تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 34 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 338

نام تاپيک: راهنمایی برای خریدن بهترین نوع Dvd خام

آخر فروم باز ganje nahofte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

يه Dvd تي گيت بگيريد مشخصات اون رو با برنامه Dvd Identifier ببينيد . جلوي Manufaturer Id ميزنه Tdk !!!!!!!!!!!
    در ضمن من فكر ميكنم الان بهترين در بازار ورباتيم هست . تايواني اصل . 10 تاييش هم 4500 تومن .
    مگه دی وی دیه غیر تایوانی (به جز ایرانیهاش) هم داریم.
    مگه طرف دیوونه باشه بره از چین بیاره. الان دیگه سی دیه چینی صرف نداره. همه تایوانی میارن.
    آقا چه مفته پس دی وی دی تو اهواز ! ما اینجا تو مشهد از منبع فروش این وسایلات و این حرفا ( مشهد، خیابون سعدی ) ، دی وی دی مزخرف آریتای Arita رنگی رو میخریم بسته ی پنجاه تاییش رو یازده هزار تومن !!!
    داداش Arita بهتر از T-gate هست. الان تو مشهد قیمت T-gate حتی از آریتا هم کمتره!
    اهواز مستقیم از بندر میازن برای همین ارزونه ... تازه اگر از توزیع کننده بخری میدن 9500 بسته اوریجینال T-Gate رو ..و
    تو مشهد هم دقیقا همین قیمته!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوستان من با خیلی دی وی دی ها کار کردم وقتی یک دی وی دی خوب رو رایت میکنید امتیاز پایین میگیرید مطمن باشید اشکال اینه که کد دی وی دی با رایتر سما گامپتیبل نیست اشکال نه از دی و ی دی خام نه از رایتر در حال حاضر هم هیچ دی و ی دی نداریم که با تمام رایترها کامپتیبل باشه از نظر کیفیت من TDK FUJI T-GATE Imation رو توصیه میکنم و بیکیفیتها پرینکو فینال دیتارایت اپرو و بقیه دی وی دی های ساخت قزوین ایران

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

تو dvd هاي RW موقع پاك كردن فايل هاي dvd حالت full بهتره بزاري يا حالت quick اصولا چه فرقي با هم دارن ؟
    سلام
    من خیلی هم اطلاعاتم در این باره کامل نیست
    ولی وقتی رو فول میزارید دیسک از نظر فیزیکی هم خالی میشه(اگه به پشت DVD نگاه کنید میفهمید)
    ولی کویک فقط اطلاعات رو پاک می کنه و زمینه ای فراهم می کنه که دو باره روش اطلاعات رو بریزی!

من از PRINCO استفاده میکنم
    راضی هم هستم
    به زودی براتون یه تست هم میزارم

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام دوستان
    نظرم راجع به PRINCO عوض شد
    از فلاپی هم بدتره!
    بگذریم نتیجه این شد
    اولش عالی بد ولی یهو اخرش Quality رو داد 0 !!!!!!

پروفشنال bahareh_bus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض Faked Media Id!!

خیلی وقت بود که مقاله قبلی رو اپدیت نکردم و متاسفانه هنوز هم اظهار نظر های تعصبی و بدون استدلال های منطقی در تاپیکهای این فروم در رابطه با کیفیت DVD ها ردوبدل میشه به همین دلیل تصمیم گرفتم به مرور اطلاعات جزیی تر و کاملتری رو در رابطه با دیسک ها نوری به خصوص دی وی دی ها بر روی سایت قرار بدم. امیدورام که این اطلاعات باعث بشه تا در نهایت به یک نتیجه منطقی برسیم و کاملآ تخصصی در این رابطه بحث کنیم نه اینکه چون فلان DVD رو از تایوان میارن پس جنس خوبی داره!!

MediaId چیست:

Media Id ناحیه ای از دیسک است که در ان اطلاعات جزیی مثله شرکت سازنده دیسک ، سرعت مناسب رایت و ... قرار گرفته.همونطور که قبلآ اشاره کردم اکثر دیسک ها در چند کشور خاص مثل تایوان ، سنگاپور ، ژاپن ، مکزیک ، هنگ کنگ ، هند ، ایرلند و ... تولید میشن.

به گفته اغلب سایت های سخت افزاری DVD های ساخت شرکت های ژاپنی و سنگاپوری بهترین کیفیت رو دارند و در مقابل DVD های ساخت شرکت های هنگ کنگی و تایوانی!!! بی کیفیت ترین دی وی دی ها هستند.(بر خلاف تصور عموم که دیسک های تایوانی رو بهترین میدونند!).

به عنوان مثال شرکت معظم APPLE دی وی دی های مورد نیازش رو از سه شرکت MXL , MCC و PVC تهیه می کنه که هر سه شرکت ژاپنی هستند.

MXL = Hitachi/Maxell
    MCC = Mitsubishi Chemicals
    PVC = Pioneer

در مقابل شرکت هایی نظیر memorex , fuji, imation نیز از طریق واسطه ها اقدام به تولید و عرضه دیسک هایی با برند خودشون می کنند.

Faked Media ID!

خوشبختانه این مورد زیاد پیش نمیاد! البته اکثر این MediaId ها توسط شرکت های هنگ کنگی جعل میشن اون هم کاملآ ازاد و قانونی!

برخی از Media Id های جعلی رو میتونید در لیست زیر مشاهده کنید:

TYG02___در سال 2004 توسط شرکت های هنگ کنگی (OEM) جعل شد. جالبه که بدونید اکثر دیسک های جعلی بازار با این مدیا ایدی عرضه شده اند.
    گرچه سرعت مناسب رایت برای این دیسک ها 8x معرفی شده اما در عمل سرعت واقعی رایت اونها بسیار کمتر از این مقدار است (1x-2x).

MXLRG01___این مدیا ایدی نیز در سال 2002 توسط شرکت های هنگ کنگی جعل شد.

SONY___ شرکت تولید کننده این مدیا مشخص نیست و اولین بار در سال 2003 مشاهده شد.این نکته رو هم اضافه کنم که تا به حال هیچ مدیا اصلی و معتبری با این کد عرضه نشده است و هیچ ارتباطی با شرکت سونی نیز ندارد.

TDKG02___ این مدیا در سال 2001 توسط شرکت Princo جعل شد و متاسفانه به وفور در بازار مشاهده میشود!

RITEKG03,RITEKG04 ___در سال 2004 جعل شد.

توصیه من این هست که به هیچ وجه به سراغ دیسک هایی با مدیا Princo و CMC نرید! چرا که اکثرآ تقلبی هستند.

در زیر لیست نسبتآ کاملی از تولید کنندگان معتبر DVD و مدیا ایدی های خاص اون شرکت اومده که میتونه به عنوان یک مرجع مناسب باشه:

Accu = LEADDATA
    Americal = RITEKG01, PRINCO, LEADDATA
    Apple = MXL, MCC(-R)
    Arita = RITEKG03, RICOHJPN
    BenQ = DAXON, FUJIFILM
    Bulkpaq = PRINCO, PRODISC, ISO001(+R)
    CompUSA = PRINCO(-R), AML, OPTODISC, LD
    Datawrite = PRINCO, PRODISC, AN31, RITEKG03
    DupEZ = PIODATA, LEADDATA
    ESA = CMC
    Esbuy = RITEK, LEADDATA, other budget IDs
    Fuji = TY(-R), MKM(-RW), MCC, RICOHJPN(+R), PRODISC(-R), FUJIFILM, RITEK
    GQ = PIODATA, PRINCO, RITEKG03, RITEKG02, LEADDATA, LD
    HP = CMC, RICOHJPN, MCC
    Imation = MCC02, RITEKG03, CMC
    Intenso = MCC01
    KHypermedia = CMC, TTG01
    Kodak = Various budget IDs
    LiquidVideo = OPTODISC
    Matrix = MATRIX, LONGTEN, YIJHAN, MUST
    Maxell = MXL, RITEK(-R/Taiwan), RICOHJPN, TYG01
    Memorex = MCC003, RITEKG05, RITEKR03, CMCMAG, RICOHJPN
    Memorex (more) = PRODISCS0x, INFODISC, MBI, MCC01
    Meritline = Various budget IDs
    Mirror = AN31, ONIDTECH, PRINCO
    Optodisc = OPTODISC
    Philips = CMC
    Pioneer = PVC
    Princo = PRINCO, Fake TDK
    Prodisc = PRODISCS0x, PRODISCF0x, MCC01, MCC02
    Ridata, Ritek = RITEKG0x, RITEKM0x, RITEKR0x, RITEKW, RICOHJPN
    Samsung = TYG01, BEALL, RITEK
    Sonic, Shop4tech = LONGTEN, MATRIX, MUST, YIJHAN, various budget IDs
    Sony = SONYD0x, YUDEN, RICOHJPN, MCC
    Supermedia, Linkyo = Various budget IDs
    TDK = TY, YUDEN, TTG0x, TTH0x, RITEK, RICOH, MXL, CMC(+R), MCC, TDK
    Teon = MCC003(+R), CMC(-R)
    Verbatim = MCC02, MCC, MKM(DL), CMC, YUDEN, RICOHJPN, RITEKG03
    اگر زمانی با مدیا ناشناخته ای روبرو شدید یا اگه میخواهید راجع به مدیا ایدی ها اطلاعات کاملتری رو بدست بیارید و نظر دیگران رو در رابطه با دیسک های مختلف جویا بشید توصیه میکنم حتمآ یه سر به لینک زیر بزنید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از دیگر اطلاعاتی که از مدیا ایدی میتوان بدست اورد حداکثر سرعت رایت دیسک است. اغلب شرکت ها حداکثر سرعت رایتی که میتوان در ان به طور نسبی از رایت صحیح اطلاعات مطمعن بود رو بر روی دیسک هک می کنند در حالی که سرعت واقعی و مطعن کمتر از این میزان است.

دقت کنید که سرعت رایت در مدیا ایدی نیز قابل Fake شدن است و نمیشه زیاد روش حساب کرد.
    شاید دقت کردید که چطور دی وی دی رایتر ها حداکثر سرعت رایت رو برای دیسک های مختلف به طور یکسان نشان نمیدهند!
    مثلآ ممکنه بر روی دیسکی سرعت 16x چاپ شده باشه ولی درایو شما اجازه انتخاب سرعت های بیشتر از 12x را نمیدهد! این به این دلیل هستن که همه درایوها قبل از رایت ، اطلاعات Media Id رو چک می کنند و با استفاده از این اطلاعات عملیات رایت رو کنترل می کنند.

البته گاهی اوقات firmware درایو ها به طور عمد ، هک میشوند تا Media Id رو نادیده بگیرند و از تمام سرعت ها پشتیبانی کنند!

در داخل مدیا ایدی دو نوع سرعت رایت وجود دارد:

media id code speed و srategy speed که اولی حداکثر سرعت رایت و دومی سرعت رایت مطمعنه است.
    یکی از بهترین نرم افزار ها برای استخراج Media Id و اطلاعات داخلی دیسک DVDinfo میباشد که عکسی از اون رو در زیر مشاهده می کنید:

این عکس اطلاعات مدیا ایدی یک دیسک apple 4x(maxell) رو نشون میده.
    این نرم افزار رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید(5 مگ)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. 6 کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دروود
    آیااین گفته درست است که"هرچه ضخامت(کلفتی)دیسکی بیشتر باشد،جنسش نیز بهتر است؟"

پروفشنال bahareh_bus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

دروود
    آیااین گفته درست است که"هرچه ضخامت(کلفتی)دیسکی بیشتر باشد،جنسش نیز بهتر است؟
    ضخامت دیسک یک مقدار استاندارد است و این گفته پایه علمی ندارد.
    اون چیزی که کیفیت دیسک رو مشخص میکنه نوع پلیمر به کار رفته در ساخت اونه نه ضخامتش.این پلیمرها بایستی در مقابل تغییرات دمایی و رطوبتی محیط مقاومت مناسبی داشته باشند در غیر اینصورت ، انبساط و انقباض این لایه ها منجر به اسیب رساندن به لایه حاوی دیتا خواهد شد.

9. 5 کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه آخر سخت افزار's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اطلاعات خیلی خوبی بود.
    اما من زیاد از قسمت لیستی که نوشتی سر در نیاوردم! میشه یکم بیشتر توضیح بدی!؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تو قلب نيروي برتر...

پيش فرض

العان چه دي وي دي از همه بهتره از لحاظ كيفيت و طول عمر؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

LG کیفیت خیلی خوبی داره ولی گرونه : 50 تایی 18500.000

Smartbuy هم عالیه : 17000

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •