تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 44

نام تاپيک: ری استارت شدن و ناتوانی مهندسان ایرانی و مایکروسافت در حل این مشکل

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض ری استارت شدن و ناتوانی مهندسان ایرانی و مایکروسافت در حل این مشکل

سلام دوستان
    هر کس میتونه کمک کنه !
    یه مدتی است که کامپیوترم بی دلیل ریاستارت میشه مشکل اصلی اینجاست که هنگام عمل خاصی این مشکل پیش نمیاد و هر چند ساعت و یا بعضی مواقع چند روز طول میکشه تا یه بار ریست بشه به چند تا از شرکت های خدمات کامپیوتری مراجعه کردم به اتفاق گفتند یا از برق خونتون هست یا اشکال سخت افزاری دارید چون من این سیستم رو در محل دیگه به مدت چند روز استفاده کردم مشکل از برق نبود گفتم شاید با عوض کردن ویندوز مشکل حل بشه که نشد و باز هم مشکل ریستارت وجود داشت دیدم از دست مهندسان کشور کاری بر نمیاد یک ایمیل به ماکروسافت زدم در جواب نوشتند که این مشکل راه حل خاصی نداره و ناهمانگی نرم افزار با سخت افزاره و راه حلی که پیشنهاد کرده بودن قطع سخت افزار های اضافی از سیستم بود که من تمام سخت افزار هایی که به سیستم وصل بود مثل مودم ، پرینتر ، اسکنر ، کارت کپچر ، و ... رو قطع کردم ولی باز هم این مشکل وجود داشت راه حل دیگه ای که به ذهن خودم رسید تعویض قطعات بود اول از هارد دیسک شروع کردم چون قبل از این که کامپیوتر ریست بشه هارد خاموش میشد و در عرض یک صدم ثانیه ریست میشد و در قسمتی که هارد و IDE هارو detect میکرد هارد روشن میشد به همین دلیل هارد رو عوض کردم ولی با نصب هارد جدید و یک ویندوز جدیدتر باز هم این مشکل پیش اومد قطعه بعدی کارت گرافیک بود که با تعویض این قطعه هم مشکل حل نشد و باز هم مشکل ریست وجود داشت مرحله بعدی که خودم خیلی احتمال میدادم مشکل از این قطعه باشه تعویض پاور بود که متاسفانه باز هم درست نشد مرحله بعدی تعویض دو شاخ برق بود که کیس رو به یک پریز مجزا بدون هیچ رابطی وصل کردم ولی باز هم درست نشد دیگه فقط مونده بود Ram و CPU و Mainboard که این سه قطعه چون به هم وابسته اند مجبور شدم هر سه قطعه را با سه قطعه جدید عوض کنم که متاسفانه باز هم این مشکل هنوز وجود داره
    سیستمی که الان دارم با این مشخصات هست :
    CPU اینتل 3000 همراه با مادربورد asus p5n2dse یک رم یک گیگ و هارد 250 ساتا پاور گرین و گرافیک 256 با چیپست Nvidia
    سیستم قبلی با این مشخصات بود :
    cpu amd 3000 64 بیتی با مادربورد Giga K8nsc939 با رم 512 گرافیک 9200 رادئون و هارد 160 ساتا

در ضمن چند تا ویندوز از انواع سرویس پک هارو نصب کردم ولی درست نشد CDdrive ها و Flopy drive رو هم باز کردم
    آنتی ویروس هم kaspersky هست Update هم شده و مشکل ویروس هم ندرام فقط تنها قطعهای که الان وصله مودم ADSl هست که اینم به کارت شبکه وصله و فکر نکنم مشکل از این باشه

تا الان 400 هزار تومان ضرر کردم ولی مشکل حل نشده

هر کس بتونه راهنمایی بکنه ممنون میشم

آخر فروم باز symk's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    هر جا که اینترنت باشه

پيش فرض

بابا کی گفته این همه خرج کنی . این مسئله کاملا" مربوط میشه به نوسانات برق . راهش خریدن یه ترانس برای خونتونه . من هم همین مشکل رو داشتم . یه مهندس برق اومد برق خونمون رو تست کرد و گفت ولتاژتون زیر 180 که واقعا" جنایت شده بود در حقمون . که با خریدن یه ترانس حلش کردیم .

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام دوست عزیز

خوب شما می گید که کلیه قطعات را عوض کردید . در واقع شما یه سیستم دیگه خریدید . با این اوضاع معلومه که مشکل از برق خونتون هستش .

موفق باشید .

پروفشنال mx_2dar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    انگلستان - منچستر

پيش فرض

rezaashk
    دقیقا مشکل شما رو من داشتم . کامپیوترم دم به دم یا وقت و بی وقت ناگهانی ریست می شد . البته من فقط 60 تومن ضرر دادم فکر کردم ماله گرفیکه ولی با تعویض گرافیک وارتقاش به 256 هم مشکل حل نشد ولی با گرافیک 32 الان دارم کار می کنم دیگه ریست نمی کنه خدا رو شکر . فکر می کنم مشکل اصلی برای mainboard باشه mainboard هم p4p800se بید . دیگه بازی نمی تونم بکنم فقط همین . من سیستمم محافظ داره اگر ولتاژ بیاد پایین خودش قطع می کنم فکر نمی کنم از برق باشه .
    ولی با 400 تومن می تونستی یه سیستم خفنگ بگیری ارتقا خیلی کار بخودیه به نظرم مخصوصا الان . این مشکل ها هم پیش نمیومد
    تو اینترنت هم سرچ کنی چنین مشکلی با سیستم های خفن هم وجود داره . بعضی از دوستام هم تو بازی ها سیستمشون ری استارت می کنه .
    این مشکل خیلی زیاد شده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    از راهنماییی هاتون ممنونم ولی مشکل از برق نیست یک کامپیوتر دیگه تقریبا با همین مشخصات از یکی از دوستانم گرفتم و تو اتاقم نصب کردم که مشکل ریست شدن رو نداره من مطمئن هستم که از برق نیست چون اگه از برق باشه با روشن کردن دستگاه های پر مصرف مثل مایکروفر و ... بلافاصله باید سیستم ریاستارت بشه که نمیشه

به هر حال ممنونم که وقت گذاشتید و راه حل بیان کردید
    موفق باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه JUDYABBOT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KURDISTAN

پيش فرض

سلام دوستان
    هر کس میتونه کمک کنه !

تا الان 400 هزار تومان ضرر کردم ولی مشکل حل نشده

هر کس بتونه راهنمایی بکنه ممنون میشم
    دوست عزیز سلام
    قبل از هی چیز سال نو رو بهت تبریک میگم
    و همچنین عضویتت رو توی این سایت تبریک میگم که خوب جایی اومدی!
    با توجه به توضیحاتی که دادی قول میدم که مشکل از برقه
    بعضی وقتا مشکلی که برامون پیش میاد ( در هر زمینه‌ای، نه فقط کامپیوتر) عادت کردیم که بریم سراغ دلایل بزرگ و علتهای بزرگتر و راه‌های مختلفی براش پیدا میکنیم و یادمون میره که همین مشکی که برامون مهمه، ممکنه راه‌حل خیلی ساده‌ای داشته‌ باشه. اونقدر ساده و کوچیک که ما اونا رو نمی بینیم. یا فکر میکنیم بی اهمیته
    قبل هر چیز Bios سیستمت رو Default ش بکن چون ممکنه Cpu & Ram & Graphic و غیره رو اورکلاک کرده باشی محض اطمینان شاید سیستم زیادتر از حد معمول و بیشتر از توان واقعی پاورت برق مصرف میکنه
    بعدش هم یه مطالعه دقیق بکن ببین این پاوری که گرفتی خروجی ولتاژ واقعیش چقدر هست میگم واقعیش یعنی بعضی وقتا روی پاور مینویسن 350 ولی خروجی واقعیش پائین تره و بعد از مطمئن شدن از ولتاژ واقعی پاور باید میزان برق مصرفی هر یک از قطعاتت رو از موس گرفته تا cpu , vga, memory. main board . hard و کلهم قطعات سیستمت رو چک بکن با توجه به توضیحاتی که دادی80 در صد احتمال میدم که میزان مصرف برق سیستمت در هر حال بیشتر از توان خروجی پاورت هست چک بکن و مطمئن شو که کل قطعاتت ذر حالت معمولی ( بدون اورکلاک کردن) چنده و میزان خروجی واقعی پاورت چقدره شاید کمتر از چیزیه که سیستم مصرف میکنه برا همین اونو ریستارت میکنه
    من مشابه این مورد شما رو توی خیلی از سیستمها دیده‌ام
    اگه برای دونستن میزان برق مصرفی قطعاتت مشکل داشتی میتونی یه پاور 530watt Real - GREEN اصل ( با گارانتی) بگیری و خیال خودتو راحت بکنی
    و برای اینکه علکی خرج اضافی نکنی میتونی یه پاور 530 وات امانتی بگیری و اونو تست بکنی قول میدم مشکلت حل میشه اگه پاورت رو عوض بکنی
    البته میگم این احتمال 80 درصده و با توجه اینگه گفتی که پاورت رو هم عوض کرده‌ای قبل از خرید اون یه تست با یه پاور با قدرت حداقل 350 واقعی یا بالاتر بکن ضرر نمیکنی همه کار کردی این یکی رو هم انجام بده خالی از لطف نیست
    امیدوارم مشکلت حل بشه درکت میکنم
    سر که نه در پای عزیزان بود بار گرانیست کشیدن بدوش

اگه نباشه جاش خالی می مونه arash_vbasic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Iran-Ahar

پيش فرض

سلام
    به نظر من شما برو توي Bios
    اونجا دنبال System Health And ... باش
    بعد اونجا ببين وقتي كه كامپيوتر ريست ميكنه
    كدوم يك از دما ها زياد ميشه !‌

پروفشنال saeed666's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تــــهــــران

پيش فرض

سلام...

اگه واقعا این طوریه که شما میگید و اشکال از برق خانه هم نیست .4 دستگاه دیگه میمونه برای آزمایش :

1 - سی دی / دی وی دی رام

2 - مانیتور

3 - کی بورد

4 - موس

اگر متوجه مشکل شدید لطفا همینجا بگید...

اگه نباشه جاش خالی می مونه JUDYABBOT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KURDISTAN

پيش فرض

این مطلب رو باید قبل از پست اولیم میگفتم که یادم رفت!
    خواستم پستم رو ویرایش بکنم که پیغام خطا داد ( خدای نکرده هدف، افزایش تعداد پست تلقی نشه!!!)
    دوست عزیز:
    مشکل شما برقه اما نه برق شهری که البته اگه برق ولتاژش پائین باشه سیستم رو ریستارت میکنه اما مسئله اینه که اگه ولتاژ برق کامل باشه اما پاورت نتونه برق لازم رو برای روشن نگهداشتن به سیستم بده و بطور کامل اونو ساپورت بکنه هم همین مشکل پیش میاد.
    در حالت عادی یک میزان مشخص از برق رو مصرف میکنه که با حرکت ماوس این ولتاژ تغییر میکنه حتی (یک صدم ولت یا یک مگا هرتز) تا انجام کارهای سنگین و رندر کردنهای سنگین تر این ولتاژ همچنان در حال تغییر و نوسان هست و سیستم در حالتی قرار میگیره که نمیتونه برق لازم رو از پاور بگیره یا پاور نمیتونه برق لازم رو به سیستم بده فرقی نمیکنه در هر حال کم میاره و به همین دلیله که ناگهان و بدون هیچ پیغامی و هیچ هنگی یا چیز دیگه‌ای ریستارت میشه.
    Last edited by JUDYABBOT; 28-03-2008 at 01:59.

حـــــرفـه ای ***Spring***'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

11

سلام ... نمیدونم به نتیجه و جواب رسیدید یا نه ؟ ... توصیه همه دوستان رو خوندید؟ ...

تمام مطالبی که دوستان اینجا گفتند و شرکتهای دیگه و مایکروسافت همه درسته و هر کدوم میتونه باعث Restart شدن سیستم بشه یا ناهماهنگی و خرابی سیستم بشه ...

در ضمن امکان داره ، هیچکدوم از اینها برای سیستم شما نباشه ، ولی در کل این دلیل ها همه مهمند و روی خیلی از سیستمها اتفاق افتادند ... روی سیستم شما هم امکان داره ( به احتمال زیاد ) فقط یک مورد خاص باشه ، که با دقت باید بگردید ...

بعد از چک کردن کامل و دقیق و مطمئن همه مواردی که دوستان گفتند ، از پاور و بقیه موارد ، چند نکته دیگه رو هم دقت بفرمایید ... شاید یکی از این موارد باشه ... البته شاید ...

بیشتر اتصالات برق سخت افزار ها ( بلاگهای برق داخل سیستم ) مثل اتصال سیم برق پاور به هارد ، کیفیت مناسبی ندارند ... یعنی شما وقتی بلاگ برق رو خوب و محکم وصل میکنید ، ظاهرآ وصل شده ... ولی یا لقی و شلی در یکی از مفتولهای درونی بلاگ برق داریم ، یا شلی محل اتصال خود سیم بلاگ برق ...

هر دو این موارد پیش اومده و دقیقآ باعث Restart سیستم میشه ...

یعنی بظاهر و اول کار برق وارد سیستم میشه و سیستم بوت میشه و خیلی راحت کار میکنید ... ولی به محض اینکه یا مفتول یا سیم یا قسمتی از بلاگ برق که مشکل داره و خوب و محکم سفت نیست، شل بشه و خودش رو ول کنه و جدا بشه ، سیستم Restart میشه ... حالا امکان داره 1 ساعت بعد باشه یا حتی خیلی بیشتر ...

قطعات سخت افزاری که دارید ، مثل VGA یا مودم و همه بردها کاملآ سالمند ؟ ...

حالا شاید بفرمایید که اگه خراب بودند که سیستم بوت نمیشد و کار نمیکرد ... در بعضی موارد ، قسمتی از یک قطعه سخت افزاری یا قطع شده یا اتصال داره یا خرابه شده ، که اصطلاحآ میگند نیم سوز شده ...

یعنی به ظاهر خود قطعه و سیستم سالمند و کار میکنند ... ولی بسته به اینکه میزان خرابی برد قطعه چقدر باشه ، و کدوم بخشهای اصلی اون خراب باشند ، از عملکرد اون کم میشه ... یا بعضی وقتها دچار مشکلات دیگه ، از جمله کار نکردن یا هنگ و غیره میشه ...

.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •