تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 878 از 903 اولاول ... 378778828868874875876877878879880881882888 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,771 به 8,780 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه TousanRayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

سلام
    .
    اول به این سوال جواب بدین چون مهم هست برای پاسخ به سوال شما :
    .
    وقتی کولر داره کار میکنه , درایر خیلی داغ میشه ؟ یا خیلی سرد میشه ؟
    دقت نکردم باید تست کنم

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

سلام
    .
    اول به این سوال جواب بدین چون مهم هست برای پاسخ به سوال شما :
    .
    وقتی کولر داره کار میکنه , درایر خیلی داغ میشه ؟ یا خیلی سرد میشه ؟
    تست کردم
    اگه اشتباه نکنم و گرمای موتور باعث اشتباهم نشده باشه مقداری (خیلی نامحسوس) گرم میشه

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

تست کردم اگه اشتباه نکنم و گرمای موتور باعث اشتباهم نشده باشه مقداری (خیلی نامحسوس) گرم میشه
    .
    سلام
    جوابتون بنده رو به شک انداخت
    .

اگر اون قطعه , بین اتاق و کمپرسور نصب شده پس درایر نیست . اکومولیتور هست و موقع کار خیلی سرد میشه . گازهای سرد از اواپوراتور میاد توی اکومولیتور و مایع در اون باقی میمونه و گاز میره برای کمپرسور تا دوباره فشرده بشه .
    سیستمهایی که اکومولیتور داره , حتماً اوریفیس تیوب هم داره (فیلتر مدادی یا همون فیلتر فشار شکن )
    در تاپیک صرفه جوئی خودرو مفصلاً همه ی اینها نوشته شده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بعضی از اکومولیتورها یک دریچه ی کوچک هم داره که میشه جوشیدنِ گاز رو در داخلِ اکومولیتور دید
    اکومولیتور و فیلتر مدادی باید حداقل 5 سال یک بار عوض بشه خصوصاً فیلتر مدادی وگرنه کمپرسور به فنا میره . روغن کافی هم باید به سیستم اضافه بشه وگرنه باز هم کمپرسور زو- فرسوده میشه و به فنا میره
    .
    ================================
    سیستم دوم , سیستمِ درایر دار هست که اکثر پرایدها شاید هم همه ی پرایدها و همه ی ماتیزها سیستم کولرشون از این نوع هست
    درایر معمولاً نزدیک رادیاتور و کندنسور نصب شده
    درایر موقع کار کردنِ کولر داغ میشه چون گازهای فشرده شده توسط کمپرسور , اول میره توی کندنسر و گرماش کاهش پیدا میکنه و بیشترش مایع میشه
    بعدش اون گازِ فشرده شده وخنک شده و مایع شده میره توی درایر . گازهاش میمونه و گاز مایع از درایر مباد بیرون و میره توی اتاق , زیر داشبورد و وارد اکسپنشِن والو میشه expansion valve
    اکسپنشن والو مثل سرِ اسپری حشره کس و رنگ اسپری هست و مایع رو به صورت پودر میپاشه بیرون
    همین گازِ مایع شده وقتی از اکسپنشن والو خارج میشه به صورت ذراتِ پودر مانند و بسبتر سرد , اسپری میشه توی اواپوراتور که باعث سرد شدنِ شدیدِ اواپراتور میشه
    درایر هم باید حداقل 5 سال یک بار عوض بشه چون مثل فیلتر روغن هست و آشغال میگیره و اگر عوض نشه کمپرسور به فنا میره
    ==================================
    .

با چشم نمیشه تشخیص داد مقدار گازِ توی سیستم کم هست یا زیاد یا کافی هست .
    بهترین راه ,اندازه گیریِ فشار گاز در قسمتِ پرفشار (داغ) و قسمت کم فشار (بسیار سرد) هست
    اون والوی که ازش گاز تزریق میشه توی سیستم , والوِ قسمتِ کم فشار هست .
    اگر تعمیرکار استباه کنه و کپسول گاز رو به والوِ قسمتِ پرفشار وصل کنه و کولر رو روشن کنه ممکنه کپسول گاز بترکه چون فشار گاز در قسمت پرفشار , حدود 5 یا 6 برابرِ قسمت کم فشار هست
    .
    تعمیرکار باید بدونه که مقدار فشار گاز در خط پرفشارو کم فشار برای هر ماشین چقدر باید باشه
    مثال:
    برای ماتیز در کم فشار 55 psi و در پرفشار , 280 psi باید باشه
    اگر مکانیک اینها رو ندونه پس بی حساب و کتاب گاز میزنه توی سیستم که با کمه یا زیاد و با شانسی درست هست
    .
    تا حالا ندیده ام که درایر دریچه داشته باشه چون فشار داخلش خیلی زیاده
    ===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .

4. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

.
    سلام
    جوابتون بنده رو به شک انداخت
    .

اگر اون قطعه , بین اتاق و کمپرسور نصب شده پس درایر نیست . اکومولیتور هست و موقع کار خیلی سرد میشه . گازهای سرد از اواپوراتور میاد توی اکومولیتور و مایع در اون باقی میمونه و گاز میره برای کمپرسور تا دوباره فشرده بشه .
    سیستمهایی که اکومولیتور داره , حتماً اوریفیس تیوب هم داره (فیلتر مدادی یا همون فیلتر فشار شکن )
    در تاپیک صرفه جوئی خودرو مفصلاً همه ی اینها نوشته شده
    بعضی از اکومولیتورها یک دریچه ی کوچک هم داره که میشه جوشیدنِ گاز رو در داخلِ اکومولیتور دید
    اکومولیتور و فیلتر مدادی باید حداقل 5 سال یک بار عوض بشه خصوصاً فیلتر مدادی وگرنه کمپرسور به فنا میره . روغن کافی هم باید به سیستم اضافه بشه وگرنه باز هم کمپرسور زو- فرسوده میشه و به فنا میره
    .
    ================================
    سیستم دوم , سیستمِ درایر دار هست که اکثر پرایدها شاید هم همه ی پرایدها و همه ی ماتیزها سیستم کولرشون از این نوع هست
    درایر معمولاً نزدیک رادیاتور و کندنسور نصب شده
    درایر موقع کار کردنِ کولر داغ میشه چون گازهای فشرده شده توسط کمپرسور , اول میره توی کندنسر و گرماش کاهش پیدا میکنه و بیشترش مایع میشه
    بعدش اون گازِ فشرده شده وخنک شده و مایع شده میره توی درایر . گازهاش میمونه و گاز مایع از درایر مباد بیرون و میره توی اتاق , زیر داشبورد و وارد اکسپنشِن والو میشه expansion valve
    اکسپنشن والو مثل سرِ اسپری حشره کس و رنگ اسپری هست و مایع رو به صورت پودر میپاشه بیرون
    همین گازِ مایع شده وقتی از اکسپنشن والو خارج میشه به صورت ذراتِ پودر مانند و بسبتر سرد , اسپری میشه توی اواپوراتور که باعث سرد شدنِ شدیدِ اواپراتور میشه
    درایر هم باید حداقل 5 سال یک بار عوض بشه چون مثل فیلتر روغن هست و آشغال میگیره و اگر عوض نشه کمپرسور به فنا میره
    ==================================
    .

با چشم نمیشه تشخیص داد مقدار گازِ توی سیستم کم هست یا زیاد یا کافی هست .
    بهترین راه ,اندازه گیریِ فشار گاز در قسمتِ پرفشار (داغ) و قسمت کم فشار (بسیار سرد) هست
    اون والوی که ازش گاز تزریق میشه توی سیستم , والوِ قسمتِ کم فشار هست .
    اگر تعمیرکار استباه کنه و کپسول گاز رو به والوِ قسمتِ پرفشار وصل کنه و کولر رو روشن کنه ممکنه کپسول گاز بترکه چون فشار گاز در قسمت پرفشار , حدود 5 یا 6 برابرِ قسمت کم فشار هست
    .
    تعمیرکار باید بدونه که مقدار فشار گاز در خط پرفشارو کم فشار برای هر ماشین چقدر باید باشه
    مثال:
    برای ماتیز در کم فشار 55 psi و در پرفشار , 280 psi باید باشه
    اگر مکانیک اینها رو ندونه پس بی حساب و کتاب گاز میزنه توی سیستم که با کمه یا زیاد و با شانسی درست هست
    .
    تا حالا ندیده ام که درایر دریچه داشته باشه چون فشار داخلش خیلی زیاده
    ===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .

ممنون از وقتی که گذاشتید منظورم قطعه پایینه شاید اسمش درایر نیست!

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

بین دو تا شیر دریچه داره همواره قلقل میکنه

از چایی خوندم گازش کمه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2019

پيش فرض

با سلام و وقت بخیر خدمت همه عزیزان. من سمند ال ایکس موتور هشت سوپاپ دارم که بعد اژ تخلیه اب رادیاتور و هواگیری ابرادیاتور کم میکنه . هر روز با۱۰کلیومتررانندگی یه نصف لیوان کم میکنه . علت چیه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2019

پيش فرض

سلام وقت بخیر . من یه ماشین سمند ۱۸۰۰ دارم ک بعد تعویض اب رادیاتور و هواگیری . اب رادیاتورش کم میشه هرروز با تقریبا ۱۰کیلومتررانندگی نصف لیوان کم میشه. علت چیه؟

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام حدود سه ماه پیش دیسک ترمز و لنت خریدم دیسک مارک لاهیجان و لنت گولد کره ای اصلی. الان پا میبرم برا ترمز لرزش فرمان دارم بالانس هم کردم روکار درست نشد. صبح ها و یا هرموقع دیگری که ماشین سرده تا 10 دقیقه اول رانندگی تو سرعت 150 تا ترمز که میکنم ماشین مشکلی نداره و لرزش نداره همین که از این تایم رد میشخ ترمز میگیرم لرزش دارم دلیل چی هست؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ممنون از وقتی که گذاشتید منظورم قطعه پایینه شاید اسمش درایر نیست!
    سلام
    .
    اگر یک سر این قطعه مستقیماً به کمپرسور وصله پس اکومولیتور هست و موقع کار کولر باید خیلی سرد بشه تا حدی که بدنه اش خیش میشه مثل پارچ آبِ فلزی که داخلش آب و یخ هست و بیرونش خیش میشه با سرد شدنِ بخار آبِ هوا
    .
    سلام
    وقت بخیر .
    من یه ماشین سمند ۱۸۰۰ دارم که بعد تعویض اب رادیاتور و هواگیری , آب رادیاتورش کم میشه .
    هر روز با تقریباً ۱۰ کیلومتر رانندگی نصف لیوان کم میشه.
    علت چیه؟
    سلام
    عاقبتِ شما بخیر
    .
    اگر قبل از تعویض کولانت چنین مشکلی نداشته پس باید همه ی جاهایی که برای تخلیه ی کولانت باز شده رو چک کنین
    مثلاً همون شیلنگِ زیر رادیاتور که باز کردین برای تخلیه کولانت ممکنه درست نصب نشده و کمی نشت داره
    اگر نشتی پیدا نکردین و درب منبع انبساط هم سالمه پس نستی مخفی داره که ممکنه از کاسه نمد واترپمپ باشه .
    در این صورت تنها راهِ حل , استفاده از محلول نشت گیر هست که بهترینش پریستون PRESTONE هست
    .
    .
    هشدار
    اگر رادیاتور کهنه و پر از رسوب باشه , استفاده از نشت گیر باعث مسدود شدنِ لوله های داخل رادیاتور و جوش آوردنِ موتور میشه و اگر راننده متوجه که حرارت بالا رفته , واشر سرسیلندر میسوزه و یا بدتر از اون سرسیلندر هم تاب برمیداره
    .
    اگر رادیاتور تمیزه پس باید در ابتدا فقط یک سوم محلول نشت گیر استفاده بشه و نتیجه تست بشه
    .
    سلام

حدود سه ماه پیش دیسک ترمز و لنت خریدم دیسک مارک لاهیجان و لنت گولد کره ای اصلی.

الان پا میبرم برا ترمز لرزش فرمان دارم

بالانس هم کردم روکار درست نشد.
    صبح ها و یا هرموقع دیگری که ماشین سرده تا 10 دقیقه اول رانندگی تو سرعت 150 تا ترمز که میکنم ماشین مشکلی نداره و لرزش نداره

همین که از این تایم رد میشه ترمز میگیرم لرزش دارم
    دلیل چی هست؟
    سلام
    یعنی از 3 پیش تا حالا مشکلی نداشت ؟
    جواب این سوال مهم هست برای عیب یابی
    .
    لنتهای پ
    چپ رو با لنتهای راست جابجا کنین و نتیجه رو تست کنین

.
    اگر 3 ماه مشکلی نداشته بعید میدونم از تاب داشتنِ دیسکها باشه
    .
    اگر با جابجایی لنتها برطرف شد پس یا لنتها مشکل داره یا کالیپر شل هست و یا خشکه و پیچهاش باید گریسمالی بشه فقط پیچهاش
    .
    بهتره با لنت نو هم تست کنین
    .
    با خرید لنت نو پلتون هدر نمیره چون بالاخره یه روز باید لنت بخرین
    .
    اگر با این کارها حل نشد پس دیسکها از آلیاژ بنجل ساخته شده و با گرم شدنش تاب برمیداره و هر چه هم ساییده و نازکتر میشه بیشتر تاب برمیداره با داغ شدن
    .
    مسئولیتِ رعایتِ نکاتِ ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست .
    <br>
    بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام اقا محمد چرا تو فروردین عوض کردم از همون روز اول اینطور بود منتها شدیدتر الان حدود 1ماهیه که لرزشش بهترشده. جالب اینجاس گاهی از صبح میزنم بیرون تا ساعت 1و2 کلا خوبه مشکلی نداره. بعضی روزا کلا رو ویبرس وقتی پا به ترمز میبرم. داداش هر روز 10 دقیقه اول هیچ مشکلی ندارم رو 150 تا که برم ترمز بزنم کاملا درست وامیسه بدون لرزش. داداش یه چیزی موقعی که دیگه خیلی هوا گرمه ترمز میگیرم صدای سیر سیر از لنت و دیسک میاد موقع واسادن و گیژ گیژ لاستیکا رو سطح اسفالت یه ذره بیشتر پدال رو فشار بدم جفت چرخ میکشه میبره چرخ جلو رو یکی از دوستام دید گفت دیسک جلوت لبه هم که نداره. ماشین مدل 87 با 90 تا کارکرده کالیپر و یا پیچ و اون فلزی که رو لنته عوض نشده تا به حال

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •