تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 882 از 903 اولاول ... 382782832872878879880881882883884885886892 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,811 به 8,820 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام
    در خودروی پراید ۱۱۱ مدتی هست دمای آب در پشت آمپر بالا نشون داده میشه و وقتی که سوییچ رو خاموش روشن میکنم دوتا خونه میاد پایین. یعنی دوتا خونه خطا داره. سنسور دمای اب کیلومتر رو هم تعویض کردم تفاوتی نداشت. دمای کارکرد موتور هم هم صحیحه و به موقع روشن و خاموش میشه فن ها. اتصالات بدنه رو هم تمیز کردم و دوتا سیم هم اضاف کردم تاثیری نداشت. به نظرتون اشکال از کجا هست؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلام
    در خودروی پراید ۱۱۱ مدتی هست دمای آب در پشت آمپر بالا نشون داده میشه و وقتی که سوییچ رو خاموش روشن میکنم دو تا خونه میاد پایین.
    یعنی دوتا خونه خطا داره. سنسور دمای اب کیلومتر رو هم تعویض کردم تفاوتی نداشت.
    دمای کارکرد موتور هم صحیحه و به موقع روشن و خاموش میشه فن ها.
    اتصالات بدنه رو هم تمیز کردم و دوتا سیم هم اضاف کردم تاثیری نداشت.
    به نظرتون اشکال از کجا هست؟
    سلام
    الان تابستونه و هوا گرمه پس طبیعیه که آمپر کمی بالاتر بیاد خصوصاً با کولر و در ترافیک .
    شاید هم روزنه های رادیاتور پر از حشرات و سنگریزه و خار و خاشاک شده و خنک کنندگیش کم شده
    شاید کولانت کمه (کولانت یعنی مخلوط ضدیخ و آبمقطر )
    شاید هم هر دو سنسور معیوبند
    .

دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم پول توشه هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش إن شاء الله .
    چند نمونه :
    ===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .
    .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 15-08-2019 at 00:36. دليل: تصحیح

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام
    الان تابستونه و هوا گرمه پس طبیعیه که آمپر کمی بالاتر بیاد خصوصاً با کولر و در ترافیک .
    شاید هم روزنه های رادیاتور پر از حشرات و سنگریزه و خار و خاشاک شده و خنک کنندگیش کم شده
    شاید کولانت کمه (کولانت یعنی مخلوط ضدیخ و آبمقطر )
    شاید هم هر دو سنسور معیوبند
    .

دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم پول توشه هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش إن شاء الله .
    چند نمونه :

.
    .
    .
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    برای بالا اومدن امپر در تابستان ک آره اصن بحثی درش نیست. کلا کارکرد سیستم خنک کننده درسته یعنی فن سره تایم روشن میشه و موتور اصن گرم نیس و کاملا همه چیز درسته. مایع رادیات هم یک ماه قبل عوض کردم و پنجا پنجا ریختم. اونم مشکلی نداره.
    بحثم فقط قسمت نمایشگر هست. نمایشگر داره زیاد تر از حد نشون میده. سنسور نمایشگرم تازه تعویض کردم و تست با اهم متر هم گرفتم درسته. این مشکل شایع هم هس توی نت چن نفر بهش دچار شدن. خودم حس میکنم ایراد از کیلومتر خودرو هس. کلید ک خاموش روشن میکنم دمای درستو برای چند ثانیه نشون میده بعد میره بالا باز! ولتاژ رو سر سنسور ۱۱.۴۲ ولت بود. نمیدونم باس دوازده باشه یا نه. حدس خودن من مداره کیلومتر هس گفتم شاید کسی تجربه ای داشته باشه در این مورد

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mohamad skystar
    سلام

.

ماشین بنده سمند xu7 دوگانه سوز کارخانه هست
    .

1- مدتیه با اولین استارست صبح چند ثانیه ریپ داریم
    .
    این ریپ چند ثانیه این در طول روز هم اتفاق افتاده
    .
    2-آب ماشین رو چک میکنم , درب رادیاتور رو باز میکنم صدای پییییس هوا میاد یه کم اما سطح آب پایین نرفته

یک بار اول پیچ هواگیری سرسیلندر رو باز کردم صدای پیییس
    خروج هوا شنیدم بعد هواگیری کردم

3- از اگزوز آبی خارج نمیشه یا بخار آب دیده نمیشه
    .

4- رفتم یه تنظیم موتوری شمع ها رو باز کرد

چهار تا شمع رو گذاشت کنار هم یکیش رنگش زرد شده بود بقیه
    سفید بودن چون شمع ها رو 1 ماه پیش عوض کردم

5- طرف گفت احتمالا واشر سرسیلندر کم کم داره میسوزه
    و در این قسمت از سیلندر که رنگ این شمع عوض شده نشتی
    آب به داخل محفظه احتراق داری

6- میخواستم بدونم نظر شما چیه چون اینبار اگه باز کنم باید
    سرسیلندر رو عوض کنم چون جای تراشکاری نداره
    .

با سپاس از شما
    سلام
    وقت شما هم بخیر
    .
    1- بنده خودم 2 علت براش پیدا کردم :
    الف: وایرشمع نیم سوز . باید با اهم متر , مقاومت همه رو چک کنین . اونی که چند هزار اهم از بقیه بیشتره نیم سوزه .
    وایر خوب باید بین 500 تا 4000 اهم باشه
    تا 5000 هم قابل تحمله .
    .
    .
    ب- پیچ سلو (پیچ فنردارِ دریچه ی گاز ) بیش از حد سفت هست یعنی دریچه ی گاز یکی دو میلیمتر بیش از حد باز هست و با موتور سرد , هوای زیاد میره توی موتور و لرزش میگیره اولش
    .
    2- وقتی سیستم خنک کننده با موتور سرد , صدای فسسس داره یعنی نشتی نداره وگرنه این فشار از جای نشتی درمیرفت .
    پس این صدا نشانه ی سلامت سیستم هست .
    وقتی موتور داغ میشه این فشار خیلی زیاد میشه . برای همینه که نباید درب منبع انبساط (قمقمه) و رادیاتور رو با موتور داغ باز کنیم
    .
    اگه درب قمقمه استاندارد باشه , برای کاهش این فشار میتونیم با موتور کاملاً گرم و با رعایت نکات ایمنی , درب قمقمه رو نیم فقط نیم دور یا سه چهارم دور باز کنیم تا این فشار تخلیه بشه بعدش درب رو محکم ببندیم
    بعدش هم دیگه نباید دربش باز بشه خصوصا با موتور سرد وگرنه هوا میره داخلش و میشه مثل قبل
    .
    درب قمقمه با موتور کاملاً سرد باید باز بشه و گریسمالی بشه . واشرش هم همینطور
    این کار باعث طول عمرش میشه و راحت هم باز و بسته و محکم میشه
    .
    3- تمام ماشینهای سالم و نو اگ اگزوزشون آب میریزه که نشانه سلامت موتور و اگزوز و کاتالیست هست
    این آب از سیستم خنک کننده نیست بلکه ناشی از کامل سوختنِ بنزین هست چون هر هیدروکربور که میسوزه , اگر کامل بسوزه آب و co2 تولید میشه
    .
    هیدروکربور یعنی مشتقات نفت و گاز (قیر , بنزین , نفت سفید , گازوئیل , مازوت , گاز متان و بوتان و پروپان و غیره )
    .
    اگه کولانت نشت کنه به درون یک سیلندر , به محض استارت زدن تا چند ثانیه دود سفید دیده میشه از اگزوز
    این دود با بخار آبِ اگزوز در هوای سرد فرق داره چون دودِ کولانت محو نمیشه ولی بخار آب کمی که از اگزوز دور میشه محو و غیب میشه
    .
    4- کجای شمع زرد شده بود ؟
    قسمتی که داخل سرسیلندر میره ؟ یا قسمتی که بیرونه ؟
    اگر داخلش زرد شده باید دید این زردی از چیه ؟ چربی هست ؟ یا بر اثر حرارت زیاد تغیبر رنگ داده ؟ با دست پاک میشه ؟ با بنزین پاک میشه ؟ یا پاک شدنی نیست ؟
    جواب این سوالها خیلی مهم هست برای یافتن منشأش
    .
    5- نمیشه بااطمینان گفت که چون زرد شده پس واشر آسیب دیده . باید اول مشخص بشه اون زردی از چیه ؟ روغن یا حرارت یا کولانت ؟
    بنده گمان نکنم زردیش از کولانت باشه . یا روغنه یا اثر حرارت

.
    6- این یک فریب و عوام فریبی هست که سرسیلندرهای باز شده همیشه باید بره تراشکاری و یا ناشی از کم اطلاعیِ مکانیک و صاحب ماشین هست
    .
    ممکنه سرسیلندر 10 بار باز بشه ولی هیچ احتیاجی به تراشکاری نداشته باشه . فقز تمیز و براق میشه و واشرش عوض میشه و نصب میشه . فقط همین
    .
    سرسیلندر فقط وقتی نیاز به تراشکاری داره که تابِ زیاد برداشته باشه (بیش از 25 صدم میلیمتر ) و یا ترک خوره باشه و نیاز به جوشکاری و تراشکاری و صیقل خوردن داشته

.
    اکثر مکانیکها حتی ابزار سنجش تابِ سرسیلندر رو هم ندارند و الکی و و از روی نادانی و یا برای کلاهبرداری , سرسیلندر رو میفرستند تراشکاری
    .
    مهمترین علتهای تاب برداشتنِ سرسیلندر هم :
    با نظم و ترتیب نبستن پیچهاش
    به اندازه و یکسان سفت نکردنِ پیچهاش
    باز کردنش وقتی که داغ هست
    آب ریختن روی سرسیلندر داغ و باز کردنش
    بنجل بودنِ آلیاژش
    تاب دار ساخته شدنش از روز اول یعنی خرابکاری سازنده
    .
    .
    ابرار ساده ای هست برای اندازه گیری سرسیلندر که یک خط کش فلزب ضخیم هست و با آچار فیلرگیری میشه خیلی راحت تاب سرسیلندر رو چک کرد و مقدارش رو
    .
    عکسهاش :

.
    .
    7- در مورد هواگیری سیستم خنک کننده هم قبلا مطلب مفصلی همینجا نوشته ام که :
    در سیستم استانداردِ قمقمه دار اصلاً چیزی به نام هواگیری نداره و حبابهای هوا با گاز دادن و تکانهای ماشین میره توب منبع انبساط و از کولانت جدا میشه
    نمونه ی ساده اش ماتیز هست
    همین فینگیلیِ استاندارد که نه رادیاتورش درب داره نه هواگیری داره چون استاندارد ساخته شده
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 22-08-2019 at 12:56.

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز asklt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    لارستان

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    ببخشید یک مشکلی البته شاید از نظر من مشکل
    یکی دو هفته میشه که وقتی کلید ماشین رو میچرخونم و پمپ بنزین کار میکنه یک صدای بدی میده مثل همیشه صدا نمیده قبله روشن میشد پمپ بنزین ووووووووووووووو ولی الان غغغغغغغغغغغغغغ
    یک همچین چیزی باید پمپ رو شست و شو بم چه کار کنم که بشه مثل قبلش یک وقت بهش فشار نیاد بسوزه خرج بندازه دستمون گرفتار شیم
    ماشین هم پارس دوگانه سال هست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط یکی از دوستان
    سلام .

2 ماهه پیش رفتم لنت عقب ماشین و عوض کردم تعمیرکار گفت کاسه هات لبه کرده برو یه تراش بده بیا
    من هم بردم دورش گرفت و با یه لنت نو دادم تعمیرکار جا زد بعد از چند روز صدای وحشتناک لنت هنگام حرکت و ترمزگیری میداد
    یکبار دادم رگلاژ کردن ولی بعد از 1 ماه دوبار به صدا افتاد.
    اساتید بفرماید کاسه عقب چه مارکی بگیرم خوب باشه؟
    هانتر، امیرنیا، رفیع نیا، دیناپارت
    لنت عقب چطور؟
    خودرو پراید صبا مدل 88
    سلام
    .
    1- دیسکِ ترمزِ نو و کاسه ی نو (درامِ ترمز نو) اصلاً لبه نداره
    .
    به مرور زمان و با سایش ذیک و کاسه این لبه به وجود میاد
    لنتهای نرمِ باعث فرسایشِ کمترِ دیسک و کاسه میشه ولی خودِ لنتِ نرم زودتر ساییده میشه و تمام میشه و اصلاً هم صدا نمیده موقع ترمز گرفتن
    .

لبه دار بودنِ کاسه ترمز و یا دیسک ترمز طبیعی هست و نیازی به تراشکاری نداره
    مگر اینکه این لبه اونقدر بلند باشه که بگیره به آهنِ لنتها . این هم احتمالش خیلی کمه و ممکنه بعد از پنج شش سال یا حتی 10 سال پیش بیاد
    .
    قبلاً در تاپیک صرفه جویی هزینه های خودرو عکسش رو هم درج کردم
    .

.
    2- علت صدای جیغ یا قیژ از دیسک , وجودِ براده های آهنی در لنت ترمز هست
    لنتهای باکیفیت واستاندارد با براده برنج درست شده که سختیش از سختیِ فولادِ دیسکِ ترمز کمتره و صدا تولید نمیکنه و سایش دیسک هم خیلی کم میشه
    .
    در لنتهای بنجل براده ی آهن باعث سایش شدیدِ دیسک و صدای جیغ میشه

البته اگر براده های آهنی در لنت کم باشه پس از مدتی صدا قطع میشه چون براده ای که صدا ی جیغ تولید میکرده ساییده میشه واز بین میره وتا مدتی لنت بی صدا میشه تا اینکه لنت ساییده میشه و دوباره یک تکه براده ی آهنی در لنت کشیده میشه به دیسک وجیغ میزنه
    .
    .

.

چند نمونه :
    .

.

.
    .

.

.

.

.

.

<br>

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    ببخشید یک مشکلی البته شاید از نظر من مشکل
    یکی دو هفته میشه که وقتی کلید ماشین رو میچرخونم و پمپ بنزین کار میکنه یک صدای بدی میده مثل همیشه صدا نمیده قبله روشن میشد پمپ بنزین ووووووووووووووو ولی الان غغغغغغغغغغغغغغ
    یک همچین چیزی باید پمپ رو شست و شو بم چه کار کنم که بشه مثل قبلش یک وقت بهش فشار نیاد بسوزه خرج بندازه دستمون گرفتار شیم
    ماشین هم پارس دوگانه سال هست
    سلام .
    .
    همونطور که میدونید پمپِ بنزین اکثر ماشینها توی باک و زیر بنزین هست و بنزین درست از داخلِ آرمیچرِ پمپ رد میشه .
    بلبرینگ های آرمیچر هم اگر باکیفیت نباشه بعد از مدتیخراب میشه
    بعضی از پمپها آرمیچرش بلبرینگ هم نداره و به گاش بوش با همون قُرقُری داره که یک حلقه ی مسی یا برنجی هست
    .
    قبل از پمپ بنزین هم یک فیلتر پارچه ای نصب شده تا ذراتِ شن و خاک و غیره نره توی آرمیچر پمپ
    این فیلتر اگر صدمه ببینه و یا پاره بشه و یا عمداً بنجل ساخته شده باشه پس شن و خاک میره توی آرمیچر و به بلبرینگ ها و یا قرقری ها صدمه میزنه
    .
    بعضیها میگن خاک و شن از کجا میره توی باک ؟
    جواب:
    هوایی که میره توی باک همیشه پر از ذرات شن و گرد و خاک هست پس اصلاً نمیشه جلوی ورود ذذات شن و خاک رو بگیریم خصوصاً در گاهایی که گرد و خاک و شن زیاده مثل سیستان و بلوچستان و خوزستان
    .
    .
    =================================
    .
    راه حلش اینه که با با رعایت نکات ایمنی و با باکِ تقریباً خالی و در مکان کاملاً باز و تهویه
    , ماژول پمپ بنزین از باک خارج بشه , فیلتر پارچه ای بررسی و تمیز و یا تعویض بشه , پمپ هم شستسو داده بشه با بنزین تمیز در مکان باز و به دور از سیگار و موبایل
    .
    بهتره کفِ باک هم با یک پارچه ی حوله ای و کاملاً تمیز , تمیز بشه از ذرات شن و خاک . بذای این کار باید کفِ باک کاملاً خشک باشه از بنزین .
    .
    ==================================
    .
    مسئولیتِ رعایتِ نکاتِ ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست .
    <br>
    بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای payam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

سلام دوستان
    در خودروی مزدا 2، مدل 2016 ( خلیجی )

زمان استارت موتور، حدود 15 ثانیه صدای موتور زیاد هست، و بعد از این مدت آروم میشه موتور و به حالت کم صدا در میاد.

روغن موتور رو هم تازه عوض کردم اما مشکل برطرف نشد.

مشکل چیست ؟ جدی است ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    در خودروی مزدا 2، مدل 2016 ( خلیجی )
    زمان استارت موتور، حدود 15 ثانیه صدای موتور زیاد هست، و بعد از این مدت آروم میشه موتور و به حالت کم صدا در میاد.
    روغن موتور رو هم تازه عوض کردم اما مشکل برطرف نشد.
    مشکل چیست ؟ جدی است ؟
    سلام
    سوال واضح نیست
    دور موتور هم بالاست در اون 15 ثانیه ؟ یا برهکس , کم هست
    لرزش هم داره و بعد از 15 ثانیه برطرف میشه ؟ یا لرزش نداره ؟
    با موتور کاملاً سرد , وایرشمعها رو شماره بزنید و بردارید
    بعدش بدون گاگ دادن استارت بزنید
    باید حداکثر ظرف 3 ثانیه چراغ روغن خاموش بشه

اگر نمیشه پس یا اویل پمپ ضعیفه یا روغن کمه با فیلتر روغن خیلی کثیفه و شاید هم فشنگی روغن مشکل داره
    این تست که گفتم , بهترین و ساده ترین راه برای سنجش قدرتِ اویل پمپ هست
    اگر ضعیف باشه کلی مشکلات به وجود میاره
    .
    نوع روغن هم تاثیری زیاد داره بر صدای موتور و روان بودنش
    روغن بنجل هم باعث فرسایش سریع قطعات موتور میشه هم صدای موتور زیاد میشه
    زیان آورترین کارها یکیش دنده عوض کردن در بالای 3000 یا 3200 RPM هست و رانندگی طولانی با دور موتور بالای 3000RPM
    .
    بعدش گاز دادنِ آنیِ شدید هست یعنی حرکت با شتاب زیاد

آخر فروم باز asklt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    لارستان

پيش فرض

سلام .
    .
    همونطور که میدونید پمپِ بنزین اکثر ماشینها توی باک و زیر بنزین هست و بنزین درست از داخلِ آرمیچرِ پمپ رد میشه .
    بلبرینگ های آرمیچر هم اگر باکیفیت نباشه بعد از مدتیخراب میشه
    بعضی از پمپها آرمیچرش بلبرینگ هم نداره و به گاش بوش با همون قُرقُری داره که یک حلقه ی مسی یا برنجی هست
    .
    قبل از پمپ بنزین هم یک فیلتر پارچه ای نصب شده تا ذراتِ شن و خاک و غیره نره توی آرمیچر پمپ
    این فیلتر اگر صدمه ببینه و یا پاره بشه و یا عمداً بنجل ساخته شده باشه پس شن و خاک میره توی آرمیچر و به بلبرینگ ها و یا قرقری ها صدمه میزنه
    .
    بعضیها میگن خاک و شن از کجا میره توی باک ؟
    جواب:
    هوایی که میره توی باک همیشه پر از ذرات شن و گرد و خاک هست پس اصلاً نمیشه جلوی ورود ذذات شن و خاک رو بگیریم خصوصاً در گاهایی که گرد و خاک و شن زیاده مثل سیستان و بلوچستان و خوزستان
    .
    .
    =================================
    .
    راه حلش اینه که با با رعایت نکات ایمنی و با باکِ تقریباً خالی و در مکان کاملاً باز و تهویه
    , ماژول پمپ بنزین از باک خارج بشه , فیلتر پارچه ای بررسی و تمیز و یا تعویض بشه , پمپ هم شستسو داده بشه با بنزین تمیز در مکان باز و به دور از سیگار و موبایل
    .
    بهتره کفِ باک هم با یک پارچه ی حوله ای و کاملاً تمیز , تمیز بشه از ذرات شن و خاک . بذای این کار باید کفِ باک کاملاً خشک باشه از بنزین .
    .
    ==================================
    .
    مسئولیتِ رعایتِ نکاتِ ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست .
    <br>
    بنده و این سایت مسئولیتی نداریم
    سلام ممنون از راهنمایی کامل و دقیق شما ولی یک سوال پمپ بنزین ماشین من زیر صندلی عقب هست این کاری رو که شما گفتی چطور میتونم خودم انجامش بدم راهنمایی می کنید مهندس جان

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •