تبلیغات :
پیشبینی فوتبال
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
تبلت
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]

+ جواب دادن به اين بحث
صفحه 869 از 869 اولاول ... 369769819859865866867868869
نمايش نتايج 8,681 به 8,687 از 8687

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

با سلام وسپاس فراوان از صبر وحوصله شما که بدون هیچ منتی همراهم بودین برای رفع مشکل

آقای اسمونی مشکل از سوییچ فشاره که با ضربه هم درست نشد و باید تعویض بشه، خودم میتونم تعویضش کنم؟
    .
    و در اخر مطلبی خوندم که عینا براتون میزارم، نظرتونو در مورد صحت ودرستی اون میخوام بدونم.
    بازم از شما بینهایت سپاسگزارم.
    برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند کلید A/Cتنها برای سرد کردن خودرو کاربرد دارد و از آن در زمستان استفاده نمی کنند. اما روشن کردن این کلید A/C سبب روشن شدن کمپرسور تهویه هوا میشود و بنابراین رطوبت موجود در فضای کابین کمترمی شود .
    .
    اگر این دکمه خاموش باشد سبب بخار گرفتن شیشه ها در اغلب مواقع می شود. در زمستان نیز می توانید این کلید را روشن کنید تا رطوبت هوا از بین برود و هوای مطلوب تر گردد.در هنگام سرما ی زیاد ، کمپرسور فعالیت چندانی ندارد و به صورت خودکار روشن و خاموش می شود و فشار زیادی به موتور خودرو وارد نمی شود.
    سلام علیکم
    قابلی نداشت دوست عزیز
    بنده کار خاصی انجام ندادم . هر چه هست از لطفِ خدای متعال هست
    .
    1- خدا رو شکر که مشکل پبدا شد اما باید مطمئن بشید که مشکل از سوئیچ هست واقعاً
    .
    باید 2 تا سیمش رو ازش جدا کنین و سر سیمها رو محکم به هم وصل کنین . اگر کمپرسور کولر راه افتاد پس سوئیچ فشار مشکل داره
    .
    هشدار
    نباید بیش از یکی دو دقیقه کولر روشن باشه وگرنه ممکنه قطعه ای در قسمت پرفشار بترکه از شدتِ فشار گازِ فشرده شده

.
    سعی کنین با تقه های بیشتر عیبش رو برطرف کنین اما مراقب باشین نشکنه وگرنه ممکنه گاز و روغن به شدت بزنه بیرون و به چشمها آسیب بزنه
    .
    تعویضش خیلی ساده هست ولی اول باید گاز سیستم تخلیه بشه
    .
    جاهایی هست که گاز رو تخلیه و ذخیره میکنند و دوباره به سیستم تزریق میکنند تا هرینه به نصف یا کمتر کاهش دائه بشه
    .

اگر در بازار سوییچ درجه یک و دو داریم بهترین رو بخرید
    .
    اگر بخواین خودتون عوصش کنین باید اول گاز رو تخلیه کنین از والوِ شارژ گاز و بعدش سوئیچ رو توض کنین و بعدش برید گاز بزنید توی سیستم
    .
    سوئیچ خراب و اورینگش رو دور نندازین
    .
    چه بسا بعد از باز کردنش هم بشه با فشار به سرش گیرش رو برطرف کرد و راه بیافته
    .
    شدید هم دیگه به فنا رفته و تعمیرشدنی نباشه
    اللهُ أعلم
    .

به هر حال اورینگش و خودش رو نگه دارین برای خریدِ مشابه , الان و در آینده
    .
    کلاً بهتره همیشه قطعات تعویضی برای نمونه نگهداری بشه .
    .
    .
    2- در بیشتر ماشینهای ایرانی اگر در زمستان کولر رو روشن کنین باد بسیار سرد میزنه که قابل تحمل نیست
    اگر هم در همون حالت , دکمه ی آبی/قرمز رو ببرین سمت قرمز , مسیر اواپراتور کلاً بسته میشه و هوا از مسیر رادیاتور بخاری رد میشه یعنی اواپراتور عملاً کاری نمیتونه انجام بده در رطوبت گیری
    .
    اگر در وسط باشه , نصف و نصف میشه یعنی نیمی از هوا میره سمت اواپراتور و رطوبت گیری و سرد میشه . نیمه ی دیگه میره برای بخاری و گرم میشه
    این حالت قابل قبول هست و باعث کاهش رطوبت میشه

.
    فشار به کمپرسور و موتور هم خیلی کمه چون به علتِ سردیِ هوای بیرون , گاز به سرعت خنک میشه در کندِنسر
    .
    ولی دریچه ی هوای تازه باید کاملاً بسته باشه تا هوای مرطوب بیرون نیاد توی اتاق وگرنه خیلی سریع دوباره اتاق پر از هوای مرطوب میشه

.
    اگر لاستیکهای دور دربها و صندوق عقب هم باکیفیت و سالم نباشه باز هم خیلب یریع هوای مرطوب میاد توی اتاق
    .
    در کل بنده ترجیح میدم در روز سرد و بارانی که رطوب خیلی زیاده فقط بخاری رو از سمت شیشه جلو روشن کنم همراه با شیشه گرم کنِ عقب و بستن دریچه ی هوای تازه و باز گذاشتن یکی دو سانت از یک پنجره
    .
    اما در ماشینهای مدرن داستان خیلی متفاوته
    فقط میزان رطوبت و دما رو انتخاب میکنیم و دیگه همه چیز اتوماتیک انجام میشه
    در خارج هر چه قدر پول بدیم همونقدر هم آش میخوریم
    در ایران هر چی هم پول بدیم باز هم آشی که عمداً بنجل و غیر استاندارد ساخته شده میدن بهمون
    .
    نکته مهم :
    رطوبتِ زیر 40 درصد مصر هست و هر چه کمتر باشه هم مضرتر هست

رطوبت بیش از 45% هم مضر هست و باعث رشد قارچها و باکتریها و جلبکها میشه و بیماری زا هست
    .
    به نظر بنده 37% ایده آل هست
    .
    رطوبت کم باعث مشکل تنفش و مسدود شدن سبنوسها خصوصاً برای سینوسهای عغونی میشه و باعث خشک شدن مجاری بینی , سطح چشم , پوست , مو و ناخن میشه
    .
    رطوبتِ کافی اونقدر مهمه که برای ماشین هم دستگاه بخور سرد ساخته اند
    .
    ===================================

صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال chaharnazm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود
    آیا شما افزودن یک لیتر تینر فوری 10000 را پس از سوختگیری به باک خودرو برای افزایش بهسوزی و شستشوی سوزنهای پاششگر، آشغال زدایی درون پیشرانه و پاکیزه شدن لوله اگزوز، در تندی 90 کیلومتر بر ساعت، پیشنهاد میکنید؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

درود
    آیا شما افزودن یک لیتر تینر فوری 10000 را پس از سوختگیری به باک خودرو برای افزایش به سوزی و شستشوی سوزنهای پاششگر، آشغال زدایی درون پیشرانه و پاکیزه شدن لوله اگزوز، در تندی 90 کیلومتر بر ساعت، پیشنهاد میکنید؟
    سلام
    .
    حرف و حدیثها در این مورد خیلی زیاده . در همه کشورها
    جوابی که بنده میتونم بگم :
    روزه ی شک دار نگیرید و این کار رو انجام ندین چون نوع تینر , غلظتش , تاثیرش روی قطعات سیستم سوخت رسانی و موتور قبل از سوختنش و بعد از سوختنش ناشناخته هست
    تینر میتونه روی لاکِ سیم پیچ پمپ بنزین و داخل فیلتر بنزین و داخل انژکتورها اثر مخرب بذاره
    از محلولِ انژکتور شور معتبر مثل امریکایی استفاده کنین .
    اگر بنزین استاندارد باشه و هر 25000 کیلومتر فیلتر بنزین رو عوض کنیم و فیلتر هم استاندارد باشه پس میتونیم هر 20.000 km یک محلول شوینده ی سیستم سوخت رسانی بریزیم توی باک طبق دستورش

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام علیکم
    قابلی نداشت دوست عزیز
    بنده کار خاصی انجام ندادم . هر چه هست از لطفِ خدای متعال هست
    .
    1- خدا رو شکر که مشکل پبدا شد اما باید مطمئن بشید که مشکل از سوئیچ هست واقعاً
    .
    باید 2 تا سیمش رو ازش جدا کنین و سر سیمها رو محکم به هم وصل کنین . اگر کمپرسور کولر راه افتاد پس سوئیچ فشار مشکل داره
    .
    هشدار
    نباید بیش از یکی دو دقیقه کولر روشن باشه وگرنه ممکنه قطعه ای در قسمت پرفشار بترکه از شدتِ فشار گازِ فشرده شده

.
    سعی کنین با تقه های بیشتر عیبش رو برطرف کنین اما مراقب باشین نشکنه وگرنه ممکنه گاز و روغن به شدت بزنه بیرون و به چشمها آسیب بزنه
    .
    تعویضش خیلی ساده هست ولی اول باید گاز سیستم تخلیه بشه
    .
    جاهایی هست که گاز رو تخلیه و ذخیره میکنند و دوباره به سیستم تزریق میکنند تا هرینه به نصف یا کمتر کاهش دائه بشه
    .

اگر در بازار سوییچ درجه یک و دو داریم بهترین رو بخرید
    .
    اگر بخواین خودتون عوصش کنین باید اول گاز رو تخلیه کنین از والوِ شارژ گاز و بعدش سوئیچ رو توض کنین و بعدش برید گاز بزنید توی سیستم
    .
    سوئیچ خراب و اورینگش رو دور نندازین
    .
    چه بسا بعد از باز کردنش هم بشه با فشار به سرش گیرش رو برطرف کرد و راه بیافته
    .
    شدید هم دیگه به فنا رفته و تعمیرشدنی نباشه
    اللهُ أعلم
    .

به هر حال اورینگش و خودش رو نگه دارین برای خریدِ مشابه , الان و در آینده
    .
    کلاً بهتره همیشه قطعات تعویضی برای نمونه نگهداری بشه .
    .
    .
    2- در بیشتر ماشینهای ایرانی اگر در زمستان کولر رو روشن کنین باد بسیار سرد میزنه که قابل تحمل نیست
    اگر هم در همون حالت , دکمه ی آبی/قرمز رو ببرین سمت قرمز , مسیر اواپراتور کلاً بسته میشه و هوا از مسیر رادیاتور بخاری رد میشه یعنی اواپراتور عملاً کاری نمیتونه انجام بده در رطوبت گیری
    .
    اگر در وسط باشه , نصف و نصف میشه یعنی نیمی از هوا میره سمت اواپراتور و رطوبت گیری و سرد میشه . نیمه ی دیگه میره برای بخاری و گرم میشه
    این حالت قابل قبول هست و باعث کاهش رطوبت میشه

.
    فشار به کمپرسور و موتور هم خیلی کمه چون به علتِ سردیِ هوای بیرون , گاز به سرعت خنک میشه در کندِنسر
    .
    ولی دریچه ی هوای تازه باید کاملاً بسته باشه تا هوای مرطوب بیرون نیاد توی اتاق وگرنه خیلی سریع دوباره اتاق پر از هوای مرطوب میشه

.
    اگر لاستیکهای دور دربها و صندوق عقب هم باکیفیت و سالم نباشه باز هم خیلب یریع هوای مرطوب میاد توی اتاق
    .
    در کل بنده ترجیح میدم در روز سرد و بارانی که رطوب خیلی زیاده فقط بخاری رو از سمت شیشه جلو روشن کنم همراه با شیشه گرم کنِ عقب و بستن دریچه ی هوای تازه و باز گذاشتن یکی دو سانت از یک پنجره
    .
    اما در ماشینهای مدرن داستان خیلی متفاوته
    فقط میزان رطوبت و دما رو انتخاب میکنیم و دیگه همه چیز اتوماتیک انجام میشه
    در خارج هر چه قدر پول بدیم همونقدر هم آش میخوریم
    در ایران هر چی هم پول بدیم باز هم آشی که عمداً بنجل و غیر استاندارد ساخته شده میدن بهمون
    .
    نکته مهم :
    رطوبتِ زیر 40 درصد مصر هست و هر چه کمتر باشه هم مضرتر هست

رطوبت بیش از 45% هم مضر هست و باعث رشد قارچها و باکتریها و جلبکها میشه و بیماری زا هست
    .
    به نظر بنده 37% ایده آل هست
    .
    رطوبت کم باعث مشکل تنفش و مسدود شدن سبنوسها خصوصاً برای سینوسهای عغونی میشه و باعث خشک شدن مجاری بینی , سطح چشم , پوست , مو و ناخن میشه
    .
    رطوبتِ کافی اونقدر مهمه که برای ماشین هم دستگاه بخور سرد ساخته اند
    .
    ===================================

صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    سلام اقای اسمونی
    ظاهرا مزاحمت های این حقیر تمومی نداره، امروز با ضربه های بیشتر خوشبختانه سوییچ فشار درست شد و کمپرسور روشن شد اما مشکل جدید اینکه کمپرسور مدام کار میکنه و اصلا خنک نمیکنه لوله های ارتباطی هم اصلا سرد نمیشه از شیشه درایر حرکت گاز دیده میشه.
    Last edited by abbas-t; امروز at 18:39.

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام
    .
    حرف و حدیثها در این مورد خیلی زیاده . در همه کشورها
    جوابی که بنده میتونم بگم :
    روزه ی شک دار نگیرید و این کار رو انجام ندین چون نوع تینر , غلظتش , تاثیرش روی قطعات سیستم سوخت رسانی و موتور قبل از سوختنش و بعد از سوختنش ناشناخته هست
    تینر میتونه روی لاکِ سیم پیچ پمپ بنزین و داخل فیلتر بنزین و داخل انژکتورها اثر مخرب بذاره
    از محلولِ انژکتور شور معتبر مثل امریکایی استفاده کنین .
    اگر بنزین استاندارد باشه و هر 25000 کیلومتر فیلتر بنزین رو عوض کنیم و فیلتر هم استاندارد باشه پس میتونیم هر 20.000 km یک محلول شوینده ی سیستم سوخت رسانی بریزیم توی باک طبق دستورش
    سلام
    سال پیش برای معاینه فنی که رفته بودیم بنده خدا پیشنهاد داد قبل اینکه بیایم معاینه حتما ی بطر تینر ٢٠ هزار بریزیم بعد بریم برای معاینه
    از نظر تست آلاینده گفت نمیدونم یا تنظیم انژکتور ها

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

کاربر فعال انجمن موسیقی donkeyoxte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    پشت سیگار

پيش فرض

سلام دوستان
    دیروز ماشین رو روشن کردم بدون هیچ مشکلی, چند ساعت بعدش که اومدم دوباره روشن کنم اصلا استارت تخورد, برق پشت آمپر میومد ولی استارت نمیخورد, گفتم شاید باتری خالی کرده
    خلاصه کابل به کابل کردم و تا خونه (حدود یک ساعت که تو این یک ساعت باتری کامل شارژ میشه ) رانندگی کردم, بعد که رسیدم خاموش کردم دوباره همون موقع تست کردم ک استارت میخوره یا نه
    دوباره استارت نخورد
    باتری هم اتمی و چراغ وضعیت باتری هم سبزه حدودا یک سال و نیم دارم مارکشم سوزوکیه
    مشکل چیه؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام اقای اسمونی
    ظاهرا مزاحمت های این حقیر تمومی نداره
    .
    امروز با ضربه های بیشتر خوشبختانه سوییچ فشار درست شد و کمپرسور روشن شد.
    اما مشکل جدید اینکه کمپرسور مدام کار میکنه و اصلا خنک نمیکنه لوله های ارتباطی هم اصلا سرد نمیشه
    از شیشه ی درایر حرکت گاز دیده میشه.
    سلام
    شما مراحمید
    .
    1- اگر درایر قبل از کمپرسور هست و شیشه ی کوچک داره پس درایر نیست . accumulator هست
    اَکیومولِیتِر
    اکیومولیتر کارش برعکسِ درایر هست
    درایر به گاز مایع شده اجازه عبور میده
    اکیومولیتر به گازِ سرد اجاره عبور میده و گاز مایع شده رو نگه میداره داخل خودش
    درایر بعد از کندنسر هست
    اکیومولیتر قبل از کمپرسور هست (بین اواپواتور و کمپرسور)
    .
    شاید درایر شیشه دار هم باشه ولی بنده ندیده ام
    .
    2- ممکنه به علتِ کار نکردنِ کولر برای مدت طولانی , اورینگها خشک شده و نشت داده و گاز خالی شده
    والو گاز رو با موتور خاموش یک ثانیه فشار بدین ببینین صدا میده یا کامل خالی شده ؟
    .

اگر صدا میده پس باید فشار گاز چک بشه و گاز کافی اضافه بشه به سیستم
    اگر اکیومولیتر یا درایر بیش از 5 سال عمر داره باید عوض بشه . یک استکان روغن کولر باید از سوراخ ورودیش ریخته بشه توی درایر یا تکومولیترِ نو . . این کار بسیار مهم و ضروری هست وگرنه کمپرسور روغنش کم میشه و به فنا میره
    اطلاعات بیشتر در تاپیک صرفه جویی خودرو
    تمام اورینگها هم باید با درجه یک عوض بشه وگرنه فقط پولتون رو هدر میدین با گاز زدن
    اورینگها رو از اورینگ فروشیها بخرین
    در روز بارانی و مرطوب و یا پر گرد و غبار سیستم رو باز نکنید

سلام
    سال پیش برای معاینه فنی که رفته بودیم بنده خدا پیشنهاد داد قبل اینکه بیایم معاینه حتما ی بطر تینر ٢٠ هزار بریزیم بعد بریم برای معاینه
    از نظر تست آلاینده گفت نمیدونم یا تنظیم انژکتور ها

.
    سلام

.
    شاید این ترفندها برای کم کردنِ میزان آلایندگی موتور و فریب دادنِ دستگاههای تست آلایندگی هست . یعنی فقط یک بار در سال انجام میشه . تاثیر مثبت و منفیش هم معلوم نیست دقیقاً چیه

سلام دوستان
    دیروز ماشین رو روشن کردم بدون هیچ مشکلی, چند ساعت بعدش که اومدم دوباره روشن کنم اصلا استارت تخورد, برق پشت آمپر میومد ولی استارت نمیخورد, گفتم شاید باتری خالی کرده
    خلاصه کابل به کابل کردم و تا خونه (حدود یک ساعت که تو این یک ساعت باتری کامل شارژ میشه ) رانندگی کردم, بعد که رسیدم خاموش کردم دوباره همون موقع تست کردم ک استارت میخوره یا نه
    دوباره استارت نخورد
    باتری هم اتمی و چراغ وضعیت باتری هم سبزه حدودا یک سال و نیم دارم مارکشم سوزوکیه
    مشکل چیه؟
    سلام
    .
    شما اول باید مطمئن بشید استارتر سالمه
    باید با موتور خاموش و خلاص , از مثبت باتری ب سیم بگیرین و برای 1 ثانیه بزنین به سیم روی استارتر
    باید استارت بزنه
    اگر استارت میزنه , باتری هم قوی هست و چراغها هم قویه پس با یک فیوز سوخته یا سوئیچ ایراد داره و یا سیمی که برق میده به استارتر قزپطعی داره خصوصاً اگر که با استارت زدن حتی صدای تیک تیک هم نمیاد از استارتر
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; امروز at 22:15. دليل: تصحیح

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع

* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )
همچنین با داشتن اکانت گوگل ( جی میل ) میتوانید از لینک بالای سایت استفاده کنید و سریعا در سایت وارد شوید

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •