تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: چجوری میتونم تعداد فریم های کارت گرافیک تو اجرای بازی رو اندازه گیری کنم ؟

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض چجوری میتونم تعداد فریم های کارت گرافیک تو اجرای بازی رو اندازه گیری کنم ؟

سلام دوستان !!!
    میخواستم بدونم چجوری میشه تعداد فریم هایی که یه بازی روی یک رزولوشن خاص با یک کارت گرافیک اجرا میکنه رو اندازه گرفت ؟؟
    آیا نرم افزار خاصی نیازه ؟؟؟ لینک دانلود رو اگه ممکنه لطف کنید !!

ثانیا میخواستم بدونم این تکنولوژِی Aa و Af که تو کارتهای گرافیک استفاده میشه چی هستند !!!

ممنونم !!

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

سلام دوستان !!!
    میخواستم بدونم چجوری میشه تعداد فریم هایی که یه بازی روی یک رزولوشن خاص با یک کارت گرافیک اجرا میکنه رو اندازه گرفت ؟؟
    آیا نرم افزار خاصی نیازه ؟؟؟ لینک دانلود رو اگه ممکنه لطف کنید !!

ثانیا میخواستم بدونم این تکنولوژِی Aa و Af که تو کارتهای گرافیک استفاده میشه چی هستند !!!

ممنونم !!
    بله ، RIVA Tuner میتونه این کار رو در حین بازی انجام بده .

از اینجا دانلود کن :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما بعد از نصب برنامه برو به مسیر : start/ all programs/Riva tuner 2.06

بعد RivaTuner Statistics Server رو اجرا کن .

بعد یه آیکون بقل دست ساعت ویندوز اضافه میشه روش کلیک راست کن و SETUP رو انتخاب کن .

بعدآ Show own statistics in OSD رو انتخاب کن . حالا وقتی یه 3D APP اجرا کنی گوشه سمت راست بالای صفحه می تونی FPS رو ببینی .

AF : Anisotropic filtering

یه تکنولوژی هست که باعث افزایش image quality تک تک بافت ها میشه . در اصل میشه گفت که نسبت به ----- های دیگه بهترین کیفیت و بیشترین CPU Usage رو داره !

تو عکس زیر میتونی دقیقآ تفاوت ف . ی. ل .ت .ر bilinear و AF رو ببینی :

AA : Antialiasing

ای روش هم وقتی کاربرد داره که وقتی شما داری full screen یه بازی رو اجرا میکنی ، چون GPU نمیتونه انحنا و

خمیدگی رو محاسبه کنه !! ( انحنا در گرافیک رایانه ای توسط تعداد زیادی خطوط راست در کنار هم ایجاد میشه) ،

اگه توجه کرده باشی در گوشه های تصویر قسمتهایی مثل تیغه اره وجود داره که باعث کاهش کیفیت Image مورد

نظر میشه ! این مشکل در اصل با افزایش رزولیشن به مقادیر بالاتر تا حد زیادی حل میشه !!

ولی............... .

ولی این کار زیاد کار جالبی نیست !! چون با افزایش رزولیشن اگر چه این ضعف تا حدود بسیار زیادی کاهش

پیدا میکنه ، ولی همانطور که قبلآ هم گفتم با افزایش رزولیشن مقدار مموری مورد استفاده هم افزایش پیدا میکنه

علاوه بر اون ، توانایی GPU هم به خاطر کمبود Memory bandwith کاهش پیدا میکنه ! چون این کمیت تو رزولیشن های بالا مثل طلا میمونه !

AA روشیه که با استفاده از تکنیک های مختلف که با اومدن GPU های جدید روش PROCESS ش هم دائمآ تغییر

میکنه ، این کار رو همانند افزایش رزولیشن انجام میده ، فقط یه فرق اساسی داره !! اونم اینه که ضعف افزایش

مموری مورد استفاده برای رندر شدن رو نداره !! عوضش خیلی از توانایی GPU رو برای اینکار مصرف میکنه !!

اگه شما تو یه بازی DIRECT X 10 فقط 4X AA به کار ببری میبینی که چه قدر PERFORMACE پایین میاد .

تو این عکس میتونی تاثیر این تکنولوژی رو تو تصویر سمت راست ببینی :

Last edited by Mahdi_Moosavi; 24-02-2008 at 17:45.

3. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

مهدي جان مرسي از اطلاعات كاملت واقعا استفاده كردم، خسته نباشي

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله ، RIVA Tuner میتونه این کار رو در حین بازی انجام بده .

از اینجا دانلود کن :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما بعد از نصب برنامه برو به مسیر : start/ all programs/Riva tuner 2.06

بعد RivaTuner Statistics Server رو اجرا کن .

بعد یه آیکون بقل دست ساعت ویندوز اضافه میشه روش کلیک راست کن و SETUP رو انتخاب کن .

بعدآ Show own statistics in OSD رو انتخاب کن . حالا وقتی یه 3D APP اجرا کنی گوشه سمت راست بالای صفحه می تونی FPS رو ببینی .

AF : Anisotropic filtering

یه تکنولوژی هست که باعث افزایش image quality تک تک بافت ها میشه . در اصل میشه گفت که نسبت به ----- های دیگه بهترین کیفیت و بیشترین CPU Usage رو داره !

تو عکس زیر میتونی دقیقآ تفاوت ف . ی. ل .ت .ر bilinear و AF رو ببینی :

AA : Antialiasing

ای روش هم وقتی کاربرد داره که وقتی شما داری full screen یه بازی رو اجرا میکنی ، چون GPU نمیتونه انحنا و

خمیدگی رو محاسبه کنه !! ( انحنا در گرافیک رایانه ای توسط تعداد زیادی خطوط راست در کنار هم ایجاد میشه) ،

اگه توجه کرده باشی در گوشه های تصویر قسمتهایی مثل تیغه اره وجود داره که باعث کاهش کیفیت Image مورد

نظر میشه ! این مشکل در اصل با افزایش رزولیشن به مقادیر بالاتر تا حد زیادی حل میشه !!

ولی............... .

ولی این کار زیاد کار جالبی نیست !! چون با افزایش رزولیشن اگر چه این ضعف تا حدود بسیار زیادی کاهش

پیدا میکنه ، ولی همانطور که قبلآ هم گفتم با افزایش رزولیشن مقدار مموری مورد استفاده هم افزایش پیدا میکنه

علاوه بر اون ، توانایی GPU هم به خاطر کمبود Memory bandwith کاهش پیدا میکنه ! چون این کمیت تو رزولیشن های بالا مثل طلا میمونه !

AA روشیه که با استفاده از تکنیک های مختلف که با اومدن GPU های جدید روش PROCESS ش هم دائمآ تغییر

میکنه ، این کار رو همانند افزایش رزولیشن انجام میده ، فقط یه فرق اساسی داره !! اونم اینه که ضعف افزایش

مموری مورد استفاده برای رندر شدن رو نداره !! عوضش خیلی از توانایی GPU رو برای اینکار مصرف میکنه !!

اگه شما تو یه بازی DIRECT X 10 فقط 4X AA به کار ببری میبینی که چه قدر PERFORMACE پایین میاد .

تو این عکس میتونی تاثیر این تکنولوژی رو تو تصویر سمت راست ببینی :

آقا مهدی !! خیلی خیلی لطف کردی که اینهمه مطلب برام نوشتی و حتی عکس هم آپلود کردی !!
    چوخ ممنون !!!

فقط لینک دانلود خراب بود (( یه فایل فشرده شده 130 کیلوبایتی رو دانلود میکرد که اونهم کار نمیکرد )) برای همین رفتم اسم نرم افزاری رو که گفتی تو گوگل سرچ کردم و لینک دانلودشو پیدا کردم !!

بازهم دستت طلا !!

آخر فروم باز yasser1680's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Torento City

پيش فرض

در زمینه اندازه گیری فریم بازیها Fraps معروفترین برنامه هست.

داره خودمونی میشه jtiran2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

خیلی عالی بود من این برنامه رو داشتم ولی خبر نداشتم ( آب در کوزه و ما تشنه لبان می گشتیم .)
    ممنون

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Torento City

پيش فرض

خیلی عالی بود من این برنامه رو داشتم ولی خبر نداشتم ( آب در کوزه و ما تشنه لبان می گشتیم .)
    ممنون
    سلام
    ببینم کرک Fraps رو داری؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه evry day's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    35.802575,51.521501

پيش فرض

سلام
    ببینم کرک Fraps رو داری؟
    کرک نمیخواد من یه کر ک دارشو گرفتم زود قاطی کرد باید خودش ریجیستر شده باشه و گرنه دو باره همون وضعو پیدا

می کنه چیه می خوای عکس بندازی ؟

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Torento City

پيش فرض

کرک نمیخواد من یه کر ک دارشو گرفتم زود قاطی کرد باید خودش ریجیستر شده باشه و گرنه دو باره همون وضعو پیدا

می کنه چیه می خوای عکس بندازی ؟
    بعضی از تجهیزات برنامه غیر فعال هست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •