تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 39 از 108 اولاول ... 293536373839404142434989 ... آخرآخر
نمايش نتايج 381 به 390 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

اصلا علت مصرف این دارو در شما چیه و بابت چی تجویز شده ؟
    احتباس آب و نمک از عوارض کورتونها می باشد . در حقیقت این داروها باعث افزایش بازجذب آب و سدیم از لوله های کلیوی شده و باعث ایجاد ورم (پف آلودگی ) میشه . بنابر این در زمانی که از این دارو ها استفاده می کنید باید در مصرف نمک محتاط باشید در غیر اینصورت دچار پف آلودگی و افزایش وزن خواهید شد .
    سلام. در پست اول گفتم که رفتم پیش یه پزشک دیگه تا ببینم نظرشون در ارتباط با اینکه چرا داروهای قبلی اثر نکرده و حساسیت رو از بین نبرده چیه و ایشون اون سه دارویی که بهشون اشاره کردم رو دادن. من هم یه جستجویی کردم دیدم پردنیزولون خیلی به دگزامتازون شباهت داره، به همین خاطر اصلاً نخوردمش. از طرفی این قرص ها و داروها مثل اینکه بیماری رو خوب نمی کنند و فقط علائم رو تخفیف می دهند. واقعاً چه فایده داره!!! تازه پوکی استخوان و ناراحتی چشمی و... دیگه می شه نور علی نور!!!

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

تتراسایکلین برای اگزما . والا من که نمی دونم

تریامسینولون یک استروئید (کورتون ) می باشد و کاری به کلاژن نداره
    تتراسایکلین هم یک آنتی بیوتیکه و در موارد عفونتها مثل جوشهای عفونی می تونه کاربرد داشته باشه.

.
    ممکنه بزشک ایشون نوعی عفونت کاندیدایی وباکتریایی رو تشخیص داده باشند که تترا ساکلین روتجویزکردند
    در مورد تریامسینولون نیز گاهی برای کمبود کلاژن انتخاب میشه. مخصوصا با نام تجاری kenalog

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. در پست اول گفتم که رفتم پیش یه پزشک دیگه تا ببینم نظرشون در ارتباط با اینکه چرا داروهای قبلی اثر نکرده و حساسیت رو از بین نبرده چیه و ایشون اون سه دارویی که بهشون اشاره کردم رو دادن. من هم یه جستجویی کردم دیدم پردنیزولون خیلی به دگزامتازون شباهت داره، به همین خاطر اصلاً نخوردمش. از طرفی این قرص ها و داروها مثل اینکه بیماری رو خوب نمی کنند و فقط علائم رو تخفیف می دهند. واقعاً چه فایده داره!!! تازه پوکی استخوان و ناراحتی چشمی و... دیگه می شه نور علی نور!!!
    ببخشید راست میگید من پست آخر را سریع خواندم و مطالب پست اول را فراموش کرده بودم .
    همانطور که قبلا عرض کردم بررسی علت آلرژی و رفع آن جزو درمانهای اصلی می باشد که توسط کلینیک آلرژی صورت می گیره .
    در مورد این نوع داروها هم باید عرض کنم که در شرایطی که بقیه داروهای ضد حساسیت تاثیر نداشته اند کورتونها می توانند تاثیر بسیار خوبی داشته باشند .دوز تجویزی به شما هم دوز بالایی نیست و بعید می دانم که عارضه شدیدی ایجاد کنه . در مورد پوکی استخوان هم اینطور نیست که با مصرف کوتاه مدت و دوز پایین دارو این عارضه ایجاد بشه بلکه در موارد مصرف طولانی مدت و با دوز بالا این خطر وجود دارد .
    در هر صورت هر دارویی ممکنه اگر بجا مصرف بشه تاثیرات مثبتش بسیار بیشتر از عوارضش باشه و بالعکس بنابراین تصمیم گیری را به پزشک خود بسپارید
    البته یک نکته را در نظر داشته باشید که خصوصیت بیماری آسم همینه که در شرایطی که گاهی اوقات توجیه پذیر نیست شدت پیدا می کنه و با درمان ممکنه این شرایط به حالت اول برگرده .

تنها ماده خارجی رژ لب بود که مال خودم نبود آیا اون میتونه ایجاد حساسیت کرده باشه؟
    این احتمال وجود داره ولی در هر صورت با قطع تماس با آن علائم باید بتدریج کم شود.سیر علائم در این چند روز چطور بوده است ؟

ممکنه بزشک ایشون نوعی عفونت کاندیدایی وباکتریایی رو تشخیص داده باشند که تترا ساکلین روتجویزکردند
    در مورد تریامسینولون نیز گاهی برای کمبود کلاژن انتخاب میشه.
    امروز 11:17
    عفونت باکتریایی ممکنه ولی در مورد عفونتهای کاندیدیایی خیر چون کاندیدا هم نوعی قارچه و به هیچ عنوان درمان آنتی بیوتیک نیاز ندارد .
    والا در مورد کمبود کلاژن من نمیدونم تریامسینولون چه کمکی می تونه بکنه اگر اطلاعات بیشتری در مورد مکانیزم آن دارید ممنون میشم اینجا بذارید .
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 15:59.

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

این احتمال وجود داره ولی در هر صورت با قطع تماس با آن علائم باید بتدریج کم شود.سیر علائم در این چند روز چطور بوده است ؟

عفونت باکتریایی ممکنه ولی در مورد عفونتهای کاندیدیایی خیر چون کاندیدا هم نوعی قارچه و به هیچ عنوان درمان آنتی بیوتیک نیاز ندارد .
    والا در مورد کمبود کلاژن من نمیدونم تریامسینولون چه کمکی می تونه بکنه اگر اطلاعات بیشتری در مورد مکانیزم آن دارید ممنون میشم اینجا بذارید .
    نظر به این که عفونت چه نوع هست باید معاینه فیس تو فیس صورت بگیره ومن هم احتمال دادم علت دادن تترا ممکنه عفونتی باکتریایی باشه وکاندیدایی هم تریا مسینولون به عهده میگیره...

تریامسینولون در عملکردفارماکودینامیک باعث کم کردن تعداد سیستم لنفوسیتی و کاهش سطح lg و کمبلمان میشه
    کاهش عبور آنتی بادیاز غشائ بازال ..عملکردمتوسط با قدرت 5 برابر هیدروکورتیزون
    اگر به صورت خوراکی مصرف شود نمکهای دی استات و استوناید آن به صورتIA,IM,ILبه کار میرود.نمکهای استوناید نسبتا نامحلول است وآهسته جذب بوست میشود.

تاریخ بست برام گذاشتی
    امروز01:28
    Last edited by eMer@lD; 30-05-2010 at 12:33.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

خوب یک چیز که من میدونم اینه که تریامسینولون خودش از عوارضش نازکی پوست هست بنابر این من یکی که اونرا
    برای کمبود کلاژن توصیه نمیکنم (راستی اصلا چنین بیماری داریم ؟)

در ضمن Triamcinolone برای عفونت کاندیدیایی ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام.
    1-منظور شما از مصرف طولانی مدت چیست؟ مثلاً در اطلاعات دارویی دگزامتازون مدت بیش از 3 هفته به عنوان مصرف طولانی مدت ذکر شده ولی از دو داروخانه سوال کردم، گفتند نه، منظور مصرف یک سال است.
    ويتامين «اي» همچنين در موارد زير كمك كننده است:
    كند كردن پديده پيري سلول ها و بافتها.
    تقويت فرد در مقابل آلوده كننده هاي محيط.
    نگهداري و سلامت سلولهاي قرمز خون و مقابله با كم خوني.
    درمان اختلالات وابسته به «چربيهاي بدهضم».
    مؤثر در درمان بيشتر بيماريهاي پوستي.
    كمك به بهبود سريعتر زخم ها.
    كمك به درمان اختلالات توليد مثل.
    كاهش ناراحتي هاي قبل از شروع قاعدگي.
    كاهش علايم و نشانه هاي لوپوس
    2-شاید کمبود ویتامین E باعث خارش پوستی، ضعف سیستم ایمنی و مشکلات تنفس باشه؟ یعنی منظورم اینه که شاید همه چیز مربوط به محیط نباشه بلکه نرسیدن مواد ویتامینی به بدن هم موجب بروز حساسیت باشه.
    منابع غذايي:
    غذاهايي كه شامل ميزان قابل توجهي از ويتامين «اي» هستند عبارت است از: آجيل (شامل بادام، فندق، و گردو)، تخم آفتابگردان، روغن ذرت، مارگارين، مايونز، روغن سبزيجات فشرده شده خنك،‌ شامل ذرت، گل آفتابگردان، سويا، دانة پنبه، كانولا، و سبوس گندم (غني ترين منبع)، اسفناج و كلم پيچ، سيب زميني و تميس.
    اشكال ديگر:
    شما مي توانيد فرآورده هاي طبيعي يا مصنوعي (ساختگي) ويتامين "اي" را انتخاب كنيد. پزشك معالج شما معمولاً شكل طبيعي آن را توصيه مي كند (دي- آلفا- توكوفرول). شكل ساختگي آن دل-آلفا- توكوفرول ناميده ميشود.
    ويتامين «اي» به صورت كپسول، قرص و ژل نرم در اختيار است و به ميزان هاي 50، 100، 200، 400، 500، 600 و1000 موجود است. براي افرادي كه در هضم چربيها مشكل دارند ويتامين «اي سوكسينات» ("dry-E") بهتر است.
    3-اگر شما مورد 2 را قبول دارید، پیشنهاد شما برای انتخاب نوع کپسول، قرص و ژل نرم چیست؟
    4-بر اساس شرح حال زیر، شما به عنوان پزشک چه تشخیصی می دهید. من آسم دارم یا حساسیت پوستی و یا هر دو؟
    وقتی سس قرمز خوردم، بدنم بیرون ریخت(مثل کهیر) و بلافاصله دچار تنگی نفس شدم که اسپری سرتاید هم در این مواقع اثرگذار نیست ولی جالب است بدانید خوردن خرمای سیاه(رطب) به میزان 4 تا 7 عدد مشکل تنگی نفس را به کلی از بین می برد.
    وقتی زردآلو خوردم، فقط دچار تنگی نفس شدم یعنی دیگر از کهیر خبری نبود و باز هم با خرما مشکل من حل شد.
    ولی متاسفانه با خوردن خرما به صورت روزانه، مشکل حل نشده و فقط آثار بد تنگی نفس را به کلی از بین می برد ولی معالجه دائمی نمی کند.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

تریامسینولون در عملکردفارماکودینامیک باعث کم کردن تعداد سیستم لنفوسیتی و کاهش سطح lg و کمبلمان میشه
    کاهش عبور آنتی بادیاز غشائ بازال ..عملکردمتوسط با قدرت 5 برابر هیدروکورتیزون
    اگر به صورت خوراکی مصرف شود نمکهای دی استات و استوناید آن به صورتIA,IM,ILبه کار میرود.نمکهای استوناید نسبتا نامحلول است وآهسته جذب بوست میشود.
    همه اینها درست ولی اینها چه ربطی به کلاژن داشت ؟؟؟

در ضمن Triamcinolone برای عفونت کاندیدیایی ؟
    احتمالا منظورشون تریامسینولون N N هست

3-اگر شما مورد 2 را قبول دارید، پیشنهاد شما برای انتخاب نوع کپسول، قرص و ژل نرم چیست؟
    اگر واقعا کمبود وجود داشته باشه نوع داروی خوراکیش خیلی فرقی نمیکنه .

4-بر اساس شرح حال زیر، شما به عنوان پزشک چه تشخیصی می دهید. من آسم دارم یا حساسیت پوستی و یا هر دو؟
    وقتی سس قرمز خوردم، بدنم بیرون ریخت(مثل کهیر) و بلافاصله دچار تنگی نفس شدم که اسپری سرتاید هم در این مواقع اثرگذار نیست ولی جالب است بدانید خوردن خرمای سیاه(رطب) به میزان 4 تا 7 عدد مشکل تنگی نفس را به کلی از بین می برد.
    وقتی زردآلو خوردم، فقط دچار تنگی نفس شدم یعنی دیگر از کهیر خبری نبود و باز هم با خرما مشکل من حل شد.
    ولی متاسفانه با خوردن خرما به صورت روزانه، مشکل حل نشده و فقط آثار بد تنگی نفس را به کلی از بین می برد ولی معالجه دائمی نمی کند.
    دوست عزیز آسم هم یک نوع حساسیته که بصورت اسپاسم و گرفتگی مجاری هوایی خودشو نشون میده .
    سیستم ایمنی شما دچار یک افزایش فعالیت غیر متعارف به بعضی از مواد غذایی شده که یک واکنش شدید و ناراحت کننده را ایجاد می کنه .تظاهرات این واکنش ناخواسته روی پوست بصورت کهیر و خارش خودشو نشون میده و در مجاری تنفسی بصورت آسم . پس می توان گفت که این دو مورد چندان از هم جدا نیستند و در حقیقت علائمی متفاوت از یک عامل مشترک می باشند. پس می توان گفت که شما هم آسم دارید و هم حساسیت پوستی .
    این موارد هم درمان قطعی ندارند مگر اینکه یا عوامل حملات حساسیت زا شما شناخته شوند و از آنها دوری شود و یا اینکه بتوان سیستم ایمنی را حساسیت زدائی کرد که این مورد اخیر کار کلینیک آلرژیه
    کلیه داروهایی هم که به شما داده می شه با اثر روی قسمتهای مختلف یا علائم شما را کم می کنند و یا سیستم ایمنی شما را سرکوب می کنند که واکنش آن تعدیل شود . در این مورد کورتونها اگر بجا مصرف شوند می توانند بسیار موثر و مفید واقع شوند.
    البته اینکه با خوردن خرما علائم کم میشه جالبه و خیلی خوبه ولی همانطور که عرض کردم درمان دائم نمیشه و این طبیعیه .

8. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. مورد 1 رو پاسخ نداید یعنی:
    1-منظور شما از مصرف طولانی مدت چیست؟ مثلاً در اطلاعات دارویی دگزامتازون مدت بیش از 3 هفته به عنوان مصرف طولانی مدت ذکر شده ولی از دو داروخانه سوال کردم، گفتند نه، منظور مصرف یک سال است.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

در دوزها بالا بیشتر از 3 هفته می تواند عوارض نارسایی غده آدرنال را بدهد ولی عارضه پوکی استخوان که اشاره کردید در زمان طولانی تر ایجاد میشه .

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

در دوزها بالا بیشتر از 3 هفته می تواند عوارض نارسایی غده آدرنال را بدهد ولی عارضه پوکی استخوان که اشاره کردید در زمان طولانی تر ایجاد میشه .
    سلام. باز هم برام سوال ایجاد شد. راستی شما هم اساتیدتون رو اینجوری سوال پیچ می کردید؟ به نظر من حتماً سوال پیچ می کردید چون اطلاعاتتون زیاده و راجع به بیماری های مختلف صحبت می کنید. راستی تخصص شما چیه؟ داخلی، عمومی، جراح عمومی، غدد و....؟
    1-من دگزامتازون رو صبح و شب می خوردم یعنی 2 تا قرص در روز. پزشکم می گفتند که اینجوری تاثیرش بیشتره. این مقدار یعنی دوز دارویی بالا؟
    2-نارسایی غده آدرنال برای همیشه ایجاد می شه یا بعد از قطع قرص به حالت طبیعی بر می گرده. عارضه این نارسایی چیه؟
    3-من دگزامتازون رو برای بار اول در کمتر از 3 هفته خوردم. بار دوم و به فاصله 3 هفته از بار اول، دوباره 5 روز خوردم و بار سوم هم برای 5 روز. آیا اتفاق بدی ممکنه برای غده آدرنال پیش اومده باشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •