تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 879 از 903 اولاول ... 379779829869875876877878879880881882883889 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,781 به 8,790 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه alipencia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام ..دوستان صندوق عقب ماشینم قسمت بالای گلگیر به اندازه ۵ سانت در یک و نیم سانت حدودا دچار پوسیدگی و سوراخ شده...راه حلش چیه؟بعضی ها ایزوگام رو پیشنهاد دادن بعضی هم موم درزگیر...یکی گفت اگر ببری صافکاری تیکه بزنه بازم به مرور زمان میپوسه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    این چند روز تعطیلی رفته بودم مسافرت هوا هم گرم بود تو سربالایی ها شدیدا بوی بنزین تو کابین عذاب اور میشد، امپر اب هم تا وسط بالا میرفت
    اما وقتی تو کفی حرکت میکردم بوی بنزین دیگه تو اتاق نمیومد، علتش چیه؟یادم رفت بگم ماشینم پراید 131 مدل 90 ده.
    Last edited by abbas-t; 08-06-2019 at 12:10.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    ایرانشهر

پيش فرض

سلام
    .
    1- در بیشتر ماشینها سوسور حرارتِ موتور 2 تاست
    یپیش تک سیمه هست و فقط به آمپر حرارت وصله
    دومی فیش 2 سیمه هست و به کامپیوتر وصله
    .
    2- تا حالا ندیدم در ماشینی بشه فیش سنسور حرارت که که به کامپیوتر وصل هست رو جابجا وصل کرد چون فیش رو طوری ساخته اند که نمیشه وارونه نصبش کرد . اصلاً جا نمیره
    شما سیمهای چی رو جابجا کردین ؟
    .
    3- در بیشتر ماشینها اگر فیش سنسوری که به کامپیوتر وصل هست رو بکشین , فنِ رادیاتور با دور کُند روشن میشه که همین یک تستِ ساده برای سلامت مدار دورِ کند و فن هست
    .
    4- اگر برق و سوخت مشکل نداره و فیوزها و رله ها همه سالمند و با باز کردنِ سوییچ و روشن شدنِ چراغ چک , بنزین صدای پمپ بنزین شنیده میشه ظاهراً اِستِپِر روی حالتِ هوای زیاد مونده یعنی سر استپر خیلی رفته داخل خودش و کوتاه شده
    بهتره استپر رو ریست کنین و بعدش ببینین روشن میشه یا نه
    برای ریستِ استپر :
    با موتور کاملاً سرد , سر منفی باتری رو 3 دقیقه بردارین و بعدش محکم نصب کنین
    بعدش 5 تانیه سوئیچ باز
    5 ث سوئیچ بسته
    5 ث سوییچ ب
    استارت بدون گاز
    اگر روشن شد پس بدون گاز دادن صبر کنین تا موتور خوب گرم بشه یعنی حتی بهتره فن هم روسن بشه از حرارتِ مونور
    بعدش بدون گاز دادن , کولر 10 ثانیه روشن
    کولر 10 ث خاموش
    موتور خاموش
    اگر دور موتور نرمال نشد و زیاد بود پس باید بدون برداشتن سر منفی باتری , یک بار دیگه با موتور سرد ریست بشه
    .
    واللهُ أعلم
    سلام ممنون بابت توضیح کاملتون.بعد یه هفته بردن پیش چندتا سیمکش معلوم شد مشکل از کامپیوتر هست و خازن سوخته بود و چند تا از مدارها خراب بود.ولی باز یه اتصالی ناجور داشت که فیوز راهنمای تک میسوخت که احتمالش رو دادن مال همین بوده که برد کامپیوتر خراب شده.بعد یه جا بردم گفتن درب راننده اتصالی داره وقتی بازش کردن معلوم شد سیمهای تنظیم آینه های بقل به فنر داخل درب گیر کرده وکامل به همدیگه اتصال کرده و باعث اتصالی میشد که همون روز بیشتر فیوزها سوخت.خوشبختانه فعلا برطرف شد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    این چند روز تعطیلی رفته بودم مسافرت هوا هم گرم بود تو سربالایی ها شدیدا بوی بنزین تو کابین عذاب اور میشد، امپر اب هم تا وسط بالا میرفت
    اما وقتی تو کفی حرکت میکردم بوی بنزین دیگه تو اتاق نمیومد، علتش چیه؟یادم رفت بگم ماشینم پراید 131 مدل 90 ده.
    با سلام
    کسی از دوستان نظری نداره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

سلام دوست عزیز من نتونستم سوال مطرح کنم گفتم همینجا سوالمو بپرسم شاید جوابی بگیرم یه 405 tu5 دارم دیروز متوجه شدم تق تق تو حرکت صدا میده جک زدم سینی باز کردم ماشینو روجک روشن کردم گزاشتم تو یک دیدم چرخ سمت راننده هرز میچرخه و وقتی نگه داشتم دیگه حرکت نکرد و تق تق تو سه شاخه پلوس که به گیر بکس وصله صدا میداد ولی چرخ سمت شاگرد عادی بود ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوست عزیز من نتونستم سوال مطرح کنم گفتم همینجا سوالمو بپرسم شاید جوابی بگیرم یه 405 tu5 دارم دیروز متوجه شدم تق تق تو حرکت صدا میده جک زدم سینی باز کردم ماشینو روجک روشن کردم گزاشتم تو یک دیدم چرخ سمت راننده هرز میچرخه و وقتی نگه داشتم دیگه حرکت نکرد و تق تق تو سه شاخه پلوس که به گیر بکس وصله صدا میداد ولی چرخ سمت شاگرد عادی بود ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین
    سلام
    .
    اگر هنوز این مشکل حل نشده این تست رو انجام بدین :
    .
    با رعایت نکات ایمنی و فرمانِ کاملا مستقیم و کشیدن ترمز دستی و آجر گذاشتن پشت و جلوی چرخهای عقب , چرخی که صدا میده رو بزنین روی جک تا 3 سانت از زمین بیاد بالا
    حالا با دنده 3 چرخ رو به حرکت در بیارین
    آیا صدا میده ؟
    اگه بله , ببینید گردگیر پلوسش سالمه یا پاره شده ؟
    شاید مدت زیادی گردگیر پاره بوده و روش رفتین و گریسهای توی سرپلوس پخش شده بیرون و سرپلوس خراب شده
    نتیجه رو خبر بدین تا بگم باید چکار کنین تا با کمترین هزینه حل بشه
    .

===================================
    .

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .

.

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر
    .

.

برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.

پروفشنال chaharnazm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود آقای آسمانی

1- چراغ چک پراید صبا 89 من تازگی به دنبال گرم شدن فن آن هنگام رانندگی، روشن می شود. پس از انجام دیاگ و نمایش خطای فن، گفتند باید یک مقاومت 20 کیلو اهم سر راه فن بسته بشه تا این خطا را نده و چیزی نزدیک 110 120 تومن هزینه اشه.
    راه کار شما در این باره چیست؟

2- چراغ کوچک جلو و راهنمای سپر جلو LED (که ایستا اش کردم و چشمک زن نیست) قطعی پیدا کرده. ولی چراغ بزرگ روشن میشه. سوکت چراغ جلو که تکون میدم قطع و وصل میشه. کاسه چراغ، از گونه ی 131 ای است. آیا باید سوکت نو 131 ای بخرم یا صبایی یا همون سوکت خودش که صباییه میشه درست کرد؟

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان زدن فرمون و بازی کردنش خیلی کم روی دست انداز و ناهمواری های آسفالت میتونه به پمپ هیدرولیک هم مربوط بشه؟ یا ربطی اصلا نداره؟؟؟

با فرض اینکه کمک های جلو و عقب کامل با کل لوازمش عوض شده بالانس شدن چرخا تنظیم فرمان شده . جلوبندی ظاهرا سالمه ولی باز فرمون میزنه کمی..

ولی پمپ هیدرولیک صدا میداد از قبل هنوز فرصت نکردم برم ببینم چشه...اصلا میتونه از این باشه؟ یا هر چی هست از لوازم فرمان هست؟
    یکی از رینگ ها هم خیلی خیلی کم تاب داره. میتونه از اینم باشه؟ البته انداختمش عقب توی پیچ ها وقتی گردش میکنم فرمون رو رها میکنم تا آخر نرم برنمیگرده..اولش خوب برمیگرده ولی یه کمی مونده که کامل برگرده وامیسته و پله پله آخرش رو برمیگرده.
    Last edited by Ali_softcenter; 19-06-2019 at 11:42.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

درود آقای آسمانی
    .
    1- چراغ چک پراید صبا 89 من تازگی به دنبال گرم شدن فن هنگام رانندگی، روشن می شود.
    .
    پس از انجام دیاگ و نمایش خطای فن گفتند باید یک مقاومت 20 کیلو اهم سر راه فن بسته بشه تا این خطا را نده و چیزی نزدیک 110 تا 120 تومن هزینه داره
    .
    .
    2- چراغ کوچک جلو و راهنمای سپر جلو LED (که ایستا اش کردم و چشمک زن نیست) قطعی پیدا کرده. ولی چراغ بزرگ روشن میشه. سوکت چراغ جلو که تکون میدم قطع و وصل میشه. کاسه چراغ، از گونه ی 131 ای است.

آیا باید سوکت نو 131 ای بخرم یا صبایی یا همون سوکت خودش که صباییه میشه درست کرد؟
    سلام
    1- بنده تا حالا نشنیدم در پراید برای فن , چراغ چک روشن بشه چون فن رادیاتور اصلاً به ecu وصل نیست و مستقیماً از باتری برق میگیره و بین باتری و فن هم یک فیوز و رله هست . برای دور کند هم مقاومت سر راهش گذاشته اند تا ولتاژ کمی افت کنه و دور فن کم بشه
    ecu فقط با رله ی فن ارتباط داره و بهش برق میده . بعنی ECU یک برق 12 ولت با آمپر خیلی خیلی کم میده به آهنربای الکتریکیِ داخلِ رله .
    فقط همین
    در بعضی ماشینها اگر با موتور روشن , رله ی دور تند یا رله ی دور کند رو دربیاریم چراغ چک روشن میشه
    اگر فیش سنسور حرارت موتور رو هم با موتور روشن بکشیم , فن با دور کند روشن میشه و چراغ چک هم روشن میشه
    اینها رو بهتره هر کسی وقتی ماشینش مشکل نداره برای ماشین خودش چک کنه تا بعداً برای عیب بابی ازش استفاده کنه
    .
    کد خطا رو بگین تا ببینیم دقیقاً خزای چی هست
    .
    ضمناً قیمت مقاومت 10 آمپری بیشتر از پنج شش هزار تومن نیست و نصبش هم خیلی آسونه . سیم مثبتِ فن رو از یک جا قطع میکنین و مقاومت رو بهش لحیم میکنین . فقط همین
    اما نصب مقاومت باعث افت دور فن میشه و هر چه نقاومتش بیشتر باشه ولتاژ هم بیشتر افت میکنه و دور فن کندتر میشه
    همین الان تقریباً در همه ی ماشینها , فنِ رادباتور 2 تا مدار داره
    مدار دور تند
    مدار دور کند
    فرقشون هم فقط اینه که مدار دور کند یک مقاومت با اهمِ مشخص نصب شده روی مدارش تا به جای 12 ولت , حدود 10 ولت یا 9 ولت برق بده به فن
    برق فن حدود 6 تا 10 آمپر هست پس این مقاومت هم باید به اصطلاح گردن کلفت و 10 آمپری باشه تا داغ نشه و نسوزه
    معمولاً سایزش به اندازه ی 2 بندِ انگشتِ اشاره هست

.
    شما کد خطا رو اعلام کنین . ممکنه خطای سنسور فن باشه
    .
    یک احتمال دیگه هم هست و اون معیوب بودنِ رله ی فن هست .
    اگر رله ی مشابه داره در ماشینتون , با همدیگه جابجاشون کنین و نتیجه رو بررسی کنین
    .
    2- نصب راهنمای LED باعث چشمک نزدن یا کُند چشمک زدنِ راهنما میشه چون واتش خیلی کمتر از لامپ معمولیه
    باید یک مقاومت با اهمِ خیلی زیاد وصل بشه به مثبتِ راهنما و سر دیگه ی مقاومت وصل بشه به بدنه تا واتِ مصرفی کمی بالا بره تا اتوماتیک راهنما بتونه درست کار کنه
    هشدار
    اگر مقاومتِ ضعیف نصب کنین مقاومت خیلی داغ میشه و یا میسوزه .
    باید بالای 500 کیلو اهم باشه . بنده دقیق نمیدونم چقدر
    فقط میدونم باید یک آمپر خیلی ضعیف باید بتونه ازش رد بشه بره به بدنه
    مقدار مقاومت رو از فروشندگانِ قطعات الکترونیکی بپرسین
    .
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی , با خوانندگانِ این مطالب هست
    .

.
    ولی اگر هولدر مشکل داره و برق لامپ قطع میشه پس ممکنه داخلش خاک هست و یا باید آهنهای داخل هولدر رو کمی دستکاری کنین تا درست وصل بشه به پایه های لامپ
    شاید هم هولدر اصلاً برای این لامپ مناسب نیست .

دوستان زدن فرمون و بازی کردنش خیلی کم روی دست انداز و ناهمواری های آسفالت میتونه به پمپ هیدرولیک هم مربوط بشه؟ یا ربطی اصلا نداره؟؟؟

با فرض اینکه کمک های جلو و عقب کامل با کل لوازمش عوض شده بالانس شدن چرخا تنظیم فرمان شده . جلوبندی ظاهرا سالمه ولی باز فرمون میزنه کمی..

ولی پمپ هیدرولیک صدا میداد از قبل هنوز فرصت نکردم برم ببینم چشه...اصلا میتونه از این باشه؟ یا هر چی هست از لوازم فرمان هست؟
    یکی از رینگ ها هم خیلی خیلی کم تاب داره. میتونه از اینم باشه؟
    البته انداختمش عقب توی پیچ ها وقتی گردش میکنم فرمون رو رها میکنم تا آخر نرم برنمیگرده..اولش خوب برمیگرده ولی یه کمی مونده که کامل برگرده وامیسته و پله پله آخرش رو برمیگرده.
    سلام
    .
    1- اگر به رینگ تاب دار شک دارین , موقتاً با زاپاس جابجاش کنین و نتیجه رو تست کنین
    اگر زاپاس هم تاب داره زاپاس یک آشنا رو قرض بگیرین و تست کنین
    .
    2- برای تست فرمان و جلوبندی :
    با رعایت نکات ایمنی , 2 چرخ جلو رو با جک یک سانت از زمین بیارید بالا
    چپ و راستِ تایر رو بگیرین و محکم تکون بدین
    باید هیچگونه لقی نداشته باشه
    بهتره بالا و پایبن چرخ رو هم بگیرین و تکون بدین
    از لقی بیش از 1MM داره پس بلبرینگها مدت زیاد بدون گریس گار کرده و خورده شده و باید عوض بشه
    ولی اگر لقیش فقط 1MM هست ولی با چرخوندنِ تایر , صدای خشک و زبر داره پس باید سریع برسید به دادش و بلبرینگها رو با گیریس درجه یک گریسکاری کنین تا هزینه ی تعویض بلبرینگها صرفه جویی بشه
    3- صدای پمپ هیدرولیک با علتش کمبود روغن هیدرولیک هست یا کثیف بودن روغن که میتونه باعث خرابی پمپ هیدرولیک هم بشه . باید سریع مشکل رفع بشه . این پمپ با تسمه موتور یا تسمه دینام یا تسمه کولر میچرخه
    .
    اکثر مردم گردگیرهای جک هیدرولیک فرمان رو اصلاً چک نمیکنند و پاره میشه و شن و خاک میره توی جک و کاسه نمدش خراب میشه و روغن نشت میکنه و کلی هزینه میذاره روب دست صاحب ماشین
    .
    گردگیرها از قطعاتِ گرانقیمت زیرشون محافظت میکنند و به محض اینه یک سانتش هم پاره بشه باید فوراً عوض بشه

.
    4- با فرمانِ مستقیم و موتور خاموش , فرمان رو فقط در حدِ 3 یا 4 میلیمتر چند بار چپ و راست کنین . اگر فرمان لقی داره و به اضطلاح خلاصی داره پس باید علت پیدا و رفع بشه
    گاهی از میل فرمان در زیر داشبورد هست و گاهی از جعبه فرمان و جک هیدرولیک و گاهی از جلوبندی .
    .
    بسیار پرباد بودنِ تایرها و رانندگی در خاکی و سنگلاخ و خصوصاً با آزاد نذاشتن فرمان روی سنگلاخ و دست اندازها و همچنین پیچیدن فرمان در حال سکون و توقف خصوصاً روی سنگلاخ و آسفالت , اینها از علتهای صدمه دیدنِ فرمان و جلوبندی هست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

درود آقای آسمانی
    .
    1- چراغ چک پراید صبا 89 من تازگی به دنبال گرم شدن فن هنگام رانندگی، روشن می شود.
    .
    پس از انجام دیاگ و نمایش خطای فن گفتند باید یک مقاومت 20 کیلو اهم سر راه فن بسته بشه تا این خطا را نده و چیزی نزدیک 110 تا 120 تومن هزینه داره
    .
    .
    2- چراغ کوچک جلو و راهنمای سپر جلو LED (که ایستا اش کردم و چشمک زن نیست) قطعی پیدا کرده. ولی چراغ بزرگ روشن میشه. سوکت چراغ جلو که تکون میدم قطع و وصل میشه. کاسه چراغ، از گونه ی 131 ای است.

آیا باید سوکت نو 131 ای بخرم یا صبایی یا همون سوکت خودش که صباییه میشه درست کرد؟
    سلام
    1- بنده تا حالا نشنیدم در پراید برای فن , چراغ چک روشن بشه چون فن رادیاتور اصلاً به ecu وصل نیست و مستقیماً از باتری برق میگیره و بین باتری و فن هم یک فیوز و رله هست . برای دور کند هم مقاومت سر راهش گذاشته اند تا ولتاژ کمی افت کنه و دور فن کم بشه
    ecu فقط با رله ی فن ارتباط داره و بهش برق میده . بعنی ECU یک برق 12 ولت با آمپر خیلی خیلی کم میده به آهنربای الکتریکیِ داخلِ رله .
    فقط همین
    در بعضی ماشینها اگر با موتور روشن , رله ی دور تند یا رله ی دور کند رو دربیاریم چراغ چک روشن میشه
    اگر فیش سنسور حرارت موتور رو هم با موتور روشن بکشیم , فن با دور کند روشن میشه و چراغ چک هم روشن میشه
    اینها رو بهتره هر کسی وقتی ماشینش مشکل نداره برای ماشین خودش چک کنه تا بعداً برای عیب بابی ازش استفاده کنه
    .
    کد خطا رو بگین تا ببینیم دقیقاً خزای چی هست
    .
    ضمناً قیمت مقاومت 10 آمپری بیشتر از پنج شش هزار تومن نیست و نصبش هم خیلی آسونه . سیم مثبتِ فن رو از یک جا قطع میکنین و مقاومت رو بهش لحیم میکنین . فقط همین
    اما نصب مقاومت باعث افت دور فن میشه و هر چه نقاومتش بیشتر باشه ولتاژ هم بیشتر افت میکنه و دور فن کندتر میشه
    همین الان تقریباً در همه ی ماشینها , فنِ رادباتور 2 تا مدار داره
    مدار دور تند
    مدار دور کند
    فرقشون هم فقط اینه که مدار دور کند یک مقاومت با اهمِ مشخص نصب شده روی مدارش تا به جای 12 ولت , حدود 10 ولت یا 9 ولت برق بده به فن
    برق فن حدود 6 تا 10 آمپر هست پس این مقاومت هم باید به اصطلاح گردن کلفت و 10 آمپری باشه تا داغ نشه و نسوزه
    معمولاً سایزش به اندازه ی 2 بندِ انگشتِ اشاره هست

.
    شما کد خطا رو اعلام کنین . ممکنه خطای سنسور فن باشه
    .
    یک احتمال دیگه هم هست و اون معیوب بودنِ رله ی فن هست .
    اگر رله ی مشابه داره در ماشینتون , با همدیگه جابجاشون کنین و نتیجه رو بررسی کنین
    .
    2- نصب راهنمای LED باعث چشمک نزدن یا کُند چشمک زدنِ راهنما میشه چون واتش خیلی کمتر از لامپ معمولیه
    باید یک مقاومت با اهمِ خیلی زیاد وصل بشه به مثبتِ راهنما و سر دیگه ی مقاومت وصل بشه به بدنه تا واتِ مصرفی کمی بالا بره تا اتوماتیک راهنما بتونه درست کار کنه
    هشدار
    اگر مقاومتِ ضعیف نصب کنین مقاومت خیلی داغ میشه و یا میسوزه .
    باید بالای 500 کیلو اهم باشه . بنده دقیق نمیدونم چقدر
    فقط میدونم باید یک آمپر خیلی ضعیف باید بتونه ازش رد بشه بره به بدنه
    مقدار مقاومت رو از فروشندگانِ قطعات الکترونیکی بپرسین
    .
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی , با خوانندگانِ این مطالب هست
    .

.
    ولی اگر هولدر مشکل داره و برق لامپ قطع میشه پس ممکنه داخلش خاک هست و یا باید آهنهای داخل هولدر رو کمی دستکاری کنین تا درست وصل بشه به پایه های لامپ
    شاید هم هولدر اصلاً برای این لامپ مناسب نیست .

یکی از رینگ ها هم خیلی خیلی کم تاب داره. میتونه از اینم باشه؟
    البته انداختمش عقب توی پیچ ها وقتی گردش میکنم فرمون رو رها میکنم تا آخر نرم برنمیگرده..اولش خوب برمیگرده ولی یه کمی مونده که کامل برگرده وامیسته و پله پله آخرش رو برمیگرده.
    سلام
    .
    1- اگر به رینگ تاب دار شک دارین , موقتاً با زاپاس جابجاش کنین و نتیجه رو تست کنین
    اگر زاپاس هم تاب داره زاپاس یک آشنا رو قرض بگیرین و تست کنین
    .
    2- برای تست فرمان و جلوبندی :
    با رعایت نکات ایمنی , 2 چرخ جلو رو با جک یک سانت از زمین بیارید بالا
    چپ و راستِ تایر رو بگیرین و محکم تکون بدین
    باید هیچگونه لقی نداشته باشه
    .
    در همون حالت , فرمان رو آرام و سریع به دو طرف بپبچید . باید کاملا نرم و روان بی صدا و بدون-گیر کردن و تقه و تلق تلق باشه
    .
    بهتره بالا و پایبن چرخ رو هم بگیرین و تکون بدین
    از لقی بیش از 1MM داره پس بلبرینگها مدت زیاد بدون گریس گار کرده و خورده شده و باید عوض بشه
    ولی اگر لقیش فقط 1MM هست ولی با چرخوندنِ تایر , صدای خشک و زبر داره پس باید سریع برسید به دادش و بلبرینگها رو با گیریس درجه یک گریسکاری کنین تا هزینه ی تعویض بلبرینگها صرفه جویی بشه
    3- صدای پمپ هیدرولیک با علتش کمبود روغن هیدرولیک هست یا کثیف بودن روغن که میتونه باعث خرابی پمپ هیدرولیک هم بشه . باید سریع مشکل رفع بشه . این پمپ با تسمه موتور یا تسمه دینام یا تسمه کولر میچرخه
    .
    اکثر مردم گردگیرهای جک هیدرولیک فرمان رو اصلاً چک نمیکنند و پاره میشه و شن و خاک میره توی جک و کاسه نمدش خراب میشه و روغن نشت میکنه و کلی هزینه میذاره روب دست صاحب ماشین
    .
    گردگیرها از قطعاتِ گرانقیمت زیرشون محافظت میکنند و به محض اینه یک سانتش هم پاره بشه باید فوراً عوض بشه

.
    4- با فرمانِ مستقیم و موتور خاموش , فرمان رو فقط در حدِ 3 یا 4 میلیمتر چند بار چپ و راست کنین . اگر فرمان لقی داره و به اضطلاح خلاصی داره پس باید علت پیدا و رفع بشه
    گاهی از میل فرمان در زیر داشبورد هست و گاهی از جعبه فرمان و جک هیدرولیک و گاهی از جلوبندی .
    .
    بسیار پرباد بودنِ تایرها و رانندگی در خاکی و سنگلاخ و خصوصاً آزاد نذاشتن فرمان روی سنگلاخ و دست اندازها و همچنین پیچیدن فرمان در حال سکون و توقف خصوصاً روی سنگلاخ و آسفالت , اینها از علتهای صدمه دیدنِ فرمان و جلوبندی هست

11. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •