تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 607 اولاول 1234567891555105505 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 6066

نام تاپيک: Microsoft Flight Simulator X

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

این ها رو می دونم.
    تو ifr چه جوری هواپیما رو بیارم وسط باند با چی؟
    اگر تو فرود مشکل داری باید از پایه با هواپیمای سبک کار کنی.
    اول یه دسته بگیر. اگر داری که هیچ.
    آنالوگ سمت چپ مربوط به کنترل هواپیما تو هوا میشه.
    از پایگاه زمینی به شما ارتفاع و هدینگ داده میشه. طبق همونها عمل کنید.
    آخرین دستوری که میده از شما میپرسه آیا Runway رو میبینید؟
    این موقع فرودگاه دقیقا رو به روی شماست.
    کافیه موتورها رو Idle کنی. فلپ به مقدار لازم باز کنی.
    از مسیر گلاید خارج نشی تا به محض شروع باند رو اون قرار بگیری.
    دقیقا مشکلت رو بگو.
    نوع پرواز . نوع هواپیما و سرعت متوسطی که معمولا میگیری رو اعلام کن.
    دقیقا بگو موقع فرود چیکار میکنی که باز هم نمیتونی.
    کامل توضیح بده تا از مشکلای تو استفاده کنم و یک آموزش کامل فرود با عکس بزارم.
    تقریبا تمام کساییکه سیمیلاتور کار میکنن مشکل فرود دارن. خودم هم همینطوری بودم ولی یک خلبان بهم یاد داد.
    منم بهتون یاد میدم طوری که با realism روی High بتونید بدون مشکل بشینید.
    لطفا همه سوالاتشون رو در رابطه با Landing بپرسند.

آخر فروم باز armin_software's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

اگر تو فرود مشکل داری باید از پایه با هواپیمای سبک کار کنی.
    اول یه دسته بگیر. اگر داری که هیچ.
    آنالوگ سمت چپ مربوط به کنترل هواپیما تو هوا میشه.
    از پایگاه زمینی به شما ارتفاع و هدینگ داده میشه. طبق همونها عمل کنید.
    آخرین دستوری که میده از شما میپرسه آیا Runway رو میبینید؟
    این موقع فرودگاه دقیقا رو به روی شماست.
    کافیه موتورها رو Idle کنی. فلپ به مقدار لازم باز کنی.
    از مسیر گلاید خارج نشی تا به محض شروع باند رو اون قرار بگیری.
    دقیقا مشکلت رو بگو.
    نوع پرواز . نوع هواپیما و سرعت متوسطی که معمولا میگیری رو اعلام کن.
    دقیقا بگو موقع فرود چیکار میکنی که باز هم نمیتونی.
    کامل توضیح بده تا از مشکلای تو استفاده کنم و یک آموزش کامل فرود با عکس بزارم.
    تقریبا تمام کساییکه سیمیلاتور کار میکنن مشکل فرود دارن. خودم هم همینطوری بودم ولی یک خلبان بهم یاد داد.
    منم بهتون یاد میدم طوری که با realism روی High بتونید بدون مشکل بشینید.
    لطفا همه سوالاتشون رو در رابطه با Landing بپرسند.
    می تونی یک فیلم از پروازت بگیری آپلود کنی من دانلود کنم؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

می تونی یک فیلم از پروازت بگیری آپلود کنی من دانلود کنم؟
    من Dialup هستم. سرعتم پایینه.
    غیر از این موضوع. شما فیلم پرواز منو ببینی نهایتها یک پنل هواپیما میبینی با یک تصویر آسمون.
    اصل قضیه کار با دسته و کنترل هواپیما هست که تو فیلم دیده نمیشه.

من سعی میکنم تا فردا آموزش کاملی از پرواز و فرود آماده کنم.

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

من Dialup هستم. سرعتم پایینه.
    غیر از این موضوع. شما فیلم پرواز منو ببینی نهایتها یک پنل هواپیما میبینی با یک تصویر آسمون.
    اصل قضیه کار با دسته و کنترل هواپیما هست که تو فیلم دیده نمیشه.

من سعی میکنم تا فردا آموزش کاملی از پرواز و فرود آماده کنم.
    دوست عزیز ممنون می شوم این کار رو بکنی.
    من سال دیگه می خواهم خلبان شوم نیاز است که این ها رو بلد بشم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

لطفا نحوه نصب را شرح دهید

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

خوب حالا که این آموزش رو میخونید باید حتما اولین مدرک رو از بازی گرفته باشید. یعنی با مفاهیم کلی یک پرواز آشنا باشید.
    مبنای آموزشها با دسته هست و دسته مورد نظر من همین دسته های معمولی شوک دار Play Station هست که میتونید با قیمت 6 هزار تومان یکی از اونها رو برای کامپیوتر تهیه کنید.
    تو این آموزش یک پرواز با بوئینگ 747-400 انجام میدیم. علت انتخاب این هواپیما کنترل مشکل و سیستم پیشرفته ی اون هست که سسنا 172 که شما باهاش مدرک اول رو گرفتین سیستمی مشابه 747 داره.
    خوب اول یه سری اطلاعات از 747:
    نهایت ارتفاعی که میگیره تقریبا 47000 پا. بهترین ارتفاع از نظر من برای پرواز حدود 30000 پا هستش.
    نهایت سرعت 370 نات که روی این سرعت بوق اخطار به صدا در میاد پس شما باید طوری سرعت رو تنظیم کنید که نه اخطاری بده و نه اگر مجبور به نزول فوری شدید سرعت از 370 عبور نکنه. میدونید که با کاهش ارتفاع سرعت افزایش پیدا میکنه.
    کمترین سرعت با فلپ بسته حدود 200 نات هست. با فلپ باز حدود 180 هست. از سرعت 220 نات به پایین میتونید چرخهاش رو باز کنید. فلپ ها رو هم باید زیر این سرعت باز کنید در غیر این صورت فلپ ها خراب میشن.
    بهترین سرعت برای فرود از 180 تا 210 نات به نظر من خوبه. بستگی به طول باند داره.
    747 به خاطر وزن زیاد و شرایط خاص خودش نباید از یه حدی بیشتر زاویه ی گردش داشته باشه. این زاویه رو خودتون کم کم بدست میارید.
    خوب اطلاعات بالا برای تمام هواپیماها یکسان نیست. خودتون باید با تمرین این اطلاعات رو بدست بیارید.
    نکته مهم اینکه خلبانها و افراد حرفه ای به من خرده نگیرند چون این اطلاعات برای بازی و کنترل در شبیه ساز هست و هواپیمای واقعی موضوعی جداگانه هستش.
    پرواز ما از فرودگاه بصره به فرودگاه ابادان هست.
    خوب فرض بر اینکه شما هواپیما را انتخاب کردید. مبدا و مقصد را از Flight Planner انتخاب کردین و در اون قسمت پرواز رو IFR کردید. حالا Find route رو بزنید و سپس OK کنید.
    وارد که میشین هواپیما دیده میشه.
    وارد کابین بشین و گزینه ی Show\Hide ATC Window را بزنید تا صفحه ی ATC ظاهر بشه.
    توی اون نوشته شده Tune Basrah Ground on 119.400 که شما انتخابش میکنید.
    حالا Request IFR Clearance رو بزنید تا کدتون اعلام بشه و به مرکز زمینی متصل بشین.
    حالا اطلاعاتی داده میشه نظیر ارتفاع و فرکانس که شما باید ارتفاع رو اگر از Auto pilot استفاده میکنید تو قسمت مربوطه ثبت کنید.
    همچنین میگه در هدینگ Runway یا همون باند باشید.
    پس درجه ی هدینگ رو طوری تنظیم کنید که خط نشان دهنده ی هدینگ درست رو به روی شما باشه.
    میتونید سرعت رو انتخاب کنید تا بعدا وقت نگیره. 280 نات خوبه.
    حالا فلپ به مقدار لازم باز کنید. توی دسته باید L2 بزنید. فلپ رو 10 درجه باز کنید خوبه.
    بعد Acknowledge را بزنید تا به مرکز بگین که اطلاعات کپی شد.
    بعدش یک سری اطلاعات که باید تایید کنید و آخر اجازه ی Takeoff میگیرید که برج به شما اجازه ی تاکسی میده تا به باند برسید ولی چون شما روی باند هستید نیازی به حرکت نیست. پس درخواست Takeoff میکنید.
    آخرین گزینه Acknowledge Takeoff Clearance هست و بعد از اون کار شما شروع میشه.
    عکس زیر شامل قسمتهای مهمی هست که به ترتیب توضیح میدم.

1- میبینید که هدینگ Runway رو تایید کرده پس تو قسمت 6 – 9 و 4 متوجه تنظیم هدینگ میشید.
    2- ارتفاع شما هست. باید دقت کنید به جمله بندی و نمونه این همیشه ارتفاع شما هستش. تو قسمتهای 3 – 7 و 11 تنظیم ارتفاع رو متوجه میشین.
    3- این قسمت محل ورود ارتفاع هستش برای Auto Pilot و البته این گزینه تا وقتی کلید HOLD زیرش روشن نباشه بی اثر هست. شما نباید این کلید رو تا زمان مناسب روشن کنید.
    4- هدینگ شما رو نشون میشده. با کلیک کردن سمت راست نوشته هدینگ زیاد و با کلیک سمت چپش هدینگ کم میشه. وقتی تو پرواز میگه Right Heading رو مثلا 120 کنید یعنی هدینگ باید از طرف + اون 120 بشه. به این نکته توجه کنید. Runway Heading همیشه مسیر فرودگاه هست.قسمت 6 و 9 به شما هدینگ فعلی رو نشون میده. هدینگ باند همون فلش سفید کوچک تو بخش 6 هست. کافیه پیچ هدینگ شماره 4 رو اونقدر بچرخونید تا فلش صورتی با فلش سفید هماهنگ بشه.
    البته اگر این کار رو هم نکنید هواپیما در مسیر راست حرکت میکنه اما برای Auto Pilot باید همه چیز تنظیم باشه.
    5- سرعت شما رو برای Auto pilot تنظیم میکنه. برای Take off و Landing هرگز نباید این گزینه به صورت فعال باشه. فعال بودن این گزینه با شماره ی 20 کنترل میشه.
    6- هدینگ تنظیم شده توسط پیچ رو نشون میده و مسیر حرکت نمایش داده میشه.
    7- ارتفاع فعلی شما رو نشون میده.
    8- سرعت فعلی شما رو نشون میده.
    9- هدینگ فعلی رو نشون میده. البته باید ضرب در 10 بشه.
    10- سرعت سنج آنالوگ هستش. در هوای برفی و یا قطع سیستم برق به شما کمک میکنه.
    11- ارتفاع فعلی شما رو نشون میده. مانند گزینه ی قبل به خاطر آنالوگ بودنش خیلی به درد خواهد خورد.
    12- موقعیت شما در افق و همچنین میزان گردش شما رو نشون میده. باید مقدار تعادل رو بدست بیارید تا همیشه راحت بپیچید. میتونید حالت Auto pilot رو الگو قرار بدین.
    13- دو گزینه ی 13 موقعیت چرخها رو نشون میده.
    14- میزان فلپ رو نشون میده. هرچه بیشتر باشه میتونید در سرعت کمتر دچار استال نشوید. البته این هم باید کم کم برای شما تفهیم شود.
    15- میزان قدرت موتورها است.
    16- روشن کننده Auto Pilot هست. توجه کنید Auto pilot را بعد از Hold کردن تمام گزینه ها روشن کنید.
    17- وضعیت AP یا همان Autopilot ارتفاع را در حالت فعال قرار میدهد. فقط وقتی استفاده کنید که در حال پرواز باشید. چرخها بسته و فلپ ها بسته باشد.
    18- وضعیت AP هدینگ را فعال میکند.
    19- برای فعال کردن AP سرعت لازم است که در بالا باشد. در هنگام فرود و پرواز روشن نکنید زیرا سبب انحراف میشود.
    20- وضعیت AP سرعت را فعال میکند. هرگز بر روی باند به جز وقتی با تاکسی کردن مشکل دارید آن را روشن نکنید.
    خوب رسیدیم تا جایی که فلپ ها 10 درجه باز و Auto pilot تنظیم بود اما غیر فعال.
    حالا Ctrl + نقطه را بزنید تا ترمز دستی روشن شود. موتورها را در حالت فول قرار دهید و برای این کار F4 بزنید.
    پس از اینکه قدرت موتورها 100 درصد شد یک مثلث و یا نقطه بزنید تا ترمز رها شود.
    صبر کنید سرعت به حدود 130 نات که رسید آنالوگ چپ را پایین دهید تا دماغه ی هواپیما کم کم بالا برود.
    هنگام بلند شدن مراقب باشید انتهای هواپیما به زمین برخورد نکند. در حال پرواز دماغه نباید پایین بیاید و یا بیش از حد بالا برود زیرا سبب مشکلاتی از قبییل استال میشود.
    وقتی حدود 100 پا از ارتفای پیش فرض بالا رفتید چرخها را ببندید و بعد از بسته شدن چرخها فلپ ها را کم کم ببندید. البته حالت سعودی نداشته باشید. برای رسیدن به 3000 پا بعدا اقدام میکنیم.
    تمام این کارها باید در مدت بسیار کمی انجام شود. شما نباید در ارتفاع غیر مجاز پرواز کنید.
    حالا گزینه های 17 – 18 – 19 و 20 را به ترتیب بزنید و سپس 16 را برای فعال شدن Auto pilot بزنید.
    خوب شما موفق شدید و هواپیما خودش تمام کارها را انجام خواهد داد. اما اگر نمیخواهید از Auto pilot استفاده کنید باید سرعت و ارتفاع را در حد مجاز تنظیم کنید و از هدینگ هم غافل نشوید.
    حالا از مرکز برای شما اطلاعاتی نظیر هدینگ و ارتفاع می آید. ممکن است یک سری اطلاعات 3 بار پشت سر هم بیاید و هر بار با دفعه ی قبل متفاوت باشد. پس بعد از دریافت اطلاعات چند ثانیه صبر کنید و اگر اطلاعات جدید نیامد به آنها عمل کنید. همیشه آخرین اطلاعات صحیح است. پس از هر تغییر Acknowledge کردن فراموش نشود.
    حالا به فرود میرسیم.
    آخرین اطلاعات مرکز این است که Runway in sight هست یا نه یعنی باند را میبینید یا نه.
    ممکن است باند کمی سمت راست و یا چپ شما باشد. اگر دیدید به مرکز اطلاع دهید و سپس گزینه های 17 – 18 – 19 – 20 و 16 را به ترتیب غیر فعال کنید تا کنترل به شما بازگردد.
    سرعت را در حد 215 نگاه دارید و در همین حین خودتان را رو به روی باند قرار دهید. برای این کار از آنالوگ سمت چپ استفاده کنید.
    همیشه در اطلاعات فرود چپ و یا راست بودن باند به شما گفته میشود مثل 29L یا 16R که L و R همان Left و Right هستند.
    برای اینکه مطمئن شوید در هنگام فرود از نظر انحراف به چپ و راست روی باند هستید باید طوری حرکت کنید که درجه ای که در عکس میبینید عددی مطابق مسیر باند داشته باشد.
    یعنی اگر گفته شده 29L پس باید این نشان دهنده روی 29 باشد. با چپ و راست کردن هواپیما این درجه تنظیم خواهد شد.
    حالا فقط میماند بحث انحراف از ارتفاع یعنی شما زودتر یا دیرتر روی باند نباشید.
    اگر از داخل کابین نگاه میکنید باید به انتهای باند نگاه کنید تا ارتفاع بدست بیاید. اما گلاید هم به شما کمک میکند.
    شما با گلاید در آموزش های قبلی آشنا شده اید.
    مشکل اکثر افراد استال کردن است.
    میتوانید با 30 درصد یا بیشتر قدرت موتور جلوی استال را بگیرید.
    فلپ را هم به نسبت سرعت باز کنید. اگر سرعتتان بیش از حد است پس از باز شدن چرخها فلپ باز کنید. 20 درجه به نظر من مناسب است.
    ثانیه هایی قبل از رسیدن به باند Shift + / را بزنید تا Spoilerها در حالت اتوماتیک قرار گیرند و به محض فرود باز شوند.
    سپس موتورها را با زدن F1 کاملا بدون قدرت کنید.
    چند متر مانده به برخورد با باند آنالوگ را پایین دهید تا دماغه بالا بیاید. حالا چرخهای عقب با زمین برخورد میکنند.
    همزمان با اینکه یک دستتان مراقب است که دماغه محکم به زمین نخورد با دست دیگر F2 را بزنید تا موتورها Reverse شوند و سپس به آرامی دماغه را روی باند قرار دهید.
    از جالا به بعد آنالوگ چپ را دست نزنید و اگر هواپیما انحراف داشت با بالا پایین کردن آنالوگ راست آن را اصلاح کنید. با این کار رادار را چپ و راست میکنید.
    Reverse کردن موتور باعث کم شدن سریع سرعت میشود.
    شما نباید روی باند ترمز بگیرید.
    سرعت که زیر 40 نات رسید کمی ترمز کنید و سپس از یکی از Taxi Way ها از باند خارج شوید و پشت خط کاملا توقف کنید تا دستور تاکسی صادر شود.
    حالا دستور تاکسی می اید.
    آن را تایید کنید و از مسیری که توسط فلش نمایان میشود تا Gate بروید. برای این کار تنها مجازید تا 15 نات سرعت بگیرید.
    میتوانید فقط قسمت 5 را روی 15 بگذارید و سپس گزینه ی بیستم را روشن کنید و سپس با زدن 16 AP را روشن کنید. حالا Auto pilot تنها 15 نات سرعت به شما میدهد.
    به Gate که رسیدید توقف کامل کنید. AP را کاملا خاموش کرده و با زدن Ctrl + نقطه ترمز دستی را روشن کنید.
    میتوانید از 4 کلید دایره ای زیر دسته های موتور برای خاموش کردن موتورها استفاده کنید.
    حالا Ctrl + J را بزنید تا اگر فرودگاه مجهز باشد پله ها به هواپیما متصل شود. سپس درها را با Shift + E باز کنید.
    پرواز با موفقیت انجام شد.
    ممکن است شما باز هم نتوانید روی باند قرار بگیرید ولی از اینجا به بعد فقط و فقط تجربه به شما کمک میکند. Realism را کم کنید و این کار را بارها انجام دهید تا به توازن برسید.
    باز هم اگر مشکلی بود بپرسید.
    دوباره تکرار میکنم مطالب بالا ممکن است در یک پرواز واقعی اصلا اشتباه باشد اما در سیمیلاتور به شما کمک میکند راحت تر کار کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ebicross

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

خوب حالا که این آموزش رو میخونید باید حتما اولین مدرک رو از بازی گرفته باشید. یعنی با مفاهیم کلی یک پرواز آشنا باشید.
    مبنای آموزشها با دسته هست و دسته مورد نظر من همین دسته های معمولی شوک دار Play Station هست که میتونید با قیمت 6 هزار تومان یکی از اونها رو برای کامپیوتر تهیه کنید.
    تو این آموزش یک پرواز با بوئینگ 747-400 انجام میدیم. علت انتخاب این هواپیما کنترل مشکل و سیستم پیشرفته ی اون هست که سسنا 172 که شما باهاش مدرک اول رو گرفتین سیستمی مشابه 747 داره.
    خوب اول یه سری اطلاعات از 747:
    نهایت ارتفاعی که میگیره تقریبا 47000 پا. بهترین ارتفاع از نظر من برای پرواز حدود 30000 پا هستش.
    نهایت سرعت 370 نات که روی این سرعت بوق اخطار به صدا در میاد پس شما باید طوری سرعت رو تنظیم کنید که نه اخطاری بده و نه اگر مجبور به نزول فوری شدید سرعت از 370 عبور نکنه. میدونید که با کاهش ارتفاع سرعت افزایش پیدا میکنه.
    کمترین سرعت با فلپ بسته حدود 200 نات هست. با فلپ باز حدود 180 هست. از سرعت 220 نات به پایین میتونید چرخهاش رو باز کنید. فلپ ها رو هم باید زیر این سرعت باز کنید در غیر این صورت فلپ ها خراب میشن.
    بهترین سرعت برای فرود از 180 تا 210 نات به نظر من خوبه. بستگی به طول باند داره.
    747 به خاطر وزن زیاد و شرایط خاص خودش نباید از یه حدی بیشتر زاویه ی گردش داشته باشه. این زاویه رو خودتون کم کم بدست میارید.
    خوب اطلاعات بالا برای تمام هواپیماها یکسان نیست. خودتون باید با تمرین این اطلاعات رو بدست بیارید.
    نکته مهم اینکه خلبانها و افراد حرفه ای به من خرده نگیرند چون این اطلاعات برای بازی و کنترل در شبیه ساز هست و هواپیمای واقعی موضوعی جداگانه هستش.
    پرواز ما از فرودگاه بصره به فرودگاه ابادان هست.
    خوب فرض بر اینکه شما هواپیما را انتخاب کردید. مبدا و مقصد را از Flight Planner انتخاب کردین و در اون قسمت پرواز رو IFR کردید. حالا Find route رو بزنید و سپس OK کنید.
    وارد که میشین هواپیما دیده میشه.
    وارد کابین بشین و گزینه ی Show\Hide ATC Window را بزنید تا صفحه ی ATC ظاهر بشه.
    توی اون نوشته شده Tune Basrah Ground on 119.400 که شما انتخابش میکنید.
    حالا Request IFR Clearance رو بزنید تا کدتون اعلام بشه و به مرکز زمینی متصل بشین.
    حالا اطلاعاتی داده میشه نظیر ارتفاع و فرکانس که شما باید ارتفاع رو اگر از Auto pilot استفاده میکنید تو قسمت مربوطه ثبت کنید.
    همچنین میگه در هدینگ Runway یا همون باند باشید.
    پس درجه ی هدینگ رو طوری تنظیم کنید که خط نشان دهنده ی هدینگ درست رو به روی شما باشه.
    میتونید سرعت رو انتخاب کنید تا بعدا وقت نگیره. 280 نات خوبه.
    حالا فلپ به مقدار لازم باز کنید. توی دسته باید L2 بزنید. فلپ رو 10 درجه باز کنید خوبه.
    بعد Acknowledge را بزنید تا به مرکز بگین که اطلاعات کپی شد.
    بعدش یک سری اطلاعات که باید تایید کنید و آخر اجازه ی Takeoff میگیرید که برج به شما اجازه ی تاکسی میده تا به باند برسید ولی چون شما روی باند هستید نیازی به حرکت نیست. پس درخواست Takeoff میکنید.
    آخرین گزینه Acknowledge Takeoff Clearance هست و بعد از اون کار شما شروع میشه.
    عکس زیر شامل قسمتهای مهمی هست که به ترتیب توضیح میدم.

1- میبینید که هدینگ Runway رو تایید کرده پس تو قسمت 6 – 9 و 4 متوجه تنظیم هدینگ میشید.
    2- ارتفاع شما هست. باید دقت کنید به جمله بندی و نمونه این همیشه ارتفاع شما هستش. تو قسمتهای 3 – 7 و 11 تنظیم ارتفاع رو متوجه میشین.
    3- این قسمت محل ورود ارتفاع هستش برای Auto Pilot و البته این گزینه تا وقتی کلید HOLD زیرش روشن نباشه بی اثر هست. شما نباید این کلید رو تا زمان مناسب روشن کنید.
    4- هدینگ شما رو نشون میشده. با کلیک کردن سمت راست نوشته هدینگ زیاد و با کلیک سمت چپش هدینگ کم میشه. وقتی تو پرواز میگه Right Heading رو مثلا 120 کنید یعنی هدینگ باید از طرف + اون 120 بشه. به این نکته توجه کنید. Runway Heading همیشه مسیر فرودگاه هست.قسمت 6 و 9 به شما هدینگ فعلی رو نشون میده. هدینگ باند همون فلش سفید کوچک تو بخش 6 هست. کافیه پیچ هدینگ شماره 4 رو اونقدر بچرخونید تا فلش صورتی با فلش سفید هماهنگ بشه.
    البته اگر این کار رو هم نکنید هواپیما در مسیر راست حرکت میکنه اما برای Auto Pilot باید همه چیز تنظیم باشه.
    5- سرعت شما رو برای Auto pilot تنظیم میکنه. برای Take off و Landing هرگز نباید این گزینه به صورت فعال باشه. فعال بودن این گزینه با شماره ی 20 کنترل میشه.
    6- هدینگ تنظیم شده توسط پیچ رو نشون میده و مسیر حرکت نمایش داده میشه.
    7- ارتفاع فعلی شما رو نشون میده.
    8- سرعت فعلی شما رو نشون میده.
    9- هدینگ فعلی رو نشون میده. البته باید ضرب در 10 بشه.
    10- سرعت سنج آنالوگ هستش. در هوای برفی و یا قطع سیستم برق به شما کمک میکنه.
    11- ارتفاع فعلی شما رو نشون میده. مانند گزینه ی قبل به خاطر آنالوگ بودنش خیلی به درد خواهد خورد.
    12- موقعیت شما در افق و همچنین میزان گردش شما رو نشون میده. باید مقدار تعادل رو بدست بیارید تا همیشه راحت بپیچید. میتونید حالت Auto pilot رو الگو قرار بدین.
    13- دو گزینه ی 13 موقعیت چرخها رو نشون میده.
    14- میزان فلپ رو نشون میده. هرچه بیشتر باشه میتونید در سرعت کمتر دچار استال نشوید. البته این هم باید کم کم برای شما تفهیم شود.
    15- میزان قدرت موتورها است.
    16- روشن کننده Auto Pilot هست. توجه کنید Auto pilot را بعد از Hold کردن تمام گزینه ها روشن کنید.
    17- وضعیت AP یا همان Autopilot ارتفاع را در حالت فعال قرار میدهد. فقط وقتی استفاده کنید که در حال پرواز باشید. چرخها بسته و فلپ ها بسته باشد.
    18- وضعیت AP هدینگ را فعال میکند.
    19- برای فعال کردن AP سرعت لازم است که در بالا باشد. در هنگام فرود و پرواز روشن نکنید زیرا سبب انحراف میشود.
    20- وضعیت AP سرعت را فعال میکند. هرگز بر روی باند به جز وقتی با تاکسی کردن مشکل دارید آن را روشن نکنید.
    خوب رسیدیم تا جایی که فلپ ها 10 درجه باز و Auto pilot تنظیم بود اما غیر فعال.
    حالا Ctrl + نقطه را بزنید تا ترمز دستی روشن شود. موتورها را در حالت فول قرار دهید و برای این کار F4 بزنید.
    پس از اینکه قدرت موتورها 100 درصد شد یک مثلث و یا نقطه بزنید تا ترمز رها شود.
    صبر کنید سرعت به حدود 130 نات که رسید آنالوگ چپ را پایین دهید تا دماغه ی هواپیما کم کم بالا برود.
    هنگام بلند شدن مراقب باشید انتهای هواپیما به زمین برخورد نکند. در حال پرواز دماغه نباید پایین بیاید و یا بیش از حد بالا برود زیرا سبب مشکلاتی از قبییل استال میشود.
    وقتی حدود 100 پا از ارتفای پیش فرض بالا رفتید چرخها را ببندید و بعد از بسته شدن چرخها فلپ ها را کم کم ببندید. البته حالت سعودی نداشته باشید. برای رسیدن به 3000 پا بعدا اقدام میکنیم.
    تمام این کارها باید در مدت بسیار کمی انجام شود. شما نباید در ارتفاع غیر مجاز پرواز کنید.
    حالا گزینه های 17 – 18 – 19 و 20 را به ترتیب بزنید و سپس 16 را برای فعال شدن Auto pilot بزنید.
    خوب شما موفق شدید و هواپیما خودش تمام کارها را انجام خواهد داد. اما اگر نمیخواهید از Auto pilot استفاده کنید باید سرعت و ارتفاع را در حد مجاز تنظیم کنید و از هدینگ هم غافل نشوید.
    حالا از مرکز برای شما اطلاعاتی نظیر هدینگ و ارتفاع می آید. ممکن است یک سری اطلاعات 3 بار پشت سر هم بیاید و هر بار با دفعه ی قبل متفاوت باشد. پس بعد از دریافت اطلاعات چند ثانیه صبر کنید و اگر اطلاعات جدید نیامد به آنها عمل کنید. همیشه آخرین اطلاعات صحیح است. پس از هر تغییر Acknowledge کردن فراموش نشود.
    حالا به فرود میرسیم.
    آخرین اطلاعات مرکز این است که Runway in sight هست یا نه یعنی باند را میبینید یا نه.
    ممکن است باند کمی سمت راست و یا چپ شما باشد. اگر دیدید به مرکز اطلاع دهید و سپس گزینه های 17 – 18 – 19 – 20 و 16 را به ترتیب غیر فعال کنید تا کنترل به شما بازگردد.
    سرعت را در حد 215 نگاه دارید و در همین حین خودتان را رو به روی باند قرار دهید. برای این کار از آنالوگ سمت چپ استفاده کنید.
    همیشه در اطلاعات فرود چپ و یا راست بودن باند به شما گفته میشود مثل 29L یا 16R که L و R همان Left و Right هستند.
    برای اینکه مطمئن شوید در هنگام فرود از نظر انحراف به چپ و راست روی باند هستید باید طوری حرکت کنید که درجه ای که در عکس میبینید عددی مطابق مسیر باند داشته باشد.
    یعنی اگر گفته شده 29L پس باید این نشان دهنده روی 29 باشد. با چپ و راست کردن هواپیما این درجه تنظیم خواهد شد.
    حالا فقط میماند بحث انحراف از ارتفاع یعنی شما زودتر یا دیرتر روی باند نباشید.
    اگر از داخل کابین نگاه میکنید باید به انتهای باند نگاه کنید تا ارتفاع بدست بیاید. اما گلاید هم به شما کمک میکند.
    شما با گلاید در آموزش های قبلی آشنا شده اید.
    مشکل اکثر افراد استال کردن است.
    میتوانید با 30 درصد یا بیشتر قدرت موتور جلوی استال را بگیرید.
    فلپ را هم به نسبت سرعت باز کنید. اگر سرعتتان بیش از حد است پس از باز شدن چرخها فلپ باز کنید. 20 درجه به نظر من مناسب است.
    ثانیه هایی قبل از رسیدن به باند Shift + / را بزنید تا Spoilerها در حالت اتوماتیک قرار گیرند و به محض فرود باز شوند.
    سپس موتورها را با زدن F1 کاملا بدون قدرت کنید.
    چند متر مانده به برخورد با باند آنالوگ را پایین دهید تا دماغه بالا بیاید. حالا چرخهای عقب با زمین برخورد میکنند.
    همزمان با اینکه یک دستتان مراقب است که دماغه محکم به زمین نخورد با دست دیگر F2 را بزنید تا موتورها Reverse شوند و سپس به آرامی دماغه را روی باند قرار دهید.
    از جالا به بعد آنالوگ چپ را دست نزنید و اگر هواپیما انحراف داشت با بالا پایین کردن آنالوگ راست آن را اصلاح کنید. با این کار رادار را چپ و راست میکنید.
    Reverse کردن موتور باعث کم شدن سریع سرعت میشود.
    شما نباید روی باند ترمز بگیرید.
    سرعت که زیر 40 نات رسید کمی ترمز کنید و سپس از یکی از Taxi Way ها از باند خارج شوید و پشت خط کاملا توقف کنید تا دستور تاکسی صادر شود.
    حالا دستور تاکسی می اید.
    آن را تایید کنید و از مسیری که توسط فلش نمایان میشود تا Gate بروید. برای این کار تنها مجازید تا 15 نات سرعت بگیرید.
    میتوانید فقط قسمت 5 را روی 15 بگذارید و سپس گزینه ی بیستم را روشن کنید و سپس با زدن 16 AP را روشن کنید. حالا Auto pilot تنها 15 نات سرعت به شما میدهد.
    به Gate که رسیدید توقف کامل کنید. AP را کاملا خاموش کرده و با زدن Ctrl + نقطه ترمز دستی را روشن کنید.
    میتوانید از 4 کلید دایره ای زیر دسته های موتور برای خاموش کردن موتورها استفاده کنید.
    حالا Ctrl + J را بزنید تا اگر فرودگاه مجهز باشد پله ها به هواپیما متصل شود. سپس درها را با Shift + E باز کنید.
    پرواز با موفقیت انجام شد.
    ممکن است شما باز هم نتوانید روی باند قرار بگیرید ولی از اینجا به بعد فقط و فقط تجربه به شما کمک میکند. Realism را کم کنید و این کار را بارها انجام دهید تا به توازن برسید.
    باز هم اگر مشکلی بود بپرسید.
    دوباره تکرار میکنم مطالب بالا ممکن است در یک پرواز واقعی اصلا اشتباه باشد اما در سیمیلاتور به شما کمک میکند راحت تر کار کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ebicross
    دوست عزیز فقط آموزش فرود دقیقه روی باند ر. بگو اینا چیه.

پروفشنال Damian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

این بازی واقعا" با کیبورد مشکله
    چون میشه گفت بازی نیست و بیشتر یک برنامه است
    و صد البته شبیه ساز پرواز
    حیف که با کیبورد خیلی سخته

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

درسته
    با کیبرد سخته
    ولی اگر بلد باشی نیازی به کیبرد نداری.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

دوست عزیز فقط آموزش فرود دقیقه روی باند ر. بگو اینا چیه.
    ببین من که گفتم دیگه بیشتر از این چی بگم.
    این قاعده و قانون خاصی که نداره.
    شما تمرین کن و به حرفهای معلم پروازت گوش کن. تو FSX خارجی حرف میزنه ولی اگر میخوای برو یه FS2004 فارسی بخر تا مشکلی نباشه.
    شما اگر سرعتت مناسب باشه و فلپ باز باشه و چرخها هم باز باشه میتونی راحت تمام انحرافت رو جبران کنی.
    اگر از نمایه داخل کابین نمیتونی از بیرون از نمای Spot استفاده کن. یک 5 بزن تا هواپیما وسط صفحه بیاد و بعد خودت رو با باند منطبق کن.
    معمولا تو پرواز IFR آخرین هدینگی که میده و Confirm میکنید کمی با هدینگ اصلی باند اختلاف داره ولی به شما هدینگ اصلی داده میشه که. کافیه طبق اون هدینگ باند همونطور که توضیح دادم حرکتتون رو اصلاح کنید.
    شاید سرعتتون بیش از حد زیاده. پیشنهاد میکنم تو حالت Realism روی Very high بازی کنید تا اگر اشتباهی میکنید متوجه بشین.
    گفتم که دسته ی مورد نیاز این بازی 6 هزار تومنه. من دسته مخصوص Flight یعنی دسته خلبانی هم دارم ولی به هیچ دردی نمیخوره چون همون دسته مدل پلی استیشین خیلی راحت تره.
    تایید میشه
    این یک بازی نیست. کمتر بازی داریم که 3000000 محاصبه در ثانیه انجام بده.
    درسته
    با کیبرد سخته
    ولی اگر بلد باشی نیازی به کیبرد نداری.
    یعنی بدون کیبرد و دسته؟؟؟
    منظورت که با ماوس و با کلیک بر روی فرامین و کلیدها که نیست؟؟؟؟
    بعضی چیزهاش بدون کیبرد امکان نداره.
    مثلا تاکسی کردن.
    ترمز گرفتن. البته ترمز دستی با ماوس میشه.

ولی یه چیزی بگم در مورد ماوس. با ماوس میشه 80 درصد کارها رو انجام داد.
    حتی پرواز.
    کافیه راست کلیک کنید و Mouse Yoke رو انتخاب کنید. حالا کنترل با ماوس انجام میشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •