تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 69

نام تاپيک: >> پرسش و پاسخ در رابطه با نگهداری و پرورش آبزیان

داره خودمونی میشه milad_Z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض >> پرسش و پاسخ در رابطه با نگهداری و پرورش آبزیان

سلام یه سوال داشتم و می دونم که آخرین پست مربوط به 70 روز پیشه
    من یه سری ماهی گلدفیش دارم که از چند روز پیش که یه ماهی جدید گرفتم همشون بیحال شدن....
    یکیشون که هی چپه میشه و بقیه هم کم کم شل و ول شدن...
    نه غذا می خورن نه تکون می خورن...بعضی وقتا یه تکونی به خودشون میدن میرن اونور آکواریوم ...اونیم که هی چپه میشه بعضی وقتها خودشو به در و دیوار میزنه
    بعد چند روز روشون دونه های کوچیک سفید دیده شد...پیش هر کی میرم یه کار متفاوت میگه که بکنم
    ابعاد آکواریومم هم 74 در 24 در 40 هست
    یکی گفت باید دمای آب را روی 32 تنظیم کنم بعد توش 2 قاشق نمک بریزم هر 2 روز یه بارم سیفونش کنم هر هفته هم 3 تا از این قرصای ضد عفونی کننده بریزم
    اگه میشه یه راهنمایی وکمکی بکنین چون واقعاً گیج شدم

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام یه سوال داشتم و می دونم که آخرین پست مربوط به 70 روز پیشه
    من یه سری ماهی گلدفیش دارم که از چند روز پیش که یه ماهی جدید گرفتم همشون بیحال شدن....
    یکیشون که هی چپه میشه و بقیه هم کم کم شل و ول شدن...
    نه غذا می خورن نه تکون می خورن...بعضی وقتا یه تکونی به خودشون میدن میرن اونور آکواریوم ...اونیم که هی چپه میشه بعضی وقتها خودشو به در و دیوار میزنه
    بعد چند روز روشون دونه های کوچیک سفید دیده شد...پیش هر کی میرم یه کار متفاوت میگه که بکنم
    ابعاد آکواریومم هم 74 در 24 در 40 هست
    یکی گفت باید دمای آب را روی 32 تنظیم کنم بعد توش 2 قاشق نمک بریزم هر 2 روز یه بارم سیفونش کنم هر هفته هم 3 تا از این قرصای ضد عفونی کننده بریزم
    اگه میشه یه راهنمایی وکمکی بکنین چون واقعاً گیج شدم
    سلام

البته من زیاد درباره آکواریوم تجربه ندارم ولی به صورت کلی می پرسم.
    ماهی جدیدی که اضافه کردیه بودین به مجموعه چی بوده؟ شاید مواد بیولوژیکی که ماهی جدید به آب اضافه میکنه برای ماهی های قدیمی تر مضر هست (حتی اگه از یک گونه باشن) باز هم ممکنه متابولیسم جدیده با قدیمی ها متفاوت و به حال اونا مضر باشه.

چند مدتی توی محیط جدید و جدا از هم ببرین ماهی ها رو و آزمایش کنید که بازم حالشون بدتر میشه یا خیر.
    اول با جدا کردن محیطشون از هم شروع کنید تا عامل مشکل زا رو پیدا کنید.

امیدوارم دوستان با تجربه تر باز هم اطلاعات بیشتری در اختیار بذارن.

موفق باشید

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

خیلی ممنون...ماهی جدیدم هم گلدفیشه...فکر می کنم آبی که این ماهی توش بوده آلوده بوده...ولی خود اون ماهی بعد همه ماهی ها مریض شد...دیگه واقعا گیج شدم آخرین نفر گفت اونی که قاطی کرده و چپکی شنا می کنه حامله اس....2 دقیقه قبلش هم یکی در مورد همون ماهی گفت کیسه هواش به هم ریخته تا آخر عمر بر عکس شنا میکنه....شیطونه میگه همشونو از آب در بیارم بمیرن که انقدر زجر نکشن...چون هیچ کاری که نمی تونم انجام بدم

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون...ماهی جدیدم هم گلدفیشه...فکر می کنم آبی که این ماهی توش بوده آلوده بوده...ولی خود اون ماهی بعد همه ماهی ها مریض شد...دیگه واقعا گیج شدم آخرین نفر گفت اونی که قاطی کرده و چپکی شنا می کنه حامله اس....2 دقیقه قبلش هم یکی در مورد همون ماهی گفت کیسه هواش به هم ریخته تا آخر عمر بر عکس شنا میکنه....شیطونه میگه همشونو از آب در بیارم بمیرن که انقدر زجر نکشن...چون هیچ کاری که نمی تونم انجام بدم
    سلام

دوست عزیز باز پیشنهاد من اینه شما یه بار محیطشون رو به کل پاکسازی و ضد عفونی کنین و جدا از هم بذارین یه مدت بمونن ماهی مشکل دار پیدا میشه و اگه مشکل از اون باشه بقیه که جدا شدن مشکلشون بر طرف میشه. اگرم همگی به بیماری دچار شده باشن در نهایت دیگه از راه آخر استفاده کنید.

موفق باشید

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

مسلماً این ماهی جدید که خریدم مشکل داشته...فعلاً که خودشون دونه دونه دارن میمیرن... ولی انقدر بیچاره ها حالشون بد هست که اصلا ناراحت نمیشم...میگم بمیرن انگار بهتره....بازم ممنون...فکر کنم این کاری که گفتین انجام بدم بهتره

داره خودمونی میشه mania2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام دوست من
    ماهي كه تو گرفتي مبتلا به بيماري سفيدك بود معمولا بيماري سفيدك در اثر تغييردماي آب به وجود مي آيد
    برو فروشكاهاي آكواريوم واز آنها بخواه كه داروي زد سفيد بهت بدهند دستور دارو هم با توجه به مقدار ليتر
    آب آكواريوم است كه پشت شيشه نوشته شده
    ماهي هاي گلدفيش نياز به آبي با دماي خنك دارند آب سرد براي آنها بهتر است
    Last edited by mania2000; 10-03-2008 at 09:15.

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

ممنون از همه دوستان
    بعد از این که نصفیشون مردن
    از حمام نمک استفاده کردم و بخاری هم روی 32 درجه گذاشتم الان یکیشون کامل خوب شده واون یکی هم خیلی بهتر شده

داره خودمونی میشه saba-t's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    isfahan

14 پرسش درباره ی ماهی گورامی

سلام
    من یک جفت ماهی گورامی سه خال دارم . اون که ماده است شکمش بزرگ شده و نر هی دنبالش راه میره الانم هی دعوا می کنن ؟ چرا اینجوری شدن ؟ در ضمن من تازه حدود یک هفته است که اکواریومم راه انداختم و هیچ اطلاعاتی ندارم . اگر میشه کمکم کنید .

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

داره خودمونی میشه saba-t's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    isfahan

7

سلام
    آقا این ماهیای من همدیگر کشتن . تازه یک آنجل ها را هم انقد زدن که افتاد یک گوشه منم مجبور شدم از هم جداشون کنم . الانم هی نر ماده را می زنه !! تمام مطالبم خوندم اما نمی دونم باید چی کار کنم . می ترسم آخر همدیگر بکشن . تر خدا کمکم کنید .چی کار کنم ؟؟؟

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •