تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 35

نام تاپيک: سئوال داشتم : درمان بواسیر چه جوریه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض سئوال داشتم : درمان بواسیر چه جوریه؟

سلام
    اگه میشه بگین چیکار باید کرد تا این بیماری درمان بشه ؟

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

سلام
    اگه میشه بگین چیکار باید کرد تا این بیماری درمان بشه ؟
    درود...
    دوست گرامی..
    درمان هموروئید ( بواسیر) به مرحله اون بستگی داره
    در مراحل اولیه و خفیف ( که توده ای بیرون نزده باشه و خونریزی و درد خیلی شدید نباشه ) سعی میشه با تغییر رژیم غذایی + مصرف بیشتر آب و جلوگیری از یبوست و گاهی هم داروهای موضعی آنتی هموروئید بیماری رو کنترل و درمان کرد...

ولی در مراحل پیشرفته ( وقتی توده بیرون می زنه یا درد شدید ایجاد میشه و ...) راه حل نهایی عمل هست...که البته عمل خیلی سبکی هست و روش های مختلفی براش وجود داره ....و پزشک جراح عمومی یا جراح دستگاه گوارش با معاینه از نزدیک بهتر می تونه در مورد نوع عمل تصمیم گیری کنه ....
    منتها همه این ها به کنار ...مهمتر از اون جلوگیری از عودش هست که با همون رژیم غذایی خاص و مصرف اب و میوه فراوان و جلوگیری از یبوست و کوتاه کردن زمان توالت از عود هم تا حد زیادی جلوگیری میشه...

3. 2 کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال tekno2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

درسته
    البته الان همه راه جراحی رو انتخاب می کنند نیاز به یه روز بستری کامل داره بیشتر افراد بی حسی اسپاینال یا نخاعی می گیرند یعنی کامل بیهوش نمی شید ولی اگه فرد مایل نبود بیهوشی کامل می گیری عمل هم در عرض 15 دقیقه قابل انجام هست و نیم ساعت هم برای هوشیاری در اتاق ریکاوری
    پس زیاد ترس نداره

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

البته طبق گفته دوستمون باید علامت های بیماری و شدت اون گفته بشه تا اطلاعات کامل داده بشه

Banned kiarash3500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تو قلب خداي مهربون

پيش فرض

احساس تورم به اندازه سكه در كنار مقعد كه بدون درده هم هموروئيده؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

احساس تورم به اندازه سكه در كنار مقعد كه بدون درده هم هموروئيده؟
    آیا شما دفع خون از مدفوع هم داشتید؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام
    من مشکل همورویید دارم. بدین صورت که بعد از مدفوع یک توده در انتهای مقعد در میاد و گاهی اوقات دردناک و خونی میشه. پند تا سوال دارم:
    1= آیا ورزشهایی برای درمان این بیماری وجود داره ?
    2= آیا روزه گرفتن برای این بیماری مضره? سال قبل بدلیل ماه رمضان دچار یبوست میشدم و تا حدی از این بابت اذیت می شدم اما روزه ماه رمضان رو کامل گرفتم. اما امسال تصمیم گرفتم که اگر روزه گرفتن برای این بیماری مضر باشه و وضعم رو بدتر کنه (با توجه به اینکه مصرف آب زیاد برای جلوگیری از ازدیاد بیماری توصیه شده) روزه نگیرم.
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

با سلام
    من مشکل همورویید دارم. بدین صورت که بعد از مدفوع یک توده در انتهای مقعد در میاد و گاهی اوقات دردناک و خونی میشه. پند تا سوال دارم:
    1= آیا ورزشهایی برای درمان این بیماری وجود داره ?
    2= آیا روزه گرفتن برای این بیماری مضره? سال قبل بدلیل ماه رمضان دچار یبوست میشدم و تا حدی از این بابت اذیت می شدم اما روزه ماه رمضان رو کامل گرفتم. اما امسال تصمیم گرفتم که اگر روزه گرفتن برای این بیماری مضر باشه و وضعم رو بدتر کنه (با توجه به اینکه مصرف آب زیاد برای جلوگیری از ازدیاد بیماری توصیه شده) روزه نگیرم.
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    درود..
    1- برای درمان خیر! اما از اون جایی که فشار زیاد به نواحی لگنی و پرینه یکی از عوامل ایجاد بیماری هست...یک سری ورزش هست که تا حدودی بتونه جلوش تشدید رو _ البته به همراه درمان دارویی ..و در مراحل اولیه ..نه شدید _ بگیره...که باید پزشکتون توضیح بده ..

2- اگر همورئوید خفیف باشه و با دارو و جلوگیری از یبوست قابل کنترل باشه بطور معمول گرفتن روزه ( به شرط رعایت رژیم های مناسب غذایی و مصرف اب کافی ) مشکلی ایجاد نمی کنه ...وگرنه روزه گرفتن به صلاح نیست..
    تنها کسی که تو این زمینه خاص می تونه قضاوت کنه خودتون هستید....( عرض کردم تو این زمینه خاص...)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    در مورد خفیف بودن همورویید نمی دونم چی بگم چونکه خارج از ایرانم و به دکتر هم دسترسی ندارم. فقط هر موقع دفع دارم توده کوچیکی به اندازه یک سکه کوچیک ایجاد میشه و گاهی اوقات خصوصا وقتی که اسهال میشم خونی میشه. دو سوال دارم:
    1) داروهای همورویید آیا فقط در حالت خونریزی باید استفاده بشه و یا باید همیشه استفاده کرد?
    2) طول روز در جایی که هستم حدود 16 ساعته یعنی در ماه رمضان من فقط اجازه 8 ساعت خوردن و آشامیدن دارم
    چه رژیم غذایی رو شما برای این 8 ساعت پیشنهاد می کنید?
    ممنون

پروفشنال Ceramic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

با کسب اجازه از پزشک محترم انجمن

دوست گرامی

یبوست یکی از شایعترین مشکلات گوارشی دنیاست ( از هر 5 مرد و هر دو زن به روایتی یکی از ایشان دچار این مشکل است ) و هموروئید « اغلب » از نتایج این عارضه است . به دلیل فشار زیادی که در هنگام اجابت مزاج به قسمت انتهایی روده بزرگ ( رکتوم ) وارد می شود ، این منطقه به تدریح دچار نوعی واریس می شود که آن را هموروئید می نامند .

اما این را در نظر داشته باشید که غیر از موارد خاصی مانند یبوست ناشی از مصرف برخی داروها ، یا مشکلات روده ای ناشی از اختلالات مکانیکی و نارسایی ها و نواقص مادرزادی ، در بقیه ی موارد ( که بسیار زیاد است ) یبوست « نتیجه ی یک شیوه و روش زندگی ناصحیح است » .

به بیان ساده تر ، وقتی بی تحرکی و تغذیه ی نامناسب در کنار یکدیگر قرار می گیرد ، یبوست را نیز خواهیم دید . اما برای درمان یبوست بهترین و سالم ترین راه تغییر شیوه ی زندگی است . مصرف مواد نشاسته ای و گوشت را کنترل کنید و مقداری سبزیجات ( خام یا پخته ) و میوه بیشتر مصرف کنید . ورزش هم عاملی است که در فعالیت طبیعی روده های شما نقش مهمی دارد . همچنین ، مصرف مقدار آب کافی ( یک و نیم لیتر در روز ) برای ایجاد حجم بیشتر در روده ها نیز از جمله مواردی است که بهتر است در دستور کار قرار بدهید .

ضمنا به خاطر داشته باشید که مصرف الکل ، قهوه ، ادویه ، سیگار ، و غذاهای کهنه ( سوسیس و کالباس و کنسرو ) یبوست را شدیدتر خواهد کرد و به موازات آن هموروئید نیز تشدید خواهد شد .

و در مورد تغذیه در ماه رمضان ، شخصا از کاهو استفاده می کنم . مصرف مقداری سالاد کاهو در هنگام سحر اولا باعث کنترل یبوست می شود و ثانیا چون کاهو در دستگاه گوارش آب خود را به تدریج به بدن منتقل می کند بدن شما در ساعات بعد از ظهر با کم آبی کمتری مواجه خواهد شد ( میوه هم از این نظر تاثیر خوبی دارد )

12. این کاربر از Ceramic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •