هورمونها تنظیم شوند

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 16:12.

12. این کاربر از غلامعلی نوری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •