تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 248 از 254 اولاول ... 148198238244245246247248249250251252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,471 به 2,480 از 2538

نام تاپيک: خـــودروهــــای ســـنـــگـــيـــن و اتوبوس

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

فارس گزارش می‌دهد
    بازی با اعداد؛ قاچاق روزانه ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل به خارج از مرزها کاهش یافته است؟
    20میلیون لیتر با چی می برن

2. این کاربر از بی باک بی بال بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

10 نحوه پرداخت یارانه سوخت به مالکان خودروهای سنگین

نحوه پرداخت یارانه سوخت به مالکان خودروهای سنگین

۲.۷ میلیارد دلار در قالب بند "ق" یا قانون خروج از رکود از محل صرفه جویی‌ها در مصرف گازوئیل برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه خودروی فرسوده باری بالای ۳۵ سال تعریف شده است که این قانون از ابتدای نیمه دوم سال ۹۴ به اجرا در می‌آید.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: با توجه به این که قرار شده به ازای پیمایش سالیانه‌ای که این خودروها دارند یک بخشی از آن صرفه جویی در قالب سود تسهیلات به خریدار برگردد، پیش بینی شده مثلا برای هر خودرو در ۵ سال حدود ۴۶ هزار دلار تخصیص داده شود، یعنی اگر یک خودرو سالی ۱۰۰ هزار کیلومتر پیمایش کند و هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۵ لیتر صرفه جویی مصرف گازوئیل داشته باشد، در سال میزان صرفه‌جویی‌های مصرف سوخت این خودرو به ۱۵ هزار لیتر می‌رسد که معادل ارزی آن محاسبه و به عنوان یارانه سوخت به مالک خودرو پرداخت شود.

داود کشاورزیان اضافه کرد: البته هنوز کار اجرایی این پروژه آغاز نشده چون نیازمند مقدماتی بود و باید طرف های مرتبط مانند وزارت نفت، سازندگان خودرو، لیزینگ‌ها، سازمان راهداری و خریداران مشخص می‌شدند. کارهای مقدماتی همچون قرارداد بین سازمان راهداری و تولیدکنندگان امضا شده است یا وزارت نفت هم باید چنین قراردادی را با تولیدکنندگان و لیزینگ‌ها امضا کند. با توجه یه سیاست های وزارت نفت از ابتدای نیمه دوم سال ۹۴ بحث نوسازی ناوگان با استفاده از بند "ق" یا قانون خروج از رکود از محل صرفه جویی ها در مصرف گازوئیل اجرا می‌شود.

سال‌هاست که طرح نوسازی ناوگان همواره مطرح بوده تا مالکان خودروهای فرسوده با دریافت مشوق‌ها و امتیازاتی راغب شوند که خودرو خود را تعویض کنند. این طرح در سال گذشته در قالب بند قاف تبصره ۲ قانون بودجه دیده شد که بعدا به صورت یک قانون دائمی درآمد. براساس بند ق تبصره ۲ قانون بودجه ۹۴ وزارت نفت اجازه دارد به منظور اجرای طرح‌های بهینه‌سازی، کاهش گازهای گلخانه‌ای و کاهش مصرف انرژی در بخش‌های مختلف از جمله صنعت و حمل و نقل عمومی و ریلی درون و برون شهری، ساختمان، توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، گسترش استفاده از CNG و تولید خودروهای کم مصرف با متقاضیان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و عمومی قرارداد منعقد کند. طرح های موضوع این بند تا سقف تعهد دولت تا پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) دلار یا معادل ریالی آن به تأیید وزیر نفت و بیش از آن با پیشنهاد وزیر نفت به تأیید شورای اقتصاد می‌رسد.

براساس اعلام وزارت راه، یکی از دلایلی که وقفه در اجرای قانون بند "ق" انداخت کاهش قیمت جهانی سوخت بود. تابستان سال گذشته هر بشکه نفت بیش از ۱۰۰ دلار به فروش می‌رسید اما امسال این عدد زیر ۵۰ دلار است یعنی آن محاسبه‌ای که شده بود هر خودرو سالی ۱۵ هزار لیتر صرفه‌جویی مصرف سوخت داشته باشد سال گذشته یک ارزشی داشت و امسال این رقم به کمتر از نصف رسیده است که همین مسئله اجرای کار را با وقفه‌ مواجه کرد.

انتهای پیام

تاريخ عضويت
    Jul 2009

12 جولان کامیون‌های 18 چرخ خودران در جاده‌ها

در آلمان انجام می‌شود

جولان کامیون‌های 18 چرخ خودران در جاده‌ها

نسل جدید کامیون‌های 18 چرخ خودران دایملر برای حرکت در جاده‌های عمومی ایالت بادن وورتمبرگ آلمان که مرکز فعالیت این خودروساز است، اجازه دریافت کرده اند.

به گزارش ایسنا، برای نخستین بار است که کامیون‌های خودران اجازه پیدا می‌کنند در بزرگراه‌های آلمان حرکت کنند با اینهمه کامیون‌های دایملر تمام اتوماتیک نخواهند بود و در یک اقدام احتیاطی، راننده ای در خودرو خواهد بود تا در شرایط اضطراری در هدایت کامیون دخالت کند.

وینفرد هرمان، وزیر حمل و نقل ایالت بادن وورتمبرگ در توضیح تصمیمش، به تحقیقاتی اشاره کرد که نشان می‌دهد سیستم‌های دستیار راننده مانند سیستم مورد استفاده دایملر می‌تواند خطر تصادفات را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

اوایل امسال دایملر نخستین شرکتی شد که اجازه یافت کامیون‌های خودران را در یک جاده عمومی و در یک ترافیک معمولی در ایالت نوادای آمریکا آزمایش کند.

ولفگانگ برنهارد، مدیر شرکت کامیون سازی دایملر در مراسمی که ماه مه به این منظور برگزار شده بود، این اتفاق را یک نقطه عطف توصیف کرده بود. اعلام خبر موافقت مقامات ایالت آلمانی با تست کامیون‌های خودران، نقطه عطف دیگری برای دایملر به شمار می‌رود و این شرکت را یک گام دیگر به عرضه خودروهای آینده گرا برای استفاده تجاری نزدیک کرد.

اما این سناریوی آینده گرا تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟ کریستوف هچت از ADAC بزرگترین کلوب خودروی آلمان معتقد است هنوز زمان بسیار طولانی در پیش است تا این کامیون‌ها آزادانه در جاده‌های این کشور تردد کنند.

با اینهمه وی معتقد است زمانی که این کامیون‌های نیمه اتوماتیک در جاده‌های عمومی حرکت کنند، ایمنی به شکل قابل توجهی بهبود خواهد یافت زیرا بیشتر تصادفات مربوط به کامیون‌هایی است که رانندگان آنها پشت فرمان دچار پرتی حواس یا خواب آلودگی شده اند.

اما مانع بزرگ دیگری که باقی می‌ماند جلب شرکت‌های لجستیک است. انگیزه‌های مالی برای کامیون داران چندان زیاد نیست زیرا همچنان ناچارند به رانندگان کامیون‌های خودران همانند رانندگان کامیون‌های معمولی پول دهند.

گروه‌های فناوری و خودروسازان و تامین کنندگان قطعات خودرو اعلام کرده اند فناوری ساخت خودروهای خودران تا سال 2020 آماده خواهد شد.

دایملر که با برند مرسدس بنز خود در تلاش‌های آلمان برای مقابله با پیشرفت‌های گوگل در خودروهای خودران پیشگام بوده است، پتانسیل بالایی را برای اتوماسیون در حمل و نقل باری می‌بیند. اما دایملر تنها خودروسازی نیست که در تلاش برای فراهم کردن فناوری اتوماسیون برای کامیون‌های باری سنگین است.

اسکانیای سوئد که زیرمجموعه فولکس واگن است از جمله خودروسازانی است که روی فناوری کامیون‌رانی بدون راننده کار می‌کند که به کامیون‌های متعدد امکان می‌دهد در یک کاروان با یک راننده انسانی در خودروی اول حرکت کنند.

مدیرعامل دایملر هفته گذشته در مصاحبه با یک نشریه آلمانی اظهار کرد که این صنعت با ابداع مجدد خودرو روبروست.

وی با اشاره به شرکت‌هایی که می‌توانند به این خودروساز برای طراحی فناوری هدایت نسل جدید خودروها کمک کنند، گفته بود سرگرم بررسی اشکال مختلف همکاری با اپل و گوگل است.

بر اساس گزارش دویچه وله، اظهارات زتچه منعکس کننده توجه فزاینده به خودروهای اتوماتیک و متصل است که از دسترسی به اینترنت برای فراهم کردن اطلاعات و سرگرمی برای راننده و سرنشینان خودرو استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

5. این کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

با سلام من میخوام یه کامیونت الوند 6 تنی بخرم گواهی نامه پایه دو دارم ولی از درآمدشون زیاد خبر ندارم یکی میگه من ماهی 2 تومن هم نمیتونم در بیارم یکی میگه من 3.5 ماهی کار میکنم یکی میگه بیش از 5 تومن حالا من نمیدونم به حرف کی اعتماد کنم . و دوم این که کامیونت با جای خواب بهتره یا بدون جای خواب . اگه از دوستان اینجا هست که کامیونت داره راهنماییم کنه لطفا تشکر . خودمم هم اهل کارم با کارهای سخت هیچ مشکلی ندارم و مجردم و میتونم حتی یه سال هم خونه نیام .حداقل کف درآمدشو لطفا بگین .

- - - Updated - - -

با سلام من میخوام یه کامیونت الوند 6 تنی بخرم گواهی نامه پایه دو دارم ولی از درآمدشون زیاد خبر ندارم یکی میگه من ماهی 2 تومن هم نمیتونم در بیارم یکی میگه من 3.5 ماهی کار میکنم یکی میگه بیش از 5 تومن حالا من نمیدونم به حرف کی اعتماد کنم . و دوم این که کامیونت با جای خواب بهتره یا بدون جای خواب . اگه از دوستان اینجا هست که کامیونت داره راهنماییم کنه لطفا تشکر . خودمم هم اهل کارم با کارهای سخت هیچ مشکلی ندارم و مجردم و میتونم حتی یه سال هم خونه نیام .حداقل کف درآمدشو لطفا بگین .

تاريخ عضويت
    Jul 2009

12 استفاده آزمایشی از کامیون‌های بدون راننده آغاز شد

استفاده آزمایشی از کامیون‌های بدون راننده آغاز شد

شرکت دایملر از عرضه کامیون‌های بدون نیاز به راننده خبر داده و اظهار امیدواری کرده که این طرح تا سال 2025 عملی شود.

به گزارش فارس به نقل از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، این کامیون های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که تا 10 سال دیگر می توانند در بزرگراه های آلمان تردد کنند.
    مرسدس بنز که زیرمجموعه های دایلمر محسوب می شود در حال تجهیز کامیون ها به سیستم خودکار هدایت در بزرگراه است تا انتقال محموله های بزرگ از این طریق ممکن شده و از تصادف با دیگر خودروها و عابران پیاده نیز جلوگیری شود.

در حال حاضر سیستم هدایت نیمه خودکار بر روی برخی کامیون های ساخت شرکت بنز نصب شده تا رانندگان آنها بتوانند در بخش هایی از مسیر استراحت نمایند و رانندگی را به خود خودرو واگذار کنند.
    مقامات آلمانی با صدور مجوز آزمایش این نوع خودروها در بزرگراه های این کشور گامی بلند در جهت تسریع استفاده از چنین خودروهایی برداشته اند. اولین آزمایش از این دست با موفقیت در بزرگراه A8 آلمان که Denkendorf را به فرودگاه Stuttgart متصل می کند، انجام شده است.

انتظار می رود دایملر در نهایت از ترکیبی از سیستم هدایت انسانی و ناوبری رایانه ای در کامیون های خود استفاده کند. آزمایش ها برای شناسایی نقاط ضعف و قوت این سیستم طی ماه های آینده ادامه می یابد.
    انتهای پیام/آ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض گرانترین کامیون ماک جهان ساخته شد

به سفارش سلطان مالزیایی،

گرانترین کامیون ماک جهان ساخته شد

شرکت ماک گرانترین کامیون ساخت خود را به یکی از سلاطین مالزی تحویل داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا در مالزی، سلطان ابراهیم، سلطان ایالت جوهور واقع در جنوب مالزی طی مراسم ویژه‌ای در شهر بریزبین استرالیا کامیون ماک سفارشی خود را تحویل گرفت.
    ساخت این کامیون در کارخانه ماک در جنوب غرب بریزبین استرالیا بیش از یک سال به طول انجامیده است و گفته می‌شود که این کامیون گرانترین کامیون ماک جهان است.
    به درخواست سلطان ایالت جوهور در این کامیون امکانات و تجهیزات بسیار زیادی تعبیه شده است که از آن جمله می‌توان به سیستم دوربین‌های مدار بسته شش دوربینه، دو دستگاه تلویزیون تخت، آشپزخانه با دکور سنگی، باربکیو، تخت دو نفره و صندلی‌های طلادوزی شده اشاره کرد.
    شرکت ماک در خصوص قیمت نهایی این کامیون اظهار نظری نکرده است اما گفته می‌شود که ارزش آن از کامیون ماک سفارشی رکورددار قبلی با بهای 1.46 میلیون دلار بیشتر است.
    سلطان ایالت جوهور به هنگام تحویل گرفتن این کامیون گفت که به آرزوی خود رسیده است و از نتیجه کار بسیار راضی است.
    انتهای پیام

تاريخ عضويت
    Jul 2009

12 زمان واریز سهمیه گازوئیل بر اساس پیمایش آبان‌ماه اعلام شد

زمان واریز سهمیه گازوئیل بر اساس پیمایش آبان‌ماه اعلام شد

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از واریز پیمانه نخست سهمیه پایه ناوگان حمل و نقل عمومی در بامداد روز جمعه اول آبان‌ماه خبر داد و گفت: میزان سهمیه پایه گازوئیل فعلا تغییر نخواهد کرد.
    به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، شهرام آدم نژاد با تشریح عملکرد «اجرای طرح تخصیص سهمیه سوخت بر اساس پیمایش» که از اول مهرماه امسال برای ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری اجرا شد، گفت: کارگره پیمایش طی ماه گذشته از روند مصرف سوخت ارزیابی‌های لازم را انجام داد که در نهایت اجرای این طرح را چه در حوزه جایگاهی و چه در حوزه کارت‌های سوخت مناسب ارزیابی کرد.
    وی افزود: البته مشکلات کوچکی همچون اختلاف در میزان سهمیه سوخت برخی خودروهای حمل‌ونقل عمومی شناسایی شد که در حال بررسی برای اصلاح است.
    او با بیان اینکه پیمانه اول سهمیه پایه سوخت ناوگان عمومی از بامداد روز جمعه اول آبانماه در کارت سوخت رانندگان شارژ می‌شود، ادامه داد: در مهرماه که این طرح اجرا شد سهمیه پایه گازوئیل به کارت سوخت ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی جاده‌ای درون شهری و برون شهری در دو پیمانه واریز شد که به منظور تکمیل ارزیابی‌ها سهمیه پایه آبان ماه نیز همچون مهرماه در دو پیمانه به کارت‌های سوخت رانندگان واریز می‌شود.
    سخنگوی کارگروه سامانه نظارت پایش هوشمند تردد ناوگان عمومی، با بیان اینکه میزان سهمیه پایه گازوئیل فعلا تغییر نخواهد کرد تا بتوانیم ارزیابی کامل‌تری از روند میزان مصرف و سهمیه کارت‌ها داشته باشیم، افزود: از موضوعاتی که در ارزیابی‌های کارگروه مشهود بود این است که مدیریت کارت سوخت توسط رانندگان حمل و نقل عمومی بهتر انجام می‌شود. به عبارتی آهنگ مصرف سوخت بهتر و به تدریج میزان مصرف بهینه‌تر می‌شود.
    وی در پاسخ به این سوال که اجرای طرح تخصیص سهمیه سوخت بر اساس پیمایش چه تاثیری بر کاهش مصرف سوخت داشته است گفت: ارزیابی تکمیلی مبنی بر اینکه چقدر از این کاهش به دلیل اجرای این طرح است تقریبا بعد از گذشت حدود سه ماه مشخص خواهد شد.
    گفتنی است، در سهمیه بندی جدید یک سهمیه پایه به همه ناوگان حمل و نقل عمومی کشور در ۱۱ گروه اختصاص می یابد و برای ناوگان حمل و نقل برون شهری و آن دسته از ناوگان حمل و نقل درون شهری که دارای اسناد حمل هستند سهمیه عملکردی نیز لحاظ می شود.
    ارسال شماره کارت هوشمند ناوگان به شماره ۶۰۴۰۱۴۱۱ و دریافت میزان پیمایش در دوره قبل، استفاده از سیستم USSD با شماره *۶۰۴۰*۱۴۱#، مراجعه به سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، مراجعه به مراکز صدور کارت هوشمند و دریافت اطلاعات پیمایش و مراجعه به مراکز پاسخگویی مستقر در هر استان روش هایی هستند که رانندگان می توانند اطلاعات لازم را درباره این طرح دریافت کنند.
    انتهای پیام

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض

تورج خان عکس هاتون نمایش داده نمیشن، امکانش هست که دوباره آپلود بشن یا نه؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •