تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 501 از 903 اولاول ... 401451491497498499500501502503504505511551601 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,001 به 5,010 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

دیشب ماشینو وقتی میخواستم روشن کنم با تاخیر روشن شد (چند بار سوییچو روشن کردم بعد استارت خورد یعنی)

وقتی به خونه برگشتم وقتی پیاده شدم بوی سوختگی از داخل کاپوت میومد .

چی شده یعنی ؟!

زغالش سوخته؟

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دیشب ماشینو وقتی میخواستم روشن کنم با تاخیر روشن شد (چند بار سوییچو روشن کردم بعد استارت خورد یعنی)

وقتی به خونه برگشتم وقتی پیاده شدم بوی سوختگی از داخل کاپوت میومد .

چی شده یعنی ؟!

زغالش سوخته؟
    این که میگید استارت نخورده و بعد خورده می تونه از شل شدن کابل ها و بعد از اون از جام شدن استارت باشه که به همون ذغال که می گید بر میگرده البته باید دید چه بویی می ومده بوی پلاستیک سیم یا ذغال در کل زودتر نشونش بدیدکه تعمیر شه تا یه کاری به دستتون نداده
    میتونه در اثر فشار به استارت این بو بوجود اومده باشه

3. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه shahkilid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

دوستان در مورد رادیاتور یه سوالی برام پیش اومد که ممنون می شم اگر کسی راه حلی داره ارائه بده.
    راستش همون طور که قبلا هم گفتم آب رادیاتور ماشین (سایپا131) قهوه ای شده و اوضاح رادیاتور افتضاحه. که توی عکس ها هم پیداست کل محدوده رادیاتور رو کثیف کرده! رفتم پیش یه رادیاتورساز بهش گفتم رادیاتورم خیلی کثیفه و می خوام شست و شو بدم توی رادیاتور رو، گفت برات رادیاتور رو باز می کنیم و شست و شو می دیم و توی خود موتور رو (مجاری آب توی موتور) هم می شوریم و رادیاتور رو می بندیم و آب و ضد یخ می کنیم از قرار 120 هزار تومان! گفتم راستی آب هم از درب رادیاتور نشتی داره، اونم توی این پروسه که گفتی عوض می شه؟ گفتند آره اصلا کلا رادیاتور عوض می شه (سیستم کار این رادیاتور سازها انگار این جوریه که رادیاتور خودم رو باز می کنن و یه رادیاتور دست دوم دیگه مثل خودم رو که قبلا تعمیر کردند می بندد روی ماشین) و پرسید ماشین مدل 86 هست؟!!!!! گفتم خیر 90 هست، که گفت آره این پرایدای مدل 90 (حالا قبلش می خواست بگه 86!!!) گلویی رادیاتورشون (همون جا که آب رو می ریزیم توی رادیاتور) بیضی می شه! اگه درب رادیاتور رو هم عوض کنی فایده نداره و دوباره وضع همینه. اولش فکر کردم داستان می بافه. اما حالا که دقت کردم دیدم راست می گه درب رادیاتور رو که باز می کنم، اون گلویی بالاش بیضی شده!!! و برام جالبه که این قسمت رادیاتور یعنی کاله رادیاتور (قسمت بالای رادیاتور پراید) از جنس پلاستیکه! و برای همین د فرمه شده. اینم عکسش :

اگر دقت کنید، اون دایره قرمز رنگ که کشیدم، دایره کامل هست و سالم! اما درب رادیاتور منطبق بر این دایره نیست! و از دو طرف دل داره! پس این حرف بیضی شدن صحیح بود. البته درب رادیاتور هم که تخریب شده!

حالا یه سوال از دوستان با تجربه دارم. به نظر شما راه حل مشکل من چیه؟ آیا همین رادیاتور رو بگم تعمیر کنند؟ (ظاهرا می شه اون قسمت کله رادیاتور که پلاستیکیه رو عوض کرد!) و خودم شست و شوش بدم یا این که بگم همون طرف هر کاری می خواد بکنه! یا این که اصلا رادیاتور نو بخرم بدم بهش ببنده روش؟ البته اگه قصد به خرید رادیاتور نو شد، قبلش خودم رادیاتور کهنه و موتور رو می شورم بعد نو رو می بندم. که حد اقل موتور شسته شده باشه و رادیاتور نو جرم نگیره.
    روش پیشنهادی من هم برای شستن موتور اینه : ( اگر شدنی نیست یا اشکالی داره بهم بگین)
    اول مایع شست و شو دهنده رادیاتور رو بریزم توی رادیاتور، موتور رو روشن کنم، آب که گرم شد ترموستات اجازه ورود آب به مجاری آب توی موتور داد و آب به گردش افتاد یه کم صبر کنم و بعدش پیچ تخلیه زیر رادیاتور رو در همین حالت آب در گردش یه کم شل کنم که آب تخلیه شه و همزمان از درب رادیاتور با شلنگ آب بگیرم توی رادیاتور!! تا آب شفاف از اون طرف خارج شه. و بعد موتور رو خاموش کنم و بذارم کل آب تخلیه شه و دوباره آب مقطر بریزم و ببرم برای تعویض.
    آیا این روش شدنی هست؟
    و آیا اصلا استفاده از شست و شو دهنده رادیاتور (که قیمتش 3500 بود1!) مناسبه؟
    ممنون.

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان در مورد رادیاتور یه سوالی برام پیش اومد که ممنون می شم اگر کسی راه حلی داره ارائه بده.
    راستش همون طور که قبلا هم گفتم آب رادیاتور ماشین (سایپا131) قهوه ای شده و اوضاح رادیاتور افتضاحه. که توی عکس ها هم پیداست کل محدوده رادیاتور رو کثیف کرده! رفتم پیش یه رادیاتورساز بهش گفتم رادیاتورم خیلی کثیفه و می خوام شست و شو بدم توی رادیاتور رو، گفت برات رادیاتور رو باز می کنیم و شست و شو می دیم و توی خود موتور رو (مجاری آب توی موتور) هم می شوریم و رادیاتور رو می بندیم و آب و ضد یخ می کنیم از قرار 120 هزار تومان! گفتم راستی آب هم از درب رادیاتور نشتی داره، اونم توی این پروسه که گفتی عوض می شه؟ گفتند آره اصلا کلا رادیاتور عوض می شه (سیستم کار این رادیاتور سازها انگار این جوریه که رادیاتور خودم رو باز می کنن و یه رادیاتور دست دوم دیگه مثل خودم رو که قبلا تعمیر کردند می بندد روی ماشین) و پرسید ماشین مدل 86 هست؟!!!!! گفتم خیر 90 هست، که گفت آره این پرایدای مدل 90 (حالا قبلش می خواست بگه 86!!!) گلویی رادیاتورشون (همون جا که آب رو می ریزیم توی رادیاتور) بیضی می شه! اگه درب رادیاتور رو هم عوض کنی فایده نداره و دوباره وضع همینه. اولش فکر کردم داستان می بافه. اما حالا که دقت کردم دیدم راست می گه درب رادیاتور رو که باز می کنم، اون گلویی بالاش بیضی شده!!! و برام جالبه که این قسمت رادیاتور یعنی کاله رادیاتور (قسمت بالای رادیاتور پراید) از جنس پلاستیکه! و برای همین د فرمه شده. اینم عکسش :

اگر دقت کنید، اون دایره قرمز رنگ که کشیدم، دایره کامل هست و سالم! اما درب رادیاتور منطبق بر این دایره نیست! و از دو طرف دل داره! پس این حرف بیضی شدن صحیح بود. البته درب رادیاتور هم که تخریب شده!

حالا یه سوال از دوستان با تجربه دارم. به نظر شما راه حل مشکل من چیه؟ آیا همین رادیاتور رو بگم تعمیر کنند؟ (ظاهرا می شه اون قسمت کله رادیاتور که پلاستیکیه رو عوض کرد!) و خودم شست و شوش بدم یا این که بگم همون طرف هر کاری می خواد بکنه! یا این که اصلا رادیاتور نو بخرم بدم بهش ببنده روش؟ البته اگه قصد به خرید رادیاتور نو شد، قبلش خودم رادیاتور کهنه و موتور رو می شورم بعد نو رو می بندم. که حد اقل موتور شسته شده باشه و رادیاتور نو جرم نگیره.
    روش پیشنهادی من هم برای شستن موتور اینه : ( اگر شدنی نیست یا اشکالی داره بهم بگین)
    اول مایع شست و شو دهنده رادیاتور رو بریزم توی رادیاتور، موتور رو روشن کنم، آب که گرم شد ترموستات اجازه ورود آب به مجاری آب توی موتور داد و آب به گردش افتاد یه کم صبر کنم و بعدش پیچ تخلیه زیر رادیاتور رو در همین حالت آب در گردش یه کم شل کنم که آب تخلیه شه و همزمان از درب رادیاتور با شلنگ آب بگیرم توی رادیاتور!! تا آب شفاف از اون طرف خارج شه. و بعد موتور رو خاموش کنم و بذارم کل آب تخلیه شه و دوباره آب مقطر بریزم و ببرم برای تعویض.
    آیا این روش شدنی هست؟
    و آیا اصلا استفاده از شست و شو دهنده رادیاتور (که قیمتش 3500 بود1!) مناسبه؟
    ممنون.
    دوست عزیز اول اینکه رادیاتور بیشتر ماشین های جدید قسمت بالا و پایینشون پلاستیکیه
    بعد اینکه با 120 هزار تومان شما از لوازم یدکی قیمت رادیاتور نو رو بگیرید ببینید چقدر تفاوت داره
    بعد اینکه میگن بیضی میشه ایا به حدیه که اب فراون نشت کنه؟ شاید با یه واشر اضافی روی درب حل بشه
    نکته بعدی اینکه با توجه به پوسیدگی ممکنه مواد شوینده ضرر های زیادی براتون به همراه بیاره
    پس فکر می کنم اگه
    1 - چند بار با گرداندن آب خودتون شستشو بدید
    2- محل قرار گیری ترموستات و خود ترموستات رو چک و یا تعویض کنید
    3- جوینت های رابط رو باز کرده و حسابی تمیز و از لحاظ پوسیدگی بررسی کنید
    4- جوینت بخاری رو باز کنید و با فشار اول ملایمو بعد زیاد رادیاتور بخاری رو تمیز کنید
    6- در صورت مناسب بودن رادیاتور نو همراه با بست های بالا و پایینی که در عکس هم پیداست تعویض کنید
    و با خیال راحت و چک کردن بموقع مخصوصا در روز های اول و اینکه هفته ای یکبار از درب خود رادیاتور آب رو چک کنید ( برای پراید فقط) و مواظب درجه اب باشید و پولتون رو سیو کنید
    یه سوال الان ماشینتون زیادی گرم میکنه و یا مشکلی داره یا اینکه فقط می خواید بهش برسید

6. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

یک نکته هم در مورد باز و بسته کردن حوزینگ یا محل ترموستات پراید
    این قطعه خیلی خوش جنس و حساسه در موقع باز و بسته کردن اون خیلی دقت کنید و واشر نو استفاده کنید
    (در نمایندگی سایپا و توسط خود مکانیک روکش نو که از خود نمایندگی خریده شده بود در اولین بار بستن از وسط شکست و تعمیرکار گرامی از روی یک موتور اوراق که از جنس قدیم بود اینو باز کرد و بجای اون بست)

8. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

دوست عزیز اول اینکه رادیاتور بیشتر ماشین های جدید قسمت بالا و پایینشون پلاستیکیه
    بعد اینکه با 120 هزار تومان شما از لوازم یدکی قیمت رادیاتور نو رو بگیرید ببینید چقدر تفاوت داره
    بعد اینکه میگن بیضی میشه ایا به حدیه که اب فراون نشت کنه؟ شاید با یه واشر اضافی روی درب حل بشه
    نکته بعدی اینکه با توجه به پوسیدگی ممکنه مواد شوینده ضرر های زیادی براتون به همراه بیاره
    پس فکر می کنم اگه
    1 - چند بار با گرداندن آب خودتون شستشو بدید
    2- محل قرار گیری ترموستات و خود ترموستات رو چک و یا تعویض کنید
    3- جوینت های رابط رو باز کرده و حسابی تمیز و از لحاظ پوسیدگی بررسی کنید
    4- جوینت بخاری رو باز کنید و با فشار اول ملایمو بعد زیاد رادیاتور بخاری رو تمیز کنید
    6- در صورت مناسب بودن رادیاتور نو همراه با بست های بالا و پایینی که در عکس هم پیداست تعویض کنید
    و با خیال راحت و چک کردن بموقع مخصوصا در روز های اول و اینکه هفته ای یکبار از درب خود رادیاتور آب رو چک کنید ( برای پراید فقط) و مواظب درجه اب باشید و پولتون رو سیو کنید
    یه سوال الان ماشینتون زیادی گرم میکنه و یا مشکلی داره یا اینکه فقط می خواید بهش برسید
    راستش شدت بیضی بودنش در این حده که وقتی درب رو باز کردم، با چشم در نگاه اول انگار عادیه! اما با یه دقت کم انگار یه ذره د فرمه شده، ولی وقتی روی عکس یه دایره انداختم دیدم خیلی بیضی شده!
    و قدری هست که اطراف رادیاتور رو به این روز انداخته! ولی چند روزه که مخزن کناری رو چک می کنم آب توش اندازه همون بین Max و Min باقی مونده و آبی وارد مدار نشده!
    البته خیلی هم از موتور کار نکشیدم که داغ کنه. چون وقتی داغ می کنه از اطراف در آب خالی می کنه.
    در مورد سوالتون هم با این وضعی که داره من خیلی دارم باش مدارا می کنم! اصلا شتاب گیری نمی کنم، پدال گاز رو اصلا از نصف پایین تر نمی برم! و کولر رو روشن نمی کنم. اما کافیه کولر رو روشن کنم، به محض روشن کردن کولر آمپر می ره بالای خط سوم، یعنی سه ربع آمپر پر میشه (امپر آنالوگ هست)

***البته اینم بگم که به سرویس کار کولر نشون دادم، گفت شارژ باید بشه و گازش کمه. اما ایا گاز کم روی موتور تاثیری داره و یا فقط کمپرسور رو تحت تاثیر قرار می ده؟

منظورتون از چند بار گرداندن آب، چیه؟ اینه که آب معمولی رو بریزم توی رادیاتور و چند دقیقه با موتور کار کنه و تخلیه کنم و دوباره پر کنم؟ اون روشی که گفتم بدون استفاده از شوینده چطوره؟ عملی میشه؟

منظورتون از بست های بالایی و پایینی همون بستیه که مثل دو ردیف سیم مفتوله؟

خیلی ممنون

تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

حالا که بحث گاز کولر شد، سرویس کار کولر سه مدل گاز بهم پیشنهاد داد، و پیشنهادش این بود که گاز فعلی کلا تخلیه بشه و دوباره پر بشه.
    یه مدل SAF بود اگر اشتباه نکنم که قیمتش هم 40-45 هزار تومن بود
    یه مدل ISCEO بود دوباره اگر اشتباه نکرده باشم. قیمتش هم 50000 تومن بود.
    و مدل آخرش هم A B C بود (اینو مطمئنم اسمشو) قیمتش هم 65000 تومن بود.
    آیا این برند ها با این قیمت ها منطقی هستند؟ آیا تخلیه و پر کردنش درسته؟ پیشنهادی برای شارژ ندارید؟
    البته بهش گفتم که نشتی و ... رو هم بررسی کنه، و روغن کمپرسور هم توی این قیمت ها لحاظ شده اگر لازم شد.
    ممنون

اینم بگم که کولر اصلا تعریفی نداره، توی گرما که اصلا باد خنک نمی زنه، فقط بعد از غروب که آفتاب کامل رفت خنک می کنه یه کم!!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

شما اگه تو رادیاتور آب معمولی شیر رو نمی ریختین و ضد یخ هم به اندازه کافی داشت اصلا رسوب نمی گرفت.

ولی به نظر من شما با همون روشی که کاربر بالایی گفت رادیاتور رو یکبار با اب معمولی شستشو بدین.
    درب رادیاتور رو هم عوض کنید.
    بعد آب و ضد یخ به میزلن کافی داخلش بریزین.
    اگه اونوقت مشکل داغ کردن موتور داشتین یا بازم اب رادیاتور خالی میشد ، اونوقت رادیاتور رو کلا عوض کنید.

سراغ تعمیر رادیاتور هم نرین که باز ممکنه بعدا نشتی بده واذیت بشین.

اون قضیه بیضی شدن گلویی رادیاتور هم صحت داره.معلوم نیست جنس پلاستیک از چی هستش که اینطوری میشه.
    ولی من مدل 87 رو داشتم. اصلا بیضی نشده بود.پلاستیکی هم بود.

12. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

حالا که بحث گاز کولر شد، سرویس کار کولر سه مدل گاز بهم پیشنهاد داد، و پیشنهادش این بود که گاز فعلی کلا تخلیه بشه و دوباره پر بشه.
    یه مدل SAF بود اگر اشتباه نکنم که قیمتش هم 40-45 هزار تومن بود
    یه مدل ISCEO بود دوباره اگر اشتباه نکرده باشم. قیمتش هم 50000 تومن بود.
    و مدل آخرش هم A B C بود (اینو مطمئنم اسمشو) قیمتش هم 65000 تومن بود.
    آیا این برند ها با این قیمت ها منطقی هستند؟ آیا تخلیه و پر کردنش درسته؟ پیشنهادی برای شارژ ندارید؟
    البته بهش گفتم که نشتی و ... رو هم بررسی کنه، و روغن کمپرسور هم توی این قیمت ها لحاظ شده اگر لازم شد.
    ممنون

اینم بگم که کولر اصلا تعریفی نداره، توی گرما که اصلا باد خنک نمی زنه، فقط بعد از غروب که آفتاب کامل رفت خنک می کنه یه کم!!
    سلام

به نظرم نیازی به تعویض گاز کولر نیست.
    همین گاز کولر رو اضافه کنید. مطمئن باشین راضیتون میکنه.
    منتهی برای شارژ جای مطمئن برین.
    این مارک ها هم بازار گرم کنی هستش.چون اصلا معلوم نیستش که داخل کپسول چه گازی تزریق کردن.

ولی اگه کارکرد ماشین زیاد هستش و از کولر زیاد استفاده شده ، اصولیش اینه که گاز کولر کامل تخلیه بشه و مجددا شارژ بشه. کپسول درایر هم عوض بشه.

14. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

میتونید از پودر یا محلول رادیاتور شور هم استفاده کنید!!!(لوازم یدکی ها دارند..)بعداز خالی کردن آب رادیاتور،پودر رادیاتورشور را در مقداری آب حل کرده، و قبل پرکردن رادیاتور،داخل رادیاتور ریخته و رادیاتور را پرکنید ماشین را روشن کنید و بگذارید،توی موتور کار کند...اگه خواستید میتونید از ماشین هم روش استفاده کنید بعد از حداقل نیم ساعت؛اب را تخلیه و داخل رادیاتور را با آب شسشتو بدهید و یک دفعه آب خالی بریزید و بگذارید در موتور گردش پیدا کنه،دوباره تخلیه کنید و این سری آب مقطر+ضدیخ را بریزید و هواگیری والسلام!!!این کار را بکن و پول علکی به تعمیرکارنده!!!رادیاتور نو پراید فکرکنم 120 تومن نباشه (فکرکنم 60-70 تومن بود!!!)که این میخاد اینقدر پول بگیره!!!

16. این کاربر از aminkhan2014 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •