تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 39 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 384

نام تاپيک: [آموزش]سوالات گیم میکر(در همه زمینه ها)

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض [آموزش]سوالات گیم میکر(در همه زمینه ها)

خوب ، دوستان از این به بعد مشکلاتشون رو تو این تاپیک مطرح کنن که موضوع تاپیک های دیگه به هم نخوره . اگر هم من یا دوستان دیگه بلد بودیم صد در صد کمک می کنیم .

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خوب ، بذارید سوال اولو خودم بپرسم تا اساتید جواب بدن.
    متأسفانه این سوال رو تو فروم خود گیم میکر پرسیدم هنوز کسی جواب نداده!

و اما سوال: ما چهار تا آبجکت با اسپرایت های مربعی شکل هم اندازه داریم .که اینا کنار هم یک مربع بزرگ تر رو درست می کنن . می خوایم هر بار که بازی ران میشه موقعیت این چهار تا آبجکت به صورت تصادفی باهم عوض بشه . تأکید می کنم موقعیت 4 تا آبجکت نه 4 تا اسپرایت.
    من با استراکچر لیست تو گیم میکر تونستم اسپرایت هاشونو عوض کنم . حتی مکان رندوم رو هم ایجاد کردم . اما خیلی مشکل داره.
    به طور مثال برای تغییر اسپرایت ها در هر بار بازی این کار رو کردم:
    1- یک لیست از اسپرایت ها ساختم
    2- لیست را shuffle کردم
    3- به ترتیب از آبجکت اول تا آخر ( با استفاده از حلقه) به آبجکت i ام اسپرایت iام رو نسبت دادم به این صورت هر بار اجرا شدن هر آبجکت یه اسپرایت مخصوص به خودش رو داشت.
    توجه کنید که مهم ترین مسئله در این کار اینه که همه ی آبجکت ها دارای پوزیشن ویژه ای باشند و مکان تکراری وجود نداشته باشه .

به اولین نفری که جواب درست رو بده جائزه میدیم
    ( ضمناً تمام حرفامو جدی بگیرید الّا این آخریش!!!!)

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوستان قبل از هر چیز یکی منو هلپ بده
    چطور میتونم آخرین نسخه از Gm رو کرک کنم
    اینو اینجا گفتم چون تو بخش کرک هی آدم رو پاس کاری میکنن آخرش هم بهت نمیگن
    ممنون
    دوست عزیز ، کرک ورژن 7 گیم میکر loader هست و کار با اون سخته ، چون لودر ها معمولاً با ایجاد تغییراتی در حافظه کار میکنن و کوچکترین تداخل باعث کار نکردن اون ها میشه . من به شخصه هنوز کرک درست حسابی براش پیدا نکردم . می تونی کرک رو از لینک زیر دانلود کنی و بعد از دانلود توی پوشه ی گیم میکر بریزی و از این به بعد برای باز کردن برنامه باید این فایل رو باز کنی نه فایل اصلی خودش.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    95KB
    اگه کرک بهتری براش پیدا کردی ما رو هم در جریان بذار !
    Last edited by mst_ab; 28-02-2008 at 10:55.

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی brain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    عید همگی مبارک

چندتا سولا فوری داشتم :
    مقدمه :
    فرض کنید یه بازی مثه قارچ خور داریم و دو کاراکتر به نام های A و B ، حالا:
    1) فرض کنید من می خوام کلید جهت راست را بفشارم و بعد کاراکترم حرکت کند منتها کاراکتر من دارای حرکت
    است ( یعنی یک جسم ثابت نیست که کل آن تکان بخورد می خواهم وقتی ایستاده ، ثابت باشد وقتی حرکت می کند پاهایش نیز به حرکت در بیاید )( اگه سوالم یکم گنگه باید ببخشید ) ولی اگه فهمیدید بگید باید چی کار کنم ؟

2) اگه A بخواد به بی ضربه بزنه (مثلا با کلید آلت) و B بمیره چی کار باید کرد ؟

3) اگه بخواهیم کاراکترمان بدود باید چی کار کرد ( مثلا وقتی کلید ( شیفت ) را نگه می داریم سریعتر بدود ) ؟

4) فرض کنید A بر روی سکویی بالاتر از B : آیا می شود بعد از زدن یک دکمه A پریده و B را بکشد ؟

5) اگه چند تا کاراکتر در صفحه داشته باشیم : همچنین کدی داریم که وقتی یک کلید زدیم A آنها را هل بدهد ؟

6)فرض کنید A معمولی راه میرود ولی وقتی اسپیس رو نگه می داریم طرز راه رفتنش عوض شود ( همچنین چیزی امکان دارد ) ؟

7)فرض کنید کلیدی را می فشاریم بعد A می خواهد از جایی بالا برود و اول جایی را می گیرد و سپس بالا می رود
    (چگونه همچنین حالتی را بوجود بیاوریم) ؟

8)اگه بخواهیم داخل بازی انیمیشن بذاریم ( مثلا بین هر دو مرحله چیزی پخش شود) باید چی کار کنیم ؟

9) تموم شد ( اگه هر سوالی رو متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم ) ... و اگه هم حال توضیح دادن نداشتید
    فقط بگید میشه با گیم میکر همچنین کار هایی کرد یا میشه بازی هایی مثه قارچ خور رو ساخت ....؟

خیلی خیلی ممنون ....... قربون همتون برم ... فعلا خداحافظ
    Last edited by brain; 24-03-2008 at 10:09.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

یه سوال کلی دیگه هم دارم که جوابش اره یا نه هست :

آیا با گیم میکر میشه بازی ای در حد Nieghbours from hell (همسایه جهنمی) ساخت دقیقا همونجونوری منتها با ظاهر و قالب و موضوعی دیگه ............ میشه ساختش یا نه ؟؟؟ ( مرسی .)
    Last edited by brain; 24-03-2008 at 12:48.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

کسی جواب مارو نمی ده ....................... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پروفشنال Only Pes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Kermon City

پيش فرض

لینک دانلود گیم میکر رو بدید لطفا فشرده هم باشه خیلی ممنون

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوستان ببخشید من مسافرت بودم چند لحظه دیگه جواب می دم! آخه همین الآن از راه رسیدم! راستی عید هموتون مبارک!

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آیا با گیم میکر میشه بازی ای در حد Nieghbours from hell (همسایه جهنمی) ساخت دقیقا همونجونوری منتها با ظاهر و قالب و موضوعی دیگه ............ میشه ساختش یا نه ؟؟؟ ( مرسی .)
    سلام
    عید همگی مبارک

چندتا سولا فوری داشتم :
    مقدمه :
    فرض کنید یه بازی مثه قارچ خور داریم و دو کاراکتر به نام های A و B ، حالا:
    1) فرض کنید من می خوام کلید جهت راست را بفشارم و بعد کاراکترم حرکت کند منتها کاراکتر من دارای حرکت
    است ( یعنی یک جسم ثابت نیست که کل آن تکان بخورد می خواهم وقتی ایستاده ، ثابت باشد وقتی حرکت می کند پاهایش نیز به حرکت در بیاید )( اگه سوالم یکم گنگه باید ببخشید ) ولی اگه فهمیدید بگید باید چی کار کنم ؟

2) اگه A بخواد به بی ضربه بزنه (مثلا با کلید آلت) و B بمیره چی کار باید کرد ؟

3) اگه بخواهیم کاراکترمان بدود باید چی کار کرد ( مثلا وقتی کلید ( شیفت ) را نگه می داریم سریعتر بدود ) ؟

4) فرض کنید A بر روی سکویی بالاتر از B : آیا می شود بعد از زدن یک دکمه A پریده و B را بکشد ؟

5) اگه چند تا کاراکتر در صفحه داشته باشیم : همچنین کدی داریم که وقتی یک کلید زدیم A آنها را هل بدهد ؟

6)فرض کنید A معمولی راه میرود ولی وقتی اسپیس رو نگه می داریم طرز راه رفتنش عوض شود ( همچنین چیزی امکان دارد ) ؟

7)فرض کنید کلیدی را می فشاریم بعد A می خواهد از جایی بالا برود و اول جایی را می گیرد و سپس بالا می رود
    (چگونه همچنین حالتی را بوجود بیاوریم) ؟

8)اگه بخواهیم داخل بازی انیمیشن بذاریم ( مثلا بین هر دو مرحله چیزی پخش شود) باید چی کار کنیم ؟

9) تموم شد ( اگه هر سوالی رو متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم ) ... و اگه هم حال توضیح دادن نداشتید
    فقط بگید میشه با گیم میکر همچنین کار هایی کرد یا میشه بازی هایی مثه قارچ خور رو ساخت ....؟

خیلی خیلی ممنون ....... قربون همتون برم ... فعلا خداحافظ
    رسیدن به خیر خوش اومدی عیدت هم مبارک ( ماچ ماچ )
    اول سوال منو جواب بده که یه هفته هستش که تو نوبتم

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

بله که میشه! کار نشد نداره ! شما می تونید با زبان اسمبلی بازی بسازید!!!!!!!!!!! ولی فکر کنید که چقدر کار شما سخت میشه! در این موردی که شما می گید میشه ساخت چرا که نشه ولی کار زیادی می بره.

خدا به خیر کنه با این همه سوالای دیگه چه کار کنم!!!

صفحه 1 از 39 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •