تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 34 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 338

نام تاپيک: راهنمایی برای خریدن بهترین نوع Dvd خام

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

یکی از همین فروشنده ها می گفت اونهایی که رنگ نقره ای هستند نگیرم و فقط طلایی بگیرم
    نه این ملاک درستی برای فهمیدن اصل بودن نیست

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

سلام ..
    نه دوست عزیز .. اینطوری که میگید نیست و روش شما کاملا اشتباهه . بلکه یه راه کاملا عملی داره و باید ...!
    میشه لطفا این راه عملی رو نوضیح بدی ؟

3. 2 کاربر از Setareh 2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

نه این ملاک درستی برای فهمیدن اصل بودن نیست
    خواهش می کنم معیار صحیح تشخیص اصل از تقلبی رو توضیح بدین . ممنونم

5. این کاربر از Setareh 2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز chaos theory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

اینجا هم شد عین بازار هر کی میاد نظر خودشو میگه ولی Tdk میشه گفت انتخاب مناسبیه ...
    این تاپیک ها صرفا جهت راهنمایی دوستان هست . مثل بازار نیست, سودی به جیب کسی نمیره که بخاطرش دروغ بگه. در ضمن شما هم که نظر دادی

7. این کاربر از chaos theory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز chaos theory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

خواهش می کنم معیار صحیح تشخیص اصل از تقلبی رو توضیح بدین . ممنونم
    دوست عزیز مگه چه تعدادی میخوای خرید کنی که اینقدر واست اهمییت داره؟ الان هرچی تو بازار هست همین مارک ها هستند.
    راستی اون emtec رو یه مقدار داره گرون بهت میده میتونی 350 کلی خرید کنی.

حـــــرفـه ای S a f a 6 4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    هر جایی به غیر از اینجایی که هستم

پيش فرض

سلام ..
    نه دوست عزیز .. اینطوری که میگید نیست و روش شما کاملا اشتباهه . بلکه یه راه کاملا عملی داره و باید ...!
    شما اون نرم افزارهای تست سی دی رو میگید ؟

من فقط یه روش سریع دیدی برای خرید و گفتم نه تخصصی

پروفشنال bahareh_bus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

دوستان می خواستم بپرسم برای رایت فایل های ویدئو و دیتا بهترین نوع دی وی دی چه مارکی هست ؟ این فروشنده ها هر کدوم یک پیشنهادی میدن . یکی میگه پاناسونیک یکی میگه TDK یکی میگه سونی یکی میگه کداک یکی میگه Verbatim و غیره . خلاصه آدم رو حسابی گیج میکنن . دوستان اگه ممکنه شما بگین بهترین مارک دی وی دی برای آرشیو کردن فایل های ویدئو و دیتا چی هست ؟ قیمت خیلی مهم نیست مهم بهترین کیفیت هست
    سوال شما تا به حال هزاران بار در فروم های اینترنتی بیان شده و صدها صفحه در موردش بحث شده ولی متاسفانه در اکثر موارد افراد به نتیجه درستی نرسیدند و دلایل بسیار جالب و تعجب اوری رو برای ادعای خودشون مبنی بر برتری یک مارک بیان کردند:

یادمه تو یکی از فروم ها فردی ادعا میکرد که هر چی درخشش سطح دیسک در نور افتاب بیشتر باشه ملاک برتری و کیفیت اون دیسک هست!!!البته از جماعتی که پشت قرمز یا پشت سبز بودن برد قطعات الکترونیکی رو دلیل کیفیت اون قطعه و یا اصل بودن میدونن این اظهار نظر ها دور از ذهن نیست!

مطالبی که در زیر بیان میکنم حاصل یکماه تحقیق و بررسی من در صدها سایت اینترنتی داخلی و خارجی است و فکر کنم بتونم تا حدودی جواب شما رو بدم!

1-اصولآ نام دیسک معرف شرکت تولید کننده دیسک نیست و چه بسا شرکتی با ده ها و شایدم صدها مارک مختلف اقدام به ساخت و تولید دیسک های نوری می کند!!!

2- نود درصد(90%) بازار تولید دیسک های نوری جهان در دست چند کشور خاص است و تقریبآ تمام دیسک ها بی کیفیت موجود در بازار توسط این شرکت ها تولید و عرضه میشود.

3-شرکت های مزبور اکثرآ در چین(مادر تمام متقلبین!!) ، سنگاپور ، اندونزی ،مالزی ،تایوان ، هند ، مکزیک و چند کشور اروپای شرقی و ... قرار دارند و بنا به سفارش مشتری دیسک های متفاوت با مارک های و اسامی گوناگون رو تولید می کنند.

4-البته دیسک های با کیفیت موجود در بازار نیز به همین شیوه تولید میشن ولی سفارش دهنده اونها با مورد قبلی متفاوت است!
    به عنوان مثال شرکت معظم samsung رو در نظر بگیرید.
    به هیچ وجه در شان برند سامسونگ نیست که شخصآ اقدام به ساخت و تولید دیسک ها نوری کنه (درست مثله این میمونه که شما در رستوران شیک و باکلاستون ساندویچ فلافل بفروشید!) بلکه این دیسک ها در شرکتی دیگر ولی با کیفیتی در شان سامسونگ تولید میشه و به عنوان تبلیغات با نام سامسونگ در بازار های جهانی عرضه میشه.

در اکثر موارد وضع به همین منوال است یعنی دیسک هایی با مارک های philips ، tdk , sony , ...لزومآ توسط شرکت های نامبرده تولید نمیشن!

پس این شرکت ها و افراد سفارش دهنده هستند که کیفیت دیسک رو تعیین می کنند (بنا به قیمت توافق شده با شرکت مربوطه)

البته از منبع غیر موثق! شنیدم که یکی از همین شرکت های تولید کننده در کشور خودمون قرار داره (حوالی قزوین) و بسیاری از مارک هایی که به اسم تایوانی و مالزی فروخته میشن توسط این شرکت تولید میشه!

5-در ملاک کیفیت یک دیسک فاکتور های بسیاری نقش دارند که توضیح تک تک اونها از حوصله بحث ما خارج است ولی تنها به ذکر همین نکته بسنده میکنم که تقریبآ 90 درصد دیسک های موجود در بازار از کیفیت مشابهی برخودارند!(در یک کلام همشون مزخرف اند!)به عنوان مثال مارک های معروفی مثل Princo و Dr.DATA جزو چرت ترین دیسک های بازار هستند.(حالا چرا اینقدر معروف اند من موندم!!!)

6-هر دیسک نوری دارای Media-ID خاص خودش هست که در مرحله تولید در ناحیه خاصی از دیسک ذخیره میشه و البته توسط برخی از نرم افزار ها میشه این کد شناسایی رو استخراج کرد.البته ناگفته نماند که اکثر دیسک های تقلبی رایج در بازار فاقد این کد هستند و صدالبته جعل این کد نیز امکان پذیر است پس نمیشه زیاد روش اطمینان کرد.

حالا این media id چی هست؟!

توسط این کد منحصر به فرد میشه اطلاعاتی راجع به دیسک مورد نظر رو بدست اورد مثلآ نام شرکت و کشور تولید کننده!

DVD Identifire نمونه ای از این نرم افزار هاست و میتونه Media ID صدها مارک مختلف رو شناسایی و استخراج کنه و البته امکانات اضافی زیادی رو هم در اختیارتون میزاره.مثلآ این برنامه میتونه با اسکن کردن سطح دیسک بهترین سرعت مناسب رایت روی دیسک رو بهتون پیشنهاد کنه.

در زیر عکسی از نتیجه اسکن یک DVD+RW با مارک Verbatim (اصل) رو که توسط همین برنامه گرفته شده براتون میزارم.

اگه در عکس دقت کنید نام شرکت سازنده دیسک(manufacturer name) رو کمپانی Mitsubishi kagaku معرفی کرده و دقیقآ هم همین شرکت سازنده انواع دیسک های نوری مارک Verbatim هست.

جدیدترین نسخه این برنامه رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حجم: 1 مگابایت

من لیستی از media id های مختلف رو تهیه کردم و اونا رو در 5 دسته برتون میزارم.

دسته اول شامل media id های دیسک های اصل و با کیفیت بازار هستند و میشه از اصل بودن دیسک هایی که شامل این media id ها هستند اطمینان حاصل کرد.

دسته دوم در مرتبه پایینتری از دسته اول قرار میگیره و شامل دیسک هایی با کیفیت خوب و در حد متوسط میشه .

دسته سوم و چهارم از کیفیت پایینی برخوردارند و بهتره که برای ارشیو ازشون استفاده نشه .

دسته پنجم هم مزخرف ترین و اشغال ترین دیسک های موجود در بازار هستند و بهتون توصیه میکنم که به هیچ وجه به سمت این دیسک ها نرید چون تقلبی (Fake) هستند.(اغلب دیسک های موجود در بازار ایران از این دسته هستند!)

7-نکته بسیار مهم در رایت سی دی و به خصوص دی وی دی انتخاب سرعت مناسب برای رایت هست.
    اگر نگیم مهم ترین بلکه یکی از مهم ترین فاکتورهایی که کیفیت یک دیسک رو بعد از رایت رقم میزنه سرعت مناسب رایت است.
    تقریبآ سرعت واقعی رایت تمام دیسک های موجود در بازار (حتی دیسک های اصلی!) کمتر از سرعت نوشته شده بر روی دیسک هست.
    به عنوان مثال بر روی یک دی وی دی عبارت 16x چاپ شده در حالی که سرعت مناسب رایت برای این دیسک عملآ بیش از 4x نیست و در صورت انتخاب سرعت های بالاتر با یک رایت افتضاح مواجه خواهیم شد!
    بهترین دیسک های بازار هم نهایتآ در سرعت 12x-8x به خوبی جواب میدن و به شخصه تا به حال با دیسکی مواجه نشدم که بتونه در سرعت 16x کیفیت مناسبی رو ارایه بده.پس بهتره حتی الامکان با سرعت 2x-4x دی وی دی های خودتون رو رایت کنید.

توصیه و تجربه شخصی من اینه که هر چی سرعت رایت پایینتر انتخاب بشه در کیفیت دیسک تاثیر بیشتری داری و در طی زمان به اطلاعات دیسک اسیب کمتری وارد میشه و عملآ دیسک شما عمر بیشتری میکنه.
    عمر یک دی وی دی 100 سال تخمین زده میشه ولی عملآ این مقدار کمتر از 25 سال هست و در صورت رعایت نکردن موارد لازم گاهی به کمتر از چند ماه کاهش پیدا میکنه.
    بارها شده که یک دی وی دی پس از چند ماه استفاده به مرور کیفیت خودش رو از دست بده و هنگام خواندن با ارور های زیادی مواجه بشیم تا اینکه بالاخره یک روز که دیسک رو داخل درایو میزارید دیگه هیچ دیتایی خونده نمیشه!

8-یکی دیگر از نکات بسیار مهم در بحث دیسک ها میزان سازگاری دیسک مورد نظر با اپتیکال درایو شماست.
    به عنوان مثال ممکنه که دیسک خاصی بیشترین سازگاری رو با رایتر x داشته باشه ولی با رایتر y ناسازگار باشه و کیفیت مناسبی رو پس از رایت نداشت باشه و یا اکثرآ در هنگام رایت بسوزند!
    معمولآ شرکت های سازنده اپتیکال درایو لیستی از سازگارترین دیسک ها مختلف با رایتر مورد نظر رو منتشر می کنند که برای دریافت اونها میتونید به سایت مربوطه مراجعه کنید.

پس هر دیسکی که از نظر شما دارای کیفیت خوبی هست نمیتونه در همه رایتر ها به خوبی عمل کنه و کیفیت مورد نظر شما رو داشته باشه!

9-اصلآ چطور میشه کیفیت رایت رو تشخیص داد؟

به نظر اکثر افراد همین که عملیات رایت با موفقیت به پایان رسید همه چیز تمومه و این نشون میده که دیسک مورد نظر دارای کیفیت خیلی خوبی بوده!

تعیین دقیق کیفیت یک دیسک نوری چه قبل یا بعد از رایت تنها توسط ابزار های ویژه این کار انجام میشه و بدون استفاده از این گونه دستگاه های پیشرفته نمیشه به طور دقیق در مورد یک دیسک اظهار نظر کرد.

در زیر نمونه ای از این گونه ابزار ها رو مشاهده می کنید:

البته نرم افزارهایی هم وجود دارند که میتونند اطلاعات خلاصه ای از کیفیت یک دیسک رو پس از رایت گزارش کنند هرچند نمیشه به طور قطع به امارهایی که ارایه میدن اطمینان کرد ولی خوب لنگه کفش در بیابان غنیمت است!

یک نمونه از این نرم افزار ها برنامه Nero CD-DVD Speed هست که میتونید در بسته کامل Nero اون رو پیدا کنید البته جدیدترین نسخه این برنامه رو میتونید به طور جداگانه از سایت زیر دریافت کنید:
    کد:
    پس از اجرا کردن برنامه با استفاده از تب Disk Quality میشه اطلاعات نسبتآ خوبی از کیفیت دیسک مورد نظر بدست اورد:

در زیر عکسی از تست این برنامه رو میبینید:

توضیح برنامه:

مهم ترین قسمت برنامه بخش Quality Score می باشد که بنا به فاکتورهایی به دیسک مورد نظر امتیاز میده(این امتیاز از 100 محاسبه میشه مثلآ 97 از 100)

توضیح اصطلاحاتی همچون Pi Error , Pi Failures, Jitter از حوصله این مقاله خارجه ولی همین مقدار کافیست که مقادیر Pi Error در صورت بالا نبودن مشکلی ایجاد نمیکنه ولی بالا بودن مقادیر Pi Failures باعث ایجاد خطا در هنگام خواندن دیسک میشه و به مرور با خش افتادن بر روی دیسک عملآ دیسک بلا استفاده میشه.

10-توصیه اکثر متخصصین اینه که دیسک های دی وی دی رو تا نهایت ظرفیت پر نکنید!مثلآ بر روی یک دیسک 4/7 گیگابایتی کمتر از 4 گیگ اطلاعات پر کنید چرا که اکثر تولید کنندگان دیسک های نوری به خاطر ضعف فنی قادر به حفظ کیفیت لایه های پایانی دیسک نیستند.

11-و در نهایت با دیسک های خودتون مهربان باشید و اونها در معرض نور ، اب ، گرد و غبار و عوامل مضر دیگه قرار ندید به خصوص دیسک های دی وی دی که از اسیب پذیری بالایی برخوردارند و به خاطر فشردگی بالایی که دارند به شدت نسبت به خم شدگی و فشار حساس هستند و ممکنه در اثر یک ضربه بخشی از دیتای دیسک غیرقابل بازیابی بشه!

در اخر هم میتونید مقایسه ای جامع از دیسک های موجود در بازار ایران به همراه توضیحات فنی رو به صورت pdf از لینک زیر دریافت کنید:
    کد:
    با خوندن مقاله بالا متوجه خواهید شد که واقعآ بهترین دیسک بازار چه مارکی هست!(به همراه دلایل)
    البته من اسم اون مارک رو بهتون نمیگم تا با خوندن مقاله خودتون پی ببرید!

راستی این نکته رو بگم که همیشه گرانترین مارک بهترین نیست!بعضی از مارک های ارزان قیمت بازار به مراتب کیفیتی بالاتر از مارک های معروف گران قیمت دارند که با خوندن مقاله بالا با جزییات اونها اشنا خواهید شد.

خوب مقاله بالا همه اون چیزی نیست که من در تحقیقاتم بدست اوردم ولی سعی کردم که خلاصه اون چیزی رو که به خاطر داشتم براتون بنویسم شاید به دلیل نداشتن حضور ذهن بعضی از نکات از قلم افتاده باشند که البته بعدآ بیشتر در موردشون بحث خواهیم کرد.

این مقاله فاقد هرگونه مجوز و کپی رایت حق مولف می باشد و همه افراد میتوانند ازادانه ان را به اسم خود در سایت ها و وبلاگ ها ثبت کنند و نویسنده ان از هیچ قانون حق مولف ای پیروی نمی کند!متخلفین طبق قانون تشویق خواهند شد!!!

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

ممنون Bahareh_Bus
    دقیقا من هم قصدم اشاره به موارد فوق بود و البته شما بطور کامل مطلب را بیان کردید .

12. این کاربر از Gabana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز LeBron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام این DVD خام بی نام و نشونا رو از کجا میشه پیدا کرد؟
    (روش بشه چاپ کرد عکسو!)
    ----
    !!! bahareh_bus ایول !!!

14. این کاربر از LeBron بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای S a f a 6 4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    هر جایی به غیر از اینجایی که هستم

پيش فرض

ایول مطلب جالبی بود

من که کلی بهره بردم

16. این کاربر از S a f a 6 4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •