تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 860 از 903 اولاول ... 360760810850856857858859860861862863864870 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,591 به 8,600 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام دوستان گلم ببخش من کار داشتم دیر پاسخ دادم در خصوص مشکل داغ کردن پرایدم مدل85 قبلا تصادف کردم رادیاتور کمی امده عقب بعد امروز چند تا سیم اتصال بدنه دادم و درپوش رادیاتور را هم تازه عوض کردم مشکلی نداره فقط سوالم این بود اون درب مخزن پلاستیکی چی میگن اسمش همون که نصف پر میکنیم اون را امروز من از لوله کوچلو بیرون هست با دهانم فوت کردم بعد هوا از بغل درپوش می امد بیرون اما به زور بعد رفتم یکی دیکه خریدم اونم مثل همین بود دوباره درب رادیاتور را باز کردم بعد از همون لوله فوت کردم دیدم اب میره داخل رادیاتور )سوال اینجاست ایا این هم احتمال داغ کردن موتور می تونه باشه بعد )(لطفا نحوه هواگیری رادیاتور را دقیق بگید و اخرین سوالم یکی بهم گفت یک رادیاتور بزرگتز بگیرم تا برای همیشه مشکلم درست بشه آیا بنظر شما رادیاتور بزرگ میشه انداخت یعنی جا میشه بازم یک دنیا تشکر از زحمات شما که وقت با ارزشمندتون را برای کمک کردن ما میزارید برایتان بهترین هارا ارزو میکنم خدا یارتون باشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

نحوه هواگیری رادیاتور پراید چطوره بعد در حین هواگیری درب رادیاتور که بازه و اب موقعه گاز دادن بالا و پایبن میره تا موقعه روشن شدن فن باید صبرکنیم ایا خطرنداره درب رادیاتور بازه بعدش من امروز می خواستم هواگیری کنم موتور سرد بود بعد کمی اول ابش رو با سرنگ خالی کردم تا سر ریز نشه زبرش هم یک ظرف گزاشتم موتور دوشن بود اون پیچ پلاستیکی رادیاتور را باز کردم تا اب بریزه بیرون آمپر یک خط مونده بود وسط چراغ هام روشن بود ابش خیلی داغ شد با ریختن اب سرد داخل رادیاتور به زور پیچ را بستم (سوال اینجاست اب رادیاتور را کاملا خالی کنم موقعه هواگیری و قبل از داغ شدن موتور چون اون موقعه نمیشه پیچ را بست ممنون میشم کمی توضیح بدید )

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

نحوه هواگیری رادیاتور پراید چطوره بعد در حین هواگیری درب رادیاتور که بازه و اب موقعه گاز دادن بالا و پایبن میره تا موقعه روشن شدن فن باید صبرکنیم ایا خطرنداره درب رادیاتور بازه بعدش من امروز می خواستم هواگیری کنم موتور سرد بود بعد کمی اول ابش رو با سرنگ خالی کردم تا سر ریز نشه زبرش هم یک ظرف گزاشتم موتور دوشن بود اون پیچ پلاستیکی رادیاتور را باز کردم تا اب بریزه بیرون آمپر یک خط مونده بود وسط چراغ هام روشن بود ابش خیلی داغ شد با ریختن اب سرد داخل رادیاتور به زور پیچ را بستم (سوال اینجاست اب رادیاتور را کاملا خالی کنم موقعه هواگیری و قبل از داغ شدن موتور چون اون موقعه نمیشه پیچ را بست ممنون میشم کمی توضیح بدید )
    نه اینکارو نکنین.

اگه آب داخل موتور خالی بشه دما با سرعت زیادی بالا میره.
    مراقب کار کردن با موتور روشن باشید و زیاد باهاش ور نرید. تسمه ها لباس و دست شمارو به داخل میکشه.

نمیدونم هواگیری چجوریه. فکر میکنم با باز کردن بعضی از بستهای بخاری و اتصالات جریان آب اینکار رو میکنن.

نیازی به رادیاتور بزرگتر نیست. با رادیاتور بزرگتر گرفتن مشکل حل نمیشه. اگر ایراد از رادیاتور نباشه، جلوش بشکه 220 آب هم بزاری فرقی به حالت نمیکنه. مگر اینکه رادیاتور ماشینت جرم گرفته باشه.
    لازم نیست پیچ پلاستیکی رو باز کنی. باز و بسته کردن اون باعث میشه پیچ خراب بشه.

لازم نیست بی جهت درب رادیات باز بشه. باز کردنش واسه اندازه گیری دما بود. نه اینکه الکی بازش کنی. باز کنی که چی بشه؟

لازم نیست چنتا سیم برای افزایش اتصال بدنه وصل کنی. اینکار خطرناکه. اگه سیمها به جریان مثبت راه پیدا کنن وضعیت وخیم میشه
    آسیب دیدن ECU براتون دردسر بزرگی درست میکنه و شاید دیگه هیچ وقت ماشینت درست نشه.

من فکر‌میکنم شما اطلاعاتت خیلی کمتر از اینه که بتونی تستهارو به درستی انجام بدی.
    تست اندازه گیری دما و سلامت اقلام نیاز به دقت داره. حالا ماشین فدای سرت، ممکنه به خودت آسیب بزنی.

توصیه ام اینه که به نمایندگی ببری و اونجا چراغ رو روشن کنی تا خودشون مشکل رو واست ببرسی کنن.
    Last edited by siava5h; 04-09-2018 at 08:36.

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    مدتیه موقع شتابگیری در دنده یک و دو بین دور موتور 2000 تا 3000 جلوی ماشین خیلی میلرزه و انگار وله و رو هواست
    وقتی سرنشین عقب هم دارم مشکل مقداری تشدید میشه
    به نظرتون چه قسمتهایی مشکل دارن؟
    بیشتر مشکل لرزش در دور موتور بالا مربوط به دیسک و صفحه کلاچه که با ضعیف شدن و بالانس نبودن دیسک و صفحه بیشتر می شه
    اگر مخصوصن وقتی ماشین سنگین تره و سرنشین بیشتری دارید زیاد تر میشه و حس می کنید ماشین اون قدرت کلاافی رو نداره و یا زیاد از حد گاز می خوره
    اول مطمن شید که کلاچ شما تنظیمه و به اصطلاح نیم کلاچ خلاصی نداره و سپس دیسک و صفحه رو چک کنید
    بعضی وقتها تنظیم کردن سیم کلاچ خرج تعمیر و نعویض دیسک و صفحه رو بر می داره از دستتون

5. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

رادیاتور پراید برخلاف پژو انچنان نیاز به هواگیری نداره و می تونید فقط از طریق درب رادیاتور این کار رو انجام بدین
    شک من اینه که ترموستات شما درست کار نمی کنه و فکر نکنید که ترموستات چند ماه کار کرده نمی تونه خراب باشه
    مطن شید که تسمه دینام شل نباشه و زیر داشبورد رو چک کنید که نشتی درون کابین ناپیدا نداشته باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام من تقریبا تو همین چند ماه بیشتر قطعات مربوط به خنک کننده رو عوض کردم از شلنگ ها گرفته تا درب رادیاتور و هیچ آبی هم کم نمیکنه و مشکل من فقط موقعه روشن شدن چراغ ها داغ میکنه اونم اگه تو ترافیک باشم خلاصه فقط دوتا قطعه مونده ترموستات و اون فشنگی اب رو عوض کنم ولی ترموستات رو امتحان کردم میگن خراب نیست با این حال اول اون فشنگی رو عوض میکنم اگه جواب نداد ترموستات را هم عوض میکنم بازم از راهنمایتان یک دنیا تشکر میکنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام وقت بخیر دوستان اون رله های سه قلوی زیر باطری پراید صبامدل85 چه وظیفه ی دارن و اگه این رله های سه قلو رو در بیاری یا هر سه شون خراب باشن ایا ماشین روشن میشه من الان نگاه کردم هر سه شون سولفات زده و موقعه در اوردن به خاطر زنگ زدگی زیاد دوتااز پایه های شون شکست سوال اینه می تونم بدون این سه رله 5کیلومتر با ماشین برم تا برق کار یا خطرناکه لطفا بگید با تشکر

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام وقت بخیر دوستان اون رله های سه قلوی زیر باطری پراید صبامدل85 چه وظیفه ی دارن و اگه این رله های سه قلو رو در بیاری یا هر سه شون خراب باشن ایا ماشین روشن میشه من الان نگاه کردم هر سه شون سولفات زده و موقعه در اوردن به خاطر زنگ زدگی زیاد دوتااز پایه های شون شکست سوال اینه می تونم بدون این سه رله 5کیلومتر با ماشین برم تا برق کار یا خطرناکه لطفا بگید با تشکر
    عموما در سیستم محرکه موتور ما رله نداریم و رله ها برای تجهیزات جانبی خودرو هستن مثل لامپ و کولر و بوق و غیره

اما در یک جای مهم که به محرکه مربوط میشه رله داریم و اون هم فن رادیاتور هست که اغلب بصورت دوبل هست. که بخاطر تک دور و دو دور بودن و یا دو فن مجزا بودنه.

عموما اگه رله از کار بیافته اتفاق بدی برای ماشین نمیافته اما اگه مربوط به رله فن باشه در شرایط ترافیک، باعث جوش آوردن موتور میشه اما تو جاده با سرعت بالا مشکلی ایجاد نمیکنه.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دیروزدسته راهنمارو کشیدم که شیبشه شور کار کنه دیدم هیچ آب که نپاچید هیچ صدایی هم نمیاد ازش توروخدا ببید سال به دوازده ماه سه بارم کار نمیکنه ینی سوخته هرچی تو نت گشتم جاش وپیدا کنم چیزی پیدا نکردم ببینم خودم میتونم تعویض کنم یانه (پراید131)

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

دیروزدسته راهنمارو کشیدم که شیبشه شور کار کنه دیدم هیچ آب که نپاچید هیچ صدایی هم نمیاد ازش توروخدا ببید سال به دوازده ماه سه بارم کار نمیکنه ینی سوخته هرچی تو نت گشتم جاش وپیدا کنم چیزی پیدا نکردم ببینم خودم میتونم تعویض کنم یانه (پراید131)
    اول فیوزشو پیدا کن چک کن سالمه !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •