تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: » مطالب مفید ( گلچین شده از تاپیکهای قدیمی ) 1

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

13 » مطالب مفید ( گلچین شده از تاپیکهای قدیمی ) 1

يكي از دوستان قبلا توضيح دادند و من جهت تكميل سخنان ايشان عرض ميكنم:

كارت هاي پوشش دار:سلفون(مات و براق وطرح دار)-گلاسه يووي-لمينت
    كارتهاي فاقد پوشش:كتان-پلاستيك-پي وي سي

معمولا براي چاپ مورد اول از گلاسه 300 گرمي استفاده مي شود سپس پوشش مورد نظر كشيده مي شود

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. من وقتی که رزولوشن رو 300 و سایز رو 8.5* 4.8 گذاشتم. تصویر بزرگ شد. با ذره بین کوچیک کردم تا طراحی کنم و ببینم چیکار میکنم. اما وقتی که print size رو میزنم تصویر خیلی مبهم هست و اصلا معلوم نیست چی نوشتم. میشه بگین چیکار کنم؟یا وقتی که پرینت میگیرم اینا تو چاپ درست میشه خودش؟
    شاید باید فونت رو سایز مشخصی بزارم؟
    من یه کپچر از چیزی که تو مانیتورم میبینم رو براتون اینجا گذاشتم. لطفا نگاه کنید. یه عکس jpg هم میزارم که ببینید چقدری هست.
    مرسی.
    در مورد کپچر بگم که اون شکلهای نا فرم بخاطر کیفیت تصویر گرفته شده نیست. تو مانیتورم همین جوریه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] CAPTURED

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

شما اول مطمئن بشین سایز 85 48 میلیمتر است/بعد رزو هم300/سایز فونت هم کمتر از 8 پوینت نذار

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در اين لينك نمونه هاي انواع كارت موجود است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض تغییر آدرس

با سلام خدمت همه دوستان

کارت ویزیت هایی که اول تاپیک معرفی شده به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتقل شده است، البته سایز فایلها کمتر شده و مشکلات دانلود نیز رفع گردیده است. اگر لینک اصلاح گردد ممنون می شوم.

با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

1-وقتی mode رو CMYK انتخاب میکنیم در پالت رنگ کنار بعضی رنگ ها یه علامت تعجب می زاره.معنیش اینکه این رنگ تو مبنای ما (CMYK) وجود نداره.می خوام بدونم فتوشاپ خودش اینجور موقع ها نزدیک ترین رنگ تو مبنای CMYK رو میده یا باید حتما رو علامت تعجب کلیک کنیم؟
    آقا شما رنگهای وب را انتخاب کردهاین که در فزم چاپی این طیف رنگی وجود نداره و فتوشاپ نزدیکترین رنگ را برای ان انتخاب خواهد کرد .

2-وقتی طرح رو با پسوند TIFF ذخیره می کنیم بعضی وقت ها نمایشگر عکس ویندوز یا ACD SEE هیچکدوم نمی تونن اون رنگی که تو فتوشاپ درآوردیم رو نشون بدن.سوالم اینکه آیا موقع چاپ همون رنگی که تو فتوشاپ دیدیم جاپ میشه؟اگه اینطوریه پس چرا نمایشگر عکس ویندوز یا ACD SEE اونو درست نشون نمی دن؟
    اصلا هیچ برنامهای غیر از کورل و فری هند و فتوشاپ صلاحیت ندارن در مورد کارهایی گرافیک و چاپی بکار گرفته شوند.

3-و آخرین سوال در مورد OVERPRINT که یکی از دوستان آموزششو گذاشته بودن.من وقتی تیک C , M, Y
    رو برمیدارم رنگ مشکیم به نک مدادی متمایل میشه(دیگه سیاه سیر نیست) ولی وقتی C=70 و M=35 و K=100 و تیک Y رو برمی دارم(یا Y=0) به سیاه کامل میرسم.سوالم اینکه برای چاپ کدوم درسته؟
    در کد رنگی سیاه همه اعداد 100 است و غیر از اینا باعث بور شدن و کم رنگ شدن رنگ سیاه خواهد بود.
    4 دوستان من میخواهم طرحی را که در فتوشاپ کار کردم به صورت تک رنگ ببینم و آن را با تک رنگ مناسب به چاپ برسونم لطف کنید بگید چجوری می تونم اون را به صورت تک رنگ در بیارم؟
    اگر تک رنگ مشکی منظورتون است در ابتدای کار باید مد رنگی را خاکستری انتخاب کنید ( مثل طراحی و نوشتن کتابهای سیاه وسفید)
    اگر خواستین طرحتون مثلا آبی باشه یا صئرتی باید از قسمتی از فتوشاپ استفاده کنید که یه رنگ را به دیگر رنگها غالب میکند .
    5 بايد با همون Resolution 72 کاتالوگ رو طراحي کنم و وقتي خواستم ببرم براي چاپ
    Resolution رو به 300dpi تغيير بدم>؟
    این اشتباه محض است که با رزولوشن 72 بیای کار چاپی طراحی کنی و بعد در پایان آن را به 300 تغییر بدی در این صورت کار را باید دور انداخت و راه دیگری ندارد.
    6 اگه ميشه لطف كنيد نكات طراحي پوستر رو هم بگيد.خصوصا سايزش رو كه من خودم كلي روش مشكل دارم .؟
    طراحی پوستر قواعد فرم بندی و سایز جداگانهای از کاتالوگ و بروشور دارد و اندازه های استانداری در ایران رعایت میشود تاز هزینه اضافی و ضایعات کاغذ جلوگیری شود.
    7 -وقتي من يه سند
    جديد توي فتوشاب ايجاد مي کنم با اين Resolution عکس هايي که دارم مثل عکس يه دوربين وقتي وارد
    اين سند مي کنمشون خيلي کوچيک هستند فکر کنم چون dpi پاييني دارند براي حل اين مشکل بايد
    چيکار کنم عکس هایی با کیفیت 300dpi از کجا گیر بیارم؟
    عکس های کوچک را قبل از اینکه به داخل طرحتون بکشانین باید رزولوشن آنرا از منوی مربوط به 300 تغییر بدین اگه عکس بی کیفیت شد آنرا به 250،220،180، تغییر بدین وببینید چطوری کیفیت عکس زیاد از بین نرود و اگر عکس بزرگ بود دکمه شیفت را بگیرین و از گوشها آن را کوچک کنیین تا نسبت آن بهم نریزد
    8--راستی اگر مثلا رنگ فونت یه رنگ ترکیبی بود اونموقع چطوری باید این کارو انجام بدیم ؟
    مثلا رنگ فونت ما از 3 رنگ تشکیل بشه؟
    در فتوشاپ کلمه مربوط راحرف به حرف انتخاب میکنید و وقتی انتخاب کردین و اطراف آن بصورت سیاه دیده شد میتوانین رنگ دلخواه را از بالای صفحه و بعد از باز شدن پالت مربوط از آن رنگ دلخواه انتخاب کنید
    9-رزولوشن pixel/inche300 يا 300 pixel/cm؟؟؟؟؟
    حتما حتما یادتون نره باید pixel/inche300 باشد و لاغیر به اون دست نزنین.
    10- چطوری مانیتور رو کالیبره کنیم؟
    اصلا کالیبره کردن مانیتور معنی نداره شما باید چاپخاهای که میخواین باهاش کار کنین دفترچه کدهای رنگی را بگیرین و ّا آن کار کنین تا رنگتون مثل چیزی که تو راهنما میبینین در بیاد.
    11- اگه راجع به قميت طراحي يه كارت ويزيت هم صحبت كنيد ممنون ميشم. منظورم اينه كه براي طراحي كارت ويزيت (نه چاپ) و ... معمولا چقدر عرف هست؟
    توی کارهای بازاری قیمت طراحی عاقلانه نیست وقتی کل کارت 5000 چاپ میشود شما چقدر میخواین بابت طراحی پول بگیرین فکر میکنین مشتری قبول کنه پس بهتره زیاد وقتتون رو صرف نکنین

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

اين لينك را حتما ببينيد و با جالبترين كارتهاي ويزيت آشنا بشويد

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای Mohsen khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض چند سوال در رابطه با چاپ پاكت سي دي

با سلام
    چند سوال در مورد چاپ پاكت سي دي داشتم

البته يك تاپيك در اين مورد بود ولي اطلاعات ديگري مي خواستم

1- وزن كاغذ استفاده شده چقدر بايد باشد

2- در مورد رنگ ( 2 رنگ و چهار رنگ ) توضيح دهيد . مثلا پاكت هاي مقوايي كه در بازار هست ،‌چند رنگ هستند

3- قيمت تمام شده براي 1000 پاكت چقدر مي شود

4- در نهايت اينكه يك كار ارزون قيمت مي خواهم ،‌يعني كاغذ گرون قيمت و ... چيزهاي ديگر نمي خواهم

البته من دقيقا نمي دونستم كدوم قسمت بايد پست بزنم ، اگر احيانا بد جايي پست زدم قبلا معذرت مي خواهم

موفق باشيد
    محسن

حـــــرفـه ای Elfin-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام
    وزن بسته به شما و بودجتون داره...در انتخاب نوع و طرح کاغذ آزادید..حتی میتونید از مقوا هم استفاده کنید
    2 رنگ یعنی مثلا سبز و قرمز و 4 رنگ یعنی تمام رنگی
    قیمت رو هم من نمیدونم...
    مخلصیم

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •