تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 104 از 108 اولاول ... 45494100101102103104105106107108 آخرآخر
نمايش نتايج 1,031 به 1,040 از 1072

نام تاپيک: ◄◄ داروهـــــــا؛ معرفی، کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

طبق قانون دکتر داروساز هر نوع دارویی تا 10 عدد رو میتونه بی نسخه به شخص بده
    خیر دوست عزیز
    دارو های کنترل شده بدون نسخه قابل دریافت نیستند
    ریتالین فقط با نسخه روانپزشک (یا متخصص اطفال) قابل دریافت هست
    بعضی دارو ها که نیاز به تکمیل فرم های ویژه دارن
    برخی دارو ها مثل مخدر ها با تجویز ویژه و تشکیل پرونده و به صورت سهمیه قابل دریافت هستند

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

2. 4 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

یک داروساز همچین اختیاری رو نداره ...
    به هیچ وجه ...
    از طرف دانشگاه علوم پزشکی اون استان ، با متخلفین کاملا برخورد میشه از نظر قانوی ؛ ولی این روزا خودتون میدونید که.........
    داروخانه ها تبدیل شدن به سوپرمارکت دارو ......

همانطوری که دوست عزیزم M.R.S عزیز فرمودند ، باید تشکیل پرونده بشه برای دریافت قانونی این دارو...

و بعد از تکمیل پرونده و دریافت سهمیه ی هفتگی یا ماهانه ، باید "پوکه های خالی قرص" به مراکزی که این دارو رو توضیع میکنن تحویل داده بشه...

درست همانند شربت و قرص متادون که ورق خالی یا شیشه ی خالی شربت باید تحویل داده بشه تا بتونن سهمیه ی جدیدشون رو دریافت کنن...

البته این روال قانونی کار هستش که اصلا رعایت نمیشه و این روزا خریدن ریتالین و متادون به راحتی خریدن قرص سرماخوردگی و شربت دیفن هیدرامین شده ....... !!!!!

پ.ن:
    (البته با وجود اینکه داروخانه ها و داروساز ها به هیچ وجه اجازه ی فروش ریتالین و متادون و بوپرونورفین و ... رو ندارند با اینحال در خیلی از این داروخانه این دارو با تعداد خیلی بیشتر از 10 عدد به فروش میرسه متاسفانه...!!)
    Last edited by S0R3N4; 23-07-2015 at 23:17.

4. 4 کاربر از S0R3N4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

من حساسیت به آب و هوا دارم.
    یعنی بر اثر تغییرات آب و هوا آبریزش بینی شدید پیدا می کنم. ( البته همیشگی نیست و دوره ای هستش و هر از چند گاهی تشدید میشه به خصوص موقع سرما خوردگی )
    احساس می کنم که بدنم در مقابل آنتی هیستامین معمولی مقاوم شده و ستریزین 10 میلی رو باید مصرف کنم تا خوب بشم.
    گاهی اوقات مثل سرما خوردگی ،ستریزین هم جواب نمیده و مجبورم چند بار قطره نفازولین رو مصرف کنم.

با این اوضاع که روز به روز بدنم نسبت به این دارو ها مقاوم تر میشه ، آینده چی میشه؟؟ممکنه به تزریق بکشه؟؟
    میشه کاری کرد که مقاومت بدن نسبت به این دارو ها رو کمتر کنم؟؟

- - - Updated - - -

سلام من حساسیت به آب و هوا دارم. یعنی بر اثر تغییرات آب و هوا آبریزش بینی شدید پیدا می کنم. ( البته همیشگی نیست و دوره ای هستش و هر از چند گاهی تشدید میشه به خصوص موقع سرما خوردگی ) احساس می کنم که بدنم در مقابل آنتی هیستامین معمولی مقاوم شده و ستریزین 10 میلی رو باید مصرف کنم تا خوب بشم. گاهی اوقات مثل سرما خوردگی ،ستریزین هم جواب نمیده و مجبورم چند بار قطره نفازولین رو مصرف کنم. با این اوضاع که روز به روز بدنم نسبت به این دارو ها مقاوم تر میشه ، آینده چی میشه؟؟ممکنه به تزریق بکشه؟؟ میشه کاری کرد که مقاومت بدن نسبت به این دارو ها رو کمتر کنم؟؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در مورد حساسیت فصلی معمولا بهترین اقدام دوری از ماده حساسیت زا هست که البته برای همه موارد این انتخاب قابل انجام نیست(حساسیت به مایت ها رو میشه با پاک کردن رخت خواب از بین برد اما حساسیت نسبت به گرده گیاهان رو نمیشه کاریش کرد)
    درمان حساسیت هم بصورت علامتی هست...مقاومت به داروهای آنتی هیستامین وجود نداره...دارو های آنتی هیستامین چه تزریقی چه خوراکی تفاوتی در قدرت اثرشون وجود نداره
    بین داروهاش آنتی هیستامین هرکدوم رو که بنظر میاد اثر بهتری براتون دارد رو میتونین انتخاب کنید اما از نظر اثر با هم تفاوت خاصی ندارند
    برای آلرژی بینی بهترین درمان و درمان انتخابی استفاده از اسپری های بینی استروئید هست مثل بکلومتازون،مومتازون،فلوتی کازون و...

7. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

در مورد حساسیت فصلی معمولا بهترین اقدام دوری از ماده حساسیت زا هست که البته برای همه موارد این انتخاب قابل انجام نیست(حساسیت به مایت ها رو میشه با پاک کردن رخت خواب از بین برد اما حساسیت نسبت به گرده گیاهان رو نمیشه کاریش کرد)
    درمان حساسیت هم بصورت علامتی هست...مقاومت به داروهای آنتی هیستامین وجود نداره...دارو های آنتی هیستامین چه تزریقی چه خوراکی تفاوتی در قدرت اثرشون وجود نداره
    بین داروهاش آنتی هیستامین هرکدوم رو که بنظر میاد اثر بهتری براتون دارد رو میتونین انتخاب کنید اما از نظر اثر با هم تفاوت خاصی ندارند
    برای آلرژی بینی بهترین درمان و درمان انتخابی استفاده از اسپری های بینی استروئید هست مثل بکلومتازون،مومتازون،فلوتی کازون و...
    ممنون از جوابتون
    برای من امکان دوری از عامل حساسیت زا وجود نداره.( عامل حساسیت آب و هوا هستش )

پس برای روشن شدن مساله مجددا چند تا سوال می کنم :
    - آیا مصرف زیاد آنتی هیستامین ها باعث مقاومت دارویی بهشون میشه؟؟

- بهترین دارو برای درمان آبریزش بینی ناشی از آلرژی چی هستش؟؟

- من وقتی چند روز مداوم و مرتب آنتی هیستامین ( ستریزین ) مصرف می کنم معمولا تا چند ماه دیگه دچار حساسیت نمیشم. آیا این اسپری های استروئیدی هم این خاصیت رو دارن؟؟
    Last edited by bijandarbari; 07-08-2015 at 18:39.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ممنون از جوابتون
    برای من امکان دوری از عامل حساسیت زا وجود نداره.( عامل حساسیت آب و هوا هستش )

پس برای روشن شدن مساله مجددا چند تا سوال می کنم :
    - آیا مصرف زیاد آنتی هیستامین ها باعث مقاومت دارویی بهشون میشه؟؟خیر....مقاومت دارویی در مورد این دسته دارویی آنچنان مطرح نیست

- بهترین دارو برای درمان آبریزش بینی ناشی از آلرژی چی هستش؟؟ درمان انتخابی و خط اول برای آلرژی بینی همان اسپری استروئید موضعی بینی هست

- من وقتی چند روز مداوم و مرتب آنتی هیستامین ( ستریزین ) مصرف می کنم معمولا تا چند ماه دیگه دچار حساسیت نمیشم. آیا این اسپری های استروئیدی هم این خاصیت رو دارن؟؟ آنتی هیستامین ها به صورت سیستمیک و با مهار کردن گیرنده های هیستامینی باعث مهار روند حساسیت میشن...اما این اسپری ها به صورت موضعی و برای رفع آبریزش بینی عمل میکنند...نحوه مصرف اونها هم با توجه به نوع دارو باید بصورتی که در دستورات دارو اومده استفاده بشن....دوره مصرف اونها تا زمان وجود علایم آلرژی هست و نیاز نیست برای مدت خاصی مصرف بشن
    در زمینه حساسیت فصلی و تجویز دارو ها در مرحله اول به پزشک عمومی مراجعه کنید......مراجعه به متخصصین گوش و حلق و بینی هم در این زمینه کمک کننده هست
    اما درمان بر اساس دوری از ماده حساسیت زا،مصرف اسپری موضعی،آنتی هیستامین سیستمیک هست
    برای موارد خیلی آزار دهنده و کنترل نشده با درمان های فوق باید به فوق تخصص آسم و آلرژی مراجعه بشه که البته تست های پوستی حساسیت یا واکسن حساسیت هزینه بر هستند و برای موارد فصلی که با درمان کنترل میشن شاید مقرون به صرفه نباشه
    Last edited by M.R.S.; 07-08-2015 at 19:18.

10. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ramshad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در زمینه حساسیت فصلی و تجویز دارو ها در مرحله اول به پزشک عمومی مراجعه کنید......مراجعه به متخصصین گوش و حلق و بینی هم در این زمینه کمک کننده هست
    اما درمان بر اساس دوری از ماده حساسیت زا،مصرف اسپری موضعی،آنتی هیستامین سیستمیک هست
    برای موارد خیلی آزار دهنده و کنترل نشده با درمان های فوق باید به فوق تخصص آسم و آلرژی مراجعه بشه که البته تست های پوستی حساسیت یا واکسن حساسیت هزینه بر هستند و برای موارد فصلی که با درمان کنترل میشن شاید مقرون به صرفه نباشه
    این یادداشت من فقط بیان یک تجربه است. مطلقا تجویز دارو تلقی نشود. قدیما دچار حساسیت فصلی شدید می شدم و بیچاره ام می کرد. مدتی دوکسپین 10 خوردم (با تجویز دوست پزشکم)؛ دیگه هیچ وقت دچار آبریزش و عطسه نشدم.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

این دارو استروئید موضعی هست که در درمان بیماری های پوستی بخصوص اگزما استفاده میشهاین دارو از ضعیف ترین دسته خودش هست امااستفاده بی رویه از این دارو ها عوارض پوستی بخصوص آتروفی پوست رو بهمراه داره

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

14. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

ممنون پشت لبم موی زاید داشت بر اثر لیزر سوخت دکتر بخاطر جای لیزر اینو داد میتونه سیاه شدگی جای لیزر رو از بین ببره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •