تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 40 از 108 اولاول ... 303637383940414243445090 ... آخرآخر
نمايش نتايج 391 به 400 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. باز هم برام سوال ایجاد شد. راستی شما هم اساتیدتون رو اینجوری سوال پیچ می کردید؟ به نظر من حتماً سوال پیچ می کردید چون اطلاعاتتون زیاده و راجع به بیماری های مختلف صحبت می کنید. راستی تخصص شما چیه؟ داخلی، عمومی، جراح عمومی، غدد و....؟
    1-من دگزامتازون رو صبح و شب می خوردم یعنی 2 تا قرص در روز. پزشکم می گفتند که اینجوری تاثیرش بیشتره. این مقدار یعنی دوز دارویی بالا؟
    2-نارسایی غده آدرنال برای همیشه ایجاد می شه یا بعد از قطع قرص به حالت طبیعی بر می گرده. عارضه این نارسایی چیه؟
    3-من دگزامتازون رو برای بار اول در کمتر از 3 هفته خوردم. بار دوم و به فاصله 3 هفته از بار اول، دوباره 5 روز خوردم و بار سوم هم برای 5 روز. آیا اتفاق بدی ممکنه برای غده آدرنال پیش اومده باشه؟
    اطلاعات شخصی را خصوصی سوال بفرمائید جواب می دهم

1.نه دوز بالایی نیست

2. علائم نارسایی بعد از قطع دارو ایجاد میشه . یکی از کارهای غده آدرنال ترشح هورمونهای کورتونیه . با مصرف زیاد و طولانی این داروها توسط فرد در حقیقت ترشح طبیعی غده را مختل کرده و غده کم کار میشه ولی تا زمانی که فرد دارو را مصرف می کنه مشکلی نداره ولی با قطع دارو چون ترشح طبیعی غده برای بدن کفایت نمیکنه علائم نارسایی بروز میکنه . در موارد نارسایی شدید ممکنه غده آدرنال خیلی دیر به حالت اولیه خود برگرده .

3. بعید میدونم مشکل خاصی ایجاد شده باشه .

2. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض خواب

سلام

آقا من کارم شیفتیه 2شب که بیدارمیمونم هنگ میکنم دیکه شبا درست خوابم نمیبره وکلافه میشم

دکتر گفت شب بعد شب کاری نصف آپرازولام بخور جواب میده

بعضی وقتا جواب نمیده .چند بار نصف کلونازپام بهش اضافه کردم هم راحت میخوابم هم (خیلی حال میده)

اولا آیا این دو تا دارو با هم میسازن

ثانیا معتاد نشم!!!!!

ثالثا راه بهتری هست؟

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    اطلاعات شخصی را خصوصی سوال بفرمائید جواب می دهم.
    چشم. عذرخواهی می کنم.
    یکی از کارهای غده آدرنال ترشح هورمونهای کورتونیه.
    1-یعنی من که دچار حساسیت و آسم شدم، کورتون از غده آدرنال به میزان درست ترشح نمی شه و در حال حاضر هم در حالت طبیعی نیست. درست است؟ یا اینکه نه، کورتون ترشح می شود ولی سیستم ایمنی زیاد از حد حساس و فعال است؟
    2-اصولاً رابطه بین کورتون مترشحه از غده آدرنال و سیستم ایمنی چگونه است؟

داره خودمونی میشه minoo.math's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این احتمال وجود داره ولی در هر صورت با قطع تماس با آن علائم باید بتدریج کم شود.سیر علائم در این چند روز چطور بوده است ؟

اولین علامتش خشک شدن دور لبهام بود بطوریکه با صحبت کردن یا غذا خوردن سوزش داشت و حتی یک زخم کوچولو کنار لبم ایجاد شده بود
    بعدش روی چونه چند دا دونه قرمز کوچک ، کنار هم بود و بعد از اون سوزش و خارش
    من تریامسینولون را 4 بار یک روز در میان استفاده کردم ( هروقت خارش داشتم ) الان دیگه از قرمزی سوزش یا خارش خبری نیست . کپسول q10 را هنوز میخورم
    اما چیزی که هست اینه که دوباره کنار لبم مثل قبل خشک شده و یکم پوسته پوسته میشه پایین لبم چند تا دونه قرمز کوچک هست .
    دلیل اینا چیه؟
    از مرطوب کننده قوی هم استفاده میکنم اما زیاد اثر نداره
    ناخنهام پسوریازیس دارن ممکنه به صورت هم سرایت کنه؟؟

ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

چشم. عذرخواهی می کنم.
    لازم به معذرت خواهی نبود . . شاید اینجوری بهتر باشه

1-یعنی من که دچار حساسیت و آسم شدم، کورتون از غده آدرنال به میزان درست ترشح نمی شه و در حال حاضر هم در حالت طبیعی نیست. درست است؟ یا اینکه نه، کورتون ترشح می شود ولی سیستم ایمنی زیاد از حد حساس و فعال است؟
    نه دوست عزیز مطلب اول که فرمودید درست نیست . بیماری آسم به ترشح کورتون ارتباطی نداره . بنده ارتباط کورتون خوراکی و غده آدرنال را عرض کردم . کمی اینها با هم متفاوتند
    آسم در حقیقت یک افزایش حساسیت مجاری هوایی ریه می باشد که در اثر این حساسیت در شرایطی این مجاری دچار اسپاسم شده و ایجاد سرفه و تنگی نفس (علایم اصلی آسم ) را می کند . در حقیقت کورتونها داروهای ضد التهابی می باشند وقتی آنها را در فرد مبتلا تجویز می کنیم التهاب حاصل از بیش فعالی سیستم ایمنی در مجاری ریوی را کم کرده بدنبال آن علائم کاهش پیدا می کند. امیدوارم واضح توضیح داده باشم .

2-اصولاً رابطه بین کورتون مترشحه از غده آدرنال و سیستم ایمنی چگونه است؟
    هورمونهای مترشحه از غدد مختلف بدن منجمله آدرنال کار تنظیم فعالیت های متابولیک مختلف بدن را بعهده دارند لذا کمبود و اضافه آنها ایجاد عوارض و سندرمهای مختلفی را می کند.همانطور که قبلا گفتم کورتونها ضد التهابهای قوی هستند و فعالیتهای التهابی مختلف را تحت کنترل خود دارند ( البته این یکی از کارهای آنهاست ) ولی در شرایط طبیعی تعامل سیستمهای مختلف با هم منجمله سیستم هورمونی و سیستم ایمنی باعث تعادل در کارکرد بدن می باشد . در شرایطی که این تعادل بعللی بهم بخورد با استفاده از داروهای مختلف سعی می شود تعادل را برقرار کرد .

اولین علامتش خشک شدن دور لبهام بود بطوریکه با صحبت کردن یا غذا خوردن سوزش داشت و حتی یک زخم کوچولو کنار لبم ایجاد شده بود
    بعدش روی چونه چند دا دونه قرمز کوچک ، کنار هم بود و بعد از اون سوزش و خارش
    من تریامسینولون را 4 بار یک روز در میان استفاده کردم ( هروقت خارش داشتم ) الان دیگه از قرمزی سوزش یا خارش خبری نیست . کپسول q10 را هنوز میخورم
    اما چیزی که هست اینه که دوباره کنار لبم مثل قبل خشک شده و یکم پوسته پوسته میشه پایین لبم چند تا دونه قرمز کوچک هست .
    دلیل اینا چیه؟
    از مرطوب کننده قوی هم استفاده میکنم اما زیاد اثر نداره
    ناخنهام پسوریازیس دارن ممکنه به صورت هم سرایت کنه؟؟

ممنون
    پسوریازیس مسری نیست که به صورت سرایت کنه
    بعیده ارتباط مسقیقیمی با پسوریازیس داشته باشه
    واکنش به شوینده ها را هم مد نظر داشته باشید . آیا وسواس شستشوی صورت ندارید ؟
    کمبود ویتامین های گروه B هم گاهی اوقات ایجاد زخمهای کنار لب می کند.

در هر صورت با توجه به جواب درمانی که به تریامسینولون داده اید همان اگزما و حساسیت در راس تشخیصها می باشد .
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 16:02.

7. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

در مورد تستسرون براي جنس مذكر اطلاعات ميخواستم
    تستوسترون یک هورمون مردانه است که از بیضه و آدرنال ترشح میشه و ایجادکننده صفات ثانویه جنسی جنس مذکر بعد از بلوغ می باشد .
    چه نوع اطلاعات دیگری می خواهید ؟

9. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تقریبا آخرای جاده زندگی... یه تیغ تیز تو دستم تو وان حموم

پيش فرض

من شنيدم خاصيت ضد افسردگي و نشاط بخش داره درسته دكتر جون؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

من شنيدم خاصيت ضد افسردگي و نشاط بخش داره درسته دكتر جون؟
    کلا این داروها (استروئیدهای آنابولیک ) میتونن باعث بهبود وضعیت جسمی و روحی بشن و ولی اینطور نیست که برای درمان افسردگی بکار بروند

12. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

من دارم می رم بدنسازی آیا مولتی ویتامین تراپوتیک برای من خوبه آیا عوارضی داره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

من دارم می رم بدنسازی آیا مولتی ویتامین تراپوتیک برای من خوبه آیا عوارضی داره؟
    مشکلی نداره میتونید مصرف کنید . ولی باید توجه داشته باشید که در بدن سازی مصرف مواد غذایی خصوصا پروتئین ها بسیار مهم تر می باشند.

15. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •