تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 46 از 108 اولاول ... 364243444546474849505696 ... آخرآخر
نمايش نتايج 451 به 460 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    من وقتی جواب اولین آزمایشم رو گرفتم، میزان T3 به گمانم نزدیک 800 بود و ضربان بین 120تا 130. اینقدر ضربان بالا بود که نبض، ریز ریز می زد. دکترم برای من 6 تا متی مازول 5 میل(هر 8 ساعت 2 عدد) و 120 میل پروپانول(هر 8 ساعت 40 میل) تجویز کردند. این موضوع مال 8 سال پیش می شه وگرنه مطالب رو دقیق تر می گفتم ولی حدودشون درسته.(منظورم مقدار 800 برای T3 هست)
    یادمه متی مازول، زود از 8 تا به 5 تا رسید ولی پروپانول نه. به گمانم 2 سال تا 2 سال و نیم طول کشید تا ضربان به حد طبیعی رسید. البته در این بین، دوز پروپانول هم رو به کاهش می گذاشت.
    میزان پروپانول از 120 بالاتر نرفت و دائماً رو به کاهش گذاشت. سطح هورمون T3 تیروئید من دیگه از 400 بالاتر نرفت. الان هم باید در حالت طبیعی باشه چون TSH در حد نرمال هست. من الان دو تا پروپانول می خورم که می تونم کمترش هم بکنم.

حالا دیگه خودتون قضاوت کنید که این قرص چه تاثیری می تونه روی سطح هورمون های تیروئید داشته باشه.
    ولی بحث قشنگی هست. امیدوارم به سمت یک دانش جدید ختم بشه.

آقای نوری من که استاد نیستم. لطفاً در مورد من همون قله بلند یا دوست رو به کار ببرید. ممنونم.

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دیگه راجع به این موضوع بحثی نیست؟
    بنده با مطالبی که دوستمون گذاشته اند مخالفتی ندارم و آنها را تایید می کنم ولی سخن بنده اینه که عمل اصلی پروپرانولول کاهش علائمه و نه کاهش هورمون . همانطور که خود شما هم گفتید دوز پروپرانولول تجویزی توسط پزشکتون کمتر از 160 میلی گرم است پس نمی تونه تاثیر چندانی در کاهش سطح هورمون تیروئید داشته باشه . حتی در دوزهای بالاتر از 160 هم تاثیر مختصری در کاهش میزان هورمون تیروئید می تونه داشته باشه (Partially )

3. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. تفاوت آپو سیتریزین و سیتریزین چی هست؟ منظورم اینکه میزان تاثیراتی که می گذارند با هم مشابه هست یا یکی بر دیگری ارجح تر هست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه غلامعلی نوری's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    کره ی آب

پيش فرض

سلام. تفاوت آپو سیتریزین و سیتریزین چی هست؟ منظورم اینکه میزان تاثیراتی که می گذارند با هم مشابه هست یا یکی بر دیگری ارجح تر هست؟

در میلی گرم مساوی دارو های همنام قانونا" !!!نباید درمیزان اثر فرقی داشته باشند

پس تفاوتی نباید در میزان اثر این دو دارو وجود داشته باشد .اما چی بگم ؟!

آپو کوته نوشت شرکت آپو تکس کانادابوده ونشان

می دهد دارو ساخت کانادا است

در ایران شرکت محیا دارو نماینده ی واردات محصولات شرکت آپوتکس وکانژن کانادا می باشد.

Last edited by غلامعلی نوری; 04-08-2010 at 08:42.

6. این کاربر از غلامعلی نوری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. ضمن تشکر و دقت شما، باید بگم که من هم سیتریزین 10 رو دارم و هم آپو سیتریزین 10 که تجویز در موردشون یکسانه. مثلاً سیتریزین رو گفتند یک روز درمیون 1 عدد و آپو سیتریزین رو گفتند هر روز نصف قرص. برای این سوال کردم که اگه خارجیش اثر بهتری داره، اون رو بخورم.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. ضمن تشکر و دقت شما، باید بگم که من هم سیتریزین 10 رو دارم و هم آپو سیتریزین 10 که تجویز در موردشون یکسانه. مثلاً سیتریزین رو گفتند یک روز درمیون 1 عدد و آپو سیتریزین رو گفتند هر روز نصف قرص. برای این سوال کردم که اگه خارجیش اثر بهتری داره، اون رو بخورم.
    ضمن تایید سخنان دوست عزیزمون "غلامعلی نوری " باید بگم که تاثیر داروهای خارجی به عللی که بعضی شناخته شده و بعضی ناشناخته است می تونه بهتر باشه . به شرطی که داروی خارجی مورد استفاده تقلبی نباشه
    بازم خودتون امتحان کنید هرکدام که تاثیر بهتری داشت ادامه بدهید

9. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. اسپری هایی که برای آسم و تنگی نفس تجویز می شن، درونشون بخشی هست که یاد می ده چگونه از اسپری استفاده کنید. مثلاً یه موردی رو که اشاره می کنه این هست که اگه از دهان یا بینی، بخار اسپری بیرون بیاد، شما این کار رو اشتباه انجام دادید، در صورتیکه هر کاری هم می کنم باز هم این بخار از دهان خارج می شه. حتی وقتی برای اولین بار، اسپیرومتری دادم و فرد متخصص این کار، دو بار اسپری سالبوتامول رو درون دهانم اسپری کرد، دقیقاً همین بخار بیرون اومد. اگه غلطه، پس چرا به هر روشی که انجام می شه این بخار دیده می شه و چرا دارو تاثیر می گذاره؟ اگه غلط اسپری می شه پس نباید تاثیر هم داشته باشه.

11. این کاربر از قله بلند بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

حالت ایده آل استفاده از اسپری همونیه که در بروشور آن گفته میشه و این به این معناست که با رعایت اصول درست استفاده از اسپری تاثیر آن به حداکثر میرسه . اگر کمی از گاز اسپری از دهان و بینی خارج بشه تاثیر دارو مختصری کمتر میشه ولی نمی توان گفت که تاثیری نداشته باشه .

13. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام
    در ابتدا دو روزی از دو اسپری فلیکسوتاید 250 میکروگرم و سالمکس 25 میکروگرم هر 12 ساعت استفاده کردم(طبق نسخه پزشک) و الان سه بار هست که از ایپراترکس 20 میکروگرم(6 ساعت 2 پاف) هم همراه این دو اسپری استفاده می کنم(طبق نسخه پزشک).
    وقی از دو اسپری اول استفاده می کردم حالت خاصی وجود نداشت ولی از زمانیکه اسپری ایپراترکس هم به جمع اونها اضافه شد، یک ضعف یا سنگینی، درون ریه احساس می شه. اسپری ایپراترکس مزه اش انگار به تلخی می زند و احساس استعداد به سرفه با استنشاق آن احساس می شود.(ولی سرفه ای اتفاق نیوفتاده)
    در ضمن، احساس لرزش و احساس تپش قلب و احساس درد در ناحیه قلب رو هم دارم.
    پزشک رو هم که نمی شه دید چون برای دیدنشون باید از هفت خان رستم عبور کرد.

ویرایش: درد در ناحیه کمی از پهلوی سمت راست رو هم اضافه کنید.
    Last edited by قله بلند; 07-08-2010 at 12:46.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست عزیز ایپراترکس یک آنتی کولینرژیک استنشاقی می باشد که عوارض سیستمیک کمی دارد ولی از عوارض آن می توان به خشکی دهان و در مواردی طپش قلب را ذکر کرد .
    این عوارضی که شما گفتید اهمیت چندانی ندارند و به مصرف دارو ادامه بدهید

16. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •