تبلیغات :
فروشگاه کیف و گارد موبایل
سئوی محتوا سایت خود را منفجر کنید - دوره آموزشی کاملا رایگان
تعمیر هارد
قیمت لپ تاپ
قیمت گوشی
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]بسته
نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: »» آمـوزش جامع فیـلترهای فـتوشاپ

 1. #1
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض »» آمـوزش جامع فیـلترهای فـتوشاپ

  با سلام به دوستان گرامی.

  تاپیک مشخص و ثابتی در مورد آموزش فیلـ تر های فتوشاپ وجود نداشت .
  هدف از ایجاد این تاپیک بالا بردن سطح دسترسی شما به فیلـ تر ها و فراگیری کلیه فیلـ تر ها است.  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]  ----------------------------------
  زیر شاخه فیلترها
  ( CS3 )

  Last edited by Maysam-BFU; 20-07-2009 at 20:19. 2. #2
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض فـیلـترهاي هنري | Artistic

  فـیلـترهاي هنري | Artistic

  فـیلـترهاي هنري براي رسيدن به افکت هاي ويژه براي پروژه هاي اقتصادي يا هنري مي باشد.
  در اين زير مجموعه فـیلـترهاي هنري را بررسي مي کنيم:


  - فـیلـتر Colored Pencil

  اين فـیلـتر تصوير را با استفاده از مداد رنگي ( colored pencil ) رسم مي کند. به صورتي که لبه هاي مهم تصوير حفظ مي شوند و يک هاشور درشت بر روي تصوير ظاهر مي شود.
  با اجراي اين فرمان کادر گفتگوي زير ظاهر مي شود.


  توجه : براي اثر بيشتر اين فـیلـتر ، بهتر است قبل از اعمال آن ، رنگ Background را عوض کنيد. در کادر محاوره اي فوق مي توان عرض مداد ( pencil width ) ، فشار مداد ( Stroke pressure ) و روشنايي کاغذ ( paper Brightness ) را تنظيم کرد.

  - فـیلـتر Cotout

  فـیلـتر cutout از رنگها و سايه ها ميانگين مي گيرد و آنها را به توده اي از رنگهاي مخلوط تبديل مي کند بعد از اجراي اين فـیلـتر کادر محاوره اي آن بصورت زير باز مي شود.


  گزينه Number of leves تعداد سطوح ، Edge simplicity ، مقدار هموار بودن لبه هاي رنگ و Edge Fidelity ،ريال مقدار وفاداري لبه ها را بعد از اعمال فـیلـتر نشان مي دهد.

  - فـیلـتر Dry Brush

  با استفاده از تکنيک Dry Brush ، ف Dry brush تکنيکي در نقاشي مي باشد ) لبه هاي تصوير ما بين آب رنگ و رنگ روغن ترسيم مي شود. اين فـیلـتر با کم کردن محدوده رنگها تصوير را ساده مي کند. بعد از اجراي اين فـیلـتر شکل زير ظاهر مي گردد:


  در کادر محاوره اي فوق با Brush size مي توان اندازه فلم مو ، با Brush Detail مي توان تعيين کرد که جزئيان تصوير ديده شود و با Texture مي توان بافت تصوير را در حالتهاي مختلف قرار داد.

  - فـیلـتر Film Grain

  اگر عکس هاي معمولي در عکاسي بزرگ شود حالت دانه اي را در آنها مشاهده خواهيد کرد. به علت ديجيتالي شدن عکسها ، اين حالت ممکن است در عکس اتفاق نيفتد. براي همين منظور در فتوشاپ فـیلـتر Film Grain گذاشته شده است تا بتوان اين حالت را ايجاد کرد.
  اين فـیلـتر سايه يا روشنايي موجود در عکس را تشديد مي کند و اعمال آن براي هر تصويري مناسب نيست. با اجراي اين فـیلـتر کادر محاوره زير ظاهر مي شود :


  با Grain مي توان تعداد دانه ها ، با Highlight مي توان چگونگي تجمع روشنايي و با Intensity شدت دانه اي بودن را مي توان تنظيم کرد. شکل زير تصوير را قبل و بعد اعمال فـیلـتر نشان مي دهد.


  - فـیلـتر Fresco

  Fresco اصطلاحي ايتاليايي است و به نقاشيهايي گفته مي شود که بر روي ديوار گچي خشک نشده ترسيم مي شوند. در فتوشاپ اين فـیلـتر ، تصوير را تيره مي کند. به عبارت ديگر اين فـیلـتر رنگهاي سياه موجود در تصوير را به ميزان زيادي افزايش مي دهد. با اجراي اين فـیلـتر کادر محاوره اي آن باز مي شود که در آن گزينه هاي Brush Size ، Brush Detail و شکل زير تصويري را بعد از اعمال فـیلـتر نشان مي دهد.


  - فـیلـتر Neon Glow

  sاين فـیلـتر ، تصوير را به صورت منفي ( Negative ) و تک رنگ تبديل مي کند. با اجراي اين فـیلـتر کادر مکالمه اي آن به صورت زير ظاهر مي وشد:


  هر چه مقدار Glow size بيشتر باشد وضوحيت جزئيات تصوير بهتر است و Brightness glow ميزان روشنايي را تعيين مي کند و در مقابل Glow color مي توان رنگ مناسب را تعيين کرد. در شکل زير تصويري با انتخاب رنگ سفيد در کادر محاوره اي فوق فـیلـتر شده است.


  - فـیلـتر Paint Daub

  اين فـیلـتر بافتي به صورت موج دار به تصوير اضافه مي کند. بعد از اجراي اين فـیلـتر کادر محاوره اي آن به صورت زير ظاهر مي شود.


  - فـیلـتر Palette Knife

  اين فـیلـتر تصوير را به صورت نقاشي با کاردک تبديل مي کند . يعني اينکه لبه هاي تصوير به صورتي جالب با يکديگر آميخته مي شوند. پس از اجراي اين فـیلـتر کادر محاوره اي زير ظاهره مي گردد.


  نتيجه اين فـیلـتر در شکل بالا بر روي تصوير نمونه با مقادير نشان داده شده در کادر محاوره اي فوق نشان داده شده است.

  - فـیلـتر Plastic wrap

  اين فـیلـتر لايه اي خاکستري بر روي تمام قسمتهاي تصوير مي کشد و پس از آن اطراف شي هاي بزرگ را پرنور مي کند. نتيجه عمکرد اين فـیلـتر قبل و پس از انجام به همراه کادر محاوره در شکل زير نشان داده شده است.


  - فـیلـتر Poster Edge

  فـیلـتر poster Edge ابتدا لبه تمام عنصرهاي موجود بر روي تصوير را مشخص مي کند ( منظور از لبه ، اختلاف کنتراست بين پيکسل هاي مجاور مي باشد ) سپس آنها را شبيه پوستر مي کند يعني خطي تيره پيرمون لبه ترسيم مي کند. شکل زير عملکرد اين فـیلـتر را قبل و پس از اعمال فـیلـتر نشان مي دهد.


  - فـیلـتر Rough pastels

  پس از اجراي اين فـیلـتر کادر محاوره اي آن به صورت زير ظاهر مي شود:


  در کادر محاوره اي با اکثر گزينه ها آشنا هستيد و در قسمت Texture شما مي توانيد علاوه بر بافتهاي موجود مانند Burlap , Brick , canvas و sandstone ، شما مي توانيد با کليک بر فلش کنار اين گزينه ها بافت مورد نظر را با انتخاب Load Texture به تصوير اعمال کنيد.
  در شکل زير بک تصوير نمونه ، قبل و بعد از اعمال فـیلـتر نشان داده شده است . در تصوير با فـیلـتر ، تصويري با محتواي مرغابي به بافت تصوير اضافه شده است.

  - فـیلـتر Smudge strike

  اين فـیلـتر در ناحيه هايي که رنگ روشن دارند بافت ظريفي ايجاد مي کند که مي تواند بسيار زيبا باشد. در ناحيه هاي تيره و خطها نيز نوعي لکه ايجاد مي کند و باعث مي شود که خطها مشخص تر و لبه ها محوتر شوند. شکل زير تصويري را بعد از اعمال فـیلـتر نشان مي دهد.


  - فـیلـتر Sponge

  اين فـیلـتر تصوير را به صورتي که با اسفنج آغشته به رنگ ، نقاشي شده باشد تبديل مي کند. در کادر محاوره اي اين فـیلـتر ، براي اينکه جزئيات تصوير بهتر نقاشي شود مي توان اندازه قلم را کوچک کرد و گزينه Definition و شدت استفاده از تکنيک Sponge را تعيين نمود.


  - فـیلـتر underpainting

  اين فـیلـتر همه چيز را تا حدي نا مشخص و کم رنگ مي کند و فوکوس عنصرها را کاهش مي دهد. شکل زير را براي عملکرد آن ملاحظه کنيد.


  - فـیلـتر watercolor

  اين فـیلـتر تصوير را به حالتي شبيه آب رنگ تبديل مي کند جلوه کلي اين فـیلـتر شبيه فـیلـتر sponge مي باشد و هر دو فـیلـتر تصوير را کمي تيره تر مي کند . شکل زير اثر فـیلـتر را نشان مي دهد. 3. #3
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض فـیلـترهاي محـو كننده | Blur

  فيــلتر هاي محو كننده | Blur

  فليتر هاي محور كننده در زير منوي Filter > Blur قرار دارند. اين فـيلتر ها براي اعمال جلوه هموار سازي بسيار مفيد واقع مي شوند. محو كردن ، موجب مي شود تصويرهايي كه بيش از اندازه پرنور هستند بصورتي بسيار هموار نشان داده شوند.


  - فـیلـتر Blue و Blur More

  اين دو فـيلتر از محوكننده هاي اصلي تصوير يا ناحيه انتخاب شده هستند فـيلتر Blur داراي ظرافت زيادي نسبت به فـيلتر Blur More مي باشد. عمل محور كردن اختلاف خيلي آشكاري در تصوير ايجاد نمي كند بلكه فقط آن را هموارتر مي كند. اين فيـلتر ها در لبه ها به نوعي عمل Anti-Alised را انجام مي دهند.  - فـیلـتر Gaussian Blur

  اين فيلـتر به علت قابل تنظيم بودنش سريعتر از فيلـتر Blur يا Blur More عمل محوسازي يا اينكه هموارسازي را انجام مي دهد. در شكل زير با استفاده از اين فيلـتر ناحيه اي انتخاب شده و تا حد ممكن محو شده .  - فـیلـتر Motion Blur

  اين فيلـتر محوسازي را به صورت جهت دار مي تواند انجام دهد. در صورت اجراي اين فيلـتر ، كادر محاوره اي آن ظاهر مي شود كه در آن زاويه محوسازي (Angle) و ميزان امتداديابي آن (Distance) را مي توان تعيين كرد. در شكل عمل اين فيلـتر را مي بينيد.
  - فـیلـتر Radial Blur

  اين فيـلتر در كادر محاوره اي خود دو گزينه Spin و Zoom را در اختيار قرار مي دهد. در حالت Spin به نظر مي رسد كه تصوير ، حول نقطه مركزي مي چرخد تا محو شود و گزينه Zoom با امتداد شعاعهايي از مركز تصوير ، آن را محو مي كند و به نظر مي رسد كه شيء در حال حركت مي باشد. براي مثال به تصوير زير نگاه كنيد.

  - فـیلـتر Smart Blur

  اين فيلـتر به جز لبه ها تمام قسمتهاي تصوير را تحت تأثير قرار مي دهد. براي مثال اگر بخواهيد عكسي از يك فرد را كه داراي پوست چين و چروك مي باشد به صورت پوستي شاداب و هموار در آوريد از اين فيـلتر مي توانيد استفاده كنيد.


  - فـیلـتر Lens Blur

  اين فـيلتر امكان محورسازي را در حالت پيشرفته به اختيار شما قرار مي دهد.
  - فـیلـتر Shape Blur

  اين فـيلتر با الگو برداري از Shape هاي پيش ساخته فتوشاپ حالت محوسازي را ايجاد مي كند.  - فـیلـتر Average

  اين فيـلتر بيشترين رنگ استفاده را شناسايي مي كند و قسمت انتخاب شده يا تصوير شما را به آن رنگ ثابت تغيير مي دهد.


  Last edited by Maysam-BFU; 20-02-2009 at 23:14.


 4. #4
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض فـیلـترهاي | Brush Stroke

  فيــلتر هاي | Brush Stroke

  همانند فيـلتر هاي Artistic فيلترهاي Brush Stroke با بكارگيري جلوه هاي Stroke و قلم مو ، جلوه هاي هنري به تصوير ها مي دهند. برخي از اين فيلـتر ها دانه هاي تصوير ، نويزهاي نقاشي و جزئيات لبه ها را اضافه مي كنند.  - فـيلـتر Blue و Accented Edges

  اين فيـلتر ، كنتراست لبه ها را افزايش مي دهد. پس از اجراي اين فيلـتر ، كادر محاوره اي آن بصورت زير ظاهر مي شود.


  پارامتر Brightness اگر بر روي عدد 25 يا كمتر تنظيم شود موجب تيره تر شدن تصوير مي شود و اگر مقدار آن بين 26 تا 50 تعيين شود تصوير ، روشن تر خواهد شد.  - فـيلـتر Angled Strokes و crosshatch

  هر دو فيلـتر مذكور جلوه هاي شبيه هاشور زدن ايجاد مي كنند و اثرشان بسيار شبيه فيلـتر Colored pencil مي باشد. فيلـتر Angled Strokes نسبت به فيلـتر Crosshatch شدت كمتري دارد.
  شكل زير اثر فيلـتر crosshatch را در سمت راست بر تصوير نمونه سمت چپ نشان مي دهد.  - فـيلـتر Dark Stroke

  اين فيلـتر تمايل دارد تمام قسمتهاي تصوير را سياه كند. براي داشتن اثر نسبتاً خوب در كادر محاوره اي آن ، گزينه شدت سياهي ( Black intensity) را مقداري پايين و شدت سفيدي ( white intensity) را در مقدار بالا قرار دهيد.

  - فـيلـتر ink outline

  فيلـتر ink outline دور هر خط يا لبه اي كه بتواند آن را تشخيص دهد يك خط سفيد و يك خط سياه ترسيم مي كند. در كلمه مكالمه اين فيلـتر مي توان گزينه هاي Stroke length ، dark Inensity و light intensity را تنظيم كرد.
  در شكل زير اثر اين فيلـتر بر روي تصوير نشان داده شده است.
  - فـيلـتر spatter

  اين فيلـتر ، باعث نامنظم شدن شيءها در تصوير مي شود . در كادر محاوره اي اين فيلـتر مي توان شعاع اسپري ( spray Radius‌) و هموار بودن ( smoothness‌) را تنظيم كرد. در شكل زير اثر اين فيلـتر بر روي تصوير نشان داده شده است.  - فـيلـتر spray stroke

  اثر فيلـتر spray stroke شبيه فيلـتر spatter است تنها در فيلـتر spray stroke مي توان جهت اسپري كردن را كنترل كرد.  - فـيلـتر sumi - e

  نام اين فيلـتر از كلمه ‍‍‍ژاپني قلم مو گرفته شده است . اين فيلـتر ،‌هر تصويري را با هر تنظيم سياه مي كند. اين فيلـتر را مي توان براي احياي تصويرهاي بسيار پرنور مورد استفاده قرار داد.  Last edited by Maysam-BFU; 20-02-2009 at 23:16.


 5. #5
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض فـيلـترهاي اعوجاج دهنده | Distort

  فـيلـترهاي اعوجاج دهنده | Distort

  فيلترهاي اعجواج دهنده اگر به تصوير اعمال شوند مانند اين است كه شما آن را از پشت شيشه اي با اعوجاج مشاهده مي كنيد . در اين قسمت فيلترهاي اعوجاج كننده را بررسي خواهيم كرد.
  - فـيلـتر Diffuse Glow

  فيلــتر Diffuse Glow مد بسيار رقيقي را به رنگ پس زمينه قسمتهاي روشن تصوير اضافه مي كند. به اين ترتيب‌، آميزه خاصي در تصوير ايجاد مي شود. شكل زير كادر محاوره اي و اثر آن بر روي تصوير نمونه را نشان مي دهد.  کد:
  برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

  - فـيلـتر Displace

  فيلــتر Displace براي آنكه عمل كند به يك نقشه جابجايي نياز دارد. نقشه جابجايي همانند نقشه بافت ( Texture Map ) عمل مي كند.
  در فتوشاپ مي توانيد مجموعه اي از اين نقشه ها را در پوشه Plug-in > Displacement Map از زير پوشه هاي فتوشاپ پيدا كنيد.
  پس از اجراي اين فيــلتر ، كادر محاوره اي باز مي شود كه شما بايد جابجايي افقي و عمودي را بر حسب درصد تعيين كنيد. بعد از تنظيم درصد از شما نقشه جابجايي خواسته مي شود.  در شكل زير اثر فيلتــر بر روي تصوير نمونه نشان داده شده است.


  توجه : نقشه هاي جابجايي ، تصويرها يا الگوهايي هستند كه با قالب PSD ذخيره مي شوند.

  - فـيلـتر Glass و Ocean Ripple

  اين فيلــتر ها مي توانند طوري در تصوير اعوجاج ايجاد كنند كه به نظر برسد مثل اينكه پشت شيشه يا آب قرار گرفته اند.
  در اين فيلـتر مي توان بافتي ( Texture ) را از قبيل Frosted ، canvas‌، Blocks يا Tiny lens انتخاب كرد و يا اينكه بافت مورد نظر را با انتخاب Load Texture بار گذاري نمود.
  براي افزايش جلوه وجود آب يا مايغ بر روي تصوير از لغزنده smoothness استفاده نماييد. دكمه Invert در كادر مكالمه اين فيلترها ، جاي نقطه هاي روشن و تيره را با يكديگر عوض مي كند.


  کد:
  برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

  کد:
  برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

  - فـيلـتر Pinch ، فيلــتر Spherize و فيلـــتر Zigzag

  اين سه فيلــتر از نظر اينكه داراي كادرهاي مكالمه شبيه هم هستند بنابر اين آنها را در يك گروه قرار داديم و جلوه هاي اين سه فيلــتر با هم متفاوت هستند.
  در شكل اثر اين 3 فيلــتر را مشاهده مي كنيد.
  با لغزاندن Amount شبكه زيري آن ، اثر فيلــتر نشان مي دهد.  - فـيلـتر Ripple

  فيلــتر Ripple در تصوير شما بسته به مقداري كه توسط Amount تعيين مي كنيد دست انداز ايجاد مي كند. در تصوير زير عملكرد آن را نشان داده شده است.


  - فـيلـتر Shear

  با فيلــتر shear مي توانيد در تصوير در جهت افقي اعوجاج كنيد پس از اجراي اين فيلتــر كادر محاوره اي آن به شكل زير ظاهر مي شود.


  در حالت اول ،‌ خط عمودي در وسط مربع قرار دارد كه با كليك بر روي آن نقاطي به آن اضافه مي شود و با درگ كردن اين نقاط مي توان اعوجاج مورد نظر را در تصوير بوجود آورد.

  - فـيلـتر Twirl

  فيلــتر Twirl تصوير را حول محور خود مي چرخاند. با استفاده از لغزنده Angle واقع در كادر محاوره اي مي توان ميزان چرخش را تعيين كرد.


  - فـيلـتر Wave

  از اين فيلتـر براي ايجاد موج استفاده ميشود در كادر محاوره اي اين فيلـتر مي توان تعداد موجها ( Number Of Generator ) ، طول موج ( Wave length ) و دامنه موج ( Amplitmude ) را تعيين كرد. نوع موج را نيز از قبيل سينوسي ( Sin ) ، مثلثي ( Traingle ) و مربعي ( Squre ) نيز مي توان مشخص نمود.


  در كادر محاوره اي فوق با كليك بر روي دكمه Randomize اعدادي تصادفي براي گزينه هاي شرح داده شده در نظر گرفته مي شود.

  - فـيلـتر Lens Correction

  اين فيلــتر براي تصحيح اعوجاج Barrel‌ ، Pincushin همچنين تاريكي گوشه هاي تصوير ( vignetting‌) و تغيير رنگ حاشيه هاي تصوير ( chromatic aberration ) بكار مي رود.


  کد:
  برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

  - فـيلـتر Polur coordiate

  اين فيلــتر تصوير را از حالت چهار ضلعي به صورت قطبي ( دايروي ) تبديل مي كند.

  Last edited by Maysam-BFU; 27-02-2009 at 17:30.


 6. #6
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض فـيلـترهاي نويز | Noise

  فيــلتر هاي نويز | Noise

  فيـلترهاي نويز به تصوير نويز اضافه ميكنند يا كم مي كنند و يا اينكه پيكسل ها را با سطح رنگها تصادفي توزيع مي كنند.
  اين تكنيك در آميختن يك ناحيه انتخاب شده به پيكسل هاي اطرافش مفيد مي باشد. اين فيـلتر ها براي ايجاد خراش يا گرد و غبار بر روي تصوير مناسب مي باشند.


  - فـيلـتر Add Noise

  اين فيلــتر نويزي را به تصوير اضافه مي كند عملكرد اين فيلــتر در شكل زير نشان داده شده است.

  گزينه Monochromatic نويز ها را به صورت سياه سفيد در مياورد. و گزينه Gaussian نويز ها را بصورت پيوسته تر نشان مي دهد.


  - فـيلـتر Despeckle

  اين فيلـتر لبه ها را در تصوير تشخيص مي دهد‌( لبه ها بر اساس تغيير رنگ تشخيص داده مي شوند‌) و نويز تمامي ناحيه انتخاب شده بجز لبه ها را محو مي كند. اين فيلــتر ميتواند فيلــتر add Noise را از بين ببرد.  - فـيلـتر Dust & Scratcher

  اين فيلـتر اثر نويز را با تغيير پيكسل هاي نامشابه كم مي كند ولي Sharp بودن يا تيزي لبه هاي تصوير را كم مي كند.

  با مقدار Radius مي توانيد درجه مات شدن تصوير را تعيين كنيد.
  با مقدار Threshold مي توانيد تصوير را به حالت sharp ببريد.  - فـيلـتر Median

  اين فيلــتر نيز با آميخن پيكسل هاي روشن در ناحيه انتخاب شده ،‌ اثر نويز را مي تواند كم كند. اين فيلـتر براي از بين بردن اثر فيلــتر Motion يا اثر طبيعي Motion در تصوير مناسب مي باشد.  - فـيلـتر Reduce Noise

  براي كم كردن و از بين بردن حرفه اي نويز ها مي توانيد از فيلــتر استفاده كنيد . درضمن اين فيلتـر براي روتوش تصاوير مناسب است.
  کد:
  برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
  Last edited by Maysam-BFU; 20-07-2009 at 20:15.


 7. #7
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض فـيلـترهاي Pixelate | ( نمای پیکسلی تصویر )

  فـيلـترهاي Pixelate | ( نمای پیکسلی تصویر )

  این دسته هفت تایی فیلـتر ، کارشان تقسیم تصویر به تعداد کمتری پیکسل و نمایش تصویر بر اساس این تعداد خواهد بود. نقطه نقطه کردن و یا شطرنجی کردن چهره ی اشخاص از برکات وجود همین دسته از فیلــتر هاست.

  تصویر اورجینال :  - فـيلـتر Color Halftone ( هافتون رنگ )

  هافتون و یا خال های هافتون ( Halftone Spots ) متشکل از تعداد بسیاری از نقاط جوهر (رنگ ) هستند که تعداد این نقاط و نحوه آرایش آنها ، اندازه و شکل هندسی متفاوتی برای خال های هافتون ایجاد می کند. مزیت تفاوت اندازه و اختلاف شکل هندسی این خــا ها ، بخشیدن حالت پیوسته و یکنواخت به رنگ یک تصویر خواهد بود. به نحوی که تصویر خروجی به حالت واقعی تصویر نزدیک خواهد شد. بنابر این کار این فیلــتر را می توان کاهش هافتون ، بزرگنمایی تعداد باقیمانده و نمایش تصویر بر مبنای همین تعداد تنظیم شده دانست.


  - فـيلـتر Crystallize ( کریستالی و یا بلوری کردن )

  با تبدیل پیکسل ها به تکه های شیشه و یا کاشی ، به تصویر شما حالتی کریستالی و موزاییکی می دهد.


  - فـيلـتر Facet ( تراشیدن )

  این فیلــتر تصویر شما را درست شبیه به حالتی که یک بلور و یا جواهر تراش می خورد ، تغییر می دهد. از آن جایی که این فیلــتر فاقد منوی تنظیمات است ، در صورت نیاز می توانید این فیلــتر را به دفعات روی تصویرتان تکرار نموده و نتیجه دلخواه خود را کسب نمایید. در تصویر زیر این فیلــتر 7 بار تکرار شده تا اثر ان برای شما مشخص تر باشد.  - فـيلـتر Fragment ( تلاشی تصویر )

  این فیلـتر لرزش شدید دست عکاس را هنگام گرفتن تصویر با دوربین عکاسی شبیه سازی می کند.


  - فـيلـتر Mezzotint ( نقاشی سایه روشن )

  این فیلتـر با ارائه ده تکنیک هاشور کشی و زدن سایه روشن ، تصویر شما را به طرح ساده و سریع سایه روشن گرافیکی شبیه می کند.


  - فـيلـتر Mosaic ( موزائیک )

  کار این فیلــتر ، کاشی کاری و موزاییک کاری و به نحوی نیز شطرنجی کردن تصویر شماست.


  - فـيلـتر Pointillize ( نقاشی با نقطه )

  کار این فیلــتر تا حدودی شبیه به کار فیلـتر Color Halftone بوده و باعث می شود تمام متن تصویر شما از یک سری نقاط که سایز آن ها قابل تنظیم است ، تشکیل شود . 8. #8
  حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
  تاريخ عضويت
  Oct 2006
  محل سكونت
  Failed box !
  پست ها
  1,853

  پيش فرض فیلـترهای Render ( تکمیل طرح )

  فیلـترهای Render ( تکمیل طرح )

  واژه Render ، در دنیای رایانه به معنای انجام محاسبات لازم برای تکمیل یک شکل سه بعدی پیچیده می باشد. ولی آچه در این قسمت مد نظر است ، تکمیل طرح شما به وسیله چند افکت نوری و محیطی است. البته کسانی که با نسخه های قبلی فتوشاپ نیز کار کرده اند ، می دانند که در این قسمت یک فیلـتر قوی و نسبتا شاخ با نام 3D Transform برای تهیه و جابجایی اجسام سه بعدی ساخته شده از یک تصویر وجود داشت که با توسعه یافتن تنظیمات و امکانات تصاویر سه بعدی در این نسخه وجود دارد. Photoshop CS4 Extended

  تصویر اورجینال :  - فـيلـتر Clouds ( ابرها )

  این فیلـتر بر اساس رنگ روزمینه ( Foreground ) و پس زمینه ( Background ) انتخابی شما در باکس رنگ منوی ابزار ، به صورت کاملا تصادفی یک ابر دو رنگ می سازد که کاملا مستقل از بافت تصویر شماست . در صورت فشردن همزمان دکمه Alt با اعمال این فیلــتر ، ابر شما ضخیم تر و پر پشت تر خواهد شد.


  - فـيلـتر Difference Clouds ( ابرهای تفاضلی )

  تفاوت این فیلتـر با فیلـتر قبلی این است که بافت تصویر شما در نتیحه کار دخیل بوده و شما میتوانید با هر بار اعمال این فیلـتر ، نتیجه ای متفاوت نسبت به حالت قبل بدست بیاورید.


  - فـيلـتر Fibers ( الباف )

  این فیلــتر از رنگ های روزمینه ( Foreground ) و پس زمینه ( Background ) استفاده کرده و یک الیافی با ضخامت و طول تنظیمی الیاف ایجاد می کند.  - فـيلـتر Lens Flare ( تابش لنـز )

  در بعضی تصاویر ، رد نور خورشید با چند دایره نورانی که مراکز آن ها روی یک خط قرار گرفته اند ، موجب زیبایی تصویر می شود. این پدیده ، به سبب شکست نور تابشی به لنز ( عدسی ) دوربین فیلمبرداری و یا عکاسی است . به کمک این فیلــتر ، میتوانید این اثر را تولید و به دلخواه مکان و دیگر خصوصیات آن را تنظیم نمایید.


  - فـيلـتر Lightening Effects ( نورپردازی )

  به کمک این فیلــتر می توانید با پردازش نور برای قسمتی از تصویر و تاریک کردن سایز قسمت ها ، جلوه ای خاص به تصویرتان دهید. نوع و میزان شدت این نور ، رنگ ، زاویه و نوع جنس بازتاب نور قابل تنظیم است . این فیلــتر نیز مانند فیلــتر قبلی فقط در مود RGB فعال است.

  1- ذخیره تنظیمات برای استفاده مجدد

  2- نوع نور در نورپردازی

  3- انتخاب رنگ نور تابش شده

  4- تنظیمات شدت نور و میزان متمرکز شدن نور

  5- انتخاب رنگ محیط تصویر

  6- تنظیمات ویژگی ها و خصوصیات نور

  7- کنترل نورپردازی بر اساس بافت حاصل از کانال آلفای تعریف شده و یا سایر کانال های تصویر

  8- تنظیم عمق و ارتفاق بافت انتخاب شده

  9- پیش نمایش نور پردازی . با گرفتن هر گوشه از این بیضی می توانید زاویه و شعاع نور پردازی را تغییر دهید. برای جابجایی نیز ، با گرفتن نقطه ی مرکزی بیضی و جابجا کردن موس ، نورافکن شما نیز جابجا خواهد شد.

  10- دکمه های حذف و افزودن یک نورافکن جدید ، گرفتن Alt و درگ کردن نقطه مرکزی بیضی نیز یک کپی از نورافکن به شما خواهد داد.


بسته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

به اشتراک بگذارید

به اشتراک بگذارید

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

 • شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
 • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
 •