تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 108 اولاول ... 81415161718192021222868 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تو قلب نيروي برتر...

پيش فرض

بدون اطلاع پزشك نبايد دارو رو قطع ميكردي سعي كن درمانتو ادامه بدي

منظور من اين هست كه بوسپيرون اگه با فولكستين مصرف بشه تداخل دارويي ايجاد ميكنه؟

واسه اينكه دارو سريعتر از بدنت خارج شه هر ساعت يه دونه دلستر خنك بخور چون شديدا ادارار آوره و باعث ميشه دارو از بدنت خارج بشه

فلوکستین با پاراکستین تداخل داره با اینکه جزو خانواده ssriهستند اما اگر با هم مصرف شوند باعث بالا رفتن فشار خون و نارسایی کبد میشوند البته معولا با هم تجویز نمیشوند اما اگر فردی خود سرانه هر دو را در فواصل زمانی چند روزه مصرف کند عوارضش مشهود میشه
    دوست عزيز من هي ميگم بوسپيرون شما هي ميگي با پاراكستين تداخل داره من ميخوام بدونم مصرف هم زمان فلوكستين با بوسپيرون تداخل داره؟نه با پاركستين
    واضح بود منظورم؟
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 15:23.

2. 2 کاربر از milad_badboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

ببینید بزارید من قشنگ مساله رو براتون باز کنم.

من از 3 ماه گذشته تا الان فقط لووکس 100 شبی نصف میخوردم .
    این دفعه رفتم دکتر بخاطر مشکلاتی که بهش گفتم برام پرانول و پرفنازین رو اضافه کرد.یعنی 3 روز پیش
    بعد 3 روز رو کلا سرگیجه گرفتم به این معنا که شما دور خودتون با سرعت 1 دقیقه بچرخید بعد وایسید تجربه سرگیجه من
    هنگام وایسادن شما بعد از چرخش 1 دقیقه دور خودتون است.

حالا من گمان کردم که دکتر دارو رو اشتباه داده و تداخل داشته با هم به این سندیت :

نوشته با دارو های ضد افسردگی ( من لووکس 100 می خورم) باعث افت شدید فشار خون می شود.

پس نتیجه می گیریم دکتر من اشتباه کرده.

حالا سوال من اینه که من دارو رو قطع کردم ولی هنوز سبرگیجه رو دارم حال چه کار کنم سرگیجه بره؟

بی صبرانه منتظر پاسختون هستم ..eMer@lD عزیز
    Last edited by saeedn70; 27-11-2009 at 13:11.

4. این کاربر از saeedn70 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

من مجبور شدم بخاطر سرگیجه و سوزش سر پرفنازین و پرانول که این
    دفعه به دارو هام اضافه شد رو قطع کنم.

تا همین الان 55 ساعت میشه یعنی 2 روز و چند ساعت که قطع کردم
    و فقط لووکس خالی میخورم ولی هنوز سرگیجه دارم
    خیلی ترسیدم . دارم به مغزم کمک میکنم که بازسازی بشه دیروز ظهر یه عالمه سبزی خوردن خوردم چون اعصاب رو قوی میکنه
    امروز یعنی همین الان 2 تا قرص امگا3 2 تا هم بعد اظهر می خورم برای شاید ترمیم سلولهای مغزم.

آیا امکان داره از افت فشار خون باشه پس چرا بعد از 55 ساعت قطع مصرف هنوز سرم گیج میره.
    سلام دوست عزیز
    قطع دارو در هنگام مصرف عوارض زیادی داره مخصوصا داروهایی که برای طول درمان زیادی در نظر گرفته شده باشه
    که طبق متن های قبلی شما پرانول رو از قدیم هم مصرف داشتید قطع دارو بدون نظر پزشک کار بسیار اشتباهی هست
    تداخل دارویی که در داروهای شما مشاهده شد ه بود فقط در تداخل پرانول و لووکس بوده و پرفنازین با این دو تداخلی نداره قطع این دارو برای چی بوده من متوجه نمیشم؟

سر درد و سر گیجه جزو عوارض داروهای افسردگی و اضطراب هستند ؛خواهی نخواهی!
    پرفنازین رو باید کاملا طبق دستور پزشک مصرف کرد و مصرف خودسرانه((چه ترک دارو و چه مصرف زیاد دارو بدون تجویز پزشک اثرات زیان باری دارد))

نمی دونم علت نگرانی شما چیست؟! سر گیجه گرفتید
    اصلا شاید سر گیجه ی شما به خاطر جرمی هست که در گوشتان بروز کرده!! و متخصص گوش و حلق و بینی باید شکما رو معاینه کنه!
    چرا بی جهت دارو را 55 ساعت قطع کردید اینگونه به هیچ تضمین سلامتی نخواهید رسید

لطفا نظم دارو یی و نظافت مصرف دارو را رعایت فرمایید
    موفق باشی

فلوکستین با پاراکستین تداخل داره با اینکه جزو خانواده ssriهستند اما اگر با هم مصرف شوند باعث بالا رفتن فشار خون و نارسایی کبد میشوند البته معولا با هم تجویز نمیشوند اما اگر فردی خود سرانه هر دو را در فواصل زمانی چند روزه مصرف کند عوارضش مشهود میشه

جناب milad_badboy عزیز یک سری لینک برای آشنایی شما با این داروها میگذارم امیدوارم مفید باشه:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    سلام
    داروهای افسردگی همه باعث کمی تداخل در هم میشوند گاهی این تداخل به نفع سیستم بدن هست و گاهی کمی اختلالات به وجود میاره
    اگر اختلالات دارویی باعث بالا رفتن فشار خون ،نقسان در کار کرد کبد ، بشه باید کنار گذاشته شود
    ولی اگر عوارضش سر درد ،سر گیجه حتی رعشه باشه نباید دارو بدون نظر پزشک متخصص ترک و کنار گذاشته بشه

پر فنازین با فلوتازینها و آنتی هیستامینها و نیتراتها ((داروهای کاهش آنژین ))خیلی میشه گفت تداخل داره آن هم در صورت حساسیت به داروها
    اگر داروی قلب میخوری اگر آتروپین، انواع لیتیوم ها، آنتی بیوتیک ف داروی فشار خون، داروی انعقاد خون ،داروی دیابت ، لیدوکایین ، نووکائین، داروی زخم معده ، ریتالین اینها ممکنه در گاهی موارد ایجاد حساسیت و تداخل کنه
    اگر دقت کرده باشی اسم پرانول و لووکس رو نیاوردم

شما به خاطر کنار گذاشتن نا به جای دارو ها باعث عارضه در بدنتون شدید نه مصرفش
    لطفا با پزشکتون حتما مشورت به عمل بیارید و در این خصوص و بی نظمیی که در مصرف دارو ها داشتید اطلاع بدید تا به نتیجه ی درست برسید

دارو هاتون سریع جواب نمیده و بعد از سه هعفته شما جواب دارو رو میتونید بگیرید ((اگر مصرف درست و به جا و منظم داشته باشید))

واسه اينكه دارو سريعتر از بدنت خارج شه هر ساعت يه دونه دلستر خنك بخور چون شديدا ادارار آوره و باعث ميشه دارو از بدنت خارج بشه
    دلستر نوشیدنی شفا بخشی نیست ،به خاطر وجود گازی که در این نوشیدنی هست بهتره بیمار با مصرف نوشیدنیها و آبهای میوه در زمان مصرف دارو هماهنگ باشید.

دوست عزيز من هي ميگم بوسپيرون شما هي ميگي با پاراكستين تداخل داره من ميخوام بدونم مصرف هم زمان فلوكستين با بوسپيرون تداخل داره؟نه با پاركستين
    واضح بود منظورم؟
    همون پست اولتون سوالتون واضح بود منم جواب کامل رو دادم
    مثل اینکه شما جواب من رو نخوندید یا ندیدید

به طور کلی فلوکستین با داروهای مهارکننده مونو آمین اکسیداز(MAOI)مانند : ایزوکر بوکسازید، فنازین یا ترانیل پیرومین و حتی تا ۲ هفته پس از آنتداخل داره و از مصرف فلوکستین جداً باید پرهیز شود
    زیرا که باعث واکنشهای جدی و گاه بسیار خطرناک می شود.
    همچنین از مصرف همزمان فلوکستین با تیوریدازین نیز بایستی پرهیز شود.
    در مورد مصرف داروهای دیگر همزمان با مصرف فلوکستین نیز حتماً بایستی با پزشک مشورت شود.
    امیدوارم پستم براتون واضح باشه
    این هم یک توضیح برای بوسپیرون:

بوسپیرون برای کاهش علایم اختلالات اضطرابی یا درمان کوتاه مدت اضطراب تجویز می شود. این دارو در مقایسه با سایر داروهای ضد اضطراب خواب آلودگی کمتری ایجاد می کند، ولی یک تا دو هفته طول می کشد تا اثراتش آغاز شود.

چگونگی مصرف
    بوسپیرون معمولاً ۲ تا ۳ نوبت در روز تجویز می شود. بنابراین توجه خاص لازم است تا نوبت های مصرف دارو فراموش نشود. این دارو را می توان با یا بدون غذا مصرف کرد. قرص های آن را در صورت نیاز می توان خرد کرد. هیچ گاه کمتر یا بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید. از دستورات پزشکتان به دقت پیروی کنید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که به یاد آورید، مصرفش کنید. اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده است ، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه منظم دارویی تان باز گردید. مقدار دارو را دو برابر نکنید.
    هشدارها و عوارض جانبی
    در صورت بروز هر یک از علایم زیر مصرف بوسپیرون را قطع کرده ، با پزشکتان تماس بگیرید: گیجی یا افت قوای ذهنی ؛ گلو درد یا تب ؛ ضعف عضلانی ؛ انقباضات غیرارادی ، احساس گزگز، درد یا بی حسی در دست ها یا پاها؛ خواب آلودگی شدید؛ تهوع و استفراغ ؛ انقباض مردمک ها. علایم زیر ممکن است رخ دهند ولی فقط در صورتی که مشکل ساز شوند باید با پزشک در میان گذاشته شوند: سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم ، خشکی دهان ، سردرد، تهوع ، بی قراری ، زنگ زدن گوش ، بی خوابی ، یا رویاهای غیرطبیعی
    موارد احتیاط
    در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف بوسپیرون ، پزشکتان را مطلع سازید:
    حساسیت به بوسپیرون .
    بارداری یا شیردهی .
    مصرف داروهای دیگر، به ویژه الکل ، یا دیگر داروهایی که دستگاه اعصاب مرکزی را کند می کنند (آرامبخش ها، ضد افسردگی ها یا ضد تشنج ها)؛ دیگوکسین ؛ مهارکننده های مونوآمین اکسیداز (فورازولیدون ؛ پروکاربازین ، یا سلژیلین ).
    مصرف داروهای گیاهی یا دیگر داروهای فرعی برای درمان اضطراب ، اختلال خواب ، یا افسردگی
    سابقه یا ابتلا به سوءمصرف موادمخدر و یا بیماری کلیوی یا کبدی
    هنگام مصرف بوسپیرون توصیه می شود
    به طور منظم به پزشکتان مراجعه کنید تا بهبودتان را زیرنظر داشته باشد.
    تا پیش از مشخص شدن واکنش بدنتان نسبت به این دارو در هنگام رانندگی و کار با وسایل خطرناک احتیاط کنید. این دارو در برخی افراد موج خواب آلودگی و کاهش هوشیاری می شود.
    اگر مشکوک به مصرف بیش از حد بودید، تقاضای کمک پزشکی کنید.
    اگر دچار افکار یا احساسات عجیب شدید با پزشکتان مشورت کنید.
    یک برگه شناسایی پزشکی همراه داشته باشید که نشان دهد بوسپیرون مصرف می کنید.
    بوسپیرون را دور از دسترس کودکان ، و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگه دارید و در این شرایط بوسپیرون فاسد می شود).
    بوسپیرون تاریخ مصرف گذشته را دور از دسترس کودکان در توالت دور بریزید.
    هنگام مصرف بوسپیرون نباید
    الکل بنوشید.
    بدون مشورت با پزشکتان هیچ دارویی برای خواب ، اضطراب ، یا افسردگی مصرف کنید.
    Last edited by eMer@lD; 13-06-2011 at 15:22.

6. 2 کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned kiarash3500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تو قلب خداي مهربون

پيش فرض قرص کارنیتین

سلام
    میخوام بدونم این قرص کارش چیه و چه طور باید مصرف بشه
    برای من به عنوان کاهش اشتها و لاغر شدن سریع توصیه شده...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام بهراد من 6 سالشه و حدوداً 2 سال ÷یش بردم ÷یش روانشناس کودکان و بعد از 2 بار تست و مشاوره فرمودند که دارای بیش فعالی بالاست و ریتالین براش تجویز کرده اوضاعش خیلی بهتر شده ولی اشتهاش خیلی کم و اعتماد به نفسشم کم شده روزی که دارو رو نمی خوره فکر میکنم بسرعت تاثیر گذاره مخوام بدونم که این میتونه واقعا تاثیر نخوردن باشه یا من این فکر و میکنم البته اعتماد به نفس تغییری نمیکنه اشتها هم همینطور ولی شیطنت زیاد میشه و وقتی که دارو میخوره تا یاساعت اول حس دلشوره و اضطراب و استرس داره و دست و پاهاشم خیلی سرد میشه و همیشه از اینکه حوصله اش سر میره شکایت داره حالا میخواست کمکم کنید. ممنون

داره خودمونی میشه keyvan_ssi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ريتالين كه با نام هاي فن فلورامين و متيل فينيدات هم شناخته ميشه بعنوان بهترين دارو در كودكان ADHD ‎در سرتاسر جهان استفاده ميشه اما همكاران حدود استفاده رو دقيق نميدونن اما توي مقاله ها هميشه ميخونيم كه ريتالين رو در مواردي كه كودك رفتار كلافه كننده داره براي مادر يا با رفتارش به سلامت جسمانيش لطمه ميزنه مصرف شه
    ضمنا اينطور هم نيست كه اگه يكي دو دوز داروئي فراموش بشه يا عمدأ مصرف نشه انقدر كه شما گفتي اثر داشته باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه farredsky's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

درمان دارویی بيش فعالي كودكان به عنوان قدم آخر و در موارد شدید انجام میشه. ریتالین واقعا داروی پر عارضه ای است و به هیچ عنوان در موارد عادی ADHD توصیه نمیشه. ( نظیر مورد فرزند شما )
    درمانهای رفتاری و روان شناختی برای فرزند شما مناسبتر است.
    یه مقاله خوب در این مورد در همین سایت نوشته بودم اما نمیدونم چرا نتونستم پیداش کنم.
    از یابنده تقاضا میشود آنرا به نزدیکترین صندوق پست بیاندازد

اما برای اینکه اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاری فعلا این دو پست رو بخون:
    کد:
    کد:

سلا م
    خواهشا از دادن اطلاعاتی که در مورد اونهامطمئن نیستید یا نظر شخصی خودتونه خودداری کنید واگر روانپزشک برای کودک تشخیص ADHD گذاشته و دارو تجویز کرده واقعا خیلی جرات می خواد که توصیه به ندادن دارو می کنید . و منظورشما از
    موارد عادی ADHDچیست ؟ شیطانی معمول بچه ها که ADHD نیست . من به عنوان متخصص در این زمینه به درمان درست کودکان ADHD خیلی حساس هستم ( از امضام معلومه ) چون عدم درمان عوارض جبران ناپذیری داره ( از دست دادن لحظات ارزشمند کودکی در یادگیری و ... تنیبه شدن زیاد -خطر افسردگی و در اینده حتی احتمال بیشتر اعتیاد هم مطرح است . بعد شما براحتی توصیه قطع دارو را می کنید . من توپیک های شما در بخش نرم افزارهایی را که نوشتید تحسین می کنم اما در توصیه های پزشکی دقت کنید .

و شما که روانپزشک رفته اید باید به دکتر خود اعتماد کنید وا گر نه نظر روان پزشک دیگری را هم بپرسید .گرچه شرح حالی که شما می دهید در تشخیص بسیار مهم است

و هرگز فکر نکنید با ندادن دارو به بچه لطفی کردید بلکه برعکس و.. گاهی متاسفانه پدر ها اجازه دادن دارو رانمی دهند و مادر را متهم می کنند که حوصله بچه را ندارد و حقیقت را پنهان می کنند و زمان را از دست می دهند و اینده عزیز دلبند خود را به خطر می اندازند .

Last edited by farredsky; 10-12-2009 at 21:51.

اگه نباشه جاش خالی می مونه farredsky's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

ريتالين كه با نام هاي فن فلورامين و متيل فينيدات هم شناخته ميشه بعنوان بهترين دارو در كودكان ADHD ‎در سرتاسر جهان استفاده ميشه اما همكاران حدود استفاده رو دقيق نميدونن اما توي مقاله ها هميشه ميخونيم كه ريتالين رو در مواردي كه كودك رفتار كلافه كننده داره براي مادر يا با رفتارش به سلامت جسمانيش لطمه ميزنه مصرف شه
    ضمنا اينطور هم نيست كه اگه يكي دو دوز داروئي فراموش بشه يا عمدأ مصرف نشه انقدر كه شما گفتي اثر داشته باشه

باید حرف شما رو هم تصحیح کنم . 1-فن فلورامین داروی دیگری هست و ربطی به ریتالین نداره.
    2- ریتالین حدود نیم ساعت بعد از مصرف اثر می کنه و بعد از چند ساعت اثرش تمام می شه و دوباره بچه پر جنب و جوش می شه و اشتهاش بهتر می شه .(برای همین باید بعد از غذا داده بشه .)و نیاز به تجویز 2 تا 3 بار در روز داره که قبل از شروع فعالیت کودک داده می شه مثلا صبح بعد از صبحانه و عصر ( برخی اشتباها شب قبل از خواب می دهند که فقط باعث بی خوابی می شه و در ان موقه بچه نیازی به تمرکز و دارو نداره )
    3- اولین خط درمان بیش فعالی دارو هست.
    4- گاهی مادر فکر می کنه اگر بچه رو تحمل کنه و دارو بهش نده لطف بزرگی به اون کرده ، در حالیکه برعکس این یک نوع دوستی خاله خرسه ( خیانت در حق بچه ) است و مثل هر بیماری دیگه بچه وظیفه والدین هست که درمانش کنند .وگرنه عواقبش آینده بچه رو به خطر می اندازه حتی ممکن است به خاطر کم توجهی و رفتارهای تکانشی کودک در معرض خطر جانی قرار بگیره( چندین مورد از این کودکان به خاطر پریدن وسط خیابان دچار تصادف می شوند یا از جاهای بلند می پرند یا در بازی های خطرناک اسیب می بینند )

متن کتاب روانپزشکی کاپلان
    Pharmacologic treatment is considered to be the first line of treatment for ADHD. Central nervous system stimulants are the first choice of agents in that they have been shown to have the greatest efficacy with generally mild tolerable side effects. Although excellent safety records are documented for short- and sustained-release preparations of methylphenidate (Ritalin, Ritalin-SR, Concerta, Metadate CD, Metadate ER), dextroamphetamine (Dexedrine, Dexedrine spansules), and dextroamphetamine and amphetamine salt combinations (Adderall, Adderall XR), current strategies favor once a day sustained release preparations for their convenience and diminished rebound side effects

تورو خدا در دادن مشاوره روانپزشکی دقت کنید .
    Last edited by farredsky; 10-12-2009 at 21:42.

Banned kiarash3500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تو قلب خداي مهربون

پيش فرض کلردیازپوکساید

سلام
    در مورد این دارو که به عنوان آرام بخش به من توصیه شده اطلاعات میخوام
    عوارضش چیه؟
    ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تو قلب نيروي برتر...

پيش فرض

این دارو که جزء داروهای گروه بنزودیازپین ها هست..( که دیازپام و اگزازپام هم جزء اون ها هست..).. نباید بیش از 3 هفته مصرف بشه.. در غیر اینصورت احتمال وابستگی به دارو و اعتیاد دارو بالا میره. آمار اعتیاد به این داروها چیزی کمتر از اعتیاد به تریاک و هروئین نیست و تركش خيلي سخته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •