تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 35

نام تاپيک: سئوال داشتم : درمان بواسیر چه جوریه؟

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    در مورد خفیف بودن همورویید نمی دونم چی بگم چونکه خارج از ایرانم و به دکتر هم دسترسی ندارم. فقط هر موقع دفع دارم توده کوچیکی به اندازه یک سکه کوچیک ایجاد میشه و گاهی اوقات خصوصا وقتی که اسهال میشم خونی میشه. دو سوال دارم:
    1) داروهای همورویید آیا فقط در حالت خونریزی باید استفاده بشه و یا باید همیشه استفاده کرد?
    2) طول روز در جایی که هستم حدود 16 ساعته یعنی در ماه رمضان من فقط اجازه 8 ساعت خوردن و آشامیدن دارم
    چه رژیم غذایی رو شما برای این 8 ساعت پیشنهاد می کنید?
    ممنون
    درودی دوباره..
    ضمن تایید پست دوست عزیز Ceramic ...باید عرض کنم که ..
    1- خیر این داروها فقط مربوط به زمان خونریزی نیست...و البته همونطور که خودتون هم می دونید مهمتر از داروها رعایت و دقت به رژیم غذایی هست...( به پست بالا نگاه کنید)

2- 8 ساعت زمان کمی نیست...شما تو همون 8 ساعت می تونید کاری که باید انجام بدید....مصرف آب بیشتر ( حدود 3 لیتر در شبانه روز و بسته به شرایط بدنی اگر آب بیشتری از دست می دید بیشتر ) + مصرف حداقل سه بار میوه و سبزی به اندازه کافی ( کاهو رو که دوستمون Ceramic گفتند چیز خوبیه...قند قابل جذب هم نداره که منجر به چاقی یا جذب آب بشه ) + جلوگیری از یبوست ( مصرف یک لیوان آّب خنک صبح زود و آخر شب...و توصیه های بالا ...)

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

مصرف آب بیشتر
    مصرف آب خالی در مورد یبوست کمک چندانی نمیکند.
    باید با افزایش ترانزیت روده از باز جذب آب مدفوع جلوگیری کرد.فیبر بخاطر حجم دادن و مسهل ها با افزایش موتالیته روده ای کمک کننده هستند.آب خالی در شریاط عادی ممکنه فقط دیورز ایجاد کنه نه شل شدن مدفوع البته اگه کسی در معرض دهیدراتاسیون باشه دادن آب از بازجذب روده ای شاید(!!!!>؟؟؟؟؟؟) کم کنه شایدم نه . (بسته به درصدش).. . .

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

مصرف آب خالی در مورد یبوست کمک چندانی نمیکند.
    باید با افزایش ترانزیت روده از باز جذب آب مدفوع جلوگیری کرد.فیبر بخاطر حجم دادن و مسهل ها با افزایش موتالیته روده ای کمک کننده هستند.آب خالی در شریاط عادی ممکنه فقط دیورز ایجاد کنه نه شل شدن مدفوع البته اگه کسی در معرض دهیدراتاسیون باشه دادن آب از بازجذب روده ای شاید(!!!!>؟؟؟؟؟؟) کم کنه شایدم نه . (بسته به درصدش).. . .
    متاسفانه مصرف آّب در اکثر ایرانی ها به اندازه کافی نیست و این یکی از دلایل یبوست هست..
    صحبت شما کاملا متین ..و البته در موردی که مصرف آب کافی باشه...
    علل کمبود مصرف آب در ایرانی ها ( و البته به خصوص در خانم ها و افراد مسن که فقط مربوط به ایران هم نیست ) متعدد هست که البته جای بحثش توی این تاپیک نیست...
    اهمیت مصرف اب به حدی هست که حتی برای پاک کردن روده ها جهت گرفتن عکس یا اعمال جراحی _ چون فروم عمومی هست سعی می کنم از اصطلاحات پزشکی خاص پرهیز کنم_ از اون استفاده میشه...( البته به صورت خیلی شدید تر..)

آخر فروم باز vahid_civil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    خاک خسته

پيش فرض

سلام
    اگه در مدفوع به جای خون یه جور سنگ ریزه باشه هم جزو هموروئید هست ؟
    من شرایط هموروئید رو دارم منهای اینکه خون نمیاد و اون مورد بالا.
    سنگ کلیه که نیست ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

سلام
    اگه در مدفوع به جای خون یه جور سنگ ریزه باشه هم جزو هموروئید هست ؟
    من شرایط هموروئید رو دارم منهای اینکه خون نمیاد و اون مورد بالا.
    سنگ کلیه که نیست ؟
    سنگ ریزه ؟
    مطمئن هستید که سنگ ریزه هست؟
    به هر حال با آزمایش مدفوع مشخص میشه ..
    در ضمن امکان این که سنگ کلیه باشه تو این مورد نیست..چون مجاری خروجی کلیه ( حالب ها و میزراه ) راهشون در پستاندارن _ از جمله انسان_ از لوله گوارش جداست...
    البته شاید شما خون لخته شده رو به عنوان سنگ ریزه در نظر می گیرید...اگر اینطور باشه اون هم می تونه از علائم هموروئید باشه ولی بهتره توسط پزشک جراح معاینه بشید...
    پاینده باشید.

6. این کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

14 آيا من بايد عمل كنم ؟

درود به هموتون

من كلي با خودم كلنجار رفتم كه آيا اين پست رو بدم و عكسي قرار بدم يا نه

اما حيا اجازه نميداد

اما واقعا شرمندتون هستم

بعد از مدتي كه تو آموزشي سربازي بودم به علت يبوست شديدي كه به خاطر نخوردن آب داشتم هنگام دفع مدفوع درد بسيار زيادي داشتم و همين امر ادامه داشت تا چند ماه پيش كه وقت دستشويي احساس درد زيادي داشتم و خون هم مشاهده ميكردم

و احساس ميكردم چيزي از مقعدم بيرون ميزنه كه بايد با دست فشارش ميدادم كه سرجاش بره

دستشويي رفتن براي من وقتي كه آب زيادي نخورم ،غذاب و شكنجست

تا اينكه اين مطلب رو خوندم و با گوشي از خودم عكس گرفتم تا ببينم همون چيزي رو كه شما ميگيد همون هست يا نه كه ديدم متاسفانه خوشه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا به نظر خودم كه بايد عمل كنم

لعنت به اين خدمت سربازي كه بيچارم كرد

به خاطر همين بواسيري كه گرفتم و آب كم و كثيف سربازي هر دو كليم سنگ ساخت

سمت راست 3سانتي متر و سمت چپ 9 ميلي متر
    تو خدمت رفتم براي سنگ شكن سمت راست ، طوري سنگ شكن كردند كه تا دو روز خون بالا مي اوردم و بعد سنگ كليه چپم خورد شد و بيرون اومد كه به هر دكتري توي بيرون پادگان مدارك و عكس و سونوگرافيمو نشون دادم لعنت ميفرستاد به اون تكنسين هايي كه منو سنگ شكن كردند

بعد از خدمت بيمارستان ميلاد بدون هيچ دردي و با آرامش كامل و با محرباني تمام ،سنگ شكن كردم و 3سانت سنگ راستم رو شكوندم و گفتم خدا رو شكر كه راحت شدم

اما ديدم كه باز هم سنگ ساخت كليم !؟؟ با اينكه من ورزشكارم و پر از تحرك

تا اينكه يك كتاب كاملي رو در مورد سنك هاي كليوي خوندم و ديدم به علت بواسير ، تعادل كلسيم ، چربي و اگزاليت و دفع اون به هم ميخوره و سنگ كليه تشكيل ميشه
    و سنگ هاي كليه من هم كلسيم اگزاليته

البته يه موردي(عيبه يا مزيت نميدونم) ديگه هم كه من دارم اينه كه اصلا محتلم نميشم و كسي هم گفت كه به علت اينكه نميتوني مواد اضافي رو دفع كني به صورت خودكار! براي همينه سنگ كليت
    كه البته به نظر خودم اصل مشكل از همون بواسيره

و يه مشكل ديگه كه تو خدت پيدا كردم فتق (هرني اينگواينال چپ)بود به علت باربري زياد
    و سوال من اينجاست كه چون شنيدم بيهوشي و كم هوشي براي بدن ضرر داره
    ميتونم بواسير و فتق رو با هم عمل كنم ؟

ببخشيد كه خيلي حرف زدم و سرتون رو به درد اورم اما باور كنيد ناچار بودم

فكر هم كنم اگه كسي نوشته منو بخونه ديگه به هيچ وجه نره سربازي

در مورد قرار دادن عكس هم واقعا جسارت منو ببخشيد ، ولي به اين دليل بود كه كسي كه مشكل داره و مثل من بي حيا نباشه عكس رو ببينه و در مورد خودش تصميم بگيره

در آخر سر هم يك دنيا ازتون ممنونم و دعا ميكنم كه انشاالله هيچ وقت مريض نشيد

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

درود به هموتون

من كلي با خودم كلنجار رفتم كه آيا اين پست رو بدم و عكسي قرار بدم يا نه

........

در آخر سر هم يك دنيا ازتون ممنونم و دعا ميكنم كه انشاالله هيچ وقت مريض نشيد
    درود...
    دوست گرامی ...اگر مشکل شما همچناان باقیست ...همونطور که خودتون هم حدس زدید حتما نیاز به مداخله پزشکی هست.......بنابراین تا مورد شما دچار عوارض بیشتر و دردناک نشده حتما اقدام کنید.

مورد دوم این که : برخی کلیه ها سنگ ساز هستند...و اینطور که مشخصه کلیه شما از اون دست هست....تا می تونید مصرف مایعات رو افزایش بدید ....حداقل بالای 9 لیتر دز روز....اجازه ندید که کلسیم ها بتونن تو کلیه رسوب کنند....

و مورد اخر این که بله....در شرایطی که لازم باشه میشه عمل هموروئید و فقق رو با هم انجام داد....
    پاینده باشید...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

12

درود...
    دوست گرامی ...اگر مشکل شما همچناان باقیست ...همونطور که خودتون هم حدس زدید حتما نیاز به ممداخله پزشکی هست.......بنابراین تا مورد شما دچار عوارض بیشتر و دردناک نشده حتما اقدام کنید.

مورد دوم این که : برخی کلیه ها سنگ ساز هستند...و اینطور که مشخصه کلیه شما از اون دست هست....تا می تونید مصرف مایعات رو افزایش بدید ....حداقل بالای 9 لیتر دز روز....اجازه ندید که کلسیم ها بتونن تو کلیه رسوب کنند....

و مورد اخر این که بله....در شرایطی که لازم باشه میشه عمل هموروئید و فقق رو با هم انجام داد....
    پاینده باشید...
    درودي بي كران به شما

منظورتون رو از شرايط لازم متوجه نشدم

احيانا مشكلي پيش نمياد ؟ چون يكي جلو هست و يكي عقب

راستي تا چند وقت بايد پانسمان روي قسمت عمل شده بمونه و در مورد خونريزي بعد از عمل اون هم اگه ممكنه توضيح بديد

خيلي ممنون و متشكرم

خواستم براي تشكر از شما براي جواب دادن به بنده يه اكانت Rapidshare به شما هديه بدم ولي نميتونم از پيغام خصوصي استفاده كنم كه پيغام ميده
    وضعيت سيستم
    شما قبل از ارسال 10 مطلب ( گفتگو) در انجمن ،امکان ارسال پیغام خصوصی را ندارید !
    لطفا ميل يا ID چيزي اينجا قرار بديد تا براتون شناسه و گذرواژه رو بفرستم

در آخر هم باز از شما دوست عزيز سپاسگزاري ميكنم

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

درودي بي كران به شما

منظورتون رو از شرايط لازم متوجه نشدم

احيانا مشكلي پيش نمياد ؟ چون يكي جلو هست و يكي عقب

راستي تا چند وقت بايد پانسمان روي قسمت عمل شده بمونه و در مورد خونريزي بعد از عمل اون هم اگه ممكنه توضيح بديد

خيلي ممنون و متشكرم

خواستم براي تشكر از شما براي جواب دادن به بنده يه اكانت Rapidshare به شما هديه بدم ولي نميتونم از پيغام خصوصي استفاده كنم كه پيغام ميده

لطفا ميل يا ID چيزي اينجا قرار بديد تا براتون شناسه و گذرواژه رو بفرستم

در آخر هم باز از شما دوست عزيز سپاسگزاري ميكنم
    درودی دوباره ...
    منظور از شرایط لازم...شرایط تخصصی عمل جراحی هست...که باید تیم جراحی درباره اش تصمیم بگیرن...
    که دقیقا جواب سوال دوم شما هم همین هست....یعنی اگر شرایط طوری باشه که احساس بشه مشکلی پیش نمیاد.....این کار انجام میشه...
    -------
    در مورد پانسمان هم ....در بخش هموروئید تقریبا پانسمان به اون شکلی که مرسوم هست وجود نداره !!! ولی برای فتق از یک هفته به بالا ...باز هم با توجه به شرایط........
    تا یادم نرفته عرض کنم که در مورد هموروئید....
    اصلا شما مراجعه کنید حتی شاید بشه با روش های خاصی اون بخش رو برداشت....بدون این که عمل جراحی بزرگی لازم باشه...

و اما نگران خونریزی پس از عمل هم نباشید.....البته در صورتی که یبوست دارید باید به هر نحو ممکن درمان بشه....به همین دلیل پس از عمل به شما شربت mom داده میشه تا از یبوست که یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد هموروئید هست..و می تونه باعث خونریزی مجدد از موضع بشه جلوگیری بشه.....مصرف آب فراوان رو هم که دیگه قطعا بهتر می دونید ......
    ------------
    شما لطف دارید دوست گرامی ...از شما سپاسگزارم....
    اگر اطلاعاتی توسط من یا دوستانم داده میشه صرفا وظیفه فرومی محسوب میشه ...
    همین که باری از روی دوش ذهن! دوستان برداشته بشه برای ما بهترین هدیه است...
    پاینده باشید و شادکام...
    Last edited by ALIAK28; 07-12-2008 at 06:56.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

11

درودي بي كران به شما دكتر انسان دوست

ولی برای فتق از یک هفته به بالا ...باز هم با توجه به شرایط........
    تا جايي كه من تحقيق كردم دو مدل جراحي وجود داره

1) باز
    2) لاپرسكوپي

براي معمولي ، كساني كه عمل ميكنند ميگن بهتره و عمري تره و لاروسكوپي براي عمقيه نه براي زير پوستي
    ولي كساني كه لاپروسكوپي ميكنند ميگن درد و خونريزي و عوارض جانبي و ... كمتره نسبت به باز

پيش چندين دكتر مختلف رفتم و همه حرف هاي همديگه رو قبول ندارند

نميدونم چكار كنم

اصلا شما مراجعه کنید حتی شاید بشه با روش های خاصی اون بخش رو برداشت....بدون این که عمل جراحی بزرگی لازم باشه...
    ممكنه لطفا كمي بيشتر در مورد روش هاي خاص توضيح بديد

البته در صورتی که یبوست دارید باید به هر نحو ممکن درمان بشه....به همین دلیل پس از عمل به شما شربت mom داده میشه تا از یبوست که یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد هموروئید هست
    از وقتي فهميدم كه هموروئيد دارم رژيم غذاييم رو عوض كردم و برنج نميخورم و جاش آش ميخورم و آب و آب ميوه هم بيشتر
    چه لذتي داشت دستشويي بدون درد ( تازه معني زنگي كردم رو فهميدم )

شما لطف دارید دوست گرامی ...از شما سپاسگزارم....
    اگر اطلاعاتی توسط من یا دوستانم داده میشه صرفا وظیفه فرومی محسوب میشه ...
    نه عزيزم اين وظيف نيست بلكه انسانيته

چند مدل اكانت دارم كه براي سپاس گزاري از شما دوست عزيز به محض اينكه پيغام خصوصيم فعال بشه براتون ارسالش ميكنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •