تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 863 از 903 اولاول ... 363763813853859860861862863864865866867873 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,621 به 8,630 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

به قطعه ای که لنتها داخلش نصب میشه میگن caliper
    این کالیپر بی ام و هست

.

ممکنه برای بعضیها سوال باشه که اگه کالیپر فقط یک پیستون داره پس چطوری به هر دو لنت به یک مقدار مساوی فشار وارد میشه ؟؟؟!!!
    .

جوابش اینه که کالیپر متحرک هست یعنی وقتی پیستون به یک لنت فشار وارد میکنه , کالیپر با فشار پیستون در جهتِ برعکسِ پیستون حرکت میکنه و در نتیجه به هر دو لنت با فشار متساوی فشرده میشند به دیسک
    در این عکس , پیستون به چپ حرکت میکنه و کالیپر به راست

این هم کالیپر دوپیستونه و 4 پبستونه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .
    .
    سلام دوستان
    .
    اگر یک لنت کمتر از لنتِ دیگه ساییده میشه باید کالیپر رو باز کنین و با مسواکِ کهنه کشوهاش رو تمیز کنین و بعدش مقداری گریس بزنین به کشوهاش تا بدونِ گیر کردن و نرم و روان حرکت کنه به چپ و راست .
    .
    با این کار مشکلِ کمتر ساییده شدنِ یکی از لنتها حل میشه .
    <هـــشـــــــــدار>
    مبادا به لنتها و دیسک ترمز گریس بزنین وگرنه ترمز به شدت ضعیف میشه و میتونه حادثه ساز بشه
    .

لنتی که بیشتر ساییده میشه همون لنتی هست که پیستون ترمز مستقیماً بهش فشار میاره

.

مسئولیتِ رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست .
    .

===================================
    <br>
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان

2 سوال:
    1- آیا خودرو ایرانی هست که رادیاتورش درب نداشته باشه ؟
    .

2- خبر دارین چرا تیونینگ تاک بی خبر بسته شد ؟

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سلام دوستان

2 سوال:
    1- آیا خودرو ایرانی هست که رادیاتورش درب نداشته باشه ؟
    .

2- خبر دارین چرا تیونینگ تاک بی خبر بسته شد ؟
    206 من رادیاتش در نداره --- ممکنه ایراد فنی داشته باشه

4. 2 کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

206 من رادیاتش در نداره
    ممکنه ایراد فنی داشته باشه
    سلام
    ممنون از پاسختون
    بسیاری از ماشینهای امروزی دیگه رادیاتورهاش درب نداره چون اصلاً نیازی هم بهش نیست
    حتی ماتیزها هم رادیاتورهاش درب نداره .
    به مخلوط ضدیخ و آبمقطر میگن کولانت coolant
    در ماشینهایی که رادیاتورش درب نداره , کولانت رو میریزند توی منبع انبساط
    از منبع میره توی تمام سیستم
    هواگیری هم لازم نداره چون هوای توی شیلنگها و کانالهای داخل موتور - با فشار واترپمپ رانده میشه و میره توی منبع انبساط و اونجا دیگه گیر میافته و نمیتونه جایی بره
    هوایی هم که در بالای رادیاتور گیر افتاده توسط یک شیلنگِ باریک میره به منبع انبساط و همونجا حبس میشه

پس در این سیستمِ استاندارد , نه نیازی هست که رادیاتور درب داشته باشه و نه سیستم نیازی به هواگیری داره .
    اگر سیستم درست طراحی شده باشه همه ی حبابهای هوا با فشار کولانت رانده میشه و میره توی منبع انبساط و یا در بالای رادیاتور گیر میافته که از راهِ همون شیلنگِ باریک که معمولاً به قُطر 1 یا 1.5 سانت هست میره توی منبع انبساط.
    خب پس 206 ها رادیاتورش درب نداره . یا حداقل بعضیهاش نداره

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سلام
    ممنون از پاسختون
    بسیاری از ماشینهای امروزی دیگه رادیاتورهاش درب نداره چون اصلاً نیازی هم بهش نیست
    حتی ماتیزها هم رادیاتورهاش درب نداره .
    به مخلوط ضدیخ و آبمقطر میگن کولانت coolant
    در ماشینهایی که رادیاتورش درب نداره , کولانت رو میریزند توی منبع انبساط
    از منبع میره توی تمام سیستم
    هواگیری هم لازم نداره چون هوای توی شیلنگها و کانالهای داخل موتور - با فشار واترپمپ رانده میشه و میره توی منبع انبساط و اونجا دیگه گیر میافته و نمیتونه جایی بره
    هوایی هم که در بالای رادیاتور گیر افتاده توسط یک شیلنگِ باریک میره به منبع انبساط و همونجا حبس میشه

پس در این سیستمِ استاندارد , نه نیازی هست که رادیاتور درب داشته باشه و نه سیستم نیازی به هواگیری داره .
    اگر سیستم درست طراحی شده باشه همه ی حبابهای هوا با فشار کولانت رانده میشه و میره توی منبع انبساط و یا در بالای رادیاتور گیر میافته که از راهِ همون شیلنگِ باریک که معمولاً به قُطر 1 یا 1.5 سانت هست میره توی منبع انبساط.
    خب پس 206 ها رادیاتورش درب نداره . یا حداقل بعضیهاش نداره

سلام.کلیه خودروهایی که من دیدم دارای درب رادیاتور هستن.
    یک ابهام وجود داره که برای دوستان بهتره روشن کنم:
    دو نوع سیستم خنک کاری وجود داره.یکی مدار بسته و دیگری مدار باز.
    مدار باز مانند 206(چه تیپ دو چه تیپ پنج) و ال نود.مدار بسته مانند پراید پیکان تویوتا هایلوکس (2TR-FE & 3RZ-FE) و پیکاپ/رونیز و امثال اونها.
    سیستم های مانند پراید/هایلوکس و رونیز پیکاپ به هواگیری احتیاجی ندارن چون با بازشدن ترموستات هوا به رادیاتور و از اونجا به منبع انبساط و سپس بیرون از منبع انبساط میرود و با خاموش کردن خودرو رادیاتور مقدار مایعی که کم داشته باشد را از منبع میکشد.

اما در سیستم ها نوع مدار باز مانند 206 و ال نود هواگیری لازمه حتما انجام بشه(اگر لازم نبود که پیچ هواگیری براشون نمیزاشتن)

نکته ای که باید عرض کنم.در ال نود هواگیری کار ساده ای نیست و کمی قلق داره و این خودرو به هیچ وجه با بازکردن پیچ هواگیری کامل هواگیری نمیشه.مخصوصا اگر آب موتور کامل تخلیه شده باشه(اگر خواستن دوستان بگن تا براشون بگم طریقشو)

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام.

کلیه خودروهایی که من دیدم دارای درب رادیاتور هستن.
    یک ابهام وجود داره که برای دوستان بهتره روشن کنم:
    دو نوع سیستم خنک کاری وجود داره.یکی مدار بسته و دیگری مدار باز.
    مدار باز مانند 206(چه تیپ دو چه تیپ پنج) و ال نود.مدار بسته مانند پراید پیکان تویوتا هایلوکس (2TR-FE & 3RZ-FE) و پیکاپ/رونیز و امثال اونها.
    سیستم های مانند پراید/هایلوکس و رونیز پیکاپ به هواگیری احتیاجی ندارن چون با بازشدن ترموستات هوا به رادیاتور و از اونجا به منبع انبساط و سپس بیرون از منبع انبساط میرود و با خاموش کردن خودرو رادیاتور مقدار مایعی که کم داشته باشد را از منبع میکشد.

اما در سیستم ها نوع مدار باز مانند 206 و ال نود هواگیری لازمه حتما انجام بشه(اگر لازم نبود که پیچ هواگیری براشون نمیزاشتن)

نکته ای که باید عرض کنم:
    در ال نود هواگیری کار ساده ای نیست و کمی قلق داره و این خودرو به هیچ وجه با بازکردن پیچ هواگیری کامل هواگیری نمیشه.مخصوصا اگر آب موتور کامل تخلیه شده باشه(اگر خواستن دوستان بگن تا براشون بگم طریقشو)
    .
    سلام
    ممنون بابت نظرتون و اطلاعاتی که نوشتین
    .
    بنده باورش برام سخته که بعد از کلی گاز دادن و حرکت ماشین و دست اندازها باز هم جائی از موتور ماشین باشه که هوا در اون حبس بشه مگر اینکه طراحان موتور چنان گندی زده باشند که جایی رو به شکل گنبد مسجد ساخته باشند !!! و هوا اونجا کاملاً گیر بیافته

.
    واترپمپ قدرت زیادی داره و با گاز دادن هم قدرتِ پمپاژش چند برابر میشه و هیچ هوایی نمیتونه در مقابل کولانتی که اون همه فشار داره مقاومت کنه و رانده نشه به سمت رادباتور و یا منبع انبساط مگر همون که گفتم مهندسان خرابکاری کرده باشند در طراحی مسیرهای عبور کولانت در بدنه ی موتور و سرسیلندر و شیلنگها و محفظه ی ترموستات
    .
    .
    نحوه ی ریختن کولانتِ نو بعد از تخلیه ی کولانتِ کهنه و قهوه ای رنگ شده اینه :
    .
    با موتور کاملاً سرد و خاموش , کولانت میریزیم توی منبع انبساط . این کولانت آروم آروم میره توی موتور . این کار رو اونقدر ادامه میدیم که کولانت برسه به خط MIN یا COLD که خط پایینی روی منبع انبساط هست .
    وقتی کولانت رسید به خط MIN و دیگه پایین نرفت , اونوقت درب منبع انبساط رو میبندیم و استارت میزنیم و 30 ثانیه صبر میکنیم سپس چند گاز محکم میدیم و موتور رو خاموش میکنیم
    موتور هنوز سرد هست
    حالا حتماً کولانت رفته زیر خط MIN
    همونطور که موتور خاموشه , درب منبع رو باز میکنیم و دوباره کولانت میریزیم تا برسه به خط MIN و متوقف بشه
    دوباره مثل دفعه ی قبل عمل میکنیم یعنی درب منبع رو محکم میبندیم و دوباره با همئن روش روشن میکنیم و چند گاز و دوباره خاموش میکنبم و چک میکنیم
    این بار هم مقداری کولانت تا خط MIN میریزیم توی منبع و دیگه درش رو میبندیم و موتور رو زوسن میکنیم و باهاش رانندگی میکنیم تا موتور خوب گرم بشه و در تمام این مدت هم مراقب آمپر حرارت هستیم که د؟ حد نرمال باشه
    .
    بعد از مدتی رانندگی , با موتور کاملاً گرم , کاپوت رو باز میکنیم و به مقدار کولانت در منبع انبساط نگاه میکنیم
    باید روی MAX یا HOT باشه
    مبادا با موتور گرم, درب منبع انبساط رو باز کنین
    اگر مقدار کولانت با موتور کاملاً گرم کمتر از خط MAX هست پس باید صبر کنیم تا موتور کاملاً سرد بشه . بعدش یقیناً مقدار کولانت باز هم زیر خط MIN هست که دلیلش هواگیری شدن سیستم هست
    کولانت اضافه میکنیم به منبع تا یک سانت بالای خط MIN و درب منبع رو محکم میبندیم
    حالا دیگه به احتمال 99% مقدار کولانت کافی هست
    هیچ اشکالی نداره که مقدار کولانت با موتور سرد , یک سانت بالای خطMIN باشه و یا با موتور کاملاً گرم , یک سانت بالای خط MAX باشه
    .
    این روش که نوشته ام برای خودرو با سیستم خنک کننده ی استاندارد هست یعنی دارای منبع انبساطِ استاندارد و همچنین دارای شیلنگ باریکی که از بالای رادیاتور وصل شده به منبع انبساط
    .

بهتره به واشر درب منبع و رزوه هاش کمی گریس بمالید تا نرم و راحت بسته و باز بشه .
    اگر رادیاتور هم درب داره به دربش و واشرش گریس بزنید و محکم ببندین
    .
    ======================================
    حالا اگه ماشینی هست که منبع انبساط داره ولی از بالای رادیاتورش شیلنگی وصل نکرده اند به منبع انبساط پس مهندسانش دزدِ مالِ مردم خور و بی وجدان و یا بسیار نفهم بوده اند
    .
    اگر ماشینی هست که منبع انبساط و اون شیلنگ رو نداره پس سیستمش بسیار قدیمی هست
    .
    .
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی بر عهده ی خوانندگان این مطالب هست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام به همه دوستان گلم داداش من دیروز با یه پژو ریو تصادف کردم مصقرمنم چراغ جلو سمت راستی کلا شکست و سپرش از زیر چراغ بریده شد افتاد زمین یه تیکه ماشین منم پرایده خودرد به وسط در ولی شاید باورتون نشه یک زره فرو رفتگی داره سوال من اینه راننده اون خیلی نامرده من هم نمی خوام از بیمه ام استفاده کنم خلاصه احتمال می دم سپرش اصل نبوده با یه ضربه خیلی ارام اونجوری مثل اینکه باچاقو بریده شد (الان من چطور تشخیص بدم این سپر اصل یا بدله تا بتونم مثل همون براش پیدا کنم چون هیچ اشنای ندارم با اینکه سپر قابل درست شدنه ولی قبول نمیکنه کلی برام500هزارتومان خرج برداشته باهمه چی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

خواهش میکنم از دوستانی که در این خصوص وارد هستن راهنمایم کنن کاش می شد عکس ماشین رو براتون می فرستادم بخدا تو این بی پولی بدجوری گیر کردم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام به همه دوستان گلم
    داداش من دیروز با یه پژو ریو تصادف کردم مصقرمنم چراغ جلو سمت راستی کلا شکست و سپرش از زیر چراغ بریده شد افتاد زمین یه تیکه ماشین منم پرایده خودرد به وسط در ولی شاید باورتون نشه یک زره فرو رفتگی داره
    سوال من اینه راننده اون خیلی نامرده من هم نمی خوام از بیمه ام استفاده کنم
    خلاصه احتمال می دم سپرش اصل نبوده با یه ضربه خیلی ارام اونجوری مثل اینکه باچاقو بریده شد
    (الان من چطور تشخیص بدم این سپر اصل یا بدله تا بتونم مثل همون براش پیدا کنم چون هیچ اشنای ندارم
    با اینکه سپر قابل درست شدنه ولی قبول نمیکنه کلی برام500هزارتومان خرج برداشته باهمه چی
    سلام
    اگر مطمئنید که شما مقصرید و میخواین خودتون خسارتش رو بدین و میخواین عدل و انصاف تا حد امکان رعایت بشه پس باید به روش زیر عمل کنین :
    .
    باید برید بازار و سپر صدمه دیده رو به 2 قطعات یدکی نشون بدین تا نوعش و قیمت امروزش رو بهتون بگن
    بعدش باید پول خرید سپر تقسیم بشه بین شما و صاحب ماشین به صورتی که هر چه سپر کهنه تر باشه سهم اون شخص هم بیشتر بشه چون شما به سپر کهنه خسارت زدین نه به سپر صفر و نو . .
    البته اگر سپر بسیار نو بوده پس کل پول سپر با شماست و سپر صدمه دیده رو هم شما برمیدارین برای خودتون
    اگر سپر بر فرض 4 سال عمر داره 70 درصدش با شماست و 30 درصدش با اون شخص
    اگر 7 سال عمر داره پی پنجاه پنجاه میشه
    .
    هزینه های نصب سپر و رنگ و صافکاری و پولیش و اینها برای ماشین اون شخص کلاً با شماست

اگر در تقسیم پول سپر اختلاف پیدا کردین پس از فرمول شرکتهای بیمه استفاده کنین
    در اونطرف آب فرمولش اینه :
    اگر ماشین مدل امسال باشه , شرکت بیمه کل پول قطعات صدمه دیده رو میده و قطعات صدمه دیده رو هم برمیداره برای خودش
    اگر مدل یک سال قبل باشه 20% از پول قطعات با مالک هست یعنی شرکت فقط 80% پرداخت میکنه و قطعات صدمه دیده رو هم برمیداره
    اگر ماشین 3 ساله باشه 30% با مالکه
    4 ساله 40% با مالکه

5 ساله 50%
    بیشتر از 5 سال فرمول دیگه ای داره که الان یادم نیست
    ===========================
    اگر سپرش کهنه بوده پس راه دیگرش اینه که شما یک سپر سالم اوراقی براش بخرین و همه ی هرینه هاب خرید و نصب و رنگ و غیره هم با شماست و سپر کهنه هم برای شماست و یا ببخشینش به خودش
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 10-11-2018 at 11:15.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

با سلام
    خودرو من پژو 405 هست
    مشکلی که دارم اینه که وقتی ترمز می گیرم و یا دنده عقب می زنم چراغ گرم کن شیشه عقب روشن می شه . از چند نفر پرسیدم گفتن احتمالا از لامپ هاست . منم تمام لامپ های چراغ های عقب و ... را تعویض کردم ولی مشکل حل نشد . کسی هست که راهنمایی کنه چه کار کنم ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •