تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 873 از 903 اولاول ... 373773823863869870871872873874875876877883 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,721 به 8,730 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    مکانیک بلبرینگ چرخ جلو رو از تو جعبش درآورد , در حین حمل تا پای دستگاه پرس, بلبرینگ از دستش افتاد زمین
    برش داشت و برد داخل توپی کرد
    سریع گفتم استاد هیچیش نشد ؟
    گفت نه خیالت راحت این دستگاه پرس قدرت وفشاری که به بلبرینگ میاره تا جاش بندازه خیلی بیشتر از زمین انداختن بلبرینگه

آیا اینطوره درست گفته؟
    همش دلم تو مشتمه تو این اوضاع که بلبرینگها رو دونه ای 120 خریدم به فنا رفته باشه بر اثر اون زمین خوردن و تو چرخ ماشینم کار نکنه وسر هفته بیفته صدا و مجبور به تعویضش بشم
    ایا ممکنه خراب شده باشه؟
    خواهشاً از اساتید یکی جواب بده لطفا
    سلام
    بلبرینگ خیلی محکمه . با افتادن صدمه نمیبینه ولی اگه شن و خاک رفته باشه داخلش پس باید با هوا خوب تمیز بشه
    و اگر شن قاطی شده باشه با گریسش پس باید با بنزین شسته بشه و دوباره گریسمالی بشه

.
    دستگاه پرس باید به لبه ی بیرونی بلبرینگ فشار بیاره نه لبه ی داخلیش

سلام
    خسته نباشید
    سمند موتور پژو سیستم مالتی پلکس مدل90دارم
    مشکلم اینه که کولر کار میکرد قبل از اینکه صفحه کلاچ رو باز کنم
    بعد باز کردن صفحه , کولر رو روشن میکردم هی قطع و وصل میشد
    الان دیگه اصلا اون صدای تیک نمیکنه
    فیوزش رو چک کردم اوکی بود
    در ضمن اون لوله های گاز رو چک کردم از لوله Hیه حالت روغن سفید زد بیرون ازLیه حالت هوا شایدم گاز که بوی خاصی داشت
    ممنون میشم جواب بدید . مرسی.
    سلام
    تند تند قطع و وصل کردنِ کمپرسور کولر خیلی علتها داره :
    گاز بیش از حد
    روشن نشدنِ فنِ زیر داشبورد (BLOWER) و درنتیجه سردِ شدنِ سریع و شدیدژ اواپُراتور و خاموش شدنِ کمپرسور
    تنظیم نبودنِ ترموستات اواپراتور که معمولاً زیر داشبورد هست (فقط بعضی ماشینها این ترموستات رو داره )

دکمه ی آبی/قرمز روی قرمز هست و باد BLOWER از لابلای رد نمیشه . درنتیجه به شدت سرد میشه و کمپرسور خاموش میشه
    .
    فنِ کندنسر با روشن کردن کولر , روشن نمیشه و درنتیجه گاز داغِ فشرده شده خنک نمیشه و فشار گازِ داغ خیلی زیاد میشه و سوییچ فشار , کمپرسور رو خاموش میکنه
    معمولاً به محض روسن کردنِ کولر باید فنژ کندنسر روشن بشه
    اگر نمیشه پس مشکل داره و براز سیستم کولر هم ضرر داره خصوصا وقتی که ماشین در حرکت نیست

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

ممنونم اقا محمد بلبرینگ چرخ جلو پراید هست یک تکه دوردیفه مدل بالایی هست داخلش گریس نمیشه زد پلمپه از کارخونه گریس میزنن بهش
    پس خیالم راحت شد که مشکلی پیش نیومده براش درسته؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ممنونم اقا محمد
    بلبرینگ چرخ جلو پراید هست . یک تکه دو ردیفه مدل بالایی هست
    داخلش گریس نمیشه زد . پلمپه از کارخونه گریس میزنن بهش
    پس خیالم راحت شد که مشکلی پیش نیومده براش
    درسته؟
    سلام
    .
    قابلی نداشت دوست عزیز
    .
    بله . سالمه
    .
    الان و 2 یا 3 ماه یک بار میتونین تستِ زیر رو انجام بدین برای اطمینان از سلامتِ بلبرینگها و گریسکاریِ به موقع تا مجبور نشید کلی پول بلبرینگ بدین :
    .
    این تست باید در جایی که سکوت هست و باد هم نمیاد انجام بشه تا به اصطلاح سکوت مطلق باشه تا نتیجه ی بهتری بگیرید و تشخیصتون دقیقتر باشه
    .
    پشت و جلوی چرخهای عقب حتماً آجر بذارین
    ترمز دستی تا آخر کشیده
    چرخ چپ جلو رو با جک فقط یک سانت از زمین بلند کنین
    برای ماشین دفرنسیال جلو دنده خلاص

با دست چرخها رو بچرخونین ببینین چه صدایی میده . باید با صدای خیلی کم و نرم بچرخه
    اگر صدای زبر داره پس بلبرینگها گریس نداره

.
    .
    ==============================
    .
    قسمت دوم تست :

بالا و پائین چرخ رو بگیرین و تکون بدین . اگر لقی بیشتر از 1mm داره پس بلبرینگها مدت زیادی بی گیربس کار کرده و خوردگی پیدا کرده و لق شده و باید تعویض بشه
    .

اگر چرخ صدای زبر میده و خشک میچرخه اما لقی نداره پس بلبرینگها فقط باید گیریسکاری بشه سریعاً قبل از اینکه خورده بشه و خراب بشه

همین تست برای چرخ جلو راست هم بابد انجام بشه
    .
    .
    هزینه ی گریسکاری خیلی کمتر از تعویض بلبرینگها هست
    ولی اجرت مکانیک اختلاف چندانی نداره چون همه ی مراحل یکی هست اما در بعضی ماشینها بلبرینگ لازم نیست دربیاد بلکه فقط کافیه بهش دسترسی پیدا کنین تا گیریسکاریش کنین

.
    .
    اگه برای گریسکاریشون باید از توی توپی دربیان پس مکانیک باید فشار رو وارد کنه به لبه ی بیرونی بلبرینگ نه لبه داخلیش وگرنه صدمه میبینه
    این کار خیلی ساده هست و معمولاً با لقمه ی بزرگِ آچار بوکس انجام میشه و لقمه باید اونقدر بزرگ باشد که بشینه روی لبه ی بیرونی بلبرینگ . بعدش با فشار پرس و یا ضربه ی آروم به لقمه درمیاد . بهتره یک تخته با ام دی اف هم بین چکش و لقمه ی بوکس باشه

در یوتوب کلیپهاش هست که در خانه درشون میاره و از جکِ چاشین به عنوان دستگاهِ پرس برای درآوردن بلبرینگها و جا زدنشون استفاده میکنه
    توپی رو میذاره روی زمین تمیز درست زیر یک قفسه سنگین آهنی , لقمه بوکس رو میذاره روی بلبرینگ . تخته میذاره روی لقمه و جک رو میذاره روی تخته و جک رو میبره بالا . جک میخوره به قفسه و فشار میاره به تخته . درنتیجه بلبرینگ از زیر توپی درمیاد . به همین آسونی .
    با همین روش هم جاش میزنه
    بلبرینگ باید تا آخر فرو بره در توپی وگرنه مشکل پیش میاد در نصب بقیه ی قطعات .

.
    اگر هم خواستین از سلامت و محکم بودنِ قطعاتِ جلوبندی مطمئن بشین , وقتی چرخ روی جک هست , چپ و راست تایر رو بگیرین و محکم تکون بدین . هیچ لقی نباید داشته باشه . البته اگر کمی لقی داره ممکنه از بلبرینگ باشه که با تکان دادنِ بالا و پائین چرخ مشخص میشه
    .
    با همین تستهای ساده میشه کلی صرفه جویی کرد در هزینه های خودرو با سرویس و تعمیرِ به موقع
    .
    .
    موقع رانندگی هم اگر روی آسفالت نرم چرخهای جلو صدایی مثل صدای هواپیمای C130 میده پس بلبرینگها خشک هست و باید سریعاً گریسکاری بشه
    .
    روی آسفالت زبر چک نکنین چون صدای لاستیگها فریبتون میده
    .
    .
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست
    .
    .

===================================
    <br>
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

لبه بیرونی
    یعنی اونی که شعاع بیشتری داره و حلقه بزرگ تر

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

7. این کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

لبه بیرونییعنی اونی که شعاع بیشتری داره و حلقه بزرگ تر
    سلام

بله
    حلقه ی بزرگتر هست که میچسبه به داخل توپی . پس فشار هم باید به حلقه بزرگتر وارد بشه
    اگر موقع نصبش یا درآوردنش فشار و یا ضربه به حلقه ی کوچک وارد بشه میتونه باعث گشاد شدنِ حلقه ی بیرونی و لق شدن حلقه ی وسطی بشه
    در این عکس , لقمه ی بوکس فقط حدود 2mm از قُطر بیرونیِ بلبرینگ کمتر هست تا بتونه وارد توپی بشه و بشینه روی لبه ی بیرونی بلبرینگ

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.
    این هم عکس نمای داخلی توپی که جای 2 تا بلبرینگهای داخلی و خارجی رو نشون میده
    .

.
    توپی چرخ حداقل 2 تا بلبرینگ داره .
    اگر ساچمه ها استوانه ای باشه پس بهش میگن رولبرینگ

اگر ساچمه هاش کروی باشه بهش میگن بلبرینگ
    =================================
    اگر ساچمه های بلبرینگ و رولبرینگ قابل دسترسی نباشه پس نمیشه گریسکاریش کرد و باید تعویض بشه .
    در اینصورت بهتره به اصطلاح شیره ی بلبرینگ کشیده بشه یعنی حسابی ازش کار کشیده بشه و هر 3 ماه یک بار لقیِ چرخ چک بشه . و وقتی لقی از 2 mm بیشتر شد باید تعویض بشه

============================

بهتره بلبرینگها , تورینگها و کاسه نمدها و پیچ و مهره ها و خاریها رو از لوازم یدکیها بخرید . از مغازه های تخصصی بخرید
    در تهران مرکز فروش اورینگ و بلبرینگ , کاسه نمد , کوچه ی ناظم الاطبا در نزدیکیِ ایستگاه مترو ملت هست . نردیکیهای خیابان خیام .
    کمی گرانتر هست ولی آلیاژش و سختیش و دوامش و عمرش اصلاً قابل مقایسه نیست با قطعاتی که در ایساکو و سایپا یدک و غیره میفروشند . پولش برمیگرده به جیبتون .
    به لوازم یدکیها هم پیشنهاد میکنم از همونجا بخرند و فرقش رو برای مردم توضیح بدند تا بدونند خریدش اقتصادی هست چون عمرش بیشتره و حداقل 2 برابر بنجلها هست
    البته نمایندگان ایساکو و سایپا یدک باید مخفیانه بفروشند چون اگر بفهمند ممکنه نمایندگی رو ازشون بگیرند
    چون ایساکو و سایپا یدک , عمداً قطعاتِ کم کیفیت سفارش میدند براشون بسازند چون هم ارزانتر میخرند و هم گرانتر میفروشند و هم اینکه بیشتر میفروشند چون دوامش کمه و زود زود خراب میشه. یعنی مثل ارّه هستند . میرند بالا میبُرند , میان پایین هم میبُرند

9. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

اقا محمد دیسک چرخ جلو عوض کردم+تمام لنتهای جلو وعقب رو
    الان پا میبرم ترمز کمی زیرپام لرزش خفیف دارم و بعدقطع میشه و تو سرعت بالای 100 ترمز میگیرم لرزش فرمان خفیفی دارم همینطور چرخها
    به مکانیک گفتم گفت چیزی نیست لنتات تازس همینطور دیسک ترمز خودش به مرور جا میفته باهاش کار کن
    تکلیف چیه اقا محمد؟ اوکی میشه؟
    جلوبندیمم امیرنیا وسالمه همش.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

اقا محمد دیسک چرخ جلو عوض کردم تمام لنتهای جلو وعقب رو
    الان پا که میذارم روی ترمز کمی زیر پام لرزش خفیف دارم و بعد قطع میشه و تو سرعت بالای 100 ترمز میگیرم لرزش فرمان خفیفی دارم همینطور چرخها
    به مکانیک گفتم گفت چیزی نیست لنتات تازس همینطور دیسک ترمز خودش به مرور جا میفته باهاش کار کن
    تکلیف چیه اقا محمد؟ اوکی میشه؟
    جلوبندیم هم امیرنیا وسالمه همش.
    سلام
    2 چرخ جلو رو لا رعایت نکات ایمنی یک سانت بزنین روی جک تا چرخها کاملاً آزاد باشه
    چپ و راست چرخها رو بگیرین , محکم تکون بدین . باید محکم باشه و لقی نداشته باشه
    بالا و پایین چرخها رو هم بگیرین و تکون بدبن باید لقی بیش از 1mm نداشته باشه
    .
    اگر اینها درسته و فرمان هم اصلاً خلاصی نداره پس یک دیسک و یا هر 2 دیسک ترمز کمی تاب داره و وقتی لنتها بهش میچسبه ویبره و لرزش تولید میکنه
    .
    اگر با رعایت تمام نکات ایمنی بدون چرخ , روی جک , با موتور روشن و فرمانِ کاملاً مستقیم با دنده 4 , چرخ رو با سرعت 80km بچرخونین و نوک یک پیچ گوشتی رو به دیسک نزدیک کنین تا مماس بشه با دیسک , تاب داشتن دیسک معلوم میشه
    هشدار:
    در این حالت پیچهای چرخ داره با سرعت میچرخه و میتونه دست رو خُرد و تابود کنه
    مراقب باشید دیتتون یا پیچ گوشتی به پیچهای در حالِ چرخش نزدیک نشه
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    .
    با برداشتنِ سیم منفی باتری, برق کلاً قطع میشه و آمپر باید بیاد روی صفر (خالی)
    وقتی سیم منفی باتری رو قطع کردین آمپر اومد روی صفر ؟
    اگر بله پس شناور توی باک باید با رعایت نکات ایمنی خارج بشه و چک بشه
    .
    اگر با قطع برقِ منفی هم آمپر پایین نمیاد پس عقربه ی آمپر چسبیده و گیر کرده
    برق منفی رو قطع کنین و چند ضربه نسبتاً محکم بزنید روی داشبورد , درست بالای آمپرها و نتیجه رو ببینید
    اگر تکون نمیخوره پس آمپر باید باز بشه . شاید از پشت آمپرها هم بشه چند ضربه بزنین تا آزاد بشه
    .
    .
    باز کردنِ باک در صورتی لازم هست که عقربه آمپر بنزین با قطع برق میاد پایین و با وصل کردن برق دوباره میره میچسبه بالا
    هشـــــدار
    بخار بنزین به شدت قابل انفجار هست حتی با جرقه ی الکتریسیته ی ساکن
    برای درآوردن شناور از باک , باید باک تا حد امکان خالی باشه
    در فضای بسته مثل پارکینگ نباید باک باز بشه وگرنه بخار جمع شده ی بنزین ممکنه منفجر بشه
    تمام درهای ماشین باید باز باشه
    قبلش برق منفی باید قطع بشه از باتری
    موبایل و سیگار و فندک و کبریت ممنوع
    وجود بچه ها و افراد متفرقه در اطرافتون ممنوع
    .
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی به عهده ی خوانندگانِ این مطالب هست .
    بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

سلام
    .

اگه درست متوجه شده باشم چراغ همیشه بنزین برعکس کار میکنه
    این ممکنه از جابجا وصل کردن سیمهای نثبت و منفی زیر صندلی عقب باشه . اگه سیمها قبلاً دستکاری شده پس به احتمال زیاد جابجا وصل شده خصوصاً اگر که آمپر بنزین هم برعکس کار میکنه یعنی با باکِ پر , خالی نشون نیده
    بعداز برداشتن سرباتری منفی آمپر بنزین اومد رووسط ینی دقیقا همون مقداری که تو باک بنزین بود فک کردم درست شده خوشحال شدم ولی وقتی از ماشین استفاده کردم دیدم بازم کم نیکنه دوباره این کارو کردم ینی برق و قطع کردم باز یه خط دیگه امد پایین فک کنم هر100کیلو متر باید بزنم بغل برق باتری رو قطع کنم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

بعداز برداشتن سرباتری منفی آمپر بنزین اومد رو وسط یعنی دقیقا همون مقداری که تو باک بنزین بود
    فکر کردم درست شده خوشحال شدم ولی وقتی از ماشین استفاده کردم دیدم بازم کم نیکنه دوباره این کارو کردم یعنی برق رو قطع کردم باز یه خط دیگه امد پایین
    فک کنم هر100کیلومتر باید بزنم بغل برق باتری رو قطع کنم
    سلام
    با قطع برق از منفز باتری ممکنه خازنِ آمپر از برق ذخیره شده استفاده کنه و مدتی بالا بمونه
    اگر بتونین با موتور کاملاً سرد 5 با 10 دقیقه برق رو قطع کنین بدید آمپر بیاد روی صفر
    اگر نمیاد پس خودِ آمپر گیر داره
    .
    گفتم با موتور کاملاً سرد چون اگر موتور گرم یا نیمه گرم باشه و برق رو قطع کنین ممکنه تنظیم اِستِپِر موتور (موتور پله ای) بریزه به هم و نیاز به ریسِت پیدا کنه .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان، سال نو بر همگی مبارک
    چرا سوکت مقاومت فن(پراید) ، اونی که دوتا سیم قرمز و قهوه ای بهش وصل میشه بعد از مدتی کوتاه اب میشه
    توی یکسال قبل تا حالا سه بار سوکتو عوض کردم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •