تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: عدم وجود کانکتور m.2 برای ssd در لپ تاپ y510p

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض عدم وجود کانکتور m.2 برای ssd در لپ تاپ y510p

سلام. لپ تاپ من y510p هست دو سال پیش گرفتم. چیزی که مشخصه اینه که این مدل از پورت m2 و ابعاد 2242 واسه ssd استفاده میکنه. ولی وقتی بازش کردم تا ssd رو نصب کنم دیدم جای حافظه هست ولی اون کانکتوری که ssd بهش وصل میشه رو برد نیست. یعنی لحیم نشده. الان من این حافظه رو گرفتم و نمیشه بهش وصل کرد چاره چیه ؟! میشه یه سوکت کانکتور m.2 رو به همون جایی که داره لحیم کرد ؟!
    چاره چیه ؟!

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام. لپ تاپ من y510p هست دو سال پیش گرفتم. چیزی که مشخصه اینه که این مدل از پورت m2 و ابعاد 2242 واسه ssd استفاده میکنه. ولی وقتی بازش کردم تا ssd رو نصب کنم دیدم جای حافظه هست ولی اون کانکتوری که ssd بهش وصل میشه رو برد نیست. یعنی لحیم نشده. الان من این حافظه رو گرفتم و نمیشه بهش وصل کرد چاره چیه ؟! میشه یه سوکت کانکتور m.2 رو به همون جایی که داره لحیم کرد ؟!
    چاره چیه ؟!
    بعضی مدلهای Y510P سوکت SSD را دارند و برخی مدلها ندارند.

الان برای شما این سوکت نصب نیست؟ یعنی مثل شکل زیر است؟

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

بعضی مدلهای Y510P سوکت SSD را دارند و برخی مدلها ندارند.

الان برای شما این سوکت نصب نیست؟ یعنی مثل شکل زیر است؟

بله دقیقا به همین شکله !

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

نمونه سوال شما را در چند تا فروم خارجی دیده بودم و البته هیچ جواب دقیقی به سوال کننده داده نشد.
    یعنی احتمالش هست که شما بتوانی با نصب یک سوکت به این قسمت، از SSD استفاده کنی.
    ممکن هم هست که ارتباط این قسمت با سایر قسمتها برقرار نباشد و در نتیجه حتی با نصب سوکت و هارد SSD، بعلت همان برقرار نبودن ارتباط لازم با بقیه قسمتها، نتوانی از هارد ssd استفاده کنی.

باز دیگر دوستان شاید بهتر بتوانند راهنمایی کنند و یا لپ تاپ را به چند تعمیرکار خبره نشان بده

ولی بنظرم، با توجه به دردسری که این کار دارد، بهتره که شما در صورت امکان یک caddy تهیه کنید و به جای dvdrom بگذارید.
    یا اینکه کلا هارد اصلی تان را عوض کرده و ssd به جایش بگذارید.

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

نمونه سوال شما را در چند تا فروم خارجی دیده بودم و البته هیچ جواب دقیقی به سوال کننده داده نشد.
    یعنی احتمالش هست که شما بتوانی با نصب یک سوکت به این قسمت، از SSD استفاده کنی.
    ممکن هم هست که ارتباط این قسمت با سایر قسمتها برقرار نباشد و در نتیجه حتی با نصب سوکت و هارد SSD، بعلت همان برقرار نبودن ارتباط لازم با بقیه قسمتها، نتوانی از هارد ssd استفاده کنی.

باز دیگر دوستان شاید بهتر بتوانند راهنمایی کنند و یا لپ تاپ را به چند تعمیرکار خبره نشان بده

ولی بنظرم، با توجه به دردسری که این کار دارد، بهتره که شما در صورت امکان یک caddy تهیه کنید و به جای dvdrom بگذارید.
    یا اینکه کلا هارد اصلی تان را عوض کرده و ssd به جایش بگذارید.
    بله متاسفانه چاره ای نیست به دستکاری کردن و خراب شدن مادربرد نمی ارزه. حالا یه sata3 از نوع 2.5 اینچی بگیرم بزنم جای هارد اصلی میشه دیگه ؟! که بعد هارد اصلی رو بزنم جای DVD رام ! این مدلم کشوییه راحت باز و بسته میشه در مواقع لزوم.
    فقط میترسم یه ssd 2.5 بگیرم نشناسدش اونم باز بمونه رو دستم ! )
    در مورد adata xpg sx930-120gb چطوره ؟! با اینکه سرعت نوشتنش از خیلی مدلای دیگه کمتره ولی تو بنچمارک ها سرعت بیشتری داره از همونایی که اسما سرعتشون از این بیشتره ! درسته ؟! مثل سامسونگ EVO 750 - 250GB !! قیمتشون تقریبا یکیه باهم ولی سرعت اولی تو بنچمارک ها بیشتره.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بله متاسفانه چاره ای نیست به دستکاری کردن و خراب شدن مادربرد نمی ارزه. حالا یه sata3 از نوع 2.5 اینچی بگیرم بزنم جای هارد اصلی میشه دیگه ؟! که بعد هارد اصلی رو بزنم جای DVD رام ! این مدلم کشوییه راحت باز و بسته میشه در مواقع لزوم.
    فقط میترسم یه ssd 2.5 بگیرم نشناسدش اونم باز بمونه رو دستم ! )
    در مورد adata xpg sx930-120gb چطوره ؟! با اینکه سرعت نوشتنش از خیلی مدلای دیگه کمتره ولی تو بنچمارک ها سرعت بیشتری داره از همونایی که اسما سرعتشون از این بیشتره ! درسته ؟! مثل سامسونگ EVO 750 - 250GB !! قیمتشون تقریبا یکیه باهم ولی سرعت اولی تو بنچمارک ها بیشتره.
    من خودم سامسونگ گرفتم و البته یک مدت روی لپ تاپ بود و بعد روی PC وصلش کردم.
    samsung 850evo
    دقت کن که هاردهای سامسونگ تقلبی در بازار هست. مدلهای اصلی بدنه ای مات داره و مدلهای تقلبی معمولا براق است. یک مقاله ای در lion computer هم قبلا در مورد شناسایی هاردهای اصلی و تقلبی سامسونگ خوانده بودم که بگردی پیداش میکنی.
    ضمن اینکه با نصب نرم افزارش، خودش تشخیص میده که هارد تقلبی است یا اصلی.

خیلی بعیده که هارد را سیستم نشناسه.
    باز محض اطمینان وقتی برای خرید میری لپ تاپت را ببر و همان جا با فروشنده شرط کن که به شرط کار کردن برمیدارم.

من برای ارتقاء رم لپ تاپ قدیمی ام همین کار را کردم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •