تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: مشکل در شبیه ساز سیستم عامل و کمبود رم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض مشکل در شبیه ساز سیستم عامل و کمبود رم

با عرض سلام و خدا قوت . بنده یک لب تاپ دارم با مخصات ویندوز 10 سیپیو 8 هسته با 2 تا رم یک 4 گیگ و یک 2 گیگ در مجموع 6 گیگ .
    زمانی که ویندوز 10 رو نصب کردم ویندوز فقط از 4 گیگش استفاده کرد شکل زیر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    حالا من یک شبیه ساز سیستم عامل vmware رو نصب کردم و میخوام یک سیستم عامل کالی رو روش اجرا کنم . وقتی رم اختصاصی برای کالی رو روی 2 میزارم شبیه ساز از اون 2 گیگ خود رم ویندوز که شناخته استفاده میکنه . آیا راه حلی هستش که تو شبیه ساز بشه تنظیم کرد که سیستم عامل کالی از اون 2 گیگ رمی که ویندوز استفاده نمیکنه ، بشه استفاده کرد ؟ با تشکر فراوان از شما .

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

شما باید کاری کنید که ویندوز از همه 6 گیگ استفاده کنه ، نرم افزار vmware داره تحت ویندوز کار میکنه و اختیاراتش برای رم رو از ویندوز میگیره
    اگه وضعیت ویندوز درست نشه ، وضعیت vmware که روی ویندوز نصب شده درست نخواهد شد .
    حدس من اینه که مادربورد شما داره بصورت دوال چنل کار میکنه که در این حالت چون یک رم شما 2 گیگ هست از رم (4گیگ) دیگه 2 گیگ مصرف میکنه چون در این وضعیت باید اندازه رم ها مثل هم دیگه باشن .
    بهتره بعد از خاموش کردن کامپیوتر رو باز کنید و جای یکی از اسلات های رم خودتون رو عوض کنید ، اگه هر رم روی یک رنگ بخصوص هست / هر دو رم رو روی اسلات های همرنگ قرار دهید .
    یا اگه رنگ مختلف ندارن و رم ها کنار همدیگه نصب شدن یک رم رو از اسلات دوم بردارید و روی اسلات و محل سوم قرار دهید.
    یا به همین ترتیب اگه روی اول و سوم نصب شدن / روی اول و دوم نصبشون کنید .
    احتمال زیاد مشکلتون حل میشه ، در تنظیمات مادربورد بخشی برای دوال چنل کردن رم ها وجود داره ، سعی کنید پیدا کنید و این تنظیم رو از اونجا خاموش کنید .

اینجوری باس رم ها یا سرعت کلی رم ها در کامپیوتر کاهش پیدا میکنه اما بجاش میتونید از 6 گیگ رم نصب شده بطور کامل استفاده کنید.

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آنتی‌ویروس و نرم‌افزارهای امنیتی Captain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

با عرض سلام و خدا قوت . بنده یک لب تاپ دارم با مخصات ویندوز 10 سیپیو 8 هسته با 2 تا رم یک 4 گیگ و یک 2 گیگ در مجموع 6 گیگ .
    زمانی که ویندوز 10 رو نصب کردم ویندوز فقط از 4 گیگش استفاده کرد شکل زیر
    حالا من یک شبیه ساز سیستم عامل vmware رو نصب کردم و میخوام یک سیستم عامل کالی رو روش اجرا کنم . وقتی رم اختصاصی برای کالی رو روی 2 میزارم شبیه ساز از اون 2 گیگ خود رم ویندوز که شناخته استفاده میکنه . آیا راه حلی هستش که تو شبیه ساز بشه تنظیم کرد که سیستم عامل کالی از اون 2 گیگ رمی که ویندوز استفاده نمیکنه ، بشه استفاده کرد ؟ با تشکر فراوان از شما .
    با سلام
    تصویر پیوستی نشان داده نمیشود.
    شما مطمئن بشید که معماری سیستم عامل شما 64 بیت هست.
    چون معماری 32 بیتی بیش از 4 گیگ رم را پشتیبانی نمیکند.
    وقتی سیستم عامل محدودتی در شناسایی رم داشته باشه، هیچ نرم افزاری نمیتونه رم مورد استفاده نشده را شناسایی و استفاده بکنه.
    دقت کنید که رم هایی که استفاده میکنید هر دو کلاک و باس یکسانی داشته باشند. در غیراینصورت با مشکل مواجه خواهید شد.

شما باید کاری کنید که ویندوز از همه 6 گیگ استفاده کنه ، نرم افزار vmware داره تحت ویندوز کار میکنه و اختیاراتش برای رم رو از ویندوز میگیره
    اگه وضعیت ویندوز درست نشه ، وضعیت vmware که روی ویندوز نصب شده درست نخواهد شد .
    حدس من اینه که مادربورد شما داره بصورت دوال چنل کار میکنه که در این حالت چون یک رم شما 2 گیگ هست از رم (4گیگ) دیگه 2 گیگ مصرف میکنه چون در این وضعیت باید اندازه رم ها مثل هم دیگه باشن .
    بهتره بعد از خاموش کردن کامپیوتر رو باز کنید و جای یکی از اسلات های رم خودتون رو عوض کنید ، اگه هر رم روی یک رنگ بخصوص هست / هر دو رم رو روی اسلات های همرنگ قرار دهید .
    یا اگه رنگ مختلف ندارن و رم ها کنار همدیگه نصب شدن یک رم رو از اسلات دوم بردارید و روی اسلات و محل سوم قرار دهید.
    یا به همین ترتیب اگه روی اول و سوم نصب شدن / روی اول و دوم نصبشون کنید .
    احتمال زیاد مشکلتون حل میشه ، در تنظیمات مادربورد بخشی برای دوال چنل کردن رم ها وجود داره ، سعی کنید پیدا کنید و این تنظیم رو از اونجا خاموش کنید .
    اینجوری باس رم ها یا سرعت کلی رم ها در کامپیوتر کاهش پیدا میکنه اما بجاش میتونید از 6 گیگ رم نصب شده بطور کامل استفاده کنید.
    با سلام
    پست کاربر را با دقت مطالعه کنید، ایشون لپ تاپ دارن، نه کامپیوتر.

5. این کاربر از Captain بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

روی لبتاب که کارخانه یک رم 4 و یک 2 نمیگذاره کنار هم ، یکم عجیبه

ناظر انجمن آنتی‌ویروس و نرم‌افزارهای امنیتی Captain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

روی لبتاب که کارخانه یک رم 4 و یک 2 نمیگذاره کنار هم ، یکم عجیبه
    با سلام
    برخی لپ تاپ ها با کانفیگ رم به مقدار 6 گیگابایت عرضه میشوند.
    در اینترنت جست و جو نمائید، عجیب نیست.

8. این کاربر از Captain بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •