تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 812 از 903 اولاول ... 312712762802808809810811812813814815816822862 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,111 به 8,120 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    ماشین من پراید 89 دوگانه فابریک هستاز هفته پیش توی تونل نیایش کولر گرفتم دیدم امپر آب رفت روی خظ سوم.
    در قمقمه شکسته بود البته. دیدم حدود 300 سی سی آب رادیاتور کم شده.
    تعمیرگاه نشون دادم گفت ترموستاتتو عوض کن 74 بنداز عوض کردم باز دیدم آب کم میکنه. .در قمقمه و در رادیاتور رو عوض کردم زمان بیشتری طول میکشه تا اب کم کنه.یه جای دیگه نشون دادم چک کرد گفت نشتی رادیاتور نداری ولی رد رادیاتور رو باز عوض کن. یه در سالم پیدا کردم انداختم روش. دیروز مسیر رفت کرج به تهران امپر رفت روی خط سوم و اب کم کرد که اضافه کردم اما مسیر برگشت نه امپر رفت بالا نه آب کم کرد. به مکانیک نشون دادم نمیدونست دلیلش چی میتونه باشه. از دوستان کسی ایده ای داره؟
    سلام
    به محض روشن کردن کولر باید فن رادیاتور روشن بشه . اگر نمیشه نباید کولر روشن کنین و باید مشکل برطرف بشه
    کندنسر کولر هم اگر پر از حشرات و خاک و خاشاک باشه سیستم خوب خنک نمیشه و حرارت بالا میره چون مندنسر کولر جلوی رادباتور هست
    توی رادیاتور باید کولانت باشه وگرنه سیستم درست کار نمیکنه
    اگر منبع انبساط سالمه , دربش هم سالمه و سیستم چکه و ریزش آب و نم پس دادن نداره پس باید با ییستم تمیز , دو سومِ یک محلول نشتی گیر استفاده کنین
    در این صفحه عکس و توضیحش هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام خدمت دوستان
    بنده خودرو تیبا مدل 90 دارم 80 تا کارکرد دیروز ماشین رو بردم شیشه هاش رو دودی کنم.حدودا یک ساعت ماشین رو درجا کولر استفاده کردم.امپر پایین بود .ولی از دیروز تا حالا احساس میکنم صدای ماشین وقتی گاز میدی بیشتر شده.و ماشین تنبل شده.
    از طرفی متاسفانه چند باری که ماشین رو برای تعمیر بردم پیش تعمیر کار اون عیب رو با تعویض قطعه درست کرد ولی چهارتا عیب رو رو دستم گذاشت.
    بخاطر همین این بار گفتم از تجربه شما قبل از نشون دادن به تعمیر کار استفاده کنم.لطف میکنیین اگه یه راهنمای بکنید.
    سلام

صدای زیاد و کم جون شدن موتور میتونه از خیلی چیزها باشه مثل تب و بیحالی که علامت دهها بیماری هست
    متاسفانه با این اطلاعات کم نمیشه اینترنتی عیب یابی کرد
    باید دنبال منبع صدا بگردین و نوع صدا

باسلام خدمت اساتید
    ماشین من 405و مدلش82میباشد و همانگونه که مستحضرید در این مدل خودروها یونیت فن وجود ندارد
    باتوجه به موجود نبودن یونیت فن چگونه میتوانم باعث شوم تافن خودرودر83درجه دورکندش شروع به کارکند،اینهم خدمت دوستان عرض کنم که در شرایط فعلی دورکندش در90یعنی درخط وسط راه اندازی میشود یکی دو روزی هم هست وقتی موتور گرم میشه کمی آب میدهد زیر ماشین در صورتی که در جا کار کنه همچین اتفاقی میفته
    سلام
    یونیت فن چی هست ؟
    یعنی فن نداره ؟ با پروانه ای که با موتور میگرده خنک میشه ؟
    آبی که میریزه شاید آب زیادی هست
    منبع انبساط داره ماشینتون ؟ یا فقط رادیاتور ؟
    توی رادیاتور آب معمولی هست یا کولانت ؟ (مخلوط آبمقطر و ضدیخ)

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

آقایون من مخیوام یه ماشین دست دو بگیرم
    بعد از تست درایو دیدم نه توی منبع انبساط آب هست نه توی رادیاتور (خالی نبود ولی پر پر نبود)
    ماشین نه دود میکنه چه سرد چه گرم، نه روغن شیری هست (روغن قدیمی هست) نه درب روغن شیری هست نه دمای موتور بالا میره، موتور ماشین 2 سال پیش بازسازی شده (ماشین پاترول هست) و شتاب و قدرتش عالی بود.
    خود فروشنده گفت آب کم میکنه طبیعیه. میدونم طبیعی نیست ولی اگر به نظر میاد واشر سالمه پس کجا میتونه آب کم کنه؟ اتصالات خشک بود اطراف سر سیلندر هم خشک بود!
    شاید خودش کم توش کولانت ریخته؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

آقایون
    من میخوام یه ماشین دست دو بگیرمبعد از تست درایو دیدم نه توی منبع انبساط آب هست نه توی رادیاتور (خالی نبود ولی پر پر نبود)ماشین نه دود میکنه چه سرد چه گرم، نه روغن شیری هست (روغن قدیمی هست) نه درب روغن شیری هست نه دمای موتور بالا میره،
    موتور ماشین 2 سال پیش بازسازی شده (ماشین پاترول هست) و شتاب و قدرتش عالی بود
    خود فروشنده گفت آب کم میکنه طبیعیه. میدونم طبیعی نیست ولی اگر به نظر میاد واشر سالمه پس کجا میتونه آب کم کنه؟
    اتصالات خشک بود اطراف سر سیلندر هم خشک بود!شاید خودش کم توش کولانت ریخته؟
    سلام
    اگه کولانت تمیز هست و تغییر رنگ نداده و نشتی هم دیده نمیشه پس میتونین از محلول نشتی گیر که در همین صفحه معرفی کردم استفاده کنین و مشکل رو حل کنین
    اگر محلولش باکیفیت باشه همون روز نشتی رو میگیره
    پس باید اول با موتور سرد ,کولانت کافی ریخته بشه توی سیستم تا خط MIN یا COLD
    بعدش محلول اضافه بشه
    چند روز بعد معلوم میشه مشکل حل شده یا نه چون اگر حل شده دیگه کولانت کم نمیشه
    اگر کولانتش کثیفه پس اول باید سیستم رسوب زدائی و تمیز بشه بعدش کولانت و محلول ریخته بشه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 16-05-2017 at 21:55.

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

تکراری . لطفاً حذف شود ....
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 16-05-2017 at 21:54. دليل: تکراری

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    اگه کولانت تمیز هست و تغییر رنگ نداده و نشتی هم دیده نمیشه پس میتونین از محلول نشتی گیر که در همین صفحه معرفی کردم استفاده کنین و مشکل رو حل کنین
    اگر محلولش باکیفیت باشه همون روز نشتی رو میگیره
    پس باید اول با موتور سرد ,کولانت کافی ریخته بشه توی سیستم تا خط MIN یا COLD
    بعدش محلول اضافه بشه
    چند روز بعد معلوم میشه مشکل حل شده یا نه چون اگر حل شده دیگه کولانت کم نمیشه
    اگر کولانتش کثیفه پس اول باید سیستم رسوب زدائی و تمیز بشه بعدش کولانت و محلول ریخته بشه
    اتفاقا از یکی هم شنیدم همین کار رو بکنم، حالا اگر قسمت بشه بگیرمش اول رادیواتش رو کامل تخلیه میکنم میشورم بعد با کولانت پر و سپس از همون محلول میریزم توش.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

ممنونم از پاسختون
    فقط من اصلا از ماشین کولر نمیگیرم ضمن اینکه تو این دو روز تا ماشین روشن میشه حرارت موتور خیلی میره بالا جوریکه نمیشه روی موتور دست گذاشت. بنظرتون از واشر میتونه باشه؟
    البته دیروز بعد از خاموش کردن ماشین خیلی اتفاقی دیدم از در رادیاتور صدای سوت میاد که بخار اب بود در رو محکمتر کردم هوا زد تو قمقمه و اب بیرون زد. در رو عوض کردم بدتر شد. مکانیکی هم بردم نمیدونه مشکلش چیه :|

پروفشنال sadegh571's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    کولر ماشین خراب بود امروز دادم درستش کردن ولی وقتی روشن میکنم دور موتور میره روی 2300
    یه جا خوندم نوشته بود باید پیچ وکیوم تنظیم بشه ولی من نتونستم پیدا کنم. میشه با عکس توضیح بدید باید چیکارکنم؟
    ماشین پراید کاربرات 82 هست.

کاربر فعال انجمن موسیقی donkeyoxte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    پشت سیگار (درحال ترک...) نه نشد

پيش فرض

سلام
    از لاستیک سمت راننده یه صدای سوت مانند میاد, انگار دو تا آهن بهم سابیده میشن و تو دور زدن وقتی به سمت چپ دور میزنی(از سمت راننده) یه صدای تلق تلوقی میده
    نمیدونم واسه بلبرینگه یا ...؟
    ماشین هم پراید 89
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    از لاستیک سمت راننده یه صدای سوت مانند میاد, انگار دو تا آهن بهم سابیده میشن و تو دور زدن وقتی به سمت چپ دور میزنی(از سمت راننده) یه صدای تلق تلوقی میده
    نمیدونم واسه بلبرینگه یا ...؟
    ماشین هم پراید 89
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    برای صدای سوت باید جک بزنید و با دقت چک کنید، شاید یه بخشی از ورق پشت دیسک یا هر چیزی به جایی میسابه.
    اگر اون صدای تق تق موقع دور زدن بصورت ریتیمک و پشت هم تا وقتی فرمون نزدیک به حالت صاف بشه بیاد، پلوس خراب شده
    Last edited by amir z; 24-05-2017 at 16:55.

12. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت rainyman63's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام دوستان وقت بخیر

من یک تیبای هاچ بک دارم که چند روزیه وقتی استارت می زنم عقربه دور ماشین خیلی به آرامی و آهستگی می رود بالا و بعد از چند ثانیه روی یک قرار می گیره. البته با گاز دادن سریعتر می ره بالا.
    از نظر زمان هم فرقی نداره: روز و شب و یا صبح، موقع سرد بودن موتور و حتی موقع گرم بودن موتور هم شده که این اتفاق بیفته.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •