تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 505 از 903 اولاول ... 5405455495501502503504505506507508509515555605 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,041 به 5,050 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون از دوست قبلی هم تشکر میکنم...دفترچه رو دارم ولی تا حالا نخوندم

در مواردی که فرمودید پس مثل اینکه فعلا نیاز نیست در اکثرش...

ولی با چیزی که فرمودید باید فیلتر هوا رو عوض کنم...چون تا الان فقط یک بار عوض کردم....یکی از دوستانم میگه اگه فیلتر هوا رو تمیز کنی دیگه نیاز نیست دوباره بخریش...درسته؟

بعد من تا حالا لنت های عقب رو عوض نکردم...بهتره عوض کنم؟؟؟

در مورد این دو سوال هم اگر میتونید کمک کنید

- سوال دوم هم یکی اینکه من گاز که میدم به نظرم صدای گاز زیاده! مثلا دوستم پرایدش خیلی قدیمیه ولی گاز میده نرم گاز میخوره ولی من گاز میدم در دنده پایین مثلا 1 و دو صدای خشکی داره گاز....آیا طبیعیه؟؟؟

بعد من ماشینو خاموش میکنم و پیاده میشم تا یک دقیقه صدای زیادی از فن جلوش میاد! و بعد ساکت میشه! این طبیعیه؟؟؟
    دقیقا دوستمون فرمودند ف ی ل ت ر هوا رو باید حتما تعویض کنید مخصوصا اگه جای مرطوب یا پر خاک زندگی می کنید وگرنه همراه با روغن در هر 7000 راحت ترین کاره
    لنت عقب کاسه ای خودرو های داخلی باید هر 5000 حد اقل یکبار تنظیم بشه وگرنه خیلی کار می کنه این موضوع در دفترچه هم نیست اما بدونید که اگه ترمز دستی رو بیش از 4 دندانه باید بکشید تا کاملا درگیر بشه حتما تنظیم کنید چرا که تاثیر خیلی زیادی در کیفیت ترمز گیری و جلوگیری از خطر و مصرف لنت جلو داره ماشین صاف ترمز می گیره
    در مورد صدای گاز اگه اون چیزی که من فکر می کنم منظور شماست صدای طبیعی اگزوزه که به علت کیفیت اونه و خیلی نمیشه کاریش کرد در هر حال می تونید نشون بدین شاید گلویی اگزوز ااچار کشی بخوادد فقط
    در مورد فن هم نمی دونم اگه خیلی جدید این طور شده باشه ولی بعید می دونم
    در پراید انژکتوری اگه دمای اب بطور خیلی نا معقول بالا بره فن خاموش نمیشه تا پایید بیاد وگرنه 3 ثانیه بعد از خاموش کردن خودرو خاموش میشه
    پس امپر آب رو چک کنید و از سالم بودن مهره اب و ترموستات اطمینان حاصل کنید بخاطر محل فرار گرفتن مهره اب در پراید ممکنه خرابی ترموستات رو درست نشون نده و کار دستتون بده پس حتما در موقع سرد بودن از درب اصلی رادیاتور مقدار اب و با یه تست ساده از سالم بودن ترموستات مطمن شید

2. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

امروز ماشینو بردم گارانتی.آب رادیاتور از بست شیلنگ پایینی نشت میکرد که درستش کردن.اول گفتن اگه مشکل از رادیاتور باشه ما نداریم!
    صدا هم از دسته موتور بالا بود.اول آچارکشی کرد ولی درست نشد و معلوم شد خود دسته موتور بالا خرابه و جالبه که گفتن دسته موتور نداریم و معلوم هم نیست کی بیاد.فعلا درخواست قطعه دادن!!!
    فکر میکردم این مشکل کمبود قطعات دیگه حل شده
    و با اینکه ماشین 280 کیلومتر کارکرده و کارت طلایی سه ستاره هم داره هیچ موردی را شامل گارانتی قبول نکردن و پولشو گرفتن!!!
    اگه 280 تا کار کرده و ماشینتون نو هست با فاکتور یکه دارید به دفتر منطقه ای مراجعه کنید
    بعد از اون یا خودشون معرفی می کنن و یا خودتون به نمایندگی های دیگه سر بزنید

4. 3 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام اقا من قبلا یه پراید 84 داشتم و قتی کولر استفاده میکردم آمپر اب ماشین میومد پایین و در پایین میموند چون فنها کار میکرد مدام . الان یه پراید 132 مدل 90 دارم وقتی کولر را استفاده میکنم امپر اب اصلا پایین نمیاد و همونجور که بود میمونه و انگار که کولر استفاده میکنم .

چرا در مدل 84 استفاده از کولر باعث کاهش امپر اب میشد ولی در مدل 90 اینجور نیست . مدل 90 مشکل داره یا سیستمشون همینجوری هست ؟
    مدل 84 اگه کاربراتوری باشه همینجوریه اگه احیانا ترموستات هم نداشته با اینکه رر داره و همین بوده در سیستم انژکتوری جدید با وجود ترموستات 85 درجه و فشاری که به موتور میاد انچنان پایین نمیره و اینکه امپر های اب سیستم های قدیمی خیلی بالا پایین نمی شدند
    یادم هست که در جاده و در فشار مناسب اون قدیمی ها حتی به c می چسبید

6. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    من 206 تیپ 5 دارم متاسفانه چند وقتیه از سمت عقب شاگرد صدای ناجوری به گوش میخوره_به خصوص در زمان پیچ ها_ (صدای کمک فنرهاشه _احتمال زیاد_) و همچنین موقعه کولر روشن کردن صدای عجیبی به گوش میرسه یه تعمیرگاه حرفه ای میخوام که الکی ماشینو درست نکنه چون اکثر تعمیر گاه ها اصلا سر در نمیارن مشکل کجاست ؟؟؟ یا برای مدت محدودی درست میکنن وبعد میبینی دوباره ماشین به روز اولش برمیگرده !!!!
    من ماشینو دسته دو خریدمش مدل 89 تو همون سمت 2 تا تصادف بیرنگ داشته.
    محل زندگی من شمال شرق تهران هست جاش برام فرقی نمی کنه(تعمیرگاه) فقط یه جا باشه که ماشینمو درست کنن.لطفا راهنماییم کنید .
    اگه صدای تق داره می تونه از اگزوز هم باشه ( گرونه)این برای 206 پیش میاد

8. 3 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

سلام . من یک پراید مدل 84 دارم انژکتوری . ی چند وقتیه سر صبح که ماشینو روشن میکنم دور موتور میاد پایین و خاموش میشه ولی اگه تو دنده درگیر باشه و راه برم خاموش نمیشه وقتی هم گرم میشه درست میشه . مشکل چی میتونه باشه؟
    Last edited by roozbeh2000; 18-07-2014 at 11:28.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

اگه صدای تق داره می تونه از اگزوز هم باشه ( گرونه)این برای 206 پیش میاد
    دوست عزیز سلام
    جای خوبی برای تعمیرش میشناسین ؟ راست کارش 206 باشه ؟ در ضمن یه مشکل دیگه ش اینه که آمپرش میاد بالا یه خورده البته کولر که روشن میشه دوباره آمپرش درس میشه ولی زمانی که کولر خاموشه امپرش بالا میاد انگاری اون سنسور تنظیمش دچار مشکل شده یا ....؟؟؟

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام
    دوستان موقع دور زدن وقتی که فرمون رو تا آخر میپیچونم صدا صدا میده ( قر قر )
    مشکل از چیه ؟؟؟
    405
    ممنون

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    دوستان موقع دور زدن وقتی که فرمون رو تا آخر میپیچونم صدا صدا میده ( قر قر )
    مشکل از چیه ؟؟؟
    405
    ممنون
    صدای قر قر یا تق تق
    صدای قرقر از پمپ هیدرولیک فرمونه که خیلی مشکلی نداره ولی سعی کنید فرمون رو مخصوصا درجا تا اخر نپیچونید

13. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست عزیز سلام
    جای خوبی برای تعمیرش میشناسین ؟ راست کارش 206 باشه ؟ در ضمن یه مشکل دیگه ش اینه که آمپرش میاد بالا یه خورده البته کولر که روشن میشه دوباره آمپرش درس میشه ولی زمانی که کولر خاموشه امپرش بالا میاد انگاری اون سنسور تنظیمش دچار مشکل شده یا ....؟؟؟
    متاسفانه جایی نمیشناسم الان
    در باره اب هم چک کنید وقتی امپر بالا میاد دور کند فن یا تندش کار می کنه یا نه
    اگه نه حتما برسید خوب نیست

15. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام . من یک پراید مدل 84 دارم انژکتوری . ی چند وقتیه سر صبح که ماشینو روشن میکنم دور موتور میاد پایین و خاموش میشه ولی اگه تو دنده درگیر باشه و راه برم خاموش نمیشه وقتی هم گرم میشه درست میشه . مشکل چی میتونه باشه؟
    اولین مورد می تونه از استپر موتورباشه که تنظیم دور ارام رو بر عهده داره و تنظیم مو تمیز بودن دریچه گاز
    ریپ هم می زنه یا 3 کار می کنه یا نه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •