تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظرتون این تاپیک خوبه؟ و آیا تاپیک های دیگری هم برای

راي دهنده
4. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • نه، جمش کن

0 0%
  • همین کافیه!

0 0%
  • خوبه و سایر موارد مهم دیگر هم نیاز به تاپیک تخصصی خودش داره!

4 100.00%
صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 26 از 26

نام تاپيک: [خروجی از ایندیزاین (InDesign)] [فقط مسائل و نکات مربوط به خروجی]

داره خودمونی میشه saeid inventor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران_تهران

پيش فرض

سلام
    خوبه ،زیادش کن

داره خودمونی میشه 3years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درود

من یک سند را از گزینه Export به PDF تبدیل کردم و آماده است که پرینت بگیرم. (این سند را می خواهم با
    یک پرینتر خانگی چاپ کنم نه چاپ حرفه ای برای کتاب و غیره). پی دی اف را که نگاه می کنم همه چیز عالی است
    و همه چیز مرتب. اما سوالی که داشتم این است که چون می خواهم سند را در کامپیوتری دیگر پرینت بگیرم آیا
    تمام فونتها بدون به ریختگی به همراه سند پی دی اف در موقع خروجی از ایندیزاین Embed شده است یعنی
    تمام فونتها را ایندیزاین به سند پی دی اف معرفی کرده یا نه؟ به نظرم این طور باشد ولی برای احتیاط می پرسم.

با سپاس فراوان
    بدرود

سلام دوست من
    دقت داشته باش که برای داشتن یک pdf بی نقص از روش گفته شده در شروع تاپیک استفاده کنی (یعنی با دستور پرینت و ...) و نه Export !

و حتمآً از فوت های سری B مثل B Nazanin و ... استفاده کن!

در نهایت موقعی که فایل PDF را با برنامه
    Acrobat باز میکنی با زدن کلیدهای Ctrl + D کادر جدیدی باز می شود که در قسمت فونت ها اگر فونت ها Embed شده باشد، در جلوی نام آن مثلآً نوشته:
    (B Nazanin (Embedded Subset

3. 2 کاربر از 3years بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

سلام دوست من
    دقت داشته باش که برای داشتن یک pdf بی نقص از روش گفته شده در شروع تاپیک استفاده کنی (یعنی با دستور پرینت و ...) و نه Export !

و حتمآً از فوت های سری B مثل B Nazanin و ... استفاده کن!

در نهایت موقعی که فایل PDF را با برنامه
    Acrobat باز میکنی با زدن کلیدهای Ctrl + D کادر جدیدی باز می شود که در قسمت فونت ها اگر فونت ها Embed شده باشد، در جلوی نام آن مثلآً نوشته:
    (B Nazanin (Embedded Subset

درود وحید جان

سند من به زبان انگلیسی است ولی گفتی فونت های سری B . به نظرم فقط تعدادی از این سری بدون مشکل در ایندیزاین نمایش داده می شود و باقی به هم می ریزد. من برای متن فارسی از سری X و سری دوم X استفاده می کنم. گفتم نظرتان را بدانم. و اگر تجربه و پیشنهادی دارید با تمام وجود گوش می کنم.
    بله شما درست می فرمائید ولی هنوز آکروبات نصب نکردم. راستی من به روش Export به پی دی اف تبدیل کردم و همانطور که گفتی به سربرگ Fonts رفتم و همه فونتها Embedded Subset هست. پس درسته؟ ولی باز به نصیحت شما گوش می کنم و بعد از نصب آکروبات به آموزشی که در پست اول لطف کردی و در کامپیوتر هم دارم جلو می روم
    امضات هم خوبه بذار حالا حالا جا خوش کنه تا بلکه عده ای بیدار بشوند.

ممنون وجید
    بدرود
    Last edited by jedivssith; 25-07-2008 at 19:02.

5. این کاربر از jedivssith بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه 3years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درود وحید جان

سند من به زبان انگلیسی است ولی گفتی فونت های سری B . به نظرم فقط تعدادی از این سری بدون مشکل در ایندیزاین نمایش داده می شود و باقی به هم می ریزد. من برای متن فارسی از سری X و سری دوم X استفاده می کنم. گفتم نظرتان را بدانم. و اگر تجربه و پیشنهادی دارید با تمام وجود گوش می کنم.
    بله شما درست می فرمائید ولی هنوز آکروبات نصب نکردم. راستی من به روش Export به پی دی اف تبدیل کردم و همانطور که گفتی به سربرگ Fonts رفتم و همه فونتها Embedded Subset هست. پس درسته؟ ولی باز به نصیحت شما گوش می کنم و بعد از نصب آکروبات به آموزشی که در پست اول لطف کردی و در کامپیوتر هم دارم جلو می روم
    امضات هم خوبه بذار حالا حالا جا خوش کنه تا بلکه عده ای بیدار بشوند.

ممنون وجید
    بدرود
    سلام گرامی

والا من تاحالا با فونت های سری b مشکل نداشتم! متأسفانه سری x هم اصلاً باحاش کار نکردم!!!

راجع به خروجی از آن رو تأکید بر خروجی PS و بعد PDF هست چون کنترل دقیق تری بر فایل هست و اگر اصولی انجام شود از مشکلات موقع خروجی فیلم یا پلیت جلوگیری می شود و در کل فایل سالمتری دارید.

امضاء هم در راه خدا زدیم ...

7. 3 کاربر از 3years بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه فربد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با indesign cs5 کار می‌کنم و همیشه هم به صورت pdf فایل‌مو export می‌کنم؛ تا حالا مشکلی نداشتم؛ ولی الآن که می‌خوام exportکنم، توی بعضی صفحه‌ها (به‌خصوص صفحات با شماره‌ی زوج)، چیزایی که توی master داشتم، نشون داده نمی‌شه. البته اگه اون صفحه‌رو جداگونه export کنم، هیچ مشکلی توی pdfش نیست.
    تعداد صفحات‌م ۴۰۴ تا است.
    کسی راهی داره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2015

پيش فرض

سلام من این مراحلو رفتم ولی نشد!! یعنی فایلم با پسوند ps سیو شده و باز نمیشه علت چیه؟ دقیقا مرحله به مرحله هم انجام دادم
    .................................................. .................................................

در موقع دستور پرینت برای خروجی فایل (ps که بعداً تبدیلش میکنید به PDF):

1: از 3 تا منوی بالا
    الف) تو قسمت printer باید PostScript© File را انتخاب کنید

ب) PPD را پرینتر مجازی که تعریف کردی (که اغلب Adobe PDF هستش) انتخاب میکنید

2: در لیست سمت چپ قسمت General را دست نزن

3: در قسمت Setup از لیست Page Size گزینۀ Custom را انتخاب کن

4: در قسمت Marks And Bleed اگر برش برای کار خود در نظر گرفته اید تیک را بزنید

5: در قسمت Output از لیست Colour مد رنگی که در اون پروژه را بستیی انتخاب کنید

6: در قسمت Graphics

الف) در فریم Image لیست Send Data را All قرار بدهید

ب) مهم >>> مهم >>> در فریم Fonts از لیست Download حتماً Subset را انتخاب کنید

ج) Download PPD Fonts را غیر فعال کنید (تیک نداشته باشد)

د) لیست PostScript© File زیاد مهم نیست که کدام باشد (اما اگر Level 3 بود بهتر است)

7: قسمت Colour Management >>> اگر فضای رنگی را ست نکرده باشید غیر فعال است (اغلب غیر فعال است) (اگر کسی آن را در فایل فعال کرده باشد حتماً میداند که چگونه باید تنظیمش کند)

8: در قسمت Advanced

الف) فقط گزینه PDF باید تیک داشته باشد و بقیه تیک نخورد

ب) در فریم Transparency Flattener از لیست Preset گزینه High Resolution را انتخاب کنید

9: برای گزارش گیری از وضعیت نوع و چگونگی خروجی (تمام پارامترهای گفته شده) میتوان استفاده کرد.

10: دستور پرینت را صادر بفرمایید (غذا حاضر است)

11: از شما می پرسد که فایل کجا سیو شود، یه جایی خلاصه سیوش کنید.

12: شما یک فایل ps دارید که با برنامۀ Adobe Distiller می توانید با هر نوع کیفیتی که مد نظر دارید تبدیلش کنید.

درباره تنظیمات Adobe Distiller بحث خواهیم نمود! بعداً

این خروجی با رعایت موارد زیر کاملاً بی مشکل خواهد بود!
    1. زبان شما فارسی و یا یکی از زبان های که فونت یونیکد دارد باشد.
    2. نوع فونت مورد استفاده از سری B باشد، و در صورت غیر فارسی بودن متن نوع فونت مشکلی با embed شدن نداشته باشد (مثل Times)

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •