تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 903 اولاول ... 51112131415161718192565115515 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

با سلام

مي خوام ببينم اين آمپر آب در اتومبيل دماي آب كدوم قسمت رو نشون مي ده.

و اگر در ماشينهاي مختلف فرق مي كنه، به طور خاص در مورد پرايد پاسخ چيه؟

تشكر.

برای پراید:

اونی که توی آمپر میبینیم دمای قبل از ترموستات رو نشون میده

2. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر حرفه اي Saeed_TnT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    South Park - Colorado

پيش فرض

ما یه پراید 141 داریم ، یه چند روزی بود که دنده هاش خوب جاش نمیرفت و موقع تعویض دنده خوب جا نمیرفت ، انگار که به یه چیزی گیر میکرد، مخصوصا موقعی که تازه ماشین رو روشن مکردم و میخواستم حرکت کنم ، اون موقع اصلا جا نمیرفت ، وقتی میخواستم بزنم دنده عقب یه صدایی میداد(مثل موقعی که کلاچ نمیگیری) ولی بقیه دنده ها جا نمیرفت ، کلی باید باش ور میرفتم تا درس میشد، بردم روغن واسکازینش رو عوض کردم و یه روغن نرمتر و روونتر ریختم توش،خیلی بهتر شده (تقریبا حل شد) ولی بازم بعضی موقه دنده یک یکمی سفته و گیر میکنه(کم) میخوام بدونم که فقط مشکل روغن بود؟ آخه روغنش هم یکم غلیظ بود(شاید به خاطر دمای هوا!!!)، یا مشکل دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟؟

داره خودمونی میشه 405BAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    United Kingdom-India-Iran

پيش فرض

ما یه پراید 141 داریم ، یه چند روزی بود که دنده هاش خوب جاش نمیرفت و موقع تعویض دنده خوب جا نمیرفت ، انگار که به یه چیزی گیر میکرد، مخصوصا موقعی که تازه ماشین رو روشن مکردم و میخواستم حرکت کنم ، اون موقع اصلا جا نمیرفت ، وقتی میخواستم بزنم دنده عقب یه صدایی میداد(مثل موقعی که کلاچ نمیگیری) ولی بقیه دنده ها جا نمیرفت ، کلی باید باش ور میرفتم تا درس میشد، بردم روغن واسکازینش رو عوض کردم و یه روغن نرمتر و روونتر ریختم توش،خیلی بهتر شده (تقریبا حل شد) ولی بازم بعضی موقه دنده یک یکمی سفته و گیر میکنه(کم) میخوام بدونم که فقط مشکل روغن بود؟ آخه روغنش هم یکم غلیظ بود(شاید به خاطر دمای هوا!!!)، یا مشکل دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟؟
    سلام

مشكل از واسكازين بوده ...

ما كلا براي روغن ها استاندارد هاي خاصي داريم . چه روغن موتور چه روغن گيرباكس ( واسكازين ) و ..

هر كدوم از اينها طي فرآيند هاي خاصي در برج تقطير نفت خام بدست مياد . و اين استاندارد ها بر اساس سال ساخت خودرو و تايپ موتور و يا گيرباكس تهيه ميشند ...

در طي فرايند كلي additive هاي مختلف ديگه هم به اين ها اضافه مي شه براي توليد روغن
    روغن هاي سينتتيك به طور جدا گانه و طي يك فرآيند پيروليز (يعني شرايط و برجي خاص كه شرايط فشاري و دمايي بالايي داره) توليد مي شن

مثلا در مورد روغن موتور ها اين استاندارد هاي توصيه شده هستند كه رابطه بسيار مستقيي با عمر موتور و افزايش بازده دارند

استاندارد SJ براي موتورهاي سال 96 توصيه شده.SL براي 2000و2001 تا 2005 .SH براي93تا96 .SG براي88تا93 .SF براي79تا88 . اين استاندارد ها روي روغن موتور نوشته شده كه ميتونيد بخونيد ...

واسكازين هم بسته به جنس الياژ برنجي ها و نوع كاربرد گيرباكس انواع نرم تر و سفت تر و غليظ تر دارند ..

مشكل شما مربوط به جنس واسكازاين بوده . و اين مشكل فعلي با يك مقدار كاركرد بر طرف ميشه . چون بايد كامل اين واسكازين به خورد برنجي ها بره .

موفق باشي

5. 2 کاربر از 405BAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ddavod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    iran-tehran

پيش فرض

پراید من هم دنده عقیش یه کم بد جا میره

اگه نباشه جاش خالی می مونه aghaye h's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

پراید من هم دنده عقیش یه کم بد جا میره
    یه کم طبیعیه
    دنده عقب دنده برنجی نداره و برای همین یه خورده بد جا میره
    حتما باید ایست کامل باشی
    کلاچ رو هم تا آخر بگیری تا جا بره وگرنه صدا میده

8. این کاربر از aghaye h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه jamshidjap's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

تازگيها وقتي ميخام ( پرايد ) نيم کلاچ با شتاب بالا بگيرم قبل از اينکه ماشين راه بيفته يک صداي تق از موتور و گيربکس به گوش ميرسه و احساس ميکنم که يه چيزي به چيز ديگه برخورد ميکنه ...

دسته موتورها سالمه ... خودم موقع نيم کلاچ از بيرون به موتور نيگا ميکنم برخودي با موتور نميبينم ... احساس ميکنم که گيربکس با بدنه برخورد ميکنه ... پلوسهام هم سالمه و لقي نداره .مشکل از کجاست ؟

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

ببخشيد تازه ديدم

به نظر من احتمالا او رینگ سیم کیلومتر خراب شده و روغن گیربکس رو از سیم بالا میکشه میاد پشت آمپر و میریزه.

ببر چك كن و خبرش رو بده .
    سلام دیروز بعد از مدت ها درستش کردم
    همه میگفتن سیم کیلومتر هست من میگفتم نه یه چیز دیگست
    وقتی نشون یکی دیگه دادم گفت آره این پنیون کیلومترش خرابه
    داییم کف کرده بود من از کجا اینو میدونستم!!!!
    دستت درد نکنه سهیل جان

11. این کاربر از D r i v e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام

تازگيها وقتي ميخام ( پرايد ) نيم کلاچ با شتاب بالا بگيرم قبل از اينکه ماشين راه بيفته يک صداي تق از موتور و گيربکس به گوش ميرسه و احساس ميکنم که يه چيزي به چيز ديگه برخورد ميکنه ...

دسته موتورها سالمه ... خودم موقع نيم کلاچ از بيرون به موتور نيگا ميکنم برخودي با موتور نميبينم ... احساس ميکنم که گيربکس با بدنه برخورد ميکنه ... پلوسهام هم سالمه و لقي نداره .مشکل از کجاست ؟
    اگه چیزایی که گفتی سالمه احتمالش هست به خاطر برخورد صفحه کلاج با دیسک باشه. در دیسک و صفحه های اسپورت این طبیعیه ولی برای معمولیا زیاد طبیعی نیست.

تازگیا صفحه کلاج عوض کردی؟

ضمنا اینکه بیاییم و کلاج رو تا نیمه بگیریم و بعد یه دفعه گازو تا ته بچسبیم تا شتاب بره بالا خیلی برای صفحه و گیربکس و ... ضرر داره. (در ماشین های پرقدرت تر باعث شتاب ک نمیشه هیچی، شتابو هم به تیک آف تبدیل میکنه)

پروفشنال roohi_rsh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    روي ادراك فضا ، رنگ ، صدا ، روي درياچه آرام نگين

پيش فرض

سلام
    من دوتا سوال داشتم
    1- آیا وقتی ماشینو دنده عقب داریم میریم دستی بکشیم ماشین چیزیش میشه یا اصلا همون جلو البته نه اینکه سرعت خیلی بالا باشه
    موقعه ایستادن سرعت شاید به 1 کیلومتر در ساعت هم نکشته ولی دیدم که فنر ها بالا میره آیا ضرری داره یا نه؟

2-من یکو دو دفعه هواسم نبوده دستی رو بخوابونم بعد حرکت کردم تعجب اینجاست که ماشین هم حرکت کرد آیا ماشین در این حالت چیزیش میشه یا نه

پیاپیش تشکر

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام
    من دوتا سوال داشتم
    1- آیا وقتی ماشینو دنده عقب داریم میریم دستی بکشیم ماشین چیزیش میشه یا اصلا همون جلو البته نه اینکه سرعت خیلی بالا باشه
    موقعه ایستادن سرعت شاید به 1 کیلومتر در ساعت هم نکشته ولی دیدم که فنر ها بالا میره آیا ضرری داره یا نه؟

2-من یکو دو دفعه هواسم نبوده دستی رو بخوابونم بعد حرکت کردم تعجب اینجاست که ماشین هم حرکت کرد آیا ماشین در این حالت چیزیش میشه یا نه

پیاپیش تشکر
    1- بستگی به سرعتت و وزن ماشینت داره. و همچنین کیفیت و ایمنی خودرو. ولی در حالت کلی ضررش بیشتره از دنده جلو.

2- نخیر ماشین چیزیش نمیشه. فقط لنت های عقبتون دچار سایش میشه و یکم بیشتر به موتور فشار میاد

توجه: برای کشیدن دستی حتما قبل از بالا کشیدن اهرم، کلاج را بگیرید

15. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •