تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 254 اولاول ... 44450515253545556575864104154 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 2538

نام تاپيک: خـــودروهــــای ســـنـــگـــيـــن و اتوبوس

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

فکر نکنم به قدرتش بستگی داشتهب اشه بیشتر به استحکام شاسی بستگی داره چون این مدها با این شاسی اصولا برای کارهای خارج از جادهای آسفالته ساخته شدن که توی ایران به اشتباه توی جاده های معملی به کار میرن که کلا ماشینهای نا امنی هستن.
    ارطفاع زیادی دارن
    نه قبول ندارم این مدل برای مناطق گرم و خشک طراحی شده است الان تو کشور های مانند عربستا و کشور های حاشیه خلیج همیشه فارس استفاده می شود

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

مناطق گرم و خشک هیچ ربطی به شاسی نداره شاسی این ماشینا تا حدی که میبینم برای جاده های غیر استادارد و تقریبا بیابانی ساخته شده
    یعنی راهای غیر آسفالت حتی نوع گیربکس و دیفرانسیل .
    مناطق گرم خشک ماشینی میخواد که تهویه مطبوع داشته باشه موتور ماشین سیستم خنک کننده خوب و توان مناسبی داشته باشه در حالی که این کامیونها سیستم اتقال قدرت نامناسب برای جاده های آسفالته و سرعتهای بالای اتوبان .
    با در نظر گرفتن چرخهای بزرگ ارتفاع بلند و توان حمل بار با وزن بالا ولی سرعت کم و متورهای کم توان ولی گیربکس و دیفرانسیل قوی
    این خودروها تنها برای کارهای ساختمانی و عمرانی ساخته شدن نه برای حمل و نقل بار و مصارف ترانزیتی.
    ولی تیو کشور ما چی درست سر جای خودش استفاده میشه که.

3. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

مناطق گرم و خشک هیچ ربطی به شاسی نداره شاسی این ماشینا تا حدی که میبینم برای جاده های غیر استادارد و تقریبا بیابانی ساخته شده
    یعنی راهای غیر آسفالت حتی نوع گیربکس و دیفرانسیل
    نخیر به شاسی هم ربط دارد بر اثر گرماشدید طول شاسی ماشین درشبانه روز چیزی حدود10 سانت تغیر می کند که این تغیر به بسیار از ماشین ها صدمه می زند
    در باره سرعتهم باید بگم در حد استاندار جاده های ایران هستند و به راحتی 100 سرعت دارند

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

نخیر به شاسی هم ربط دارد بر اثر گرماشدید طول شاسی ماشین درشبانه روز چیزی حدود10 سانت تغیر می کند که این تغیر به بسیار از ماشین ها صدمه می زند
    در باره سرعتهم باید بگم در حد استاندار جاده های ایران هستند و به راحتی 100 سرعت دارند
    من اولین بارم هستش که میشنوم یه قطعه فلزی این قدر با تغییر دما تغییر طویل میده .
    این کئدوم آلیاژهستش که ضریب انبساط طولی به این حد زیاد داره؟
    10 سانتی متر واسه فولاد واقعا دیگه از اون حرفاس.
    دوست من مناطق گرم خشک میتونه شمال نوادای آمریکا هم باشه
    ولی ما اونجا هچین ماشینهایی نمیبینیم .در کل این ماشینها خارج از استادارد هستن .
    توی جادهای کوهستانی و گردنه ها شدیدا ضعیف عمل میکنن به خاطر وزن بالا ترمز گیری ضعیفی دارن ارتفاع بالای شاسی نقطه ثقل رو بالا میبره و سرعت بالای 70 برای این کامیونها یعنی چپ شدن به سادگی .
    عزیز من اینا رو من از معده مبارک نمیکگم دلیل علمی دارم .
    شما چیزی در مورد ضریب انبساط طولی فلزات خوندین که این رقم 10 سانتی متر رو میگین ؟
    میدونید این یعنی چی؟ طی یک سال تیو ریلهای راه آهن اینقدر تغییر طول وجود نداره چه برسه به شاسی که حتی توی پروسه ساخت هم نباید یک میلی متر هم طولش تغییر کنه.

6. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

رامین جان درست میگن
    دایی بنده هم یه دونه از همین بنزها کمپرسیشو داره
    با دیف فابریک حداکثر سرعت چیزی حدود 70 کیلومتر هست
    رامین بازم درست میگه
    این ماشین ها برای جابه جایی مصالح ساختمانی مثل آجر و ماسه طراحی شدن
    مثلا به راحتی پای کوره های آجر پزی برن
    یا ماسه بار بزنن
    تابستون پارسال چه حالی کردم با این بنزداییم!!!
    ببخشید که عکس میذارم و عکس ها از کیفیت خوبی برخوردار نیستن!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

من اولین بارم هستش که میشنوم یه قطعه فلزی این قدر با تغییر دما تغییر طویل میده .
    این کئدوم آلیاژهستش که ضریب انبساط طولی به این حد زیاد داره؟
    10 سانتی متر واسه فولاد واقعا دیگه از اون حرفاس.
    دوست من مناطق گرم خشک میتونه شمال نوادای آمریکا هم باشه
    ولی ما اونجا هچین ماشینهایی نمیبینیم .در کل این ماشینها خارج از استادارد هستن .
    توی جادهای کوهستانی و گردنه ها شدیدا ضعیف عمل میکنن به خاطر وزن بالا ترمز گیری ضعیفی دارن ارتفاع بالای شاسی نقطه ثقل رو بالا میبره و سرعت بالای 70 برای این کامیونها یعنی چپ شدن به سادگی .
    عزیز من اینا رو من از معده مبارک نمیکگم دلیل علمی دارم .
    شما چیزی در مورد ضریب انبساط طولی فلزات خوندین که این رقم 10 سانتی متر رو میگین ؟
    میدونید این یعنی چی؟ طی یک سال تیو ریلهای راه آهن اینقدر تغییر طول وجود نداره چه برسه به شاسی که حتی توی پروسه ساخت هم نباید یک میلی متر هم طولش تغییر کنه.
    10 سانت اشتباه تایپی بود 1 سانت درست است من با همین کامیون ها با سرعت 110 تا رفتم و هیچ مشکلی هم نداشت
    تو این جاده ها که یه دفع یه چاله نیم متری جلوت سبز می شود بهتر ماشین هیستند
    من تجربه رانندگی با اکسور و اکتروس اما بدرد جاده ایران نمی خورند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

10 سانت اشتباه تایپی بود 1 سانت درست است من با همین کامیون ها با سرعت 110 تا رفتم و هیچ مشکلی هم نداشت
    تو این جاده ها که یه دفع یه چاله نیم متری جلوت سبز می شود بهتر ماشین هیستند
    من تجربه رانندگی با اکسور و اکتروس اما بدرد جاده ایران نمی خورند
    پس حتما همون کامیون چینی هایی که خودتون ازش انتقاد کرده بودین به درد میخورن!!
    میشه بگین روی چه حسابی به درد نمیخورن؟؟؟
    سیستم های هوشمند
    فضای راحت
    امکاناتی مثل کولر و بخاری قوی
    درسته دایی من هم fm9 داشت فروخت و رفت یه دونه از این بنز ها خرید
    چون یه خورده خرجش براش سنگین بود
    ولی العان یکم اوضاع بهتر شده

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

به نظرم بهتره نگیم به درد جاده های ایران نمیخورن بهتره بگیم با این وضع خدمات و هزینه ها به درد راننده ایرانی نمیخورن .
    در مورد تغییر طول شاسی من آخرش بازم نفهمیدم چه ربطی به ارطفاع داره.
    اینم بگم امیر جان ما خودمون با یه تریلی مدل 1975 موترو 8 سیلندر 285 اسبی با کولر روشن و 15 تن بار راحت 12 تا میریم
    یعنی مشکلی نیست در مورد سرعت ولی این هست که با این ارتفاع زیاد شاسی آیا واسه این سرعت ساخته شدن این ماشینها یا فکر کن با پراید خودت مقایسه کن از جلو تا شیشه جلو رفتی زیر کامیون این یعنی غیر ایمن بودن .
    ایمنی فقط به اتاقک راننده نیست ایمنی یک خودرو از همه نظر هستش حتی برای عابر پیاده یا خودرو های دیگه.
    من قصد غرزی ندارم ولی اصلا هیچ ایمنی تیو این کامیونها نمیبینم و اصلا این شاسی برای این کار نیست .
    بهترین راه تغییر شاسی و اتاق هستش من روی آکسور یه بار این تغییر رو به صورت دیجیتالی انجام دادم خیلی هم جالب بود.
    البته یه نکته دیگه دماغدار بودن این کامیونها به این خاطر هستش که از لرزشهای اتاق کمتر بشه و این نکته فقط در مناطق ی با راههای خاکی مهم میشه .یکی از بدی این نوع طراحی انتقال گرمای موتور هنگام حرکت به داخل اتاق هستش .
    چون جریان هوای برخورد کننده به موتور به داخل اتاقک راننده میره ولی در مورد کامیونهای بی دماغ یا همون cab over اینه که موتور زیر اتاق قرار داره و گرما با هوای عبوری از پشت متور به هوای باز منتقل میشه .
    توجه داشته باشید من اصلا این کامیونها رو نفی نمیکنم ولی نوع استفادشون رو نفی میکنم .یعینی اصلا برای کار بردی که ساخته شدن به کار نمیرن.
    هزینه کمی دارن و این برای حملو نقلهای کوتهبرد مثل همونی که امیر گفت ایده ال هستن .

11. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

به نظرم بهتره نگیم به درد جاده های ایران نمیخورن بهتره بگیم با این وضع خدمات و هزینه ها به درد راننده ایرانی نمیخورن .
    در مورد تغییر طول شاسی من آخرش بازم نفهمیدم چه ربطی به ارطفاع داره.
    اینم بگم امیر جان ما خودمون با یه تریلی مدل 1975 موترو 8 سیلندر 285 اسبی با کولر روشن و 15 تن بار راحت 12 تا میریم
    یعنی مشکلی نیست در مورد سرعت ولی این هست که با این ارتفاع زیاد شاسی آیا واسه این سرعت ساخته شدن این ماشینها یا فکر کن با پراید خودت مقایسه کن از جلو تا شیشه جلو رفتی زیر کامیون این یعنی غیر ایمن بودن .
    ایمنی فقط به اتاقک راننده نیست ایمنی یک خودرو از همه نظر هستش حتی برای عابر پیاده یا خودرو های دیگه.
    من قصد غرزی ندارم ولی اصلا هیچ ایمنی تیو این کامیونها نمیبینم و اصلا این شاسی برای این کار نیست .
    بهترین راه تغییر شاسی و اتاق هستش من روی آکسور یه بار این تغییر رو به صورت دیجیتالی انجام دادم خیلی هم جالب بود.
    البته یه نکته دیگه دماغدار بودن این کامیونها به این خاطر هستش که از لرزشهای اتاق کمتر بشه و این نکته فقط در مناطق ی با راههای خاکی مهم میشه .یکی از بدی این نوع طراحی انتقال گرمای موتور هنگام حرکت به داخل اتاق هستش .
    چون جریان هوای برخورد کننده به موتور به داخل اتاقک راننده میره ولی در مورد کامیونهای بی دماغ یا همون cab over اینه که موتور زیر اتاق قرار داره و گرما با هوای عبوری از پشت متور به هوای باز منتقل میشه .
    توجه داشته باشید من اصلا این کامیونها رو نفی نمیکنم ولی نوع استفادشون رو نفی میکنم .یعینی اصلا برای کار بردی که ساخته شدن به کار نمیرن.
    هزینه کمی دارن و این برای حملو نقلهای کوتهبرد مثل همونی که امیر گفت ایده ال هستن
    من تصادفهای اکسور و اکتورس هم دیدم باور کنید هیچی ازشون نموده بود اما همین چند سال پیش برادرم با ماشینمون رفت ته در خیلی خراب نشد اتاق رانند هم سالم مانده بود

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

رامین من بحثم رو این مدل بود
    اتفاقا دیشب به داییم زنگ زدم و در مورد دیفرانسیل و کیلومتر این ماشین ها پرسیدم
    برام گفت که چند نوع دیفرانسیل دارن و کیلومتر های 100 و 120 تایی وفکر کنم 125 تایی دارن
    و بسته به جاده ای که استفاده میشن از یه نوع دیفرانسیل استفاده میکنن(نه اینکه هر دقیقه عوض کنن نوع کاربریش برای شخص مد نظرم هست)
    مثلا داییم میگه ضرایب این دیف خیلی سنگین هستن و بیشتر قدرتی هست
    حالا میخواد دیف ماشینشو عوض کنه

14. این کاربر از D r i v e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •