تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 772 از 903 اولاول ... 272672722762768769770771772773774775776782822872 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,711 به 7,720 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

یبار دیگه همینجوری شده بود فرداش درست شد حالا که گارانتی ماشین تموم شده دیگه درست نشده که ببرمش بیرون یه خرج الکی رو دستم بذاره من فک میکنم این دوکمپانی لگن سازان روی تموم قطعات خودشون به اندازه گارانتی تایمر گذاشتن به محض اتمام گارانتی قطعات نوبت به نوبت شروع به از کار افتادن میکنن.
    م
    م
    من مشکل مشابه و در عین حال متفاوتی رو با پراید تجربه کردم
    و اون از کار افتادن برف پاک کن در موقع حساس بود
    ( یک بار دقیقن روز برفی منو بیچاره کرد تا به خونه رسیدم)
    گارانتی داشتم و موتور برف پاکن رو عوض کردند (کل مجموعه) بعدداز یک هفته دوباره همین شد
    اینبار حدس زدند که از دسته برف پاکن باشه اما غربیلک فرمان در جا جام شده بود و خوشبختانه نتونستند بازش کنند
    و دوباره موتور رو نو کردند و درست شد
    پس به حتا جنس نو هم اعتباری نبود
    خیلی وقتا مشکل از موتوره و اتصالی می کنه و فکر نمی کنم پراید هنوز این قسمتش دیجیتال و به مالتی پلکس باشه پس با یک چک ساده دسته برف پاکن ( با مالتی متر و یا یک چراغ تست از فیش وصل شده به موتور برف پاککن و نیازی به باز کردن راهنما در این مرحله نیست) می تونید متوجه شید که برق به درستی میرسه به موتور یا نه و ایراد پیدا می شه
    دقت و حوصله جلو وقت و هزینه رو می گیره

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

م
    م
    من مشکل مشابه و در عین حال متفاوتی رو با پراید تجربه کردم
    و اون از کار افتادن برف پاک کن در موقع حساس بود
    ( یک بار دقیقن روز برفی منو بیچاره کرد تا به خونه رسیدم)
    گارانتی داشتم و موتور برف پاکن رو عوض کردند (کل مجموعه) بعدداز یک هفته دوباره همین شد
    اینبار حدس زدند که از دسته برف پاکن باشه اما غربیلک فرمان در جا جام شده بود و خوشبختانه نتونستند بازش کنند
    و دوباره موتور رو نو کردند و درست شد
    پس به حتا جنس نو هم اعتباری نبود
    خیلی وقتا مشکل از موتوره و اتصالی می کنه و فکر نمی کنم پراید هنوز این قسمتش دیجیتال و به مالتی پلکس باشه پس با یک چک ساده دسته برف پاکن ( با مالتی متر و یا یک چراغ تست از فیش وصل شده به موتور برف پاککن و نیازی به باز کردن راهنما در این مرحله نیست) می تونید متوجه شید که برق به درستی میرسه به موتور یا نه و ایراد پیدا می شه
    دقت و حوصله جلو وقت و هزینه رو می گیره
    البته این فک نمیکنم کار خودم باشه باید ببرم پیش تعمیر کار (باتری ساز)که اونم اگه حالشو نداشته باشه میگه عوض کن اگر هم داشته باشه فک کنم یه چیز بالغ بر هزینه یه موتور نوهزینه برداره

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلامب
    بخشید پراید 91 دارم که 85 هزار تا راه رفته
    دو تا لنت عقب پراید یکی از بچه ها ماشین ش فروخت و نو هست بهم داد.
    من تا الان لنت عقب عوض نکردم و ظاهرا مصرفی میگن نداره
    الانکه لنت دارم به نظرتون عوض کنم؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلامب
    بخشید پراید 91 دارم که 85 هزار تا راه رفته
    دو تا لنت عقب پراید یکی از بچه ها ماشین ش فروخت و نو هست بهم داد.
    من تا الان لنت عقب عوض نکردم و ظاهرا مصرفی میگن نداره
    الانکه لنت دارم به نظرتون عوض کنم؟
    ترمز دستی رو چند بار ریگلاژ کردی؟
    اگه 2 بار ریگلاژ کردی بایستی لنت عقب بازدید بشه.
    اگه یک بار ریگلاژ کردی و الان ترمز دستی بیش از 9-10 دنده کشیده میشه باز هم بایستی بازدید بشه. چون ممکنه لنت یکطرفه بره.

اگه هم تا حالا ریگلاژ نکردی و ترمز دستی کارایی داره نیازی به تعویض نیست. ولی ترمز دستی رو بایستی ریگلاژ کنی.
    کنار دسته ترمز روی کنسول وسط یک درپوش لاکی کوچیک هست که در میاری و یه پیچ نمره 10 داره کی میتونی با آلن یا دم باریک سفتش کنی و بایستی به حدی باشه که تا 6 دنده ترمز بگیره و کمتر 5 دنده نشه.
    از لنتهای پرچ کاری شده به هیچ وجه استفاده نکنید.
    Last edited by siava5h; 10-11-2016 at 13:08.

5. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

البته این فک نمیکنم کار خودم باشه باید ببرم پیش تعمیر کار (باتری ساز)که اونم اگه حالشو نداشته باشه میگه عوض کن اگر هم داشته باشه فک کنم یه چیز بالغ بر هزینه یه موتور نوهزینه برداره
    سلام
    اگر خودتون دست به آچار نیستید من میگم فعلا کاری به کارش نداشته باشید. چون این موارد خیلی اوقات همونطور که اتفاقی ایجاد میشن، اتفاقی هم رفع میشن...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دوستان من در بین پاسخها دیدم که میگن وقتی میخوای کولر رو روشن کنی کلاچ بگیرین و دور موتور پایین باشه و این حرفا...
    در کمپروسور کولر یک پولی وجود داره که مستقیما به موتور وصله و با روشن شدن ماشین به گردش در میاد و وقتی که ما کلید AC رو میزنیم جریان برق آهنربای مغناطیسی کمپروسور فعال میشه و کلاچ کولر درگیر میشه و تراکم در مدار کولر و گردش سیال صورت میگیره.

نکته اینجاس که فرضا شما با سرعت 100 در حرکتید و دمای اتاق هم پایین اومده و در اینجا ترموستات کولر عمل میکنه و جریان برق آهنربای مغناطیسی رو قطع میکنه و کلاچ کولر آزاد میشه و کمپروسور متوقف میشه. که در ادامه با افزایش دما ترموستات مجددا برق آهنربای مغنطیسی رو برقرار و کلاچ درگیر و فرآیند سرمایش فعال میشه.
    غیر از اینه؟

8. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان من در بین پاسخها دیدم که میگن وقتی میخوای کولر رو روشن کنی کلاچ بگیرین و دور موتور پایین باشه و این حرفا...
    در کمپروسور کولر یک پولی وجود داره که مستقیما به موتور وصله و با روشن شدن ماشین به گردش در میاد و وقتی که ما کلید AC رو میزنیم جریان برق آهنربای مغناطیسی کمپروسور فعال میشه و کلاچ کولر درگیر میشه و تراکم در مدار کولر و گردش سیال صورت میگیره.

نکته اینجاس که فرضا شما با سرعت 100 در حرکتید و دمای اتاق هم پایین اومده و در اینجا ترموستات کولر عمل میکنه و جریان برق آهنربای مغناطیسی رو قطع میکنه و کلاچ کولر آزاد میشه و کمپروسور متوقف میشه. که در ادامه با افزایش دما ترموستات مجددا برق آهنربای مغنطیسی رو برقرار و کلاچ درگیر و فرآیند سرمایش فعال میشه.
    غیر از اینه؟
    سلام
    دقیقا همینطوره. هر چند لحظه یکبار این درگیری اتفاق می افته و این حرف که کلاچ بگیرید و... زیاد علمی نیست. فقط یه موردی هم هست. بار اول که میخواد کمپرسور درگیر بشه چون سرد هست (از لحاظ مکانیکی منظورمه، یعنی روغن داخلش غلیظ شده و مثل موتور سرد میمونه) این کار انجام بشه ضرر نداره و شوک کمتری وارد میکنه. در کل خیلی حساس نباشید

10. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

دوستان ماشینم 405 نزدیک یکسال پیش واشر زد و سرسیلندر جوش و کف تراشی شد الان درب موتور سفیدک زده و احتمالا واشر نیم سوز شده حالا ب نظر شما ی خرج اساسی کنم و سرسیلندر عوض کنم بهتره یا دوباره بدم کف تراشی؟صحبت هزینه نیست صحبت اینه سرسیلندرم مدل قدیمیه دلم نمیاد با این جدیدا عوض کنم میترسم دوباره واشر بزنه

12. این کاربر از aryamehr1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان ماشینم 405 نزدیک یکسال پیش واشر زد و سرسیلندر جوش و کف تراشی شد الان درب موتور سفیدک زده و احتمالا واشر نیم سوز شده حالا ب نظر شما ی خرج اساسی کنم و سرسیلندر عوض کنم بهتره یا دوباره بدم کف تراشی؟صحبت هزینه نیست صحبت اینه سرسیلندرم مدل قدیمیه دلم نمیاد با این جدیدا عوض کنم میترسم دوباره واشر بزنه

سلام
    اول از همه مطمئن بشید مشکل واشر پیدا کرده. آب کم میکنه ماشین؟ اگر شهر سردسیر باشید کمی سفیده و شیره ای شدن درب روغن تو فصول سردسیر عادیه و توی خیلی از ماشین های اتفاق می افته. درب رادیاتور هم چک کنید ببینید اثر خامه ای وجود داره یا نه.
    اگر واشر باشه باید سرسیلندر باز بشه و اگر جای کف تراشی داشته باشه که مشکلی نداره ولی اگر دیگه امکانش نباشه چاره ای جز تعویض نیست. نکته ی مهم درست بستن سرسلندر هست که تعمیرکارها معمولا رعایت نمیکنن متاسفانه. پیچ ها باید به ترتیب و با گشتاور تعیین شده به وسیله ی ترکمتر بسته بشن ولی رعایت نمیشه. ضمنا به واشر اصلا نباید چسب یا ماده ی اضافه ای زده بشه

14. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    اول از همه مطمئن بشید مشکل واشر پیدا کرده. آب کم میکنه ماشین؟ اگر شهر سردسیر باشید کمی سفیده و شیره ای شدن درب روغن تو فصول سردسیر عادیه و توی خیلی از ماشین های اتفاق می افته. درب رادیاتور هم چک کنید ببینید اثر خامه ای وجود داره یا نه.
    اگر واشر باشه باید سرسیلندر باز بشه و اگر جای کف تراشی داشته باشه که مشکلی نداره ولی اگر دیگه امکانش نباشه چاره ای جز تعویض نیست. نکته ی مهم درست بستن سرسلندر هست که تعمیرکارها معمولا رعایت نمیکنن متاسفانه. پیچ ها باید به ترتیب و با گشتاور تعیین شده به وسیله ی ترکمتر بسته بشن ولی رعایت نمیشه. ضمنا به واشر اصلا نباید چسب یا ماده ی اضافه ای زده بشه
    اول از همه تشکر میکنم از شما بعدش بله آب کم میکنه دو روز ی لیوان شهرم هم سردسیر نیست مکانیک دید گفت واشر نیم سوز شده ولی فعلا کار میکنه از واشر قبلی تا الان شاید ده دوازده هزارتا کارکرده و بخاطر همین میترسم نو بزنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •