تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 52

نام تاپيک: از دست دادن ویندوزهای قبلی با نصب ویندوز جدید

پروفشنال parinaz571's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض از دست دادن ویندوزهای قبلی با نصب ویندوز جدید

سلام
    من دو تا ویندوز داشتم.اما نمیدونم چرا دیروز وقتی کامپیوترمو روشن کردم یک پیغامی امد که یک فایلی (ntfy اسمشو یادم نیست ) از دست داده شده و هر کاری هم که یکی از ویندوزا رو ریپیر کنم نشد.برا همین رو یک درایو دیگه یک ویندوز دیگه نصب کردم. اما با نصب این ویندوز دیگه هیچ کدوم از ویندوز های قبلیم تو صفحه ای که باید ویندوزا رو انتخاب میکردیم نمیاد یعنی اصلا اون صفحه نمییاد و مستقیما میرم تو ویندوز جدید.(اخرین بار قبل از نصب جدید یکسری فایلای مربوط به خودمو پاک کردم شاید اشتباهی فایلای ویندوزم پاک کردم خودم اشکال همین و حدس میزنم )
    الان باید چی کار کنم من یک از اون ویندوزها رو لازم دارم . کلی برنامه روش نصب کرده بودم و کلی هم ادرس اینترنتی توش بوک مارک کرده بودم .که این طوری همه رو از داست دادم .
    لطفا راهنمایی کنید .

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام
    من دو تا ویندوز داشتم.اما نمیدونم چرا دیروز وقتی کامپیوترمو روشن کردم یک پیغامی امد که یک فایلی (ntfy اسمشو یادم نیست ) از دست داده شده و هر کاری هم که یکی از ویندوزا رو ریپیر کنم نشد.برا همین رو یک درایو دیگه یک ویندوز دیگه نصب کردم. اما با نصب این ویندوز دیگه هیچ کدوم از ویندوز های قبلیم تو صفحه ای که باید ویندوزا رو انتخاب میکردیم نمیاد یعنی اصلا اون صفحه نمییاد و مستقیما میرم تو ویندوز جدید.(اخرین بار قبل از نصب جدید یکسری فایلای مربوط به خودمو پاک کردم شاید اشتباهی فایلای ویندوزم پاک کردم خودم اشکال همین و حدس میزنم )
    الان باید چی کار کنم من یک از اون ویندوزها رو لازم دارم . کلی برنامه روش نصب کرده بودم و کلی هم ادرس اینترنتی توش بوک مارک کرده بودم .که این طوری همه رو از داست دادم .
    لطفا راهنمایی کنید .
    سلام parinaz571 عزیز

سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شدن که موقع نصب ویندوز درایو primary شما را به عنوان درایو اکتیو می شناسند .
    در واقع ویندوز فایلهای سیستمی و بوت خود را در این درایو قرار می دهد .
    یعنی اگر شما ویندوز را در هر درایوی نصب کنید فایهای بوت و سیستمی مربوط به اون وبندوز در درایو C شما قرار می گیرند .

حالا اگر شما دو تا ویندوز نصب کنید یکی در درایو c و دیگری در درایو d . همه فایلهای سیستمی و بوت این دو تا ویندوز در درایو c قرار می گیرند .
    و اگر شما بیایید و ویندوز درایو c را فرمت کنید اونوقت چه اتفاقی می افته . درسته ویندوز درایو d دیگه بالا نمی یاد . به خاطر این که شما فایلهای راه انداز مربوط به اون را با فرمت کردن درایو c از بین بردید .

برای رفع این مشکل شما باید از ریکاروی کنسول کمک می گرفتید . که یه خورده سخت هستش .
    یا اینکه شما باید قبل از پاک کردن ویندوز به درایو c می رفتید و سه فایل با نام های NTDETECT و ntldr و boot.ini را که به صورت مخفی هستند ازشون یه بک اپ می گرفتید تا بعد از نصب ویندوز دوباره اونا را به جای قبلی برگردونید .
    بعد از اینکار باید می رفتید و فایل متنی boot.ini را ویرایش می کردید .این فایل اسم ویندوز ها را در صفحه اول نگه می داره .

شما به مسیر زیر برو
    روی مای کامپیوتر راست کلیک کن و بعد propertise را بزن و به تب advanced برو و روی اخرین setting کلیک کن تا صفحه اون باز بشه و بعد توی اون صفحه یه گزینه هست به اسم edit اونا برن . بعد از زدن این گزینه یه صفحه نوت پد باز می شه که باید اسم ویندوزهات را توی اون بنویسی .

اگه سوالی بود بپرس .

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام parinaz571 عزیز

سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شدن که موقع نصب ویندوز درایو primary شما را به عنوان درایو اکتیو می شناسند .
    در واقع ویندوز فایلهای سیستمی و بوت خود را در این درایو قرار می دهد .
    یعنی اگر شما ویندوز را در هر درایوی نصب کنید فایهای بوت و سیستمی مربوط به اون وبندوز در درایو C شما قرار می گیرند .

حالا اگر شما دو تا ویندوز نصب کنید یکی در درایو c و دیگری در درایو d . همه فایلهای سیستمی و بوت این دو تا ویندوز در درایو c قرار می گیرند .
    و اگر شما بیایید و ویندوز درایو c را فرمت کنید اونوقت چه اتفاقی می افته . درسته ویندوز درایو d دیگه بالا نمی یاد . به خاطر این که شما فایلهای راه انداز مربوط به اون را با فرمت کردن درایو c از بین بردید .

برای رفع این مشکل شما باید از ریکاروی کنسول کمک می گرفتید . که یه خورده سخت هستش .
    یا اینکه شما باید قبل از پاک کردن ویندوز به درایو c می رفتید و سه فایل با نام های NTDETECT و ntldr و boot.ini را که به صورت مخفی هستند ازشون یه بک اپ می گرفتید تا بعد از نصب ویندوز دوباره اونا را به جای قبلی برگردونید .
    بعد از اینکار باید می رفتید و فایل متنی boot.ini را ویرایش می کردید .این فایل اسم ویندوز ها را در صفحه اول نگه می داره .

شما به مسیر زیر برو
    روی مای کامپیوتر راست کلیک کن و بعد propertise را بزن و به تب advanced برو و روی اخرین setting کلیک کن تا صفحه اون باز بشه و بعد توی اون صفحه یه گزینه هست به اسم edit اونا برن . بعد از زدن این گزینه یه صفحه نوت پد باز می شه که باید اسم ویندوزهات را توی اون بنویسی .

اگه سوالی بود بپرس .
    ببخشید من کجای این متن رو باید دوباره بنویسم؟
    دوتا ویندوز دیگم تو درایوای 3و 5 هستند
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض سلام

ببخشید من کجای این متن رو باید دوباره بنویسم؟
    دوتا ویندوز دیگم تو درایوای 3و 5 هستند
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
    سلام
    باید اینطوری باشه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شما باید فایل bootini را به این صورت در بیارید و اینا را بهش اضافه کنید .
    به جای عددی که داخل پرانتز partition گزاشته شده باید عدد مربوط به پارتیشنی که ویندوز هات داخل اون نصب هستش را بنویسی . مثلا اگر یکی از ویندوزهات توی درایو c هستش باید 1 بزاری

بعدا اضافه کردن اینا باید بری و از منوی file گزینه save را بزنی تا ذخیره بشن .

البته با این کار صفحه اول انتخاب ویندوزها میاد ولی فکر نکنم بتونی واردشون بشی اخه به نظرم فایلهای بوت سیستمی را پاک کردید . حالا امتحان کنید ببینید چی می شه
    Last edited by mahdi7610; 18-02-2008 at 13:01.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    باید اینطوری باشه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شما باید فایل bootini را به این صورت در بیارید و اینا را بهش اضافه کنید .
    به جای عددی که داخل پرانتز partition گزاشته شده باید عدد مربوط به پارتیشنی که ویندوز هات داخل اون نصب هستش را بنویسی . مثلا اگر یکی از ویندوزهات توی درایو c هستش باید 1 بزاری

بعدا اضافه کردن اینا باید بری و از منوی file گزینه save را بزنی تا ذخیره بشن .

البته با این کار صفحه اول انتخاب ویندوزها میاد ولی فکر نکنم بتونی واردشون بشی اخه به نظرم فایلهای بوت سیستمی را پاک کردید . حالا امتحان کنید ببینید چی می شه
    خوب من اون تغییرات رو دادم صفحه انتخاب ویندوزا امد. تو یکی از ویندوز های قبلیم هم تونستم برم.اما تو ویندوزی که توش کلی اططلاعات داشتم نه.
    یک پیغامی امد که فایل hal.dll گم شده و دوباره کپی باید بشه.
    الان چی کار کنم؟این فایل رو از کجا پیداکنم؟ریپر کردن چطوریه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

خوب من اون تغییرات رو دادم صفحه انتخاب ویندوزا امد. تو یکی از ویندوز های قبلیم هم تونستم برم.اما تو ویندوزی که توش کلی اططلاعات داشتم نه.
    یک پیغامی امد که فایل hal.dll گم شده و دوباره کپی باید بشه.
    الان چی کار کنم؟این فایل رو از کجا پیداکنم؟ریپر کردن چطوریه؟
    سلام
    فایل hal.dll یکی از فایلهایی بسیار مهم و اساسی سیستم عامل هستش و سیستم عامل به این فایل احتیاج بسیار زیادی داره و با پاک کردن این فایل می شه ویندوز را به طور کامل از کار انداخت .
    این فایل در مسیر C:\WINDOWS\system32\hal.dll قرار داره . شما باید این فایل را از توی ویندوزهای دیگه ای که نصب کردید پیدا کنید و از طریق dos اونا توی درایو ویندوزی که بالا نمی یاد کپی کنید .

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    فایل hal.dll یکی از فایلهایی بسیار مهم و اساسی سیستم عامل هستش و سیستم عامل به این فایل احتیاج بسیار زیادی داره و با پاک کردن این فایل می شه ویندوز را به طور کامل از کار انداخت .
    این فایل در مسیر C:\WINDOWS\system32\hal.dll قرار داره . شما باید این فایل را از توی ویندوزهای دیگه ای که نصب کردید پیدا کنید و از طریق dos اونا توی درایو ویندوزی که بالا نمی یاد کپی کنید .
    من از تو ویندوز کپی کردم نشد.
    میشه بگید از کجای داس باید این کارو بکنم و با چه دستوراتی؟
    ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

من از تو ویندوز کپی کردم نشد.
    میشه بگید از کجای داس باید این کارو بکنم و با چه دستوراتی؟
    ممنون
    شما باید فایل hal.dll را گیر بیاری توی اینترنت بعضی سایتها هستند که فایلهای dll ویندوز را می تونی از اونجا هم دانلود کنی . اسم سایت الان یادم نیست ولی اگه این فایل را داری اونا توی یه درایو مثلا d کپی کن و بعد با یه دیسکت بوت یا سی دی بوت سیستم را بوت کن و از طریق محیط داس این دستور را وارد کن .
    copy D:\hal C:\WINDOWS\system32\hal.dll

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

شما باید فایل hal.dll را گیر بیاری توی اینترنت بعضی سایتها هستند که فایلهای dll ویندوز را می تونی از اونجا هم دانلود کنی . اسم سایت الان یادم نیست ولی اگه این فایل را داری اونا توی یه درایو مثلا d کپی کن و بعد با یه دیسکت بوت یا سی دی بوت سیستم را بوت کن و از طریق محیط داس این دستور را وارد کن .
    copy D:\hal C:\WINDOWS\system32\hal.dll
    نشد
    ااین فایل رو کپی کردم حجمش 103 کیلو بایت بود . حتی ازم پرسید که وجو داره دوباره روش بنویسم .منم گفتم ارا .اما بازم همون ارور نبود این فایل رو میگیره.

منظور شما از درایو c که بالا نوشتین همون درایو g منه دیگه ؟که ویندوزشو از دست دادم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

یعنی هیچ راه دیگه ای وجو نداره که این ویندوزمو به دست بیارم؟

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •