تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 861 از 903 اولاول ... 361761811851857858859860861862863864865871 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,601 به 8,610 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام من تقریبا تو همین چند ماه بیشتر قطعات مربوط به خنک کننده رو عوض کردم از شلنگ ها گرفته تا درب رادیاتور و هیچ آبی هم کم نمیکنه و مشکل من فقط موقعه روشن شدن چراغ ها داغ میکنه اونم اگه تو ترافیک باشم خلاصه فقط دوتا قطعه مونده ترموستات و اون فشنگی اب رو عوض کنم ولی ترموستات رو امتحان کردم میگن خراب نیست با این حال اول اون فشنگی رو عوض میکنم اگه جواب نداد ترموستات را هم عوض میکنم بازم از راهنمایتان یک دنیا تشکر میکنم
    آیابا دستگاه چک کردید ببینید که فن در چه دمایی به کار میوفته و یا اصلن کار می کنه یا نه معمولن اون رله ها مربوط به چراغ و فن هست که با توصیف شما احتمالن با روشن کردن چراغ اون رله کارشو درست انجام نمی ده و فشار زیادی به سیستم شارژ میاره که باعث داغ شدن موتور و یا حتا از کار افتادن فن می شه که داغ می کنه فکر می کنم مشکل رو بخوبی پیدا کردید

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دیروزدسته راهنمارو کشیدم که شیبشه شور کار کنه دیدم هیچ آب که نپاچید هیچ صدایی هم نمیاد ازش توروخدا ببید سال به دوازده ماه سه بارم کار نمیکنه ینی سوخته هرچی تو نت گشتم جاش وپیدا کنم چیزی پیدا نکردم ببینم خودم میتونم تعویض کنم یانه (پراید131)
    مطمن شید ک می کنه و اینکه بادزش بیشتر استفاده کنید و اب معمولی نریزید که بتونه موتور و لوله ها رو جام کنه فیوزش رو چک کنید و چون جای مخزن خیلی مناسب نیست ممکنه سوراخ شده یا فیشش اتصال کرده و فیوزش رو سوزانده باشه
    استفاده نکردن اتفاقن می تونه دلیلی برای زودتر خراب شدن باشه

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مطمن شید ک می کنه و اینکه بادزش بیشتر استفاده کنید و اب معمولی نریزید که بتونه موتور و لوله ها رو جام کنه فیوزش رو چک کنید و چون جای مخزن خیلی مناسب نیست ممکنه سوراخ شده یا فیشش اتصال کرده و فیوزش رو سوزانده باشه
    استفاده نکردن اتفاقن می تونه دلیلی برای زودتر خراب شدن باشه
    فیوزش که با فیوز خود برف پاک کن مشترک هست اگه سوخته بود برف پاک کنم کار نمیکرد ولی با این حال بازم تست کردم سالم بود
    منظورتونو از جام کنه نفهمیدم ولی معمولا آب با یه کم گاها مایع دستشویی میریزم یه هرحال مخزن سوراخم که شده باشه هرچند امکان نداره ولی صدا که باید بده .

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اول فیوزشو پیدا کن چک کن سالمه !
    اتفاقا اول همین کارو کردم سالم بود .
    جاش کجاست ؟من تو نت هرچی گشتم پیدا نکردم لوله میره زیره ماشین احتمالاباید پشت گلگیر باشه چرا اونجا گذاشتن نمیدونم کی خواستن ندزدنش فک کنم

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دیروز صدای بدی از لنت (سمت راننده ) ماشین می اومد خودم بازش کردم دیدم لنت سمت بیرون حداقل 30درصد گوشت داره ولی لنت سمت داخل داره به آهنش ساییده میشده که اون صدا رو میداده مگه میشه اینجوری لنت مصرف بشه مگه نباید به طور مساوی مصرف کنه درثانی مگه وقتی لنت تموم بشه چراغ ABS نباید روشن شه که بفهمی داره لنتت تموم میشه ؟؟(پراید131)

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دیروز صدای بدی از لنت (سمت راننده ) ماشین می اومد خودم بازش کردم دیدم لنت سمت بیرون حداقل 30درصد گوشت داره ولی لنت سمت داخل داره به آهنش ساییده میشده که اون صدا رو میداده مگه میشه اینجوری لنت مصرف بشه مگه نباید به طور مساوی مصرف کنه درثانی مگه وقتی لنت تموم بشه چراغ ABS نباید روشن شه که بفهمی داره لنتت تموم میشه ؟؟(پراید131)
    بخاطر اینکه یه طرف از سیلندرها بخاطر رسوباتی که دورش گرفته سفت تر از سمت دیگه هست. و همون سف تر بودنه باعث میشه لنت یه سمت زودتر بره.
    بایستی دور تا دور سیلندر قشنگ شسته بشه و کاملا از رسوبات تمیز بشه. اگر باز هم مشکل بود بایستی پیستون باز بشه و از نو بسته بشه.
    شما پیستون رو تا آخر جلو بیار و دوتاردورشو قشنگ تمیز کن با روغن ترمز و خشک کن. نبایس روغن بزنی. چون آلودی اونجا زیاده رسوب میبنده. زیاد هم سخت نگیر
    موقعی که پیستون رو جلو میاری بایستی بینش یک پیچ گشتی بزاری. چون اکه آخر برسه دیگه نمیتونی برش گردونی.

نه چراغ ABS روشن نمیشه. مگه چراغ ABS ماشین نباس یکسره روشن باشه؟
    لنت ترمزهای سیم دار فقط نشانکر الکتریکی دارن. اونها که سیم دار نیستن روی لنت یک نشانگر هست که وقتی به بدنه سابید صدا میده و راننده متوجه تموم شدن لنت میشه.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بخاطر اینکه یه طرف از سیلندرها بخاطر رسوباتی که دورش گرفته سفت تر از سمت دیگه هست. و همون سف تر بودنه باعث میشه لنت یه سمت زودتر بره.
    بایستی دور تا دور سیلندر قشنگ شسته بشه و کاملا از رسوبات تمیز بشه. اگر باز هم مشکل بود بایستی پیستون باز بشه و از نو بسته بشه.
    شما پیستون رو تا آخر جلو بیار و دوتاردورشو قشنگ تمیز کن با روغن ترمز و خشک کن. نبایس روغن بزنی. چون آلودی اونجا زیاده رسوب میبنده. زیاد هم سخت نگیر
    موقعی که پیستون رو جلو میاری بایستی بینش یک پیچ گشتی بزاری. چون اکه آخر برسه دیگه نمیتونی برش گردونی.

نه چراغ ABS روشن نمیشه. مگه چراغ ABS ماشین نباس یکسره روشن باشه؟
    لنت ترمزهای سیم دار فقط نشانکر الکتریکی دارن. اونها که سیم دار نیستن روی لنت یک نشانگر هست که وقتی به بدنه سابید صدا میده و راننده متوجه تموم شدن لنت میشه.
    منظوراز سیلندر همونیکه که لنتو فشار میده به دیسک بچسبه دیگه درسته ؟اون که پشتش لاستیک داره روشم چون به لنت چسبیده کثیف نیست منم با یه چوب اهرام کردم هل دادم رفت عقب تا بتونم لنت نو رو جابزنم.
    نه چراغ absخاموش داعم فقط موقعیکه سوییچ وباز میکنی برای چند لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه دوباره .
    منم برداشتم دوتایکی کردم بیرون اینورو بابیرون اونور انداختم رویه چرخ دوتاداخلی ها رو هم انداختم دور یه جفت نو هم انداختم رو یه چرخ مشکلی که نداره ؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دیروز صدای بدی از لنت (سمت راننده ) ماشین می اومد . خودم بازش کردم دیدم لنت سمت بیرون حداقل 30درصد گوشت داره ولی لنت سمت داخل داره به آهنش ساییده میشده که اون صدا رو میداده
    مگه میشه اینجوری لنت مصرف بشه ؟
    مگه نباید به طور مساوی مصرف کنه ؟
    درثانی مگه وقتی لنت تموم بشه چراغ ABS نباید روشن شه که بفهمی داره لنتت تموم میشه ؟؟(پراید131)

سلام
    شاید 2 نوع لنت هست . یکی نرم یکی سخت
    .
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و هزینه های زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    .
    منظورتون کدوم لنته ینی داخلی نرم تر بیرونی سخت تر نه بابا مگه میشه .
    پس تو پراید چراغ abs به چه دردی میخوره

- - - Updated - - -

سلام
    .
    پس تو پراید چراغ abs به چه دردی میخوره؟

- - - Updated - - -

سلام
    .
    پس تو پراید چراغ abs به چه دردی میخوره؟

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

منظوراز سیلندر همونیکه که لنتو فشار میده به دیسک بچسبه دیگه درسته ؟اون که پشتش لاستیک داره روشم چون به لنت چسبیده کثیف نیست منم با یه چوب اهرام کردم هل دادم رفت عقب تا بتونم لنت نو رو جابزنم.
    نه چراغ absخاموش داعم فقط موقعیکه سوییچ وباز میکنی برای چند لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه دوباره .
    منم برداشتم دوتایکی کردم بیرون اینورو بابیرون اونور انداختم رویه چرخ دوتاداخلی ها رو هم انداختم دور یه جفت نو هم انداختم رو یه چرخ مشکلی که نداره ؟
    مواظب باشید لنت ترمز هر دو چرخ جلو حتمن باید از یک نوع و به یک اندازه باشند اینکار خطرناکه و ممکنه مخصوصن برای کیفیت ماشین و جاده های ایرانی خطر منحرف شدن رو ایجاد میکنه دلیل اینکه یکطرف بیشتر خورده شده همونطور که دوستان هم گفتن کثیف بودن سیلندر ترمز و کشویی لنت در اثر چربی و خاک و پاره شدن خاکگیر راد هاست که این ها رو حتمن باید درست کنید و از دو جفت لنت مرغوب استفاده کنید
    مورد دیگه در پراید که ترمز عقب کاسه ای داره حتمن ترمز عقب رو هر از چند مدت باید تنظیم کنید و راه چک کردن تنظیم ترمز عقب هم اینه که ترمز دستی بیشتر از 4 دنده نیاز نباشه تا بطور کامل کار کنه
    با اینکار هم کیفیت ترمز گرفتن بهتر و هم کم خطر تره و هم مصرف لنت جلو رو خیلی کمتر می کنه
    موفق باشید

- - - Updated - - -

فیوزش که با فیوز خود برف پاک کن مشترک هست اگه سوخته بود برف پاک کنم کار نمیکرد ولی با این حال بازم تست کردم سالم بود
    منظورتونو از جام کنه نفهمیدم ولی معمولا آب با یه کم گاها مایع دستشویی میریزم یه هرحال مخزن سوراخم که شده باشه هرچند امکان نداره ولی صدا که باید بده .
    بله وقتی موتورشو تبدیل به انژکتوری کردن جا کم آوردن و شیشه شوی رو گذاشتن زیر گلگیر . اتفاقن ریختن مایع دستشویی ممکنه باعث گرفتگی و جام شدن موتور پمپ شیشه شوی بشه چون هم رسوب آب داره و هم صابون مایع ممکنه رسوب کنه شما باید از محلول های دارای الکل استفاده کنید که رسوب نمی کنه و از شیشه شوی بیشتر استفاده کنید که راه لوله ها بسته نشه
    اگر موتور پمپ جام شه صدا نمی ده ولی فیوز هم نمی سوزه
    باز کردنش خیلی راحت نیست و باید از پشت چرخ اون پلاستیک گلگیر رو باز کنید
    اگه براتون امکان داره لوله رو از زیر درب موتور بارز کنید و ممکنه با فوت یا باد راهش دوباره باز شه و بکار بیوفته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •