تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 44 از 108 اولاول ... 344041424344454647485494 ... آخرآخر
نمايش نتايج 431 به 440 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. با چه عنوانی جستجو کنم تا قرصی که هم اثر پروپرانولول باشه رو پیدا کنم؟ آخه مشورت با دکترهای غدد به این سادگی ها هم نیست و علاوه بر اتلاف وقت، هزینه بر هم هست.
    بتابلوکرها . البته همه آنها کم و بیش از نظر تاثیر روی آسم مانند هم هستند .

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. با وجود درد معده، می خورم. خدا کنه درد بیشتر نشه.
    سلام
    آخرین قرص مترونیدازول رو که خوردم، به قدری واکنش های بد گوارشی ایجاد کرد که باعث سرفه و درد معده و گلو درد و نخوابیدن شد. خدا رو شکر می کنم که تموم شد که چون اگه ادامه دار می بود، به گمانم باید درد معده رو هم به دردهام اضافه می کردم.

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

بتابلوکرها . البته همه آنها کم و بیش از نظر تاثیر روی آسم مانند هم هستند .
    با سلام. من تحقیقی راجع به بتابلوکرها انجام دادم چون خودم از یکی از اونها به نام پروپرانولول استفاده می کنم. تحقیق جالبی بود.
    تعدادای از داروها هستند که نه تنها در پایین آوردن فشار خون موثر هستند بلکه در درمان نارسایی قلب ودرد قفسه صدری وبیماری عروق کرونر نیز مصرف میشوند.
    داروهای بتا بلوکر
    داروهای بتا بلوکر برای درمان بیماری قلب وگردش خون وسایر بیماریها به فراوانی تجویز میشوند . بتابلوکر های قلبی عمدتا روی قلب اثر میکنند بقیه آنها روی عروق خونی سراسر بدن و سایر بافتها ی هدف مثل سلولهای ترشح کننده مایع در چشم اثر دارند.
    عملکرد:از طریق مهار فعالیت اپی نفرین (آدرنالین)ونور آدرنالین عمل میکنند آدرنالین و نور آدرنالین دو مادهای هستند که توسط بدن تولید شده و ضربان قلب وفشار خون را افزایش میدهند . بتا بلوکر های اختصاصی قلب سرعت قلب را کند کرده وقدرت هر ضربه را کم میکنند .با این اثرات بتا بلوکر ها در درمان درد قفسه صدری –هیپرتانسیون وبعضی از آریتمی موثرند.
    بقیه بتا بلوکرها اعمال گسترده ای دارند وخیلی از اثرات نور اپی نفرین در بدن مثل تنگ کردن عروق خونی –ایجاد لرزش وتعریق را مهار میکنند .بتابلوکرها برای درمان میگرن مصرف میشوند زیرا آنها اثرات نور اپی نفرین روی عروق خونی را در سر را مهار میکنند .آنها تولید مایع درکره چشم راکاهش میدهند ودر درمان آب سیاه استفاده میشوند.داروهای بتابلوکر جلوی انتقال بعضی ازایمپالسهای عصبی را میگیرند و برای درمان بیماری های قلب وگردش خون مصرف دارند.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    1-چرا برای من پروپرانولول تجویز شده و از انواع اختصاصی قلب تجویز نشده؟ چون بدن در پرکاری تیروئید لرزش داره؟ یا اینکه در پرکاری تیروئید اصولاً از این قرص استفاده می شود؟ چرا حالا که بدن در حالت نرمال از نظر ترشح هورمون های تیروئید قرار داره، پزشک متخصص تیروئید عنوان کرد که پروپرانولول قرص خوبی هست؟
    بتابلوکرها موجب افزایش سکته مغزی می شوند
    وی تاکید کرد : باید در استفاده از این داروها کاملا مراقب باشیم چرا که در صورت استفاده از دوز بالا، خطر سکته مغزی افزایش می یابد. وقتی که مقدار کم این دارو بی خطر است، چرا از دوز بالا استفاده کنیم؟
    کد:
    2-منظور از میزان کم این دارو چه دوزی هست؟ زیر 40 ؟ یا زیر 80؟ و یا....
    دو بتابلوکر انتخابى قلبى (آتنولول و متوپرولول) و دو بلوکر غيرانتخابى (پروپرانولول و سوتالول)
    بتابلوکرهاى غيرانتخابى مثل پروپرانولول اثر تسکينى مؤثرى بر روى نشانه‌هاى فيزيکى اضطراب مثل تپش قلب، ترمور، گُرگرفتگى صورت و اسهال دارند. توانائى بتابلوکر براى تسکين نشانه‌هاى اضطراب بسته به ميزان ليپوفيل بودن آن تغيير مى‌کند، چرا که داروهاى ليپوفيل‌تر مثل پروپرانولول با سرعت بيشترى از سد خونى مغزى عبور مى‌نمايد و اثر بيشترى دارند. تقليل اين نشانه‌هاى فيزيکى نيز به‌نوبهٔ خود حالت اضطراب را کاهش مى‌دهد. با اين وجود بتابلوکرهاى ليپوفيل‌تر همچنين با احتمال بيشترى باعث بى‌خوابي، کابوس‌هاى شبانه و افسردگى مى‌شوند که از جمله عوارض جانبى مرکزى بتابلوکرها مى‌باشند. همچنين آنها ليپوليز را در بافت چربى مهار مى‌کنند. ترمور اوليه پاسخ خوبى نسبت به بتا آنتاگونيست‌ها غيرانتخابى نشان مى‌دهد
    کد:
    3-می شه راجع به قسمت پررنگ شده بیشتر توضیح دهید؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

1-چرا برای من پروپرانولول تجویز شده و از انواع اختصاصی قلب تجویز نشده؟
    همانطور که خودتون در ادامه مطلب اشاره کردید غیر اختصاصی ها مثل پروپرانولول تاثیر خوبی روی لزش و طپش قلب دارند
    بتابلوکرهاى غيرانتخابى مثل پروپرانولول اثر تسکينى مؤثرى بر روى نشانه‌هاى فيزيکى اضطراب مثل تپش قلب، ترمور، گُرگرفتگى صورت و اسهال دارند
    2-منظور از میزان کم این دارو چه دوزی هست؟ زیر 40 ؟ یا زیر 80؟
    در این مورد نظر دقیقی نمیتونم بدم ولی از نظر بنده 40 میلی گرم دوز بالایی محسوب نمیشه

3-می شه راجع به قسمت پررنگ شده بیشتر توضیح دهید؟
    داروها از نظر ساختمان ملکولی به دو دسته لیپوفیل یا چربی دوست و هیدروفیل یا آب دوست تقسیم می شوند . که این تقسیم بندی بر اساس ساختمان شیمیایی دارو می باشد .
    همانطور که در متن گفته شده داروهای لیپوفیل راحت تر وارد سیستم عصبی مرکزی می شوند که این مورد هم می تونه تاثیرات خوب داشته باشه و هم تاثیرات بد که در متن توضیح داده شده است .

5. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. متن زیر برگرفته از لینک سوم از پست قبلی می باشد.
    Kaiser نشان داد که مصرف دوز پائين ۴۰ ميلى‌گرم پروپرانولول به‌نحو محسوسى دويدن ملايم را تحت تأثير قرار مى‌دهد. در دوزهاى ۸۰ ميلى‌گرم و بالاتر، آتنولول عارضهٔ جانبى مشابهى دارد.
    1-پس به نظر می رسه که 40 میلی گرم دوز پایینی باشه. درسته؟
    2- می دانیم که: "داروهای بتابلوکر موجب سرکوب آدرنالین شده و سرعت ایمپالسهای عصبی قلب را کاهش می دهد." آیا این قرص های بتابلوکر، تاثیر بدی روی غده فوق کلیوی ندارند؟
    3-وقتی ضربان قلب و فشار خون با آدرنالین و نور آدرنالین افزایش پیدا می کند، در افراد سالم توسط چه هورمونی به حالت قبل باز می گردد و چرا این اوضاع برای کسانیکه مجبورند از قرص های بتابلوکر استفاده کنند وارونه می شود؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

- می دانیم که: "داروهای بتابلوکر موجب سرکوب آدرنالین شده و سرعت ایمپالسهای عصبی قلب را کاهش می دهد
    خیر اینطور نیست و بتابلوکر ها باعث سرکوب آدرنالین نمی شوند در حقیقت علایم افزایش آدرنالین در بدن را کاهش می دهند یعنی طپش قلب و حالات گر گرفتگی را . البته این داروها می توانند با تاثیر روی سیستم اتونوم باعث کاهش حساسیت پذیری این سیستم و نهایتا کاهش ترشح آدرنالین می شود .

آیا این قرص های بتابلوکر، تاثیر بدی روی غده فوق کلیوی ندارند؟
    خیر

-وقتی ضربان قلب و فشار خون با آدرنالین و نور آدرنالین افزایش پیدا می کند، در افراد سالم توسط چه هورمونی به حالت قبل باز می گردد و چرا این اوضاع برای کسانیکه مجبورند از قرص های بتابلوکر استفاده کنند وارونه می شود؟
    سیستم پاراسمپاتیک و هورمون استیل کولین این کار را می کند .
    متوجه نمیشم کدام اوضاع وارونه میشه ؟

8. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    داروهای بتابلوکر موجب سرکوب آدرنالین شده و سرعت ایمپالسهای عصبی قلب را کاهش می دهد.
    مطلب بالا رو از آدرس زیر گفتم ولی درستی یا نادرستی اون رو نمیدونم.
    کد:
    متوجه نمیشم کدام اوضاع وارونه میشه ؟
    منظورم اینه که افراد سالم به صورت طبیعی بدنشون واکنش لازم رو انجام می ده و همه چیز رو نرمال می کنه ولی مثلاً منی که مجبورم پروپانول بخورم، به نظرم بدنم نمی تونه همه چیز رو به حالت اولیه برگدونه وگرنه من مجبور نمی شدم این قرص رو بخورم. درسته؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست عزیز علائمی که شما دارید یعنی طپش قلب و اضطراب به علت تغییرات آدرنالین نیست بلکه بعلت تاثیر هورمون تیروئید می باشد . ذرسته که علائم شبیه هم هستند ولی علت متفاوته . پروپرانولول هم فقط علائم شما را کاهش می دهد و کاری به سطح هورمون شما ندارد

11. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. عارضه گلو درد یا التهاب گلودرد از عوارض قرص تئوفیلین هست یا وقتی با شربت ها و قرص های آنتی هیستامین مصرف می شه این طور جلوه می کنه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. عارضه گلو درد یا التهاب گلودرد از عوارض قرص تئوفیلین هست یا وقتی با شربت ها و قرص های آنتی هیستامین مصرف می شه این طور جلوه می کنه؟
    فکر نکنم گلو درد از عوارض تئوفیلین باشه جایی ندیدم

14. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •