تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: علت تعریق زیاد من چیست؟(درخواست کمک)

آخر فروم باز Lord007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض علت تعریق زیاد من چیست؟(درخواست کمک)

الان سالهاست که از مشکل تعریق زیاد رنج میبرم حتی در مواقعی که فعالیت زیادی نمی کنم.
    خیلی از مواقع(مثلا زمانی که پشت میز نشستم و مشغول نوشتن هستم) بدون اینکه گرمم باشه از ناحیه زیر بغل تعریق زیادی دارم در حالی که تو نواحی دیگه مثل سر یا پبشانی اصلا تعریق ندارم.
    در واقع تعریقی که از طریق زیر بغل در من ایجاد میشه زیاده وگرنه در قسمتهای دیگه به طور طبیعی عرق می کنم.
    زمانهایی بوده که بدون اینکه فعالیت خاصی داشته باشم قطرات عرق( فقط) از زیر بغلم سرایز می شده!!!
    از زاهنمایی شما ممنونم.

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

الان سالهاست که از مشکل تعریق زیاد رنج میبرم حتی در مواقعی که فعالیت زیادی نمی کنم.
    خیلی از مواقع(مثلا زمانی که پشت میز نشستم و مشغول نوشتن هستم) بدون اینکه گرمم باشه از ناحیه زیر بغل تعریق زیادی دارم در حالی که تو نواحی دیگه مثل سر یا پبشانی اصلا تعریق ندارم.
    در واقع تعریقی که از طریق زیر بغل در من ایجاد میشه زیاده وگرنه در قسمتهای دیگه به طور طبیعی عرق می کنم.
    زمانهایی بوده که بدون اینکه فعالیت خاصی داشته باشم قطرات عرق( فقط) از زیر بغلم سرایز می شده!!!
    از زاهنمایی شما ممنونم.
    دوست گرامی ...
    برای حل مشکل شما راه حلهایی وجود دارد..
    یکی از راه حل ها استفاده از داروهای شیمیایی ( لوسیون و یا پودر به صورت موضعی ) است که بطور منظم استفاده شده و جلوی ترشح بیش از حد غدد عرق را می گیرد.
    راه دیگر که می تواند مکمل راه اول باشد استفاده از برخی داروهای خوراکی است....که البته باید پس از یک سری معاینات و آزمایشانت توسط پزشک معالج شما تحویز گردد.
    در خیلی از موارد هر دو این راه ها تا حدود زیادی باعث کاهش تعریق می شوند.
    ولی خوشبختانه نوع تعریق شما طوری است که اگر این دو روش به نتیجه نرسید می توان با یک عمل سرپایی و کوچک بخشی از پوست زیر بغل را که غدد عرق آن بیش از حل عمل می کنند با یک برش مثلثی خارج کرد.....و این راه نهایی است...
    توصیه میکنم حتما به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا درمان های فوق را برای تان آغاز کند. قطعا نتیجه خواهید گرفت.

پروفشنال god_girl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

درماني جديد براي مشكل قديمي تعريق زياد
    تعريق زياد از جمله مشكلاتي است كه حدود يك درصد از افراد با آن دست به گريبان هستند.
    اگر جزو آن عده از افراد هستيد كه زياد عرق مي‌كنيد، پزشكان آلماني راه تازه‌اي براي رفع اين مشكل شما يافته‌اند.
    آنها معتقدند تعريق بيش از حد زير بغل را مي‌توان با يك عمل جراحي درمان كرد. در اين روش كه تحت بي‌حسي موضعي انجام مي‌شود، غدد عرق زير بغل با روش ليپوساكشن بيرون كشيده مي‌شود.
    نتايج اين نوع جراحي نشان مي دهد اغلب 51 بيماري كه تحت اين نوع درمان قرار گرفته‌اند 75 درصد كاهش در ميزان تعرقشان داشته‌اند. اين روش كه شامل وارد كردن كانولا در زير پوست و انجام ساكشن است، براي هر زيربغل حدود 20 دقيقه زمان مي‌برد. بعد از جراحي نيز بيماران براي ساعتي تحت نظر قرار مي‌گيرند و سپس مي‌توانند به خانه‌شان مراجعت كنند.
    دكتر فالك بچارا از دانشگاه Ruhr بوخوم مي‌گويد: اين روش بسيار ساده‌تر و سريع‌تر از ديگر تكنيك‌هاي رايج جراحي است. دكتر بچارا همچنين مي‌افزايد: 35 نفر از بيماران كه تحت اين نوع درمان قرار گرفتند 75 درصد كاهش تعريق داشته‌اند و 13 نفر هم كاهش 50تا 75 درصدي را گزارش داده‌اند. آنها در حين تحقيقاتشان به اين نكته هم توجه داشتند كه كيفيت زندگي اين افراد به صورت معني داري بهبود پيدا كرده است.
    تعريق‌ يكي‌ از اعمال‌ طبيعي‌ بدن‌ است‌ كه‌ به‌ تنظيم‌ درجه‌ حرارت‌ بدن‌ كمك‌ مي‌كند و در واقع يكي از مكانيسم‌هاي بدن است كه به واسطه آن گرمايي كه به دليل انجام فعاليت‌هاي نرمال ايجاد شده، دفع مي‌شود؛ اما تعريق‌ بيش‌ از اندازه‌ فايده خاصي‌ ندارد و غالباً باعث‌ شرمساري‌ و مشكل‌ در ارتباطات‌ اجتماعي‌ مي‌شود.
    روش نوين پزشكان آلماني را مي‌توان به افرادي كه از ديگر روش‌ها نتيجه‌اي نگرفته‌اند، پيشنهاد كرد. پيش از اين، براي تعريق بيش از حد زير بغل روش‌هاي متفاوتي به كار برده مي‌شد از جمله تجويز محلول كلريد آلومينيوم و يا استفاده از بوتاكس؛ اما تمام اين روش‌ها مقطعي بودند و تنها براي مدت زمان محدودي تاثير داشتند. ليپوساكشن را مي‌توان روشي قديمي با هدفي جديد دانست.
    دكتر آلن كامرون مشاور عمومي و جراح بيمارستان Ipswich مي‌گويد: اين تكنيك در برخي از كلينيك‌هاي آمريكا استفاده مي‌شود و چندان جديد نيست اما به نظر اميدبخش مي‌آيد. او همچنين معتقد است اين روش يك راه حل پايدار براي چنين مشكلاتي پيشنهاد مي كند و بايد استفاده شود.
    تعريق بيش از حد علل متعددي دارد كه از جمله آنها مي‌توان به مسائل عاطفي و اجتماعي و همچنين عوامل‌ ژنتيكي‌، استرس‌ يا اضطراب‌ مزمن‌ ، تب‌ و عفونت‌، پركاري‌ تيروئيد، حمله‌ قلبي‌ ويائسگي‌ اشاره كرد. هرچند اين مسئله براي برخي افراد به حدي ناراحت كننده است كه حاضر نيستند از خانه خارج شوند؛ اما ليپوساكشن ممكن است بتواند عرق بيش از حد آنها را فرو نشاند.
    پيش از درمان، كيفيت زندگي بيماران تحت درمان پايين‌تر از حد نرمال بود. اما بعد از گذشت حدود 9 ماه بيماران احساس رضايت بيشتري داشتند و كيفيت زندگي‌شان حدود 63 درصد بهبود را نشان مي‌داد.
    تعريق راهي براي سرد شدن بدن است و افراد مختلف الگوهاي متفاوتي براي تعريق دارند. در اصل ميزان تعريق به جنس، سن، وراثت و محيط بستگي دارد و هر فرد مي‌تواند 2 تا 4 ميليون غده عرق داشته باشد. لازم به ذكر است نتايج اين نوع درمان در مجله آكادمي درماتولوژي آمريكا به چاپ رسيده است.

پروفشنال god_girl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

تعريق‌ بيش‌ از اندازه‌

شرح بيماري
    تعريق‌ يكي‌ از كارهاي‌ طبيعي‌ بدن‌ است‌ كه‌ به‌ تنظيم‌ درجه‌ حرارت‌ بدن‌ كمك‌ مي‌كند. اما تعريق‌ بيش‌ از اندازه‌ فايده‌ خاصي‌ ندارد و غالباً باعث‌ شرمساري‌ و مشكل‌ در ارتباطات‌ اجتماعي‌ مي‌شود زيرا عرق‌ زياد باعث‌ بوي‌ بد يا خيش‌ شدن‌ و شوري‌ روي‌ لباس‌ مي‌گردد. در
    موارد شديد، عرق‌ بسيار زياد، كفش‌ و لباس‌ها را خراب‌ مي‌كند.
    علايم‌ شايع‌
    عرق‌ ريزش‌ زياد از ناحيه‌ زير بغل‌، كف‌ پا و دست‌ و به‌ درجات‌ كمتر، از ساير نقاط‌ بدن‌
    بوي‌ بد كه‌ در اثر وجود باكتري‌ها در عرق‌ ايجاد مي‌شود.
    علل‌
    عوامل‌ ژنتيكي‌ ممكن‌ است‌ مؤثر باشند.
    استرس‌ يا اضطراب‌ مزمن‌
    تب‌ و عفونت‌
    سرطان‌، مثل‌ لنفوم‌
    پركاري‌ تيروييد
    حمله‌ قلبي‌
    يائسگي‌
    بعضي‌ از داروها و موادمخدر
    محدوديت‌ از موادمخدر
    در مواردي‌ علت‌ ناشناخته‌ است‌.
    عوامل تشديد كننده بيماري
    استرس‌
    فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري سنگين‌ بدني‌
    هواي‌ گرم‌
    پيشگيري‌
    از وضعيت‌هاي‌ استرس‌زا حتي‌المقدور خلاصي‌ يابيد.
    عواقب‌ مورد انتظار
    علايم‌ را مي‌توان‌ با درمان‌ كنترل‌ نمود.
    عوارض‌ احتمالي‌
    پريشاني‌ رواني‌ در اثر شرمساري‌ در ارتباطات‌ اجتماعي‌
    بثور پوستي‌ ناشي‌ از مصرف‌ بوبرها يا ضدعرق‌ها
    كم‌ آبي‌ بدن‌ در صورتي‌ كه‌ دريافت‌ آب‌ براي‌ جلوگيري‌ مايعات‌ از دست‌ رفته‌ كافي‌ نباشد (به‌ ندرت‌).
    درمان‌
    اصول‌ كلي‌
    درمان‌ بيماري‌ زمينه‌ساز
    روان‌ درماني‌ يا مشاوره‌، در صورتي‌ كه‌ استرس‌ عامل‌ مهمي‌ در بروز اين‌ حالت‌ باشد.
    مرتباً حمام‌ بگيريد.
    لباس‌ خود را مرتباً عوض‌ كنيد.
    لباس‌هاي‌ گشاد و بافته‌ شده‌ از الياف‌ طبيعي‌ مثل‌ نخ‌ بپوشيد.
    از محافظ‌ عرق‌ در زيربغل‌ استفاده‌ نماييد.
    از بوبرها و ضد عرق‌ها استفاده‌ كنيد.
    از پودرهاي‌ خشك‌ كننده‌ استفاده‌ كنيد.
    جوراب‌هاي‌ نخي‌ بپوشيد.
    صندل‌ يا كفش‌ چرمي‌ پا كنيد. از پوشيدن‌ كفش‌هايي‌ كه‌ با مواد مصنوعي‌ ساخته‌ شده‌اند خودداري‌ كنيد.
    امكان‌ دارد استفاده‌ از وسايل‌ الكتريكي‌ كه‌ موقتاً تعريق‌ كف‌ دست‌، زير بغل‌ يا پاها را كم‌ مي‌كنند توصيه‌ شود.
    موي‌ زير بغل‌ را بتراشيد.
    ندرتاً جراحي‌ براي‌ برداشتن‌ غدد عرق‌ يا قطع‌كردن‌ رشته‌هاي‌ عصبي‌اي‌ كه‌ به‌ مناطق‌ عمده‌ تعريق‌ مي‌روند.
    داروها
    آرام‌بخش‌ها يا داروهاي‌ آنتي‌كولينرژيك‌ براي‌ كاهش‌ فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري دستگاه‌ عصبي‌ مركزي‌. در صورت‌ ابتلا به‌ آب‌
    سياه‌ چشم‌ يا بيماري‌ پروستات‌، از اين‌ داروها استفاه‌ نكنيد.
    ماليدن‌ محلول‌هاي‌ مخصوص‌ براي‌ كاهش‌ تعريق‌، مثل‌ محلول‌ كلريد آلومينيوم‌.
    داروهاي‌ مسدودكننده‌ بتا آدرنرژيك‌ گاهي‌ ممكن‌ است‌ كمك‌كننده‌ باشند.
    فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري
    محدوديتي‌ براي‌ آن‌ وجود ندارد.

رژيم‌ غذايي‌
    رژيم‌ خاصي‌ توصيه‌ نمي‌شود. روزانه‌ حداقل‌ 8 ليوان‌ آب‌ بنوشيد (در صورتي‌ كه‌ هوا گرم‌ باشد حتي‌ از اين‌ هم‌ بيشتر مايعات‌ بنوشيد).
    درچه شرايطي بايد به پزشك مراجعه نمود؟
    اگر تعريق‌ بيش‌ از حد باعث‌ بروز مشكلاتي‌ براي‌ شما در محل‌ كار يا در مراودات‌ اجتماعي‌ شده‌ است‌.

5. این کاربر از god_girl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Lord007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ALIAK28 و god_girl عزیز از راهنماییتون خیلی ممنونم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام
    من مشكل تعريق كف دست و پا رو داشتم و چند وقت پيش مشكلم با عمل جراحي كاملا حل شد.
    هر كس اين مشكلو داره با كمال ميل در خدمتش هستم و راهنماييش ميكنم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام
    همسرم تعریق زیادی داره حتی زمانی که هیچگونه فعالیتی نداره زیاد عرق میکنه به طوری که تمام سر و گردن و بخصوص صورتش خیس میشه . به هیچ وجه تعریق کف دست نداشته اما تمام بدنش مرتبا تعریق زیادی داره .در ضمن همسر من مشروبات الکلی تا حد زیادی مصرف میکنه آیا این میتونه دلیلی بر تعریق بیش از حدش باشه؟ درمان این تعریق چیه؟ آیا در آوردن یا به هر نحوی غیر فعال کردن غدد که در نتیجه باعث میشه شخص تعریق نداشته باشه خود باعث بیماریهای دیگر نمیشه چون تعریق سموم بدن دفع میکنه؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    همسرم تعریق زیادی داره حتی زمانی که هیچگونه فعالیتی نداره زیاد عرق میکنه به طوری که تمام سر و گردن و بخصوص صورتش خیس میشه . به هیچ وجه تعریق کف دست نداشته اما تمام بدنش مرتبا تعریق زیادی داره .در ضمن همسر من مشروبات الکلی تا حد زیادی مصرف میکنه آیا این میتونه دلیلی بر تعریق بیش از حدش باشه؟ درمان این تعریق چیه؟ آیا در آوردن یا به هر نحوی غیر فعال کردن غدد که در نتیجه باعث میشه شخص تعریق نداشته باشه خود باعث بیماریهای دیگر نمیشه چون تعریق سموم بدن دفع میکنه؟
    بعضی افراد بصورت ذاتی زیاد تعریق دارند مخصوصا اگر اضافه وزن هم داشته باشند . بنده ارتباطی بین مصرف الکل و تعریق نمی بینم . توصیه بنده یک سری بررسی از نظر بیماریهای داخلی و خصوصا تیروئید می باشد .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •