تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 822 از 903 اولاول ... 322722772812818819820821822823824825826832872 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,211 به 8,220 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سنسور دریچه گاز مقدار باز بودن دریچه رو نشون میده ... صفر یعنی کلا بسته و 100 درصد یعنی کلا باز، مثه زمانی که پا رو تا آخر رو پدال فشار میدید ... برای پراید با ECU زیمنس سنسور دریچه گاز باید بین 0 تا 5. باشه بنابراین 12. قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه چون کمتر از 5. هست، خطا شاید بخاطر چیز دیگری بوده ...

مشکل بالا رفتن دور رفع شد؟
    سلام خوبید دیروز حدود 900 کیلومتر از کرمانشاه رفتم تا بانه کردستان وبرگشتم دور موتور عادی وتمیز بود
    فقط همونطوری که گفتم 2 عدد واشر گاز پیکنیکی گذاشت لابه لای پیچ های سنسور دریچه گاز وپیچهارو بست که درست شد میگفت سنسور خوب نیست حالا به نظر شما سنسور رو عوضش کنم؟سنسور کیپ بشه کامل عدد 0.12 رونشون میده گیری کردم من خداوکیلی

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام خوبید دیروز حدود 900 کیلومتر از کرمانشاه رفتم تا بانه کردستان وبرگشتم دور موتور عادی وتمیز بود
    فقط همونطوری که گفتم 2 عدد واشر گاز پیکنیکی گذاشت لابه لای پیچ های سنسور دریچه گاز وپیچهارو بست که درست شد میگفت سنسور خوب نیست حالا به نظر شما سنسور رو عوضش کنم؟سنسور کیپ بشه کامل عدد 0.12 رونشون میده گیری کردم من خداوکیلی
    سلام، اگه ماشین صاف و تمیز کار میکنه چرا میخواید سنسور رو عوض کنید، بذارید باشه

3. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام، اگه ماشین صاف و تمیز کار میکنه چرا میخواید سنسور رو عوض کنید، بذارید باشه
    سلام داداش میگم واشرها ذوب نشه بر اثر گرما یه وقت سنسوره بیوفته زمین خخخخخخخخخ به نظرتون همینو بزارم یا عوضش کنم؟

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام داداش میگم واشرها ذوب نشه بر اثر گرما یه وقت سنسوره بیوفته زمین خخخخخخخخخ به نظرتون همینو بزارم یا عوضش کنم؟

من این واشرا رو ندیدم، مگه جنسش چیه که میترسید ذوب شه؟!

6. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

من این واشرا رو ندیدم، مگه جنسش چیه که میترسید ذوب شه؟!
    از همین جنس واشر دور استپر موتور هست.فعلا که خوبه ببینم چطور میشه

8. این کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

از همین جنس واشر دور استپر موتور هست.فعلا که خوبه ببینم چطور میشه
    داداش خیالت تخت هیچیش نمیشه

10. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام
    خسته نباشید به دوتا دوستی که خیلی فعالا تو تایپیک دست مریزاد واقعا
    میخواستم راجع به تسمه تایم بپرسم که نشانهایی داره برای اینکه بدونیم وقت تعویضش رسیده یا نه؟
    خودم تا حالا بهش دست نزدم بهش ولی اگه بخوام با دستورالعملش میتونم خودم تعویضش کنم؟
    ماشین من پراید 90 موتورش زیمنسه اگه تسمه پاره بشه موقع استارت زدن به پیستون آسیب میزنه؟

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام
    خسته نباشید به دوتا دوستی که خیلی فعالا تو تایپیک دست مریزاد واقعا
    میخواستم راجع به تسمه تایم بپرسم که نشانهایی داره برای اینکه بدونیم وقت تعویضش رسیده یا نه؟
    خودم تا حالا بهش دست نزدم بهش ولی اگه بخوام با دستورالعملش میتونم خودم تعویضش کنم؟
    ماشین من پراید 90 موتورش زیمنسه اگه تسمه پاره بشه موقع استارت زدن به پیستون آسیب میزنه؟
    سلام

میگن بعد از 50 هزارتا بهتره تعویض شه ... اگه ابزار و دانش و حوصله ش رو دارین چرا که نه ... فقط باید خیلی دقت کنید دندونه ها حتی یدونه پس و پیش نشه که خیلی تاثیر داره ... ظاهرا پرایدهای جدید اگه تسمه پاره کنن پیستون ها به سوپاپا برخورد میکنه مثه پژو و سمند ... مدلای قبلی اینطور نبودن ... شما بپرسید ببینید مدل شما از کدومه

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام . خسته نباشید
    به دوتا دوستی که خیلی فعالا تو تایپیک دست مریزاد واقعا
    سلام
    باید همیشه بهترین تسمه تایم رو بخرین حتی اگر قرض کنین
    فقط یک نوع پراید قدیمی هست میگن اگر تسمه پاره بشه سوپاپها کج نمیشه
    تسمه موقع روشن بودنِ موتور پاره میشه نه موقع استارت زدن . به محض پاره شدن هم در کسری از صدم ثانیه سوپاپهای باز با ضربه ی پیستونها کج میشه و راه گریزی هم نداره
    تسمه اگر درجه یک باشه حداقل 1 سال کار میکنه . البته تاکسی فرق میکنه
    اگر درجه یک باشه کیلومتری هم حداقل 40.000 کیلومتر کار میکنه
    تسمه قبل از پاره شدن , تَرک ترک میشه داخلش و یا لبه اش زدگی پیدا میکنه و یا دندانه اش کنده میشه یا نیمه کنده میشه

تسمه رو میشه اینجوری چک کرد:
    قاب روی قسمت بالای تسمه رو بردارین
    شمعها رو هم بردارین
    چرخهای عقب رو با آجر مهار کنین
    ترمز ذستی تا آخر کشیده
    چرخ جلو سمت شاگرد روی جک تا فقط 1 سانت از زمین جدا بشه
    بزنین دنده 5
    بالای تسمه تایم رو با خودکار علامت بزنین تا بدونین چه وقت یک دور کامل چرخیده
    با دست چرخ شاگرد رو سانت سانت در جهت عقربه ساعت بگردونین و سانت سانت تسمه رو چک کنین
    اگر داخل تسمه یا بیرونش ترک ترک شده و یا لبه اش زدگی داره و یا دندانه ی ترک خورده یا شکسته داره باید فوراً عوض بشه
    عوض کردنش برای کسی که دست به آچاره و آچارهای لازمه رو هم داره و روش کار رو هم بلده ساده هست
    باید تسمه کولر و دبنام برداشته بشه بعدش پولی pulley سر میل لنگ باز بشه و برداشته بشه بعدش قابهای بالائی و پائینی تسمه تایم برداشته بشه بعدش پیچ تسمه تایم سفت کن شل بشه و تسمه عوض بشه
    اون سمتی که تسمه سفت کن نداره باید کشیده و محکم باشه . سمت دیگرش با تسمه سفت کن سفت و کشیده میشه .
    موقع نصبش باید علامتهای روی میل سوپاپ و میل لنگ با هم هماهنگ بشه یعنی متزامن و همزمان بشند با هم وگرنه ماشین روشن نمیشه یا بد کار میکنه یا با اولین استارت سوپاپهای باز کج میشه
    =========================================
    برای تعمیرش ممکنه سرتون رو کلاه بذارند یعنی میگن سرسیلندر باید کف تراشی بشه یا کلا باید عوض بشه
    فقط سوپاپها باید عوض بشه و در تراشکاری جای سوپاپها صیقل بخوره تا خوب بسته بشند
    واشرسرسیلندر هم باید عوض بشه . فقط همین . اگر پیچهای سرسیلندر طبق ترتیبِ معین و به اندازه ی معین محکم نشه امکان تاب برداشتن سرسیلندر بسیار زیاده
    گاهی تسمه ی معیوب قبل از پاره شدن صداش تغییر میکنه
    مسئولیت ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و غیره با خودتون هست . بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

14. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام
    باید همیشه بهترین تسمه تایم رو بخرین حتی اگر قرض کنین
    فقط یک نوع پراید قدیمی هست میگن اگر تسمه پاره بشه سوپاپها کج نمیشه
    تسمه موقع روشن بودنِ موتور پاره میشه نه موقع استارت زدن . به محض پاره شدن هم در کسری از صدم ثانیه سوپاپهای باز با ضربه ی پیستونها کج میشه و راه گریزی هم نداره
    تسمه اگر درجه یک باشه حداقل 1 سال کار میکنه . البته تاکسی فرق میکنه
    اگر درجه یک باشه کیلومتری هم حداقل 40.000 کیلومتر کار میکنه
    تسمه قبل از پاره شدن , تَرک ترک میشه داخلش و یا لبه اش زدگی پیدا میکنه و یا دندانه اش کنده میشه یا نیمه کنده میشه

تسمه رو میشه اینجوری چک کرد:
    قاب روی قسمت بالای تسمه رو بردارین
    شمعها رو هم بردارین
    چرخهای عقب رو با آجر مهار کنین
    ترمز ذستی تا آخر کشیده
    چرخ جلو سمت شاگرد روی جک تا فقط 1 سانت از زمین جدا بشه
    بزنین دنده 5
    بالای تسمه تایم رو با خودکار علامت بزنین تا بدونین چه وقت یک دور کامل چرخیده
    با دست چرخ شاگرد رو سانت سانت در جهت عقربه ساعت بگردونین و سانت سانت تسمه رو چک کنین
    اگر داخل تسمه یا بیرونش ترک ترک شده و یا لبه اش زدگی داره و یا دندانه ی ترک خورده یا شکسته داره باید فوراً عوض بشه
    عوض کردنش برای کسی که دست به آچاره و آچارهای لازمه رو هم داره و روش کار رو هم بلده ساده هست
    باید تسمه کولر و دبنام برداشته بشه بعدش پولی pulley سر میل لنگ باز بشه و برداشته بشه بعدش قابهای بالائی و پائینی تسمه تایم برداشته بشه بعدش پیچ تسمه تایم سفت کن شل بشه و تسمه عوض بشه
    اون سمتی که تسمه سفت کن نداره باید کشیده و محکم باشه . سمت دیگرش با تسمه سفت کن سفت و کشیده میشه .
    موقع نصبش باید علامتهای روی میل سوپاپ و میل لنگ با هم هماهنگ بشه یعنی متزامن و همزمان بشند با هم وگرنه ماشین روشن نمیشه یا بد کار میکنه یا با اولین استارت سوپاپهای باز کج میشه
    =========================================
    برای تعمیرش ممکنه سرتون رو کلاه بذارند یعنی میگن سرسیلندر باید کف تراشی بشه یا کلا باید عوض بشه
    فقط سوپاپها باید عوض بشه و در تراشکاری جای سوپاپها صیقل بخوره تا خوب بسته بشند
    واشرسرسیلندر هم باید عوض بشه . فقط همین . اگر پیچهای سرسیلندر طبق ترتیبِ معین و به اندازه ی معین محکم نشه امکان تاب برداشتن سرسیلندر بسیار زیاده
    گاهی تسمه ی معیوب قبل از پاره شدن صداش تغییر میکنه
    مسئولیت ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و غیره با خودتون هست . بنده و این سایت مسئولیتی نداریم
    .................
    Last edited by AMHSIN; 25-07-2017 at 12:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •