تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: هي فلاني مايكروسافت شايد همين باشد

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض هي فلاني مايكروسافت شايد همين باشد

هی فلانی مایکروسافت شاید همین باشد
    یک فریب نسبتآ گنده
    آن هم از دست رئیسی که جهانش را
    جز برای پول و جز ثروت نمی‌خواهد
    من گمانم مایکروسافت باید همین باشد
    آه آه اما
    این طرفها هیچ کس این را نمی‌داند
    یا که می‌دانند اما…..خب نمی‌دانند
    یا که من این را نمی‌دانم
    من نمی‌دانم چرا ویندوزیان این را نمی‌دانند
    من نمی‌دانم چرا آن‌ها
    پسته‌ی در بسته‌ی کرموی پوکی را
    بهتر از صد پسته‌ی در باز لبخندان
    دوست می‌دارند؟
    گرچه می‌دانند، آخرش باید
    با دو تا چکش، یا چه می‌دانم سه تا چکش
    هی بیفتندی به جان پسته‌ی در بسته‌ی کرمو، تو بخوان ویندوز
    گر چه آخر داخلش پوک است!
    پس چرا از اولش آن‌ها
    پسته‌ی در باز، بسته‌ی کدباز، تو بخوان لینوکس
    خب نمی‌گیرند؟
    من نمی‌دانم چرا آن‌ها نمی‌دانند
    دو سه جین پک از همین ویستا، تو بگو اصلش
    می‌نیرزد اندکی حتی به قاب سی‌دی پارسیکس!
    من نمی‌دانم چرا آن‌ها نمی‌دانند، گر چه حق دارند
    در حیاط کوچک ویندوز
    که کمی تا قسمتی همرنگ زندان است،
    مردم آن‌جا آن سوی دیوار زندان را نمی‌بینند
    آن طرف که مثل یک دنیاست،
    آن طرف یعنی: یک جهان باز بی‌دیوار
    آن طرف یعنی جهان مردم کدباز
    با عذرخواهی از روح مهدی اخوان ثالث به خاطر وارد کردن واژه‌های قبیح ویندوز و مایکروسافت در شعر معظمشان!

پی‌نوشت: این مطلب در راستای همان یاد‌آوری جنگ و دعوای طرفداران ویندوز و لینوکس نوشته شده و نه تنها به معنای توبه‌نامه نبوده بلکه با شعر بعدي کاملآ در یک راستاست!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نوشته شده در فوریه 16, 2008 توسط Ehsan Moslehi
    الا یا ایهاالویندوز، تو را کردم چرا ولها؟
    لینوکس آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها
    کد و کنسول و ترمینال، به عصر داس برگشتم
    شبیه خر فرو رفتم، درون هجمه‌ی گلها
    محیط زشت کی‌دی‌ای، کم از جی‌نوم(گنوم) نمی‌دارد
    آئروهای آن ویستا، چه می‌کردند بر دلها
    خوره گیمان ویندوزی، کجا دانند حال من؟
    که نصب یک فیفا اینجا، ندارد سود و حاصلها
    نمی‌آپم وبلاگم، ز دست این مودم نشناس
    خوشا بر حال و احوال همان لینوکس غافلها
    دبیان یا اوبونتو یا فدورا نسخه‌ی ردهت
    سر و ته از یه کرباسند، چو می‌گویند عاقلها:
    اگر حالی بسی خواهی، ز بیل غافل مشو حافظ
    که می‌گولند مغز ما، اوپن سورسان محفلها
    پی‌نوشت: این مطلب تنها برای یادآوری تو سر و کله هم نزدن طرفداران لینوکس و ویندوز به مدت ده دوازده روز در وبلاگستان نوشته شده و به هیچ عنوان نشان دهنده‌ی امیال منحرف ویندوزگرایانه، مایکروسافت‌بازانه و بیل گیتس‌ خواهانه‌ی نویسنده‌اش نیست، ضمنآ لازم به یادآوری است مطالب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به دلیل ایجاد انحراف معیار شدید در جامعه‌ی آماری در این بررسی ده دوازده روزه لحاظ نشده است.

اينم در همين راستا:

البته بر همگان واضح و مبرهن است که ویستا خوب‌تر می‌باشد، زیرا روی کامپیوتر سعید‌اینها نصب می‌باشد و او هی فیفا 08 بازی می‌نماید و ما که روی کامپیوترمان اوبونتو نصب می‌باشد دلمان می‌سوزد و ما هرچه به پدرمان غر می‌زنیم تا روی کامپیوترمان ویستا نصب بنماید تا آن کدی را که لباسهای دخترهای توی Gta را در می‌آورد امتحان بنماییم او به ما می‌گوید ما باید از همین حالا حقوق دیگران و کپی رایت را رعایت بنماییم اما نمی‌دانم چرا خودش زمین مامان‌بزرگمان را بالا کشیده است و توی وبلاگش مطالب دیگران را کپی پیست می‌نماید.
    همیشه ما از این که روی کامپیوترمان اوبونتو می‌باشد ضایع می‌شویم چون سعید به ما می‌گوید که سی‌دی ویستا دی‌وی‌دی می‌باشد و خیلی با‌کلاس است اما سی‌دی اوبونتو سی‌دی می‌باشد و اصلآ کلاس ندارد.
    اوبونتو بسیار بد می‌باشد زیرا مودم کامپیوترمان را نشناخت و ما مجبور شدیم یک مودم دیگر بخریم و دوباره آن را هم نشناخت و پدرمان به دولت فحش داد و او خیلی بد می‌باشد زیرا معلم دینی ما گفته‌اند که دولت خیلی خوب می‌باشد و ما باید آن را دوست داشته باشیم و به آن احترام بگذاریم و برای آن بمیریم تا شهید شویم.
    اوبونتو خیلی بد می‌باشد زیرا پرینترمان را هم نشناخت و ما مجبور شدیم دوباره یک پرینتر بخریم و پدر ما به ما گفت توله سگ، و او خیلی بد می‌باشد زیرا معلم دینی ما گفته‌اند که حرف زشت بد می‌باشد.
    اوبونتو بسیار بد می‌باشد و تازگی‌ها پدرمان هم به آن واقف می‌باشد چون می‌گوید این قدر که برای آن خرج کامپیوتر کرده‌ایم اگر دی‌وی‌دی اوریجینال ویستا را هم می‌خریدیم ارزانتر می‌شد، تازه این‌جا که دی‌وی‌دی ویستا هفت هزارتومان است. اما پدر ما زیاد وارد نمی‌باشد زیرا ما خودمان یکی را می‌شناسیم که با هزار تومان دی‌وی‌دی ویستا را رایت می‌نماید. و معلم دینی ما می‌گوید که ایران خیلی خوب می‌باشد و این چیزها در خارج خیلی گران می‌باشد و دولت خیلی خوب می‌باشد. و تازه همان کسی که می‌شناسیم یک بار برایمان با پانصد تومان یک سی‌دی رایت کرد که پدر و مادر سعید داخل آن کارهای زشت می‌نمودند و ما آن را داشتیم داخل اوبونتوی پدرمان می‌دیدیم و داشتیم یک جوری می‌شدیم که بابایمان رسید و ما را کتک زد و سی‌دی را از ما گرفت اما خودش یواشکی مامانمان هر روز آن را می‌بیند و روی زینت خانوم مامان سعید همین طور مکث می‌نماید، و پدر ما خیلی خوب می‌باشد زیرا معلم دینی ما گفته‌اند که ما باید همسایه‌هایمان را دوست داشته باشیم و به آن‌ها احترام بگذاریم و پدرمان هم زینت خانوم را خیلی دوست دارد و به او احترام می‌گذارد اما مامانمان خیلی بد میباشد زیرا هر وقت پدرمان توی کوچه به زینت خانوم احترام می‌گذارد توی خانه او را دعوا می‌کند و من فکر می‌نمایم خداوند او را سنگ بنماید چون معلم دینی ما گفته‌اند که خداوند آدمهای بد را سنگ می‌نماید اما من دوست ندارم مامانم سنگ شود چون فکر می‌نمایم کیفش هم سنگ شود و من دیگر نمی‌توانم از تویش پول بدزدم و با آن توی گیم‌نت فیفا 08 بازی بنمایم.
    اوبونتو خیلی بد می‌باشد زیرا قبلآ ما یک سری عکس از اینترنت گرفته بودیم که خیلی خوب بود و حتی پدرمان یک بار گفت اینها از زینت خانوم هم قشنگ‌تر می‌باشند، اما وقتی اوبونتو را نصب نمودیم همه‌ی آنها پاک شد و ما از این انشا نتیجه می‌گیریم که اوبونتو بسیار بد می‌باشد اما ویستا خیلی خوب می‌باشد.

منبع هم اينجا
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

خیلی طنز زیبایی بود گرچه ما هم باید یک انشا بنویسیم و بدیم در سر کلاس بخوانند که "اگر ما بلد می بودیم که چطور درایور پرینترمان را نصب کنیم و یا چطور بجای مودم های آشغال اینترنال با پول کمتر یک مودم اکسترنال بخریم و یا بجای سی دی ابونتو یک دی وی دی ابونتو بگیریم که کلاس داشته باشه، یا چطور با محیط گرافیکی ابونتو و اوون کیوب معروفش یک محیط سه بعدی بسازیم و توش هوا بارانی هم شود و به دوستمان بگویم مردی در ویستا اینکار را بکن آن هم با 512 مگ رم فقط که ویستا نامرد برای اجرا هم 1 گیگ کمش است، و یا بجای fifa از بازیهای مشابه استفاده میکردیم و یا بجای نصب آنتی ویروس که نامرد این ویروس ها جان فایلهای ما را بارها در ویندوز گرفته اند، با یک دستور کامپایلر نصب می کردیم و ..."
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

10 ضرر جانبی استفاده از لینوکس به جای ویندوز

تحقیقاتی که بوسیله یک موسسه تحقیقاتی در "سیلیکون ولی" انجام شده، تغییرات رفتاری روی کسانی که از لینوکس استفاده می کنند را نشان داده. با توجه به آنها این 10 ضرر جانبی استفاده از لینوکس است:

10- شما در مورد کشتن برنامه ها صحبت می کنید به جای اجبار برای ترک کردن استفاده از آنها.

9- به خودتون یاد آوری میکنید که لازم نیست هر 5 دقیقه یکبار کارتون راsave کنید

8- به جای حرف C از K استفاده می کنید (فکر کنم به خاطر اکثر برنامه ها که با K شروع میشه باشه ؟)

7- وقتی با مادر بزرگتون صحبت می کنید سعی می کنید که دستور غذاهاش را به صورت اپن سورس به دست بیاورید

6- وقتی شما در مورد ساعات کار مفیدتون لاف می زنید مردم خیلی عجیب بهتون نگاه میکنند!

5- باعث می شوید که از در آمد آینده بیل گیتس 0.0000001 % کم شود

4- تنها ویروسی که شما را اذیت می کنه ، ویروس سرما خوردگیه

3- صفحه آبی را ، که همیشه مرگ کامپیوتر را در ویندوز نشون میده، فقط در کابوس هاتون می بینید

2- شما واقعا یک سری کار جدی انجام می دین

1- و آخرین دلیل اینکه مشکل ملاقات کردن افراد از جنس مخالف ناپدید خواهد شد !

Top Ten Side Effects of Switching to Linux

Studies done by a prestigious think tank in Silicon Valley have identified the most common behavioral changes in people who have switched to Linux. They were nice enough to share their information with us. According to them, these are the ten most frequent side effects of Linux use with us.

Number 10: You start talking about 'killing' programs instead of forcing them to quit

Number 9: You keep reminding yourself that you don't have to save your work every five minutes

Number 8: You start substituting C for K in your normal writing (Did you know that Pizarro konquered the Inkas?)

Number 7: You talk your grandmother into open-sourcing her secret cookie recipe

Number 6: People give you strange looks when you brag about your uptime

Number 5: You cause Bill Gates' fortune to decrease by 0.0000001 percent

Number 4: The only viruses that bother you are the ones that cause the flu

Number 3: The blue screen of death only appears to you in nightmares

Number 2: You actually get some serious work done

And the number 1 side effect of switching to Linux is:
    Your problems meeting members of the opposite s.,::.,e.,....x disappear

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نویسنده: Michael J. Jordan
    مترجم: archi-girl

منبع بنده : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

توش هوا بارانی هم شود
    سلام
    اگه واقعا اینطوری میشه که من یک درایو خالی دارم برای نصب ...

پروفشنال c0dest0rm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

متشکرم.
    بسیار جالب بود!
    آرشیو شد!

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام
    اگه واقعا اینطوری میشه که من یک درایو خالی دارم برای نصب ...
    کافیه برید youtube و یه سرچی بکنید.............موارد زیادی رو نشونتون میده.
    کلا سه بعدی سازی دسکتاپ در لینوکس خیلی کاملتر از ویستاست به طوریکه محیط سه بعدی و متحرک ویستا با محیط compiz یا Bryl لینوکس قابل مقایسه نیست..........
    بهرحال اول یه بررسی میتونید توی همین یوتیوب هم بکنید بعد تاپیکهای زیادی واسه راهنمائي هست.

متشکرم.
    بسیار جالب بود!
    آرشیو شد!

ممنون دوست عزیز از لطفت............ خوشحالم که مورد توجه قرار گرفت.

حـــــرفـه ای Javad_Ed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

خیلی ممنون
    بسیار جالب بود

آخر فروم باز mhaf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خیلی قشنگ بود
    بسی لذت بردیم

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خوشحالم که مورد توجهتون قرار گرفت
    بهرحال توی بخش لینوکس یه تاپیک طنز هم باشه بد نیست...
    هر وقت توی سایتی باز چیز خوبی دیدم اینجا میزارم.........
    امیدوارم شما هم کمک کنین
    ...

پروفشنال c0dest0rm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

یک هلی‌کوپتر که یک خلبان و یک سرنشین در آن بودند در حوالی سیاتل در حال پرواز بود که نگهان مشکلی فنی در سیستم ناوبری و بی سیم به وجود آمد. به خاطر تاریکی و مه، خلبان نمی‌توانست مسیر را پیدا کند.

خلبان به ناگهان متوجه برج بزرگی شد که رو به روی آن‌ها سبز شده بود و بعضی از چراغ‌هایش روشن بودند. از همراهش خواست تا روی کاغذی بزرگ بنویسید: «ما کجا هستیم؟» و به برج نزدیک شد. وقتی فاصله به اندازه کافی به برج نزدیک شد کاغذ را از پشت شیشه به افراد درون دفتر نشان دادند.

کارمندان سریعا به سمت یک کاغذ بزرگ دویدند و چیزی روی آن نوشتند و به سمت پنجره برگشتند. روی کاغذ نوشته شده بود: «شما درون یک هلی‌کوپتر هستید.»

خلبان لبخندی زد و به نقشه نگاه کند و به سمت فرودگاه سیاتاک رفت و به سلامتی فرود آمد.

بعد از فرود، مسافر از خلبان پرسید که: «چطور با خواندن اینکه شما درون یک هلی‌کوپتر هستید فهمیدی که کجای شهر هستیم؟‌»

خلبان گفت: «راحت بود. چیزی که خواندیم از نظر فنی درست ولی از نظر کاربردی کاملا بی استفاده بود. به راحتی فهمیدم که ما درست کنار ساختمان پشتیبانی فنی مایکروسافت هستیم.»
    منبع:
    freekeyboard.net
    Last edited by c0dest0rm; 28-02-2008 at 13:20.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •