تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 864 از 903 اولاول ... 364764814854860861862863864865866867868874 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,631 به 8,640 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلام
    خودرو من پژو 405 هست
    مشکلی که دارم اینه که وقتی ترمز می گیرم و یا دنده عقب می زنم چراغ گرم کن شیشه عقب روشن می شه .
    از چند نفر پرسیدم گفتن احتمالا از لامپ هاست , من هم تمام لامپ های چراغ های عقب و ... را تعویض کردم ولی مشکل حل نشد .
    کسی هست که راهنمایی کنه چه کار کنم ؟
    سلام
    ترمز میزنید و یا دنده عقب میزنید , چراغ شیشه گرم کن عقب روشن میشه , بعدش یه عده گفتند از لامپهاست !!! شما هم رفتین همه لامپهای سالم !!! رو عوض کردین ؟
    والله خوش به حال قطعه سازها و قطعه فروشها .
    چیزی که بنده میدونم اینه که گرم کن شیشه ی عقب یک مدار کاملاً جداگانه داره که به هیچ جای دیگه وصل نیست مگر اینکه در یک ماشین ,گرم کنش اتوماتیک و هوشمند هم باشه و توسط کامپیوتر هم کنترل بشه
    .
    اگر در ماشین شما گرم کن فقط با دکمه ی خودش روشن و خاموش میشه پس یک نفر خرابکاری کرده در سیم کشی ماشین
    برق باتری میره برای فیوز شیشه گرم کن و بعدش میره برای کلید شیشه گرم کن و از اونجا میره برای المنتِ گرم شونده که چسبیده به شیشه ی عقب هست
    .

===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    ترمز میزنید و یا دنده عقب میزنید , چراغ شیشه گرم کن عقب روشن میشه , بعدش یه عده گفتند از لامپهاست !!! شما هم رفتین همه لامپهای سالم !!! رو عوض کردین ؟
    والله خوش به حال قطعه سازها و قطعه فروشها .
    چیزی که بنده میدونم اینه که گرم کن شیشه ی عقب یک مدار کاملاً جداگانه داره که به هیچ جای دیگه وصل نیست مگر اینکه در یک ماشین ,گرم کنش اتوماتیک و هوشمند هم باشه و توسط کامپیوتر هم کنترل بشه
    .
    اگر در ماشین شما گرم کن فقط با دکمه ی خودش روشن و خاموش میشه پس یک نفر خرابکاری کرده در سیم کشی ماشین
    برق باتری میره برای فیوز شیشه گرم کن و بعدش میره برای کلید شیشه گرم کن و از اونجا میره برای المنتِ گرم شونده که چسبیده به شیشه ی عقب هست
    .

===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    سلام
    چه کنیم . کاریه که از دستم برمیاد دیگه

اول این که ممنون بابت راهنماییتون .
    خب دوتا سوال پیش میاد .
    اول این که گرم کن شیشه عقب ماشین من یکی دوتا از خط هاش قطع شده . این موضوع می تونه علت روشن شدن چراغ بشه ؟
    دوم این که از کجا و چطور می شه فهمید مشکل تو سیسم کشی برق خود رو هست یا نه ؟
    اینم بگم که ماشین من حدود 10 سال از عمرش میگزره و تو این مدت به جز نصب دزدگیر تغییری در سیستم برق خودرو نداشتم که اونم مال سالهای گذشته بوده

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    چه کنیم . کاریه که از دستم برمیاد دیگه
    اول این که ممنون بابت راهنماییتون
    .خب دوتا سوال پیش میاد
    اول این که گرم کن شیشه عقب ماشین من یکی دوتا از خط هاش قطع شده . این موضوع می تونه علت روشن شدن چراغ بشه ؟
    دوم این که از کجا و چطور می شه فهمید مشکل تو سیسم کشی برق خود رو هست یا نه ؟اینم بگم که ماشین من حدود 10 سال از عمرش میگزره و تو این مدت به جز نصب دزدگیر تغییری در سیستم برق خودرو نداشتم که اونم مال سالهای گذشته بوده
    سلام
    1- در 99% از ماشینها سیمهای گرم شونده ی شیشه ی عقب با همدیگه موازی هستند یعنی اگر یک خطش قطع بشه باعث قطع شدنِ برقِ بقیه ی خطها نمیشه ولی حرارت بقیه ی خطها بیشتر میشه

اون جایی که قطع شده رو میشه با لحیم کردنِ یک سیم مسی تعمیر کرد ولی باید ماشین مدت زیادی زیر آفتاب باشه تا شیشه داغ بشه وگرنه اگر سرد باشه ممکنه بر اثر حرارت هویه بشکنه
    .
    2- اگر شیشه گرم کن , فیوز جداگانه داره ,فیوزش رو بردارین , باید دیگه کار نکنه حتی با ترمز و دنده عقب
    اگر بعد از برداشتن فیوزش باز هم کارمیکنه و یا با ترمز و دنده عقب کار میکنه پس یک نفر خرابکاری کرده و برقِ خطی که برق میده به استپ ترمز رو وصل کرده به دکمه اش و یا وصل کرده به سیم شیشه گرمکن بعد از دکمه ی شیشه گرم کن
    بهترین کار اینه که سبمی که بهش برق مثبت میده رو از خودِ شیشه گرم کندنبال کنین تا جلوی ماشین . باید وصل شده باشه به دکمه ی شیشه گرم کن .
    .
    برق مثبتِ دکمه ی شیشه گرم کن باید از فیوزش اومده باشه نه از جای دیگه
    یعنی برق باتری میره توی جعبه فیوز و وصل میشه به فیوزش , بعدش از فیوز میره به دکمه و از دکمه میره برای شیشه گرم کن
    .
    عکسها و کلیپهای تعمیر شیشه گرم کن
    .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 18-11-2018 at 12:57.

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    پراید یکی از رفقا مشکلش اینه که استارت میزنه ماشین روشن میشه اما بلافاصله دور موتور میاد پایین و ماشین خاموش میشه
    هر چند بار استارت میزنه همین قضیه تکرار میشه، اما اگه سوییچو به مدت یک دقیقه باز بزاره بعدش استارت بزنه ماشین دیگه خاموش نمیشه
    اینم بگم که تا حالا، استپر ،سنسور دریچه گاز، اگه اشتباه نگم سنسور مپ، پمپ بنزینو هم عوض کرده اما مشکلش حل نشده.
    Last edited by abbas-t; 19-11-2018 at 16:06.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    پراید یکی از رفقا مشکلش اینه که استارت میزنه ماشین روشن میشه اما بلافاصله دور موتور میاد پایین و ماشین خاموش میشه
    هر چند بار استارت میزنه همین قضیه تکرار میشه، اما اگه سوییچو به مدت یک دقیقه باز بزاره بعدش استارت بزنه ماشین دیگه خاموش نمیشه
    اینم بگم که تا حالا، استپر ،سنسور دریچه گاز، اگه اشتباه نگم سنسور مپ، پمپ بنزینو هم عوض کرده اما مشکلش حل نشده.
    Last edited by abbas-t; 19-11-2018 at 16:05.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستانپراید یکی از رفقا مشکلش اینه که استارت میزنه ماشین روشن میشه اما بلافاصله دور موتور میاد پایین و ماشین خاموش میشههر چند بار استارت میزنه همین قضیه تکرار میشه، اما اگه سوییچو به مدت یک دقیقه باز بزاره بعدش استارت بزنه ماشین دیگه خاموش نمیشهاینم بگم که تا حالا، استپر ،سنسور دریچه گاز، اگه اشتباه نگم سنسور مپ، پمپ بنزینو هم عوض کرده اما مشکلش حل نشده.
    سلام
    اِستِپِر موتور باید ریست بشه
    سر منفی باتری رو 2 دقیقه بردارین
    بعدش نصب کنین
    بعدش با متور کاملاً سرد :
    سوییچ 5 ثانیه باز
    س 5 ث بسته
    س 5 ث باز
    استارت بدون گاز دادن
    باید موتور روشن بشه
    بدون گاز دادن صبر کنین تا موتور به حداکثر گرماش برسه
    بعدش کولر 10 ث روشن
    ک 10 ث خاموش
    موتور خاموش
    .

ضمناً بیش از حد باز بودنِ گپِ شمعها باعث دیر روشن شدن موتور میشه

باید حدود 1.2 mm باشه
    مقاومت بیش ازحد وایرشمعها هم همینطور . باید بین 1000 تا 5000 اهم باشه
    .
    به محض باز کردنِ سوییچ و روشن شدنِ چراغ چک , باید پمپ بنزین 3 ثانیه کار کنه و خاموش بشه . اگر روشن نمیشه و صداش نمیاد پس مشکل داره
    کار کردنِ پمپ در این 3 ثانیه باعث بالارفتن فشار سوخت در پشت انژکتورها میشه . برای همینه که میگن اول سوییچ رو باز کنین و صبر کنین تا چراغ چک خاموش بشه بعدش استارت بزنین
    این کار باعث میشه سنسور مپ هم فرصت کنه که فشار هوا رو اندازه بگیره و بده به ecu تا ecu بتونه برنامه ی مناسب رو کارکرد موتور انتخاب کنه . سنسور دمای هوا و دمای موتور هم فرصت میکنند اطلاعات لازم رو به ecu بدند
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 19-11-2018 at 17:12.

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    پراید مدل 90 دارم دو روز پیش چراغ روغن حدود 10، 15 ثانیه ای روشن شد، متاسفانه فرصت توقف پیدا نکردم
    و به رانندگی ادامه دادم تا خود چراغ کم نور شد و خاموش.
    و دیگه تا الان روشن نشده، این اولین بار تو این 7 ساله که چراغ روغن روشن میشه،
    الان نگران اینم که به موتور اسیب نرسیده باشه، ودر وهله دوم دنبال علت این موردم.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    پراید مدل 90 دارم دو روز پیش چراغ روغن حدود 10، 15 ثانیه ای روشن شد، متاسفانه فرصت توقف پیدا نکردم و به رانندگی ادامه دادم تا خود چراغ کم نور شد و خاموش شد و دیگه تا الان روشن نشده
    این اولین بار تو این 7 ساله که چراغ روغن روشن میشه
    الان نگران اینم که به موتور اسیب نرسیده باشه و در وهله دوم دنبال علت این موردم.
    سلام
    .
    برای عیب یابی دانستن این چیزها لازمه :
    روغن کم نبود ؟
    در حرکت روشن شد یا در دور آرام یا موقع ترمز زدن ؟
    روغن خیلی کهنه و سیاه نبود ؟
    فیلتر روغن به موقع عوض شده ؟
    فشتگی روغن عوض شده ؟ (ممکنه بنجل باشه)
    .
    روشن شدنِ چراغ روشن یا ازکمبود روغنه که معمولاً با ترمز زدن روشن میشه چون روغن جمع میشه جلو و روغن کاغی نمیره توی پمپ روغن و فشار افت میکنه و چراغ برای چتد ثانیه روسن میشه و خاموش میشه
    .
    اگه روغن خیلی کم باشه چراغ روغن دائم روشن میمونه و میتونه باعث گیرپاچ کردن موتور بشه
    اگر صاحب ماشین دیر به دیر روغن و فیلتر عوض کنه و روغن بنجل یا نامناسب استفاده کنه , کم کم پمپ روغن ضعیف میشه
    بهترین تست پمپ و فشنگی اینه :
    باید روغن کافی باشه و فیلتر روغن هم مرغوب و تمیز باشه و ماشین هم کاملاً افقی باشه
    وایرشمعها رو علامت بزنید و سپس از شمعها جدا کنین و یا رله ی پمپ بنزین رو بردارین . هدف اینه که استارت بزنید ولی موتور روشن نشه
    باتری هم باید سالم و قوی باشه
    سوئیچ رو باز کنین . باید چراغ روغن روشن بشه و روشن بمونه
    حالا استارت بزنید .
    باید حداکثر ظرف 3 ثانیه چراغ روغن خاموش بشه
    اگر زودتر خاموش میشه عالیه

اگر دیرتر خامئش میشه , تا 4 ثانیه هم قابل تحمله
    اگر دیرتر از 4 ث هست پس پمپ یه مقدار ضعیفه
    اگر اصلاً خاموش نمیشه پس پمپ خیلی ضعیفه
    .
    موصوع مهم:
    موتور ماشین هر وضعیتی داشته باشه , رانندگی عاقلانه و تعویض به موقع فیلتر و روغن و رانندگی با سرعت اقتصادی که حدود 90km هست و دنده عوض کردن در 3000rpm و رانندگب با دور موتور زیر 3000 و حرکت با شتاب کم یعنی گاز شدید ندادن , همه اینها تاثیر زیادی داره در طول عمر موتور چه نو باشه چه کار کرده و چه کهنه و خسته

11. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه alipencia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام...دوستان پراید ۸۷ دارم مدت زیادی حدود ۲ سال زوزه پمپ زیاد شده...میترسم عوض کنم الان هم جنس ها اشغال شدن...عوض بکنم یا نه؟ اگه اره چه مارکی؟واقعا که وسایلی که اون موقع رو ماشین میبستن کیفیت فوق العاده ای داشت...

در آغاز فعالیت MH.H.Ghaffari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. به احتمال قوی راه رادیاتور کمی گرفته شده براثر رسوبات آب. اگر ضدیخ جدید ریخته بشه این مشکل برطرف خواهد شد. اما اگر برطرف نشد با ریختن ضد یخ منفذهای هوایی که وجود دارد مشخص شده و میتونید آنها را بگیرید. من هم با فرمایش دوستی که فرمودند از واشر سرسیلند نیست کاملا موافق هستم. فضولی منو ببخشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •