تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
خرید فالوور ایرانی
دستگاه جوجه کشی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام
دستگاه جوجه کشی حرفه ای

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 892 از 892 اولاول ... 392792842882888889890891892
نمايش نتايج 8,911 به 8,913 از 8913

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

من بعد از تعویض دیسک صفحه وقتی میخام کلاچ رو ول کنم یه صدای تق بلندی میده. قبلا این صدا رو نداشت. دنده یک هم ماشین سرده خوبه ولی وقتی گرم میشه و توقف کامل میکنم از هر ده بار دو سه بارش کلا گیر می کنه مجبورم پامو از کلاچ بردارم دوباره کلاچ بگیرم و بعدش اکی میشه. انگار باره اول کلاچ کار نمی کنه

روغن واسکازین و سیم کلاچ هم عوض کردم. ماشین 206 مدل 96
    سلام
    ۱- مطمئن بشید که کلاچ رگلاژ هست . قبلاً بارها روش بسیار ساده ی تست کلاچ رو نوشته ام
    خلاصه اش:
    باید در حرکت و در حال گاز دادن ، وقتی پا رو روی کلاچ میذارید باید تا حدود ۴ سانت اصلاً کلاچ عمل نکنه .
    است دوم : باید در حال ایستاده و موتور روشن ، کلاچ رو تا آخر فشار بدین و بزنین دنده یک . بعدش آرام آرام پاتون رو از روی کلاچ بردارین . باید تا حدود ۴ سانت اصلاً کلاچ درگیر نشه .

اگر کلاچ رگلاژ هست و باز هم با ضربه درگیر میشه پس دیسک کلاچ معیوب و یا بنجل هست یعنی پنجه های دیسک به جای اینکه تدریجی عمل کنه یکدفعه با حالت پَرش عمل می‌کنه .
    راه حل هم تعویض دیسک و یا اینه که قبل از کار دادن باید اول پاتون رو از روی کلاچ تا حدی بردارین تا با یک ضربه ی خفیف درگیر بشه ، بعدش گاز بدین و پاتون رو کامل از روی پدال کلاچ بردارین . اینطوری ضربه خیلی خیلی خفیف هست و کم کم عادت می‌کنین بهش تا بالاخره صفحه کلاچ تمام‌ بشه و عوضشون کنین

ضمناً قبلاً بارها نوشته ام که قطعات کهنه رو دور نندازین . اگر دیسک قبلی چنین مشکلی نداشته پس حالا میتونین همون رو نصب کنین با صفحه کلاچ جدید .
    دیسک‌های باکیفیت تا دو بار قابل استفاده هست خصوصاً برای کسانی که در کلاچ ول کردن خشن نیستند .
    به همین دلیل قبلاً فقط صفحه کلاچ رو عوض می‌کردند و دیسک رو یک در میان عوض می‌کردند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

مکانیزم کلاچ گیری اکی هستش و ماشین نمی پره ولی صدای تقه میده ، تو عمکلرد حرکت مشکلی حس نمی کنم ولی تو دنده عوض کردن مشکل ایجاد می کنه.
    اگه کلاچ رو اروم ول کنم دیگه تقه نمیزنه ولی یهو ول کنم کلاچو صدای تقه میاد. تقققققققققق
    جالب اینجاست که ماشین سرده دنده ها خیلی راحت جا میرن . ماشین که گرم میشه فقط دنده یک این مشکل رو داره. اونم نه همیشه.
    خودمم شکم به دیسک هستش چون وقتی گرم میشه این مشکل ایجاد میشه اونم فقط دنده یک. اونجایی هم که دیسک عوض کردم اصلا ادم مطمنی نبود. ماشین وسطه خیابون دیسکش تموم شد کاملا صاف صاف و این ماشینهای جرثقیل با چرب زبونی منو برد یه جا گفت اشناست . صفحه کلاچمم که نشونم داد لوک بود. کارتنش هم هنوز دارم یه ماهم نیست عوض کردم. حالا واقعا نمی دونم همونو بسته یا یه چیزه دیگه خدا داند.
    اصلا با طرف هم حال نمی کنم برم پیشش چون میدونم هی میخاد یه خرجه دیگه بندازه گردنم. ماشین 50 تا کار کرده میخاست همه چیشو عوض کنه. میگفت همه چیش خرابه.
    Last edited by hamid315; 28-11-2020 at 01:09.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

مکانیزم کلاچ گیری اکی هستش و ماشین نمی پره ولی صدای تقه میده ، تو عمکلرد حرکت مشکلی حس نمی کنم ولی تو دنده عوض کردن مشکل ایجاد می کنه.
    اگه کلاچ رو اروم ول کنم دیگه تقه نمیزنه ولی یهو ول کنم کلاچو صدای تقه میاد. تقققققققققق
    جالب اینجاست که ماشین سرده دنده ها خیلی راحت جا میرن . ماشین که گرم میشه فقط دنده یک این مشکل رو داره. اونم نه همیشه.
    خودمم شکم به دیسک هستش چون وقتی گرم میشه این مشکل ایجاد میشه اونم فقط دنده یک. اونجایی هم که دیسک عوض کردم اصلا ادم مطمنی نبود.

ماشین وسطه خیابون دیسکش تموم شد کاملا صاف صاف و این ماشینهای جرثقیل با چرب زبونی منو برد یه جا گفت اشناست .
    صفحه کلاچمم که نشونم داد لوک بود.
    کارتنش هم هنوز دارم یه ماهم نیست عوض کردم. حالا واقعا نمی دونم همونو بسته یا یه چیزه دیگه خدا داند.
    اصلا با طرف هم حال نمی کنم برم پیشش چون میدونم هی میخاد یه خرجه دیگه بندازه گردنم. ماشین 50 تا کار کرده میخاست همه چیشو عوض کنه. میگفت همه چیش خرابه.
    سلام

اونی که ساییده میشه و یه اصطلاح تمام میشه صفحه کلاچ هست نه دیسک کلاچ . البته به احتمال زیاد شما هم میتونید و فقط در این جمله اشتباه نوشته آید

ضمناً هیچوقت صفحه کلاچ یکدفعه تمام نمیشه وسط خیابون ماشین بمونه .
    اون سیم کلاچ (کابل کلاچ ) هست که ممکنه یهو پاره بشه (قطع بشه ) و یا مهره ی سر کابل اونقدر شل بشه که دیگه کلاچ عمل نکنه و دنده‌ها جا نره .
    مکانیکهایی که بی‌وجدان و دزد هستند این رو به مردم ناوارد و فلفل نمیگن . میگن دیسک و صفحه خراب شده و باید عوض بشه درحالیکه فقط یک مهره شل شده و باید کمی سفت بشه و مهره ی دومش بهش قفل بشه تا دیگه شل نشه

در یکی دو صفحه قبل ، توضیح مفصل با عکس نوشته ام در موردش

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •